Gajić volt magabiztos a vonalról.
Keményen vezetik majd a macedón bírók a meccset, erre lehet számítani.
Manuel Štrlek a befejező, gyorsan kétgólos előnyre lép meg a magyar csapat, de ez nem sokat fog jelenteni a folytatásra, sok van még.
Ez máris egy taktikai fogás Dujsebajevtől, de nem jön be, 39 másodperc után Blagotinšek góljával vezet a Veszprém.
A két csapat játékosai labdákat dobáltak a közönségnek. A lengyeleknél játszó spanyol beálló, Aguinagalde labdáját egy veszprémi drukker kapta el, így legyen a meccsen is!
Itt van Kölnben a veszprémi műsörközlő, Mosony József, aki a fentebb idézett mondatot kiabálta. Amire minimum 4 ezer magyar torok rázendített az Építők rigmusra.
Bár nincs sok értelme esélyesről beszélni, mert ezen a szinten már tényleg a napi forma dönt, mégis érdemes összevetni a játékoskereteket.
A Veszprém elsősorban a kiváló irányítóiban, Lékaiban, Nenadicsban és az all star csapatba beválasztott Mahéban bízhat. Emellett a mezőnyben a Veszprém a legerősebb a szélső posztokon, illetve - ennyi elfogultság belefér - a kapus posztokon.
Átlövőkben viszont a Kielce tűnik erősebbnek. Minden tisztelet a visszavonuló Nagy Lásztlónak és Momir Ilicsnek, de a lengyelek átlövő sora kiemelkedően erős Dujsebajevvel és Lijevszkivel.
A tavalyi Final Fourban debütált az iBall, aminek segítségével többek között a lövések erősségét is rögzíteni tudták, az idei kölni négyesdöntőben pedig már a játékosok mezébe is csipet szereltetett az EHF, hogy minden eddiginél több adat álljon rendelkezésre a mérkőzésről – ezeket egyébként a helyszínen nyomon is lehet követni egy plusz kivetítőn.
Nekem, aki a gyerekkorom jelentős részét Bükkzsércen töltötte, olyan, mintha hazajönnék Kölnbe, ha ilyen zászlót látok. Hiszen a kölni csarnok alsó karéján egy magyar zászló volt csak, és azon épp Cserépfalu neve. A kis falutól pár száz méterre van a Subalyuk barlang. Két kilométerre pedig a már említett Bükkzsérc. A két falu mindig nagy harcot vív a Meszes Kupáért, fociban. Most Bükkzsérc áll jobban, egy osztállyal feljebb, a megye I.-ben.
Az egyik kapu két oldalán helyezkedik el a két szurkolótábor, és a lengyelek rendkívül barátságosan, 30 perccel a kezdés előtt elkezdték magyarul köszönteni a magyarokat. „Ria, ria, Hungária.” Aztán lengyelül kapcsoltak rá a hangerőre, azt már nem lehetett ilyen tisztán érteni.
A Sport1 szúrta ki a lelátón a PSG, a Barcelona és a Veszprém korábbi játékosát, aki a helyszínen nézi a Final Fourt, és a jelek szerint korábbi csapatának szurkol, nem a lengyeleknek.
A kirgiz származású spanyol jól ismeri a magyar kézilabdát, hiszen volt már a férfi válogatott szövetségi kapitánya korábban. David Davis a Final Four sorsolása után azt mondta, hogy szerette volna elkerülni Dujsebajevet (ők a Ciudadnál dolgoztak együtt, Davis ott csapattársa, majd játékosa volt a kirgiz-spanyolnak), már csak azért is, mert óriási stratégáról van szó – a negyeddöntőben tízgólos vereség után felállva ejtették ki a PSG-t, a második mérkőzésre kvázi megbénítva a franciák játékát.
Ezt az elemet hangsúlyozta Nagy László is: „Tudjuk, hogy nagyon nehéz dolgunk lesz, mert ismerjük Talant Dujsebajev vezetőedzőt, és tudjuk, hogy valamit biztosan ki fog találni a játék valamelyik szakaszára. Ha ezt át tudjuk vészelni, sikerrel vívhatjuk meg a találkozót. Igyekszünk mindenre felkészülni” – mondta még pénteken.
Azt se feledjük, hogy 2016-ban pont a Kielce, pont Dujsebajev irányításával verte a Veszprémet a BL-döntőben, akkor 29-29-es rendes játékidő és 35-35-ös hosszabbítás után 39-38 lett a lengyeleknek hétméteresekkel.
Sokszor témát jelent majd még szombaton és vasárnap, hogy a magyar bajnok Telekom Veszprém, csapatkapitánya, Nagy László utolsó előtti alkalommal futott ki a pályára. Akármerről közelítünk, a sportág tíz jelenlegi legnagyobb játékosa között ott a neve, és nem kizárt, hogy a valaha volt 20 legnagyobb játékos között is ott lesz a neve. Mármint az egész világon. Kétszer nyert eddig BL-t, egyszer csapatkapitánya volt a Barcelonának. Azt a dicsőséget, hogy először fel a kupát egy nem katalán, nem gyakran szokták megkapni. Mondjuk úgy, ő volt az első és az utolsó.
A csoportkörben ugyanis kétszer is találkoztak a lengyel csapattal. A szeptemberi, veszprémi meccsen 29-27-re nyert a Veszprém, márciusban, a visszavágón pedig őrült csatában lett 36-35 a magyar csapatnak.
Két 50 feletti veszprémi drukkerrel vártuk a vonatunkat a frankfurti reptéren, akik azt mondták, hogy mind csapatuk mind a négy döntőjén itt voltak eddig, ezért nem is lehetne természetesebb, hogy most is elkísérték a csapatot.
„Tudod, azt szoktuk mondani, mindig happy end a vége, ha belefogunk valamibe. Ha nincs happy end, akkor nincs vége” – mondták.
Aztán felszálltunk a vonatra, és várunk a sikeres befejezésre.
Nagy László erről beszélt még pénteken, kiemelve, hogy az októberben menesztett Ljubomir Vranjessel már nem volt jó a csapat munkája, David Davis érkezése viszont ha nem is egyből, de összerázta a csapatot, ami november 10-e óta veretlen nemzetközi meccsen, akkor a svéd IFK Kristianstad verte őket 32-29-re Svédországban.
A Nikolov, Nacsevszki macedón bírópáros idén egyik csapatnak sem vezetett meccset a BL-ben. Nagy László hazatérésekor, 2013-ban miattuk borult ki, amikor a Kiel ellen úgy érezte, hogy az indokoltnál jelentősebb segítséget kapnak. A Szegednek vezettek meccset idén.
Két meghatározó alakját veszti el hétfőre a Veszprém tehát. A jeles alkalomra Nagy László speciális cipőt kapott, amin az eddigi eredményei is szerepelnek.