Téli sport

Loitzl lendületbe jött

2009. január 16., 22:50 Módosítva: 2015.05.21 02:16

A Négysáncversenyen győztes Wolfgang Loitzl nyerte a síugrók Zakopanéban rendezett Világkupa-viadalát.

Tovább

Knoch Viktor Eb-harmadik lett

2009. január 16., 22:01 Módosítva: 2015.05.21 02:16

A rövidpályás gyorskorcsolya-Eb első napján összejött az első magyar érem: Knoch Viktor 1500 méteren lett bronzérmes.

Tovább

Svájci futamgyőzelem szuperkombinációban

2009. január 16., 15:05 Módosítva: 2015.05.21 02:16

A hazai közönség előtt szereplő Carlo Janka nyerte a férfi alpesi sízők Világkupa-sorozatának szuperkombinációs viadalát a svájci Wengenben. A 22 éves versenyző a lesiklás után a második helyen állt, a műlesiklásban aztán bebiztosította pályafutása második Vk-sikerét.

Az összetettben vezető osztrák Benjamin Raich csupán hetedik lett, de megtartotta első helyét.

Fűvel bukott le a síugró olimpiai bajnok

2009. január 16., 13:35 Módosítva: 2015.05.21 02:16

Pozitív eredményt hozott Lars Bystöl olimpiai bajnok síugró doppingtesztje A sportágban egészen ritka a dopping, de az egyre jobban lecsúszó norvégot sem teljesítményfokozóval kapták el.

Tovább

Akár nyerhetünk is az Európa-bajnokságon

2009. január 16., 09:16 Módosítva: 2015.05.21 02:17

Eddig csak vagy a fiúk vagy a lányok szereztek érmet a magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók közül az aktuális Európa-bajnokságon. Most azt várják, mindkét vonalon összejönnek a dobogós helyezések Torinóban, ahol eddigi legnagyobb sikereiket érték el Huszár Erikáék.

Tovább

Csődben az olimpia egyik szponzora

2009. január 15., 16:00 Módosítva: 2015.05.21 02:17

A gazdasági válság végleg megroppantotta a 2010-es vancouveri téli olimpia egyik főtámogatóját, a Nortelt.

Tovább

Knoch a juniorok között is történelmet írt

2009. január 14., 08:35 Módosítva: 2015.05.21 02:18

"Amióta a sportágban junior világbajnokság, illetve magyar rövidpályás gyorskorcsolya létezik, ez a legkomolyabb eredményünk" - értékelte Boda Csaba szakágvezető Knoch Viktor korosztályos vébén szerzett ötödik helyét. A kanadai Sheerbroke-ban rendezett vb-n 26 ország versenyzői vettek részt.

Tovább

Százmilliók kellenének az olimpiai büdzsébe

2009. január 13., 13:03 Módosítva: 2015.05.21 02:18

Nem ad a korábban beígértnél több pénzt a kanadai kormány a jövő évi vancouveri téli olimpia szervezőinek, noha a költségek jelentősen megemelkedtek a tervezetthez képest.

Tovább

Kite- és jégszörf sebességi verseny a Velencei-tavon

2009. január 12., 11:06 Módosítva: 2015.05.21 02:19

Bár a nagy szél és ebből eredően a csúcsdöntés elmaradt, azért akadtak jó eredmények a Velencei-tavon csütörtökön és vasárnap megrendezett második Red Bull-O’Neill sebességi versenyen, amelyen kite-sízők, illetve kite-korcsolyázók, valamint jégszörfösök mérték össze tudásukat.

Tovább

Knoch ötödik a junior rövidpályás gyorskorcsolya-vb-n

2009. január 12., 09:15 Módosítva: 2015.05.21 02:19

Knoch Viktor az előkelő ötödik helyen végzett összetettben a kanadai Sherbrooke-ban rendezett junior rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságon.

Tovább

Szöllősi és Tóth huszonhetedik a gyorskorcsolya Eb-n

2009. január 11., 17:47 Módosítva: 2015.05.21 02:19

A férfiaknál - sorozatban harmadszor - a holland Sven Kramer, a nőknél pedig - ha nem is egymás után, de szintén harmadik alkalommal - a német Claudia Pechstein bizonyult a legjobbnak. A 37 éves - ötszörös olimpiai bajnok - Pechstein az Eb-k történetének legidősebb győztese.

Tovább

Schlierenzauer nyerte a sírepülést is

2009. január 11., 16:50 Módosítva: 2015.05.21 02:19

A Vk-pontversenyében élen álló svájci Simon Ammann a harmadik helyet szerezte meg.

Tovább

Hadford utazhat a műkorcsolya-Eb-re

2009. január 11., 16:49 Módosítva: 2015.05.21 02:19

A decemberi országos bajnokságon - a várakozásoknak megfelelően - Sebestyén Júlia győzött, ezzel ő automatikusan indulóvá vált.

Tovább

Herbst nyerte a svájxi műlesikló versenyt

2009. január 11., 14:49 Módosítva: 2015.05.21 02:19

A második helyet honfitársa, Manfred Pranger szerezte meg, harmadik a német Felix Neureuther lett.

Tovább

Riesch 10. Világkupa-győzelmét aratta

2009. január 11., 13:54 Módosítva: 2015.05.21 02:19

A szakágban ez volt megszakítás nélkül a negyedik, összességében pedig a 10. Vk-sikere a 24 éves, garmisch-partenkircheni versenyzőnek. A viadalon az osztrák Kathrin Zettel és a finn Tanja Poutiainen előtt szerezte meg az első helyet.

Tovább

Szöllősi Szabolcs és Tóth Ágota is 26. a gyorskorcsolya Eb-n

2009. január 10., 17:47 Módosítva: 2015.05.21 02:25

Szöllősi Szabolcs és Tóth Ágota egyaránt 26. helyen áll a Heerenveenben zajló gyorskorcsolya Európa-bajnokság összetett versenyében. A nemzetközi szövetség honlapja szerint Szöllősi a pénteki 500 és 5000 méteren elért 29. helye után szombaton 1500 méteren a 27. legjobb időt érte el 2:00.20 másodperccel. Összetettben a vasárnapi zárószám előtt a holland Sven Kramer áll az élen 109,556 ponttal, a magyar versenyzőnek 124,886 pontja van.

Tovább

Schlierenzauer nyerte a sírepülést Tauplitzban

2009. január 10., 17:30 Módosítva: 2015.05.21 02:25

A hazai közönség örömére Gregor Schlierenzauer nyerte az ausztriai Tauplitzban rendezett sírepülő versenyt a síugrók Világkupa-sorozatában. Schlierenzauer a második sorozatban bemutatott 215,5 méteres, a nap legnagyobb ugrásával előzte meg a Vk pontversenyében élen álló svájci Simon Ammannt, aki így második lett. A Négysáncversenyen győztes osztrák Wolfgang Loitzl hetedik helyen zárt.

Tovább

Osztrák és szlovén óriás-műlesikló győzelmek a Világkupában

2009. január 10., 16:08 Módosítva: 2015.05.21 02:25

Az osztrák Benjamin Raich nyerte meg a férfi alpesi Világkupa óriás-műlesikló viadalát a svájci Adelbodenben. A 30 éves, 33. Vk-diadalát arató győztes sikerével a szakági és az összetett pontversenyben is az élre ugrott.

A közönségkedvenc Tina Maze nyerte meg a női alpesi Világkupa óriás-műlesiklő viadalát a szlovéniai Mariborban. A 25 éves győztes pályafutása hetedik Vk-sikerét aratta.

Szöllősi megkezdte a gyorskorcsolya Eb-t

2009. január 9., 21:25 Módosítva: 2015.05.21 02:25

Szöllősi Szabolcs 500 és 5000 méteren is a 29. helyen végzett a hollandiai Heerenveenben zajló gyorskorcsolya Európa-bajnokság nyitónapján. Mindkét távon 31-en indultak.

Tovább

Alpesi síkirály lenne az iráni óriásbébi

2009. január 9., 14:48 Módosítva: 2015.05.21 02:26

A születésekor a súlyával hívta fel magára a figyelmet Hosszain Kalhor, most azzal, hogy az első iráni akar lenni az alpesi sí-világkupában. A perzsát osztrákok segítik.

Tovább

Sziklakeményre fagyni Bode Millerért

2009. január 8., 07:41 Módosítva: 2015.05.21 02:26

Milyen egy alpesi sí Világkupa-futam élőben? Elsősorban hideg, főleg, ha felkészületlen a tudósító. Fagyos beszámoló a zágrábi szlalomról, ahol nemcsak nekünk, hanem az egyik legnagyobb sztárnak is gondja akadt az öltözékével.

Tovább

Loitzl a legjobb osztrák Mozart óta

2009. január 7., 14:07 Módosítva: 2015.05.21 02:26

Wolfgang Loitzl rekordpontszámmal nyerte a síugrók patinás Négysáncversenyét, az első kivételével a másik három futamon ő volt a legjobb, tökéletes ugrásokat mutatott be.

Tovább

29 évesen lett óriás Wolfgang Loitzl

2009. január 6., 19:06 Módosítva: 2015.05.21 02:27

Két felülmúlhatatlanul tökéletes ugrással nyerte a Négysáncverseny utolsó futamát az osztrák Wolfgang Loitzl, és ezzel a tornán is az első helyen végzett. A második a Világkupa-éllovas svájci Simon Ammann, a harmadik az orosz Dmitrij Vasziljev lett Bischofshofenben.

Tovább

Elfogyott a jég a gyorskorcsolya alól

2009. január 6., 11:30 Módosítva: 2015.05.21 02:27

A városligeti műjég alkalmatlanná vált a gyorskorcsolyázásra, halasztani kell az országos bajnokságokat. Két szezonra hazai pálya nélkül maradt a sportág, amelynek az olimpia előtti időszakot külföldön kell kihúznia. Aztán 2010 őszétől megújult, világszínvonalú pálya várja a gyorkorcsolyát.

Tovább

Hadford vagy Pádár utazhat a műkorcsolya Eb-re

2009. január 5., 20:22 Módosítva: 2015.05.21 02:27

"A két lánynak csak kűrt kell futnia és a jobbik csatlakozhat Sebestyén Júliához" - mondta Jurek Eszter szakágvezető az MTI-nek.

Tovább

Börtönbe vonul a világbajnok bolgár jégtáncos

2009. január 5., 11:45 Módosítva: 2015.05.21 02:27

A korábbi, felfüggesztett ítéletet megváltoztatva a fellebbviteli bíróság letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bolgárok világbajnok jégtáncosát, Makszim Sztaviszkit, aki 2007 augusztusában ittasan halálos közlekedési balesetet okozott. A büntetés időtartama nem változott, két és fél év.

Tovább

Hosp nem indul az alpesi sí-vb-n

2009. január 5., 10:41 Módosítva: 2015.05.21 02:27

Térdsérülés miatt hat hét pihenőre kényszerül és így a februári vb-t is kihagyja Nicole Hosp, az osztrákok alpesi síelője.

Tovább

Riesch nyert Zágrábban

2009. január 4., 22:35 Módosítva: 2015.05.21 02:28

A német Maria Riesch sikerét hozta a női alpesi sízők vasárnapi, horvátországi műlesikló Világkupa-versenye.

Loitzl megint nyert a Négysáncversenyen

2009. január 4., 17:05 Módosítva: 2015.05.21 02:28

A Garmisch-Partenkirchenben győztes osztrák Wolfgang Loitzl diadalmaskodott az 57. alkalommal kiírt - két-két németországi, illetve ausztriai viadalból álló - síugró Négysáncverseny harmadik, innsbrucki állomásán is.

Tovább

Jég híján halasztják a gyorskorcsolya-ob-t

2009. január 4., 10:39 Módosítva: 2015.05.21 02:28

A Magyar Országos Korcsolyaszövetség (MOKSZ) nem tudja a Városligeti Műjégpályán megrendezni a gyorskorcsolya országos bajnokságokat, ezért valamennyit elhalasztotta, és külföldi helyszínt keres az eseményekre.