Négy magyar jégkorongozó is érmet nyert szerdán Lausanne-ban, a téli ifjúsági olimpia hatodik versenynapján: a kapus Hegedüs Levente első magyarként szerzett aranyat a téli játékokon, Márton Luca ezüst-, Ivády Milán és Metzler Regina pedig bronzérmet nyert, írja az MTI.
A téli ifjúsági olimpia egyik legnagyobb küzdője az ecuadori Sarah Escobar lett, aki hibája után felfelé, olykor tolatva próbált meg haladni a női szlalomverseny sípályáján. Csak akkor adta fel, amikor jött a következő síző.
Három alpesi síző beragadt a síliftbe, így nem tudták teljesíteni a lausanne-i téli ifjúsági olimpia női óriás-műlesiklásának második futamát. A vasárnapi versenyen a szervezők tudtak a problémáról, de nem vártak rájuk.
Az olasz Federica Brignone nyerte meg a kombinációt a női alpesi sízők világkupa-sorozatának vasárnapi, ausztriai versenyén Altenmarkt-Zauchensee-n. Számos meghatározó versenyző viszont már az első menetben, a szuperóriás-műlesiklásban kiesett, köztük az amerikai Mikaela Shiffrin is, akivel az MTI szerint közel két éve fordult elő ilyen legutóbb.
A lausanne-i téli ifjúsági olimpián Szőllős Noa újabb érmet szerzett. Pénteken szuper óriásműlesiklásban volt bronzérmes, szombaton az alpesi kombináció (lesiklás és szlalom) ezüstérmét nyerte meg - Izraelnek.
Súlyosan megsérült egy műkorcsolyázó a lausanne-i téli ifjúsági olimpia megnyitóünnepségének próbáján, amikor öt méter magasból a jégpályára zuhant, írja a svájci Blick.
A Négysáncverseny utolsó állomásán, Bischofshofenben még minden nyitott volt, több esélyes pályázott a síugrás legértékesebb trófeájára, az Aranysasra. A lengyelek szinte megszállták a helyszínt, ahol így tényleg minden piros-fehér lett. Tizenötezer ember bulizott síugrással vízkeresztkor.
Dawid Kubacki az ausztriai Bischofshofenben mindent vitt, a lengyel síugró nagy fölénnyel megnyerte az utolsó állomást, és a Négysáncverseny összetett versenyében is első lett. Négy éven belül ő a harmadik lengyel győztes.
A Négysáncverseny utolsó selejtezőjén helyi síugrót ünnepelhettek a bischofshofeneiek. A magára találó Stefan Kraft egy tizedponttal győzött. Az esélyesek közül senki nem hibázott nagyot, de nem mindenki volt meggyőző az osztrák állomás előestéjén.
Petra Vlhova kvázi egy év után ismét legyőzte Mikaela Shiffrint női műlesiklásban az alpesi sízők világkupa-sorozatában. Shiffrin legutóbb tavaly január 8-án kapott ki ebben a műfajban, szintén Vlhovától.
Az óriás-műlesiklás szlovák világbajnoka már a szombati, zágrábi verseny első futamában parádésan síelt, több mint egy másodperces előnyre tett szert amerikai riválisával szemben. A másodikban pedig néhány századot még hozzá is tett ehhez, így magabiztosan győzött. A két klasszis fölényéről mindent elárul, hogy a harmadik osztrák Katharina Liensberger hátránya Shiffrinhez képest is több mint két másodperc volt.
A 24 éves Shiffrin, aki olimpiai és négyszeres világbajnoka a szlalomnak, január 8-án, az ausztriai Flachauban kapott ki ebben a szakágban, akkor is a szám vb-bronzérmese, Vlhova verte. Azóta Shiffrin hatszor győzött, és ugyan győzelmi sorozata megszakadt, zsinórban 15. alkalommal állhatott dobogóra műlesiklásban.
Shiffrin a szakági vk pontversenyét több mint 100, az összetettét pedig több mint 300 ponttal vezeti Vlhova előtt.
Zágrábi eredmények:
1. Petra Vlhova (szlovák) 1:57.98 perc (57.25 mp/1:00.73 p)
2. Mikaela Shiffrin (amerikai) 1:59.29 (58.41/1:00.88)
3. Katharina Liensberger (osztrák) 2:01.47 (59.24/1:02.23)
A szakági vk állása 4 verseny után (még 5 van hátra): 1. Shiffrin 380 pont, 2. Vlhova 260, 3. Liensberger 186
Az összetett vk állása 13 verseny után (még 26 van hátra): 1. Shiffrin 826 pont, 2. Vlhova 513, 3. Federica Brignone (olasz) 451
(Borítókép: Petra Vlhova 2020. január 4-én. Fotó: Goran Stanzl / Pixsell / MB Media / Getty Images)
Marius Lindvik életében először szerepel Négysáncversenyen, de már a második futamát nyerte meg. A fiatal norvég síugrót Innsbruckban sem tudta megverni senki. A harmadik állomáson több favorit nagyot hibázott, ami megkavarta az összetett állását is. A címvédő Kobajasi Rjoju az elsőről a negyedik helyre csúszott.
A Négysáncverseny harmadik állomásának kvalifikációját a norvég Marius Lindvik nyerte, de nem hibázott a többi favorit sem Innsbruckban, ahol bebizonyosodott az is, hogy a síugrás családi sport.
A norvég Marius Lindvik törte meg a címvédő Kobajasi Rjoju szuper sorozatát a Négysáncverseny Garmisch-Partenkirchen-i állomásán. A 21 éves Lindvik élete első győzelmét szerezte meg a világkupában, ráadásul a sáncrekordot is beállította a német versenyhelyszínen.
A síugrók Négysáncversenye 1953-as indulása óta nemcsak látványos küzdelmeket hozott, hanem számos bizarr és szórakoztató sztorit is. Mivel a versenyek a szilveszteri időszakra esnek, nem csoda, hogy a történetek egy részében az alkohol is főszerepet játszott, de a síugrók ünnepelt balekja, Eddie, a sas sem maradhatott ki a sorból.
A német Karl Geiger nyerte a Négysáncverseny második állomásának kvalifikációs sorozatát Garmisch-Partenkirchenben. A többi favorit is jól ugrott, szoros verseny várható a január elsejei futamon.
A Négysáncverseny ott folytatódott, ahol az előző kiírást abbahagyták. A címvédő Kobajasi Rjoju tavaly négyből négy állomáson nyert, és most újra elhozta az első helyet Oberstdorfban, fölényesen nyert a japán síugró.
A Négysáncverseny első akadályát, a nyitóállomás kvalifikációját minden favorit síugró könnyedén vette. A legnagyobbat az osztrák Stefan Kraft ugrotta Oberstdorfban, a legfurcsább jelenetet pedig a japán Takeucsi Taku (Taku Takeuchi) produkálta, akinek leérkezése után elszabadultak a sílécei.
A Négysánc első, oberstdorfi állomásán 71 versenyző ugrott a vasárnapi verseny 50 kiadó helyéért. A német helyszínen nem voltak stabilak a körülmények, a szél erőssége és iránya gyakran változott, a zsűrinek többször módosítania kellett az indulóhely magasságán.
A legjobbakat nem zavarták meg a szélviszonyok, hozták magukat. Az osztrák Stefan Kraft szerezte meg az első helyet 152,2 pontos ugrásával, a második helyre a japán Kobajasi Dzsunsiro (Junshiro Kobayashi) került, a harmadik a német Stephan Leyhe lett. A Négysánc címvédője, Kobajasi Rjoju (Ryoyu Kobayashi) is kedvező pozícióból, a negyedik helyről várja a folytatást.
Az amerikai Mikaela Shiffrin 63. győzelmét szerezte meg az alpesisí-világkupában, így már csak honfitársa, Lindsey Vonn van előtte a női örökranglistán. Shiffrin az ausztriai Lienzben, óriás-műlesiklásban szerezte legfrissebb győzelmét.
Az olasz Dominik Paris a bormiói Stelvio-lejtő egyeduralkodója, ötödször nyert lesiklást ott az alpesisí-világkupában. A nap nagy vesztese Hannes Reichelt volt, az egykori világbajnok egy bukás után a védőhálóban kötött ki.
Az olasz Dominik Paris nyerte az alpesisí-világkupa lesiklóversenyét Bormióban, ezzel lesiklásban sorozatban harmadszor, összességében pedig már a rekordnak számító negyedik alkalommal tudott győzni ezen az állomáson, ahol egy másik számban van egy ötödik diadala is.
A síugrásőrültek december végétől vízkeresztig a képernyőkre tapadnak, hogy végigizgulják a sportág legizgalmasabb és legnagyobb hagyományú eseményét, a Négysáncversenyt. A még elkötelezettebb szurkolók pedig maguk is végigcsinálják a bulizásról és több tízezres embertömegekről is szóló sorozatot. Tavaly a japán Kobajasi Rjoju mindent vitt, mind a négy állomáson nyert, de idén jóval meglepőbb lenne egy ehhez hasonló tarolás.
Öt óra után élve ástak ki a hó alól egy lavina által elsodort embert Ausztriában karácsony első napján. Egy 26 éves osztrák sítúrázó járt szerencsétlenül Stájerországban, a több mint 2000 méter magas Pleschnitzzinken-hegyen.
Az alpesisí-világkupában Henrik Kristoffersen nyerte az Alta Badia-i óriás-műlesiklást, de a norvég teljesítménye mellett a nagy hátrányból induló második helyezett Cyprien Sarrazint is ki kell emelni. A legneccesebb helyzetet pedig a cél felé száguldó Filip Zubcic és egy pályamunkás hozták össze.
Először nyert ebben a szezonban a tavalyi síugrószezont uraló Kobajasi Rjoju, a japán a klingenthali világkupán győzött, ahol a junior világbajnok Thomas Aaseng Markeng nagyot bukott leérkezése után.
A olasz Sofia Goggia nyerte a svájci St. Moritzban az alpesisí-világkupa szuper-óriásműlesiklását. Goggia menet közben elvesztette botját, és így éppenhogy, egyetlen századmásodperccel csúszott be az első helyre.
Bánhidi Ákos csapatvezető indítványára a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) fegyelmi eljárást indított az olimpiai bajnok Burján Csaba ellen, aki múlt héten egy Kínát sértő Instagram-poszt miatt keveredett botrányba – írja az MTI.
Szombaton sorban a 26. világkupa-állomáson született magyar érem a rövidpályás gyorskorcsolyázók sorozatában azzal, hogy Liu Shaolin Sándor győzött az 500 méteres döntőben. A magyar klasszis most még erre is rá tudott tromfolni, szombati győzelme után ugyanis vasárnap is nyert a sprinttávon.
Sorban a 26. világkupa-állomáson született magyar érem a rövidpályás gyorskorcsolyázók sorozatában azzal, hogy Liu Shaolin Sándor nyert, öccse, Liu Shaoang pedig harmadik lett 500 méteren a sorozat sanghaji versenyén.
A magyar rövidpályás gyorskorcsolyázók szövetségi kapitányának, Csang Csing (Zhang Jing) Linának a lemondásához vezetett az a szerencsétlen poszt, amit az olimpiai bajnok Burján Csaba osztott meg a közösség médiában a hét elején: a Japánból Kínába érkező Burján a repülőtéren tapasztalt hatalmas sor miatt vesztette el a türelmét, és kiírta,
F*ckin China.
A poszt után Csang Csing azonnal bejelentette lemondását, amit a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség elnöksége nem fogadott el, majd Burján több esetben is bocsánatot kért, hogy enyhítse a helyzetet. Ezt legutóbb a Nemzeti Sport szombati számában tette meg, ahol elmondta,
csak a repülőtéren kialakult feszült helyzetet akarta megmutatni, de ez nem sikerült.
Elsőre bizarr gondolatnak tűnik, hogy egy olyan sivatagi ország, mint Katar téli sportban is fejleszt, de hát a melegben hűteni is kiválóan megtanultak, nem lehet akadály havat és jeget sem csinálni. A katari curling története egy dohai pláza jégpályájáról indult, a sportágnak pedig öt éve magyar mindenese van. Belleli Lajos szinte a nulláról indulva próbálja felépíteni a katari curlinget, kisebb sikereket már most ünnepelhetnek.