Kokaint találtak a rendőrök Petter Northug kétszeres olimpiai bajnok norvég sífutó otthonában, írja az MTI. Northug csütörtökön hazafelé tartott a Trysilben lévő nyári síiskolából, amikor az Oslo és Trondheim közötti autópályán igazoltatták, mert autójával jelentősen túllépte a megengedett sebességet. A rendőrség azt gyanította, hogy a sofőr kábítószer hatása alatt állt, ezért vérmintákat vettek tőle, később pedig házkutatást tartottak az otthonában, ahol megtalálták a drogot.
Nagy hibát követtem el. Kétségbe vagyok esve, és tartok tőle, mit hoz a jövő. Hihetetlenül sajnálom mindazokat, akiknek ismét csalódást okoztam. Tudom, hogy ebből büntetőügy lesz, de vállalom a felelősséget azért, amit tettem
- írta közösségi oldalán a sportoló, beismerve a történteket.
A 13-szoros világbajnok norvég sífutó a 2010-es vancouveri téli olimpián megnyerte az 50 kilométeres klasszikus számot, és csapat sprintben is győzött. Ugyanazon az olimpián a 4x10 kilométeres váltóban ezüst-, az egyéni sprintben bronzérmes lett. Emellett 38 világkupafutamon is nyerni tudott, 2018-ban vonult vissza.
Northug eredményei miatt lett népszerű, de közvetlensége és laza életvitele miatt is állandó szereplőjévé vált a norvég bulvárlapoknak. A szocsi olimpián pókerezése miatt támadták, ugyanabban az évben börtönbüntetést is kapott: ittasan karambolozott, rommá törte autóját, majd otthagyta sérült barátját. Mikor elkapták a rendőrök, tagadta, hogy ő vezette volna a kocsit. Érzelmeit sem félt kimutatni, két világbajnoki győzelménél is zokogott a célban.
A Magyar Sí Szövetség (MSSZ) csütörtöki küldöttgyűlésén Miklós Editet és a teljes elnökséget visszahívták, tudta meg az Index.
Magyarország legnagyobb sísáncát Mátraháza közelében, a Kékesről lejövő sípálya mellett állították fel, de mára kevesen tudják, hogy egyáltalán létezett. Több mint harminc éve nem ugrott róla senki, pedig egykor még világcsúcstartó és világbajnok is versenyzett itt, és Európa-kupák otthona is volt. A rozsdásodó szerkezetet lassan elnyeli az erdő, ahogy a magyar síugrósport nagy pillanatai is a múlt ködébe vesznek.
Magyarországon az 1920-as évek óta létezik síugrás, és a versenyzőink elég gyorsan bekapcsolódtak a nemzetközi vérkeringésbe. A hóhiány nem új keletű probléma, de ennek ellenére több kisebb sáncot felhúztak az ország különböző pontjain. Lehetett ugrani a budapesti Szabadság-hegyen, Lillafürednél és az első között épült sánc Mátraházán is. Utóbbin már az 1930-as évek elején rendeztek nemzetközi versenyt, olyan résztvevőkkel például, mint Sigmund Ruud. A norvég korszakának kiemelkedő ugrója volt, világbajnokságot nyert, olimpián lett második és egy időben a világrekordot is tartotta. A mátraházi földsáncon viszont nem tudott győzni 1932-ben. Persze így is sokan kimentek miatta, óriási tömegeket vonzott akkoriban itthon a síugrás.
Jekatyerina Alekszandrovszkaja Moszkvában született, ausztrál színekben indult olimpián.
Meghalt Alex Pullin, a kétszeres világbajnok ausztrál snowboardos. A 32 éves sportoló szerdán a Queensland állambeli Aranypart (Gold Coast) közelében vadászott szigonypuskával halakra, amikor a tragédia történt, írja a BBC.
Kritikus az állapota Lara van Ruijvennek, a hollandok világbajnok rövidpályás gyorskorcsolyázójának, akit egy francia kórházban ápolnak, miután megbetegedett a Pireneusokban rendezett edzőtáborozás közben, írja az MTI az AD holland újság beszámolója alapján. Hozzáteszik, hogy a 27 éves sportolónál immunrendszeri rendellenesség lépett fel súlyos komplikációkkal.
„Állapota stabil, de kritikus” – idézte a lap edzőjének szavait.
Van Ruijven a 2019-es rövidpályás világbajnokságon 500 méteren győzött, egy évvel korábban a váltóval ezüstérmet szerzett, és van három aranya is Európa-bajnokságokról. Legjobb olimpiai eredményeként bronzérmet érdemelt ki a holland váltó tagjaként a 2018-as phjongcshangi téli olimpián.
A téli olimpiák korábbi helyszíneinek több mint fele alkalmatlanná válik a klímaváltozás miatt arra, hogy újra téli játékokat rendezzenek a következő harminc évben, állítja egy tanulmány.
Negyvenévesen felújítja versenyzői pályafutását Marit Björgen, a norvégok nyolcszoros olimpiai bajnok sífutója, a téli játékok történetének legeredményesebb sportolója.
A nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS) döntésére vár a doppingváddal illetett orosz sílövő, Jevgenyij Usztyugov, akit egy orosz tudós is segíthet abban, hogy az ügyben felmentő ítélet születhessen.
Befejezte pályafutását Viktor An, aki hat olimpiai aranyérmével a rövidpályás gyorskorcsolyázás történetének legeredményesebb képviselője.
A válogatott keret sportolói és edzői elkezdték a felkészülést a következő szezonra - tudatta a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség.
Három szakág elhalasztott világbajnokságát is végleg törölte csütörtökön a Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU).
FRISSÍTÉS: a cikkünket az MTI híre alapján írtuk. Később az MTI az alábbi közleményt adta ki: Doppingolás miatt elvették az orosz műkorcsolyázó Eb-érmeit című anyagukat visszavonjuk, mert a dpa német hírügynökség híre tévesen egy másik sportolóról szól.
Doppingvétség miatt megfosztották Európa-bajnoki érmeitől Alekszandra Sztyepanova jégtáncost - írta az MTI.
Az olimpiai bajnok svéd sífutó, Stina Nilsson a jövőben biatlonosként fog versenyezni, írja az MTI.
A sífutás mellett a lövészetet is magában foglaló új területen már idén kipróbálja magát a 26 éves svéd sportoló, akinek a már régóta tervezett váltáshoz a végső lökést az adta meg, hogy a legutóbbi világkupa-szezonban gyengén szerepelt, és tavaly decemberben hónapokra dőlt ki sérülés miatt.
Szívrohamban meghalt Chris Reed amerikai születésű, de japán színekben versenyző jégtáncos. Harminc évet élt.
A visszavonulását pénteken bejelentő Martin Fourcade nyerte a biatlon-világkupa utolsó szezonbeli versenyét Kontiolahtiban, épp ott, ahol pályafutása első vk-sikerét szerezte napra pontosan 10 éve.
Fourcade öt olimpiai arannyal (és két ezüsttel), 13 világbajnoki arannyal, 10 vb-ezüsttel és 5 vb-bronzzal, valamit hét összetett világkupa-győzelemmel és 83 vk-futamgyőzelemmel vonul vissza. Az idei szezonban hajszálon múlt csak a nyolcadik vk-sikere, hiszen csak két ponttal maradt el az összetett győzelemtől, amit végül a 913 pontos Johannes Bö szerzett meg.
Vörös Virág a síugró világkupa-sorozat lillehammeri állomásának hétfő esti edzésén bukott és megsérült, írja az MTI.
Huszonöt év után fordult először újra, hogy egyetlen osztrák síelő sem nyer sem szakági, sem összetett világkupát a szezonban. Ez azzal vált biztossá, hogy a rossz időjárási körülmények miatt törölték a kvitfjelli férfi szuperóriás-műlesiklást, így már nem változhatott a sorrend.
A magyar férfi jéglabda (bandy)-válogatott megnyerte a B csoportos világbajnokságot, ezzel a világelitbe jutott, írja az MTI.
Egyetlen század előnnyel az osztrák Nina Ortlieb nyerte szombaton az alpesi sízők világkupa-sorozatának olaszországi La Thuile-ban rendezett női szuperóriás-műlesikló futamát, írja az MTI.
A montreali világbajnokság előtt mindössze három héttel bejelentette visszavonulását Chris Knierim műkorcsolyázó, írja az MTI.
A Nemzetközi Korcsolyázó Szövetség (ISU) bejelentette, a koronavírus terjedése miatt biztosan nem Szöulban rendezik meg március 13. és 15. között a rövidpályás gyorskorcsolya-világbajnokságot, írja az MTI.
Kékesi Márton, a phjongcshangi téli olimpia legeredményesebb magyar sízője tavaly januárban, a világbajnokságra készülve sérült meg egy zágrábi versenyen, ami miatt hosszú kihagyásra kényszerült. A nyolc hónapos rehabilitációs munkából is erőt merített. Nem szokványos szárazföldi és vízi edzéseket is bevet a sikeres visszatéréshez. Bő egy év után újra lécre állt.
Az olasz Federica Brignone átvette a vezetést az alpesisí-világkupában Mikaela Shiffrintől, aki apja halála miatt három hete felfüggesztette a versenyzést. Brignone a svájci Crans Montanánm, kombinációban szerzett győzelemmel ugrott az élre.
2017-es súlyos balesete és térdsérülése után nyert ismét világkupa-futamot lesiklásban a svájci Lara Gut-Behrami.
Apja halála miatt újabb versenyt hagy ki Mikaela Shiffrin, aki jelenleg vezeti a női alpesi sízők világkupa-sorozatának összetett versenyét, írja az MTI.
A francia Martin Fourcade nyerte a 20 kilométeres egyéni versenyt az olaszországi Antholzban zajló sílövő-világbajnokságon - írja az MTI. Ezzel pedig újabb nagy lépést tett afelé, hogy elérje a sportág örökrangsorában a biatlon legendáját, a norvég Ole Einar Björndalent.
A svéd Anna Swen- Larsson egy több mint három éve tartó sorozatot törhetett volna meg az alpesisí-világkupában, de az utolsó pillanatokban hibázott, egy bukás miatt elúszott első helye a Kranjska Gora-i szlalomban.
Petra Vlhova nyerte vasárnap az alpesi sízők világkupa-sorozatának Kranjska Gorán rendezett női műlesikló versenyét.
A szlovák versenyző kihasználta az amerikai Mikaela Shiffrin távollétét, és sikerének köszönhetően átvette a vezetést a szakági pontversenyben. Shiffrin február 2-án elhunyt apját gyászolja, egyelőre nem tudni, mikor indul ismét.
A szlovéniai versenyt eredetileg Mariborban rendezték volna, de a kedvezőtlen időjárási előrejelzések miatt múlt héten az ország második legnagyobb városából az észak-nyugati síközpontba tették át. (MTI)
Két számban is világcsúccsal született orosz győzelem a Salt Lake Cityben zajló gyorskorcsolya-világbajnokság szombati napján: a férfiaknál az 500 méteren aratott sikere után Pavel Kulizsnyikov 1000 méteren, a nőknél Natalija Voronyina 5000 méteren nyert minden idők legjobb eredményével. (MTI)
férfi 1000 m, világbajnok:
Pavel Kulizsnyikov (Oroszország) 1:05.697 perc - világcsúcs
2. Kjeld Nuis (Hollandia) 1:06.730
3. Laurent Dubreuil (Kanada) 1:06.765
férfi üldözéses csapatverseny, világbajnok:
Hollandia (Sven Kramer, Douwe de Vries, Marcel Bosker) 3:34.687 perc
2. Japán (Icsinohe Szejtaro, Williamson Shane, Csuchija Rijoszuke) 3:36.416
3. Oroszország (Danyila Szemerikov, Szergej Trofimov, Ruszlan Zsakarov) 3:37.247
női 1000 m, világbajnok:
Jutta Leerdam (Hollandia) 1:11.847 perc
2. Olga Fatkulina (Oroszország) 1:12.331
3. Takagi Miho (Japán) 1:12.344
női 5000 m, világbajnok:
Natalija Voronyina (Oroszország) 6:39.021 perc - világcsúcs
2. Martina Sáblíková (Csehország) 6:41.184
3. Esmee Visser (Hollandia) 6:46.685