Budapest
Van már olyan esküvő, amikor a menyasszony és a vőlegény az oltár előtt állítja át a Facebook-státuszát házasra. Olyan keresztelőn pedig már én is voltam, ahol az egyik keresztszülő egy Macbook képernyőjén volt csak jelen. Ehhez képest látszólag nem nagy újdonság, hogy van egy templom Budapesten, ahonnan online közvetítik a misét. Pedig az, hiszen máig ez az egyetlen ilyen kezdeményezés Magyarországon, ráadásul alighanem sokakat érdekelhet.
Egy-egy fontosabb mise közvetítésére már idehaza is volt példa, de a Wekerletelepi Munkás Szent József templomból minden vasárnap online közvetítenek.
Ami még különösebb számomra, az a virtuális urnatemető. A részletekről így ír Szilágyi Szilárd, aki a rendszert társaival önkéntes munkában kiépítette:
Budapest
(via: Csiffáry Gabriella) |
Egészen meglepődtem pár napja, mit keres egy fürdőtörténeti-kiállítás megnyitóján ennyi tévéstáb, rádióriporter és újságíró. Aztán megtudtam: a főpolgármestert, aki bölcsen nem jött el, így csak a helyettesítőjét faggathatták arról, mégis mit gondol az előző napi tüntetésről. Miután meggyőződtek róla, hogy semmit nem lehet kiszedni belőle, felszívódtak. Kár, mert tényleg sok különlegesség hangzott el a budapesti fürdőkről, a Királyról meg különösen. Például, hogy ez az egyetlen budapesti gyógyfürdő, amely alatt nincs hőforrás és hogy ez az egyetlen török kori fürdő a fővárosban, amelyik még nincs felújítva. Reméljük hamarosan már csak az egyik kuriózummal büszkélkedhet.
Az egész sajtóesemény aktualitása egy Budapest fürdőiről szóló kiállítás volt. Nem túl nagy, de van benne pár igazán érdekes dolog. Az egyik kedvencem egy jókora vörösfenyődarab.
Budapest
Buheramegoldások nem csak Magyarországon és nem csak manapság voltak. Ennek ékes példája ez környezetébe illeszkedő, minden szempontból praktikus, házon átvezetett berlini magasvasút. Egész pontosan itt helyezkedett el. A fotó 1905-ben készült, de az épület csak a háborúban pusztult el. A szomszédos templom ma is áll.
Budapest
Dancsó Péter újabb time lapse videóval jelentkezett, melyben (gondolom a szponzornak köszönhetően) a réz kapott főszerepet. Felhasznált néhány képet korábbi, nagy sikerű alkotásából, illetve pár abból kimaradt részt. Összességében klassz lett, jót tett neki a tematizálás és a feliratok is kifejezetten ízlésesek. Még a Nemzeti Színház is egész turistacsalogató. (via: Városkommunikáció)
Az Andrássy Palace Gardens botrányos tetőtérbe(nem)építése kapcsán többen is megjegyezték, hogy ez tipikus történet. Valóban, a város tele van befejezetlen vagy el sem kezdett ráépítésekkel, a kamufelújításokról nem is szólva. Ezért is örültem meg Péter levelének (na meg azért is, mert mindig szeretem, ha azt hiszik, többen írjuk a blogot):
Értem én, hogy a cél nemes: megvédeni a beázástól a pusztuló műemléket. Na de így? Mindegy, ha minden igaz, idén folytatják a felújítását a 90 éves Szent Lukács Fürdőnek, remélhetően akkor ezek a furcsaságok is eltűnnek. A képeket a Tervlapról nyúltam, ahol további csatornacsodák is vannak.
Budapest
A bombariadók gyakorisága tulajdonképpen a fővárosi ingatlanpiac pörgésének indikátora. Amikor jól megy a szektornak sok bomba kerül elő, amikor rosszabbul, akkor kevesebb. Mostanában ugye nem nagyon hallani róluk. Persze mindez csak a II. világháborús robbanószerekre igaz, mert akkor jött divatba, hogy a háborúkba a városokat is bevonták.
Az 1848-as szabadságharc hagyatékáról ritkábban hallani: régebben is volt, kevesebbet is használtak gránátokat akkoriban, s a csataterek abban az időben még nem az utcákon voltak. Na persze van, hogy a város terjeszkedése oda is elér, ahol korábban lövöldöztek...
Népszerű műfaj mostanában az "ismerős hely ufótámadás/földrengés/éghajlatváltozás/
megbolygatás/miegymás után". Néhány napja egy többnyire Moszkváról szóló festménysorozat jelent meg a témában, Vörös térrel, Kremllel és sok más ismerős helyszínnel. Persze minden budapestinek a fenti képnél dobban meg a szíve, hiszen hasonló metrók járnak nálunk is. Természetesen csak a típusra gondoltam...
(tipp: think different)
Budapest
Szolgálati közlemény: egyre többször panaszkodtatok, hogy a régi ingatlansalátákban már hiába kattintotok a linkekre, a kecók már elkeltek. Ezentúl tehát lementett képekkel jelenik meg a sorozat.
Művészi szépségű körívet rajzoltak a galambok az Örs vezér terén a "gomba" köré (melyet most alighanem betemetett a hó, az olvadás meg majd elmos). Tulajdonképpen praktikus, a bankokban, postákon is szoktak ilyen csíkot felfesteni, amely mögött várakozni kell. A BKV védelmében legyen mondva: legalább teljesen bio anyagot használtak és nem valami "szintetikus szart".
Na akkor lássuk, mire is számíthatunk, ha tényleg itt a tél. Mészáros Tamás (r3vision) nem csak az Országházat képzelte el sarki télben, de a Hősök terét is perzselő hőségben, meg a Halászbástyát a dzsungel mélyén. Lenyűgözők!
A fenti képpárt Jánosbá találta a kéthetente megjelenő Erzsébetváros hátlapján. Azon mód be is szkennelte és elküldte az Urbanistának - köszönet érte! A lap amúgy teljes terjedelmében elérhető pdf-ben is valamivel gyengébb felbontásban itt. Meg kell jegyeznem, hogy ilyen gyönyörű önkormányzati újságot még életemben nem láttam.
Budapest
Régi filmhíradókat nézni mindig öröm, főleg, ha szórakoztató kommentárok vannak hozzájuk. Ez meg aztán kiváltképp érdekes. Már 4:10-nél is, ahol szovjet és magyar mérnökök egy egészen hajmeresztő metróhálózat-térkép fölé hajolnak értő szemmel, de 4:50-től még inkább. (A videó elvileg beágyazható, nekem nem sikerült. Meg egy screenshotot se lőni róla*, ha valakinek megy, mondja el, hogy kell. És vigyázat, azonnal indul!)
Ahogy Szakadáskapcsoló megjegyezte az Index fórumán:
A fenti fotó nem egy építkezési területen és még csak nem is egy külvárosi parkolóban készült (ahol ugye előfordulnak furcsa dolgok), hanem (a honlapja szerint) "az igényes környékhez igazodó" Budagyöngye előtt. Igen, ez a II. kerület, Budapest és ezzel az ország legelőkelőbb környéke - már ha az előkelőség alatt az ingatlanárakat értjük. Na vajon melyik kis parkoló cég üzemelteti? Nem fogjátok kitalálni. SZG levele alant:
Rovataink a Facebookon