Felesleges kommenteket elkerülendő: az ingatlansalátában nem csak béna ingatlanhirdetések vannak, hanem bármi, ami érdekes.
Budapest
Máshol
Bárhol
Tudjátok milyen volt a századfordulós Tatabánya? Hát a semmiből kinőtt modern város? Exert galériájában több száz remek képen követhető végig, miként lett a poros kisvárosból nagyváros, s mi változott napjainkig az ipari fellendülés óta. Van, ami előnyére, van, mi hátrányára... Tanulságos böngészni a képeket azoknak is, akik nem tatabányaiak. (Tipp: Bálint -balintgilicze.com. Kösz!)
A Házon kívül adása igen érdekes volt tegnap az RTL Klubon. És nem csak azért mert én is beszélek benne pár mondatnyit az ingatlanhirdetésekről. Hanem mert a műsorban (nagyjából 8:30-tól) a legdrágább hazai lakóingatlanokról volt szó, annak kapcsán, hogy ismét piacra dobták a Tasnády-villát. A készítők vették a fáradtságot és nem csak oda, meg pár hirdetésben szereplő drágaságba látogattak el, hanem megnézték hogyan él ma Magyarországon egy valódi királyfi, vagyis Habsburg György. Érdekes összehasonlítás, érdemes megnézni! (Sajna az RTL Most videói nem beágyazhatók, szóval kattintsatok ide).
Budapest
Máshol
Bárhol
Remek történet kapott szárnyra Pécsről. Valakik december 6-ra virradó éjjel Mikulás-sapkát húztak a városban minden szobor fejére. Mint az elkövetők írják, egyetlen céljuk a mókázás volt. Másnap a hivatalos szervek természetesen elkezdtek rendet tenni, de aztán visszakoztak, ugyanis az ötlet városvezetésnek is megtetszett. Páva Zsolt polgármester a Facebookon jelentette be:
Az egyik legismertebb street-artos oldal, a Wooster Collective mutatta be a Merge Invisible Nefelejcs című murálját. Az alkotás a lebontott régi épületeknek állít emléket azzal, hogy feleleveníti az egykori ház metszetét és az azokban élők mindennapjait a tűzfalakon. Reméljük sokáig hagyják, hogy feldobja az utcát és lesz hasonlóan szellemes alkotása a csapatnak. (Tipp: Bálint - balintgilicze.com. Kösz!)
Az alkotás a Kisfaludy utcában van, mint azt többen jeleztétek és a neve a Nefelejcs - bocs a kavarásért, kösz a pontosítást.
Nagyon izgalmas kérdést vetett fel, egy napokban megjelent írás: miért nincsenek Budán sétálóutcák? Míg Pesten egyre-másra alakítják ki a forgalomcsökkentett övezeteket, a Duna jobb partján - egy-két kivételtől eltekintve (Lövőház utca, Sirály utca) - nem nagyon történtek lépések ez ügyben. Vajon miért? Lusták az önkormányzatok vagy tényleg nincs szükség fejlesztésekre?
Budapest
Máshol
Bárhol
(+tipp: Sadia - kösz!)
Felesleges kommenteket elkerülendő: az ingatlansalátában nem csak béna ingatlanhirdetések vannak, hanem bármi, ami érdekes.
Sztároknak kijáró tisztelet övezi mindazokat, akik december 7. és 18. között a Westend Jégteraszon csúszkálnak. A Nikon Coolpix fotósai ugyanis ismét akcióba lépnek, és személyes fotósként kísérik majd a jégen sikló korcsolyázókat. A szolgáltatás ingyenesen igénybe vehető szerdától vasárnapig este 6-tól 9-ig, az elkészült fotókat pedig a Facebookon csekkolhatják mindazok, akik elkészíttették jeges portfóliójukat. (x)
Utcai hányással tartaná itthon a fiatalokat a kormány címmel mutatta be tegnap a Képviselő Funky a fenti propagandafilmet, mely bár nemes célt szolgálna, de finoman szólva elég sutára sikerült. Ami miatt érdekes a videó az Urbanistán is, az épp az ominózus hányás (1:35-től): a főhősnő ugyanis egy jobb sorsra érdemes, pusztuló klasszicista műemléket okád le.
Egészen pontosan ezt, Budapesten, a Kazinczy utca 49 alatt, amint azt Szenyó felfedezte:
Budapest
Máshol
Bárhol
(+tipp: Fricy - építős. Kösz!)
Valódi kincsre bukkant egyik legkedvesebb blogom, a Dunai Szigetek szerzője: az 1928-as Budapesti Olimpia tervére! Mint remek posztjában írja:
Kevéssé ismert, hogy Budapest pótrendezése felvetődött Athén pénzügyi nehézségei miatt az első Olimpiai játékoknál. Később a magyar sportvezetők komoly reklámhadjáratot indítottak a magyar fővárosnak, és szinte már biztosra vették az 1920-as megvalósulást, ám a világháború közbeszólt. A Trianoni tragédia után az ország testi és szellemi megújulásra tett erőfeszítései között újra megjelent a budapesti Olimpia, mint távlati terv. Egy ilyen nagyszabású rendezvényhez azonban szükség volt egy több tízezer fős, korszerű stadionra és egyéb sportkomplexumokra. Ilyen létesítmények akkoriban nem léteztek az országban, így hát elsőként ezt a problémát kellett megoldani. Helyszínként számos terület jött szóba, köztük több budapesti sziget is. Elsősorban természetesen a Margit-szigettel számoltak, hiszen ott már szinte kész infrastruktúra várta volna a fejlesztéseket. Szóba került az Óbudai-sziget, bár az akkoriban leginkább konyhakert szántó és legelő volt.
A budavári marketingszőlő történetét az elejétől fogva követem és az elején (szemben a tabáni műpincék építésével) nagyon is tetszett az ötlet. Kezdeti lelkesedésem azonban fokozatosan alábbhagyott. Két év eltelte és 15 millió forint elköltése után ugyanis a helyzet rosszabb mint volt. A kipusztulásról ugyan már ősz elején is beszéltek, de akkor még legalább a karók megvoltak. Most már azok is eltűntek, mint arról Dezső beszámolt:
Kicsit hosszú, de rengeteg szép felvétel van benne. Köszönet a Cyclechicnek!
Felesleges kommenteket elkerülendő: az ingatlansalátában nem csak béna ingatlanhirdetések vannak, hanem bármi, ami érdekes.
Budapest
Máshol
Bárhol
(+tipp: KZA, kösz!)
A látványtervi furcsaságokkal foglalkozó poszt folytatásának is tekinthető, amit Vaandor küldött (a tegnapi háborús reklámmal együtt) az Urbanistának. A BUD hírlevele szerint ilyen a SkyCourt díszkivilágítása, vagy legalábbis ilyenre tervezték. Az illusztráción azonban nem csak a csillagpöttyözésben szaladt meg a grafikus keze, más furcsaságok is vannak a képen.
Budapest
Máshol
Bárhol
A legjellegzetesebb helyszín talán a füstbe burkolózott Bazilika, de érdemes vadászni a többi után is. (Tipp: Vaandor, köszi!)
Volt nekem egy kedvenc blogom a forrás:Budapest, amit Smiló Dávid építészhallgató írt. Olyan témákat fedezett fel és olyan megvilágításban mutatta be azokat, amiket a laikusok azért nem vettek volna észre, mert laikusok, az építészek azért nem, mert építészek. A blog sajnos abba maradt, de Dávid azóta is aktív. Lett folytatása f:bp-nek, műsort vezet a Heti Betonban, az Építész Szakkollégium elnöke, ír ide-oda. Most meg a TEDxYouth@Budapest konferencián tartott előadást. Senki ne világmegváltásra számítson, aki belenéz, de nagyon szépen letisztítva, tömörítve benne van, miért is fontos írni, beszélni az építészetről.
Budapest
Máshol
Bárhol
Felesleges kommenteket elkerülendő: az ingatlansalátában nem csak béna ingatlanhirdetések vannak, hanem bármi, ami érdekes.
Hogy miért van épp angolul - mikor az egész az ott élőkről kellene, hogy szóljon -, azt nem tudom. De jópofa. (Tipp: Levente - kösz!)
Az Iberostar Grand Collection Budapest Hotel neve biztos keveseknek mond valamit, pedig rengetegen ismerik. Ez az a tetőráépítéses épület a Szabadság téren, amelyik minden interaktív szökőkutas fotó és látványterv hátterében szerepel, mert igen mutatós.
Szó se róla, kívülről teljesen rendben is volna: a 2009-ben elhunyt Reimholz Péter és Nagy Péter úgy alakította át az épületet, hogy az egyáltalán nem hivalkodó, s nem is megalkuvó. Elüt persze az egykori épülettől, miként elüt mondjuk a mellette levő ház is tőle, de látványra méltó párja a tér másik oldalán található pompás tetőirodának. (Nem véletlenül szavazta be az előzsűri a Média Építészeti Díjának döntősei közé.) Hanem ami benne van…
Egészen különös hangulata van egy Budapest hosszú távú stratégiájáról szóló konferenciának, néhány nappal azután, hogy felröppent a főváros megszüntetésének híre. Bár, ahogy Tarlós István, főpolgármester fogalmazott nyitóelőadásában, most „édes sutasággal” próbálják Lázárék letagadni a javaslatot (nevet persze nem mondott, de alighanem erre gondolt), attól az még felmerült. Finta József szerint ez nagyjából egyenlő lenne Magyarország megszüntetésével. Na de ne fessük az ördögöt a falra, bízzunk benne, hogy lesz Budapest néhány évtized múlva is – kérdés, hogy milyen lesz? Milyen legyen?
Na ez volt a témája tegnap a Heti Válasz és a Duna Fővárosa Egyesület közös konferenciájának.
Vitézy Dávid a BKK vezérigazgatója négy olyan 2020-ig megvalósuló fejlesztésről beszélt a Heti Válasz mai konferenciáján, melyeket itt jelentett be először, s melyekre már rábólintottak Fellegiék is a Nemzeti fejlesztési Minisztériumban. Gyorsan idesorolom őket, a részletekről és a konferencia többi előadásáról hamarosan külön posztban számolok be (vagy kövessétek online Twitteren a közvetítést).
1. A kisföldalatti megújítása. Jelenleg 38 évesek a szerelvények, ráadásul egyedi fejlesztésűek, sehol a világon nincs ilyen. Emellett meg kell oldani az akadálymentesítésüket. Elkezdenek foglalkozni a zuglói meghosszabbítás koncepciójával is.
2. Gödöllői HÉV összekapcsolása a 2-es metróval. A HÉV-ek cseréje amúgy is időszerű, ahhoz úgyis uniós fejlesztésre van szükség.
3. Ötös metró - első ütem (vagyis a csepeli HÉV összekapcsolása a szentendreivel). (Ennek - mint arra egy kedves olvasó felhívta a figyelmemet - csak a déli szakaszát jelentette be, hogy a következő EU költségvetési periódusra kidolgozzák. Vagyis az Astoriáig vinnék be a soroksári és csepeli HÉV-et. Köszönöm a pontosítást!) Ezt is muszáj fejleszteni amúgy is, hiszen a csepelin járó szerelvények 47 (!) évesek.
4. Troli- és villamoshálózat kidolgozása. Rengeteg olyan terület van, amelyeket érdemes lenne fejleszteni (az 1-es meghosszabbítása Fehérvári útig és fejlesztése a 3-assal nem tartozik ebbe, az már ugyanis fix, hogy megvalósul. Tarlós a nyitó előadásában erre a ciklusra ígérte). Most számba veszik valamennyit (külső Bécsi út, 1-es Kelenföldre, Bajcsy stb.) és felállítanak egy prioritást
Akkor mint fent ígértem, folytatás következik hamarosan, addig kövessétek a konferenciát Twitteren!
Budapest
Máshol
Bárhol
Minden szülő életében nehéz pillanat, amikor el kell árulnia, hogy nem a Mikulás/Nyuszi/Jézuska hozza az ajándékot. Nekem ehhez idén még az is hozzájött, hogy be kellett ismernem: a "macskakapu" kifejezést én találtam ki és valójában nem a kis állatok használják. Tovább rontja a helyzetem, hogy míg az ajándékok ablakba kerülésének van racionális magyarázata, a macskakapu létezésének okáról nem tudtam semmi biztosat mondani.
Rovataink a Facebookon