Hatvan település választói. A teljes listát itt is megtalálja. A három legnagyobb település Ajka (25 ezer választó), Tapolca (13 ezer választó) és Sümeg (5 ezer választó).
És ezeken a településeken is ikszelhetnek: Ábrahámhegy, Badacsonytomaj, Badacsonytördemic, Balatonederics, Balatonrendes, Bazsi, Bodorfa, Csabrendek, Dabronc, Gógánfa, Gyepükaján, Gyulakeszi, Halimba, Hegyesd, Hegymagas, Hetyefő, Hosztót, Kapolcs, Káptalanfa, Káptalantóti, Kékkút, Kisapáti, Kővágóörs, Lesencefalu, Lesenceistvánd, Lesencetomaj, Megyer, Mindszentkálla, Monostorapáti, Nagyvázsony, Nemesgulács, Nemeshany, Nemesvita, Nyirád, Öcs, Pula, Pusztamiske, Raposka, Révfülöp, Rigács, Salföld, Sáska, Sümegprága, Szentbékkálla, Szentimrefalva, Szigliget, Szőc, Taliándörögd, Ukk, Uzsa, Veszprémgalsa, Vigántpetend, Zalaerdőd, Zalagyömörő, Zalahaláp, Zalameggyes, Zalaszegvár.
Parlamenti képviselőt választottak Tapolcán, Ajkán, Sümegen és a környező további 57 településen. Az időközi választást azért írták ki, mert a választókerület korábbi képviselője, a fideszes Lasztovicza Jenő januárban elhunyt. A huszonkét jelölt közülük a Fidesz-KDNP, az MSZP-DK és a Jobbik jelöltje is esélyes volt a győzelemre, szoros versenyben végül a jobbikos Rig Lajos nyert. Hivatalos végeredmény csak csütörtökön lesz, de a Fidesz elismerte a vereségét. Orbán Viktor a kapufát hibáztatta, Vona Gábor úgy ünnepelt: nix Orbán Viktor, nix Fidesz.
Még egyszer Csabrendekről a tavalyi adatokkal.
Szóval Csabrendek 5-ös szavazókörében volt fél hatkor a legmagasabb részvétel: 71,19 százalék (ez 59-ből 42 fő). ennek a Fidesz örülhet, mert tavaly áprilisban itt a Fidesz-MSZP-Jobbik arány 38-2-8 volt.
A legalacsonyabb részvétel pedig szintén Csabrendeken volt, a 4-es szavazókörben 23,34 százalék (287-ből 67-en voksoltak.) A Fidesz-MSZP-Jobbik arány itt tavaly 51-7-12 volt.
Jobbikos és fideszes pártemberek is arról beszéltek az Indexnek, hogy a magasabb tapolcai részvételben (fél hatkor 48,5 százalék volt) egész egyszerűen az is benne van, hogy a médiában tapolcai választásként beszélnek a mai időköziről, nem ajkaiként, noha Ajka kétszer akkor település. A tapolcaiak így sokkal inkább a magukénak érezhetik ezt a választást, és ez százalékpontokat jelenthet majd a végső részvételi adatban.
Aki eddig nem szavazott, nehezen ér már oda. :-(
Estére visszatértünk oda, ahol a napunkat kezdtük: a tapolcai Móricz Zsigmond utcai iskolában lévő szavazókörhöz, ahol még az utolsó percekben is folyamatosan jönnek a jól szituált, középosztálybelinek tűnő, azaz politikai előítéleteink szerint fideszes vagy kiábrándult fideszes, talán a Jobbikhoz pártoló szavazók. Mindjárt vége.
Ennyi volt, most már senki ne induljon el a szavazókörök felé!
Rendkívüli esemény nélkül folyik az időközi országgyűlési képviselő-választás Veszprém megye 3-as választókerületében - mondta Pálffy Ilona, a Nemzeti Választási Iroda elnöke a Nemzeti Választási Bizottság vasárnapi ülésén, írta az MTI.
Mint mondta, összesen 71 883 választópolgár jogosult szavazni, ebből 71 819 szavazna Magyarországon, és 8 külképviseleten összesen 11 választópolgár szavazna. Az eddigi információk szerint minden külképviseleten rendben zajlik a voksolás, még a legtávolabbi, pretoriai külképviseletre is elment a szavazásra jelentkező választó.
Átjelentkezéssel - a választókerület területén belül, de egy másik településen - 53-an szavaznának. Pálffy Ilona elmondta: a legtöbben Ajkáról jelentkeztek át egy másik településre, 11-en, és ugyanennyien jelentkeztek be is a településre.
Este fél hatig a választók 38,3 százaléka adta le a szavazatát a tapolcai-ajkai időközi választáson. A részletes adatokból az látszik, hogy a jobbikos polgármestert adó Tapolcán voltak a legaktívabbak az emberek, míg az inkább fideszes Sümegen és az MSZP-s polgármestert adó Ajkán kevesebben voksoltak. De vajon egyértelműen a Jobbiknak kedveznek az adatok? Cikkünket itt olvashatja >>
Erre még várnunk kell egy kicsit. A szavazókörökben most elkezdődik az urnabontás, a bizottsági tagok csoportosítják a szavazatokat, majd összeszámlálják. Nyilván ez a leggyorsabban azokban a szavazókörökben zajlik, ahol kevés a szavazólap, tehát a kisebb települések eredményeit előbb megtudjuk. A hivatalos eredmények késő este lesznek, de a szavazóköri pártdelegáltak jó szokásuk szerint szoktak szivárogtatni, így feltehetőleg egy óra múlva be tudunk számolni mi is részletes adatokról. Addig is maradjanak velünk!
Mindenki tűkön ül nyilván, de még nem érkeztek meg az első adatok, a választási iroda honlapján nem szerepel semmi, de még a pártokhoz se futottak be az első eredmények. Mielőtt kérdeznék, a bizottságokban az tart ennyi ideig, hogy a 22 jelölt miatt elvileg 22 kupacot kell csinálni a szavazólapokból bizony eltart egy ideig.
Most kaptuk a meghívót. "Az Összefogás Párt a mai időközi választás kampányzáróját Tapolcán, a Petőfi út 12. sz. alatti Stari Sörfőzdében tartja".
Jól olvassák, egy sörfőzdében. Ott mindenképp nagy vidámság lesz pár óra múlva.
Az est egyik legkeményebb kérdése: megmutatja-e Vona Gábor és Rig Lajos a publikumnak a félmeztelen testüket. A dolgot nem mi erőltetjük, az ígéretet maga a Jobbik-pártelnök tette egyik kisfalvas lakossági fórumán, amikor előkerült Rig Lajos tetoválásának kérdése.
hiszen 2-0-ra verte meg a Fradi az Újpestet.
Az első részadatot közzétették a Választás.hu-n. A szavazatok 6,03 százalékának, nagyjából hatszáz szavazatnak a feldolgozása után 2 szavazattal vezet a jobbikos jelölt a fideszes előtt.
Folyamatosan frissülnek az adatok, 8,6 százalékos feldolgozottságánál a Fidesz-Jobbik-MSZP 42-32-20 százalék. De itt még csak néhány száz szavazatról van szó, messze még a vége.
A tapolcai Gösser sörözőben várják az eredményt és Rig Lajost. A kocsmában zártkörű a rendezvény, az udvaron felállított sátorba, ahol a sajtótájékoztatók lesznek be lehet menni.
Az előbb megérkezett Rig Lajos, egy nyakkendőt szorongatott a kezében, valószínűleg a sajtótájékoztatóra veszi fel. Mindenki kint várja az eredményt a kocsma előtt, néhány jobbikos azt számolgatja, hogy a tönkretett plakátok mennyi kárt okoztak a pártnak. Közben megérkezett Vona Gábor is.
Majdnem 13 százalékos feldolgozottságánál a következő a helyzet:
Ezek az adatok a kisebb szavazókörökből, a falvakból érkeztek, itt ezek szerint a Fidesz erős. Tapolcából még nincs eredmény.
Egyre izgalmasabb a verseny, majdnem 20 százalékos feldolgozottságnál a Fidesz eléggé elhúzott, az MSZP-DK jelöltje azonban feljött a jobbikos nyakára. 39-29-28 százalék az arány a Fidesz-Jobbik-MSZP között.
28 százalékos feldolgozottságánál is tartja előnyét a Fidesz, sőt, 10 százalékkal vezet Rig Lajos előtt, Pad Ferenc lemaradt. 40-30-25 százalék most az arány a Fidesz-Jobbik-MSZP között. Most úgy tűnik, kormánypárti győzelem lesz.
Ez izgalmasabb, mint a mai Veszprém-PSG meccs. 35 százalékos feldolgozottságnál a Jobbik jelöltje nagyon feljött a fideszes Fenyvesi Zoltán nyakára. A Fdiesz-Jobbik-MSZP arány most 37-34-23 százalék. De látjuk, hogy szavazatszámban milyen közel vannak egymáshoz a jelöltek.
Nem tudjuk, kik laknak a tapolcai 15-ös szavazókör térségében, de sok jóindulatra nem számíthatnak a Fidesztől: a jobbikos jelölt itt 266-110-re vert a fideszest, a szoci jelölt 25 szavazatot kapott.
Megvan az első drámai fordulat! A Jobbik átvette a vezetés 45 százalékos feldolgozottságnál. A Jobbik egy százalékkal, 130 szavazattal veri Fenyvesi Zoltánt. Jobbik-Fidesz-MSZP 36-35-24 százalék.
A szavazatok 53,44 százalékának feldolgozása után csaknem négyszáz szavazat Rig Lajos előnye Fenyvesi Zoltánhoz képest. A jobbikos jelölt 36,78, a fideszes 34,17 százalékot kapott. Az MSZP jelöltje 25,19 százalékkal harmadik.
Rig Lajos – 6177, 36,42%
Fenyvesi Zoltán – 5731, 33,79%
Pad Ferenc – 4396, 25,92%
Így állnak a szavazatok 59,48 százalékának feldolgozása után, beállt a különbség a jobbikos és a fideszes jelölt között.
A legaktívabb szavazók a csabrendeki 5-ös szavazókörben élnek, most kiderült, hogy szavaztak.
A szavazatok kétharmadának feldolgozása után így állnak:
A jobbikos jelölt már hétszáz szavazattal vezet a fideszes előtt (6972–6282).
Nem, nem írtuk el, ez a tapolcai 2. számú szavazókör eredménye.
Egyre jobban nő Rig Lajos előnye, 72 százalékos feldolgozottságánál 700 szavazattal vezet.
Még mindig nem jelenthetjük a ki a jobbikos győzelmet, Rig Lajos és Fenyvesi Zoltán között 600 szavazatra csökkent a különbség 81 százalékos feldolgozottságnál. Lesz még vajon fordulat?