Az ügyfél című film Iránból. Ez az alkotás, aminek rendezője, Asghar Farhadi bojkottálta a gálát Donald Trump muszlimok beutazását tiltó rendelete miatt. A nevében egy nyilatkozatot olvasnak fel.
Asghar Farhadi iráni filmrendező és forgatókönyvíró, Az egyik jelölt film, Az ügyfél rendezője már korábban bejelentette, hogy az utazási bizonytalanságok miatt nem vesz részt az Oscar-díj átadási ünnepségén. A jelölt filmek rendezői közös nyilakozatban ítélték el a "fanatizmus és a nacionalizmus" légkörét az Egyesült Államokban és a világ más országaiban, és Oscar-díjukat az "egység és a szólásszabadság ügyének" ajánlották fel.
Miután az előbbi elmondta, hogy mekkora hatással volt rá az utóbbi a Legénylakás című, tényleg szuper filmben. De most mi is történik itt?
edit: Megértettem! Ők adják át a legjobb külföldi film díját.
Lesz egy kandikamerás rész, egy turistabusznyi ember azt hiszi majd a műsor egy bizonyos pontján, hogy egy kiállítása jönnek, de nem, élő adásban lesznek az Oscaron! Remélem, nem tudják meg a turpisságot ebből a posztból.
Mindenki arra számított, hogy ez lesz az utóbbi évek legátpolitizáltabb Oscar gálája, ahol minden beszéd Donald Trump elnök munkásságára lesz kihegyezve. Ehhez képest csak néhány poént hallottunk még a témával kapcsolatban.
Méghozzá Tina Feytől és Amy Poehlertől a 2014-es Aranyglóbuszon. A vicc az volt, hogy Andrew Garfield itt van a közönségben, és 40 kilót lefogyott a Némasághoz, azaz annyit, amennyit egy színésznőnek kell úgy általában egy szerephez. Fey és Poehler kábé ugyanezt a poént elmondták, kicsit máshogy, akkor Matthew McConaughey-ről.
WATCH: This Jimmy Kimmel joke sounds just like a joke by Tina Fey and Amy Poehler at the Golden Globes in 2014. Hmmmm........#Oscars pic.twitter.com/kTz0RQrVro
— Yashar (@yashar) February 27, 2017
Megható, könnyekkel teli köszönőbeszédet mondott Viola Davis, aki Walt Whitmantől idézve kapitányának nevezte Denzel Washingtont, akivel a Fences c. filmben szerepel.
Viola Davis a Fences című filmben nyújtott alakítása miatt. Ő az első fekete bőrű színész, aki Oscar-, Emmy- és Tony-díjjal is rendelkezik.
Mark Rylance.
Hát illik így átvenni a legjobb hangkeverésért járó Oscart? Jó, hogy nem bakancsban mentél fel, amigo!
Azzal, hogy a legjobb hangvágás őrületesen izgalmas díját elvitte az Érkezés, a Kaliforniai álom már csak beállíthatja a 11 Oscaros Titanic, Ben-Hur és A Gyűrűk Ura: A király visszatér rekordját.
A fegyvertelen katona című film. A díjat Kevin O’Connell, Andy Wright, Robert Mackenzie és Peter Grace vették át. O'Connelt 21-szer jelölték, most először megkapta.
Fogalmunk sincs itt bent, hogy ennek mi értelme volt, de egyet kell értenünk Jimmy Kimmellel. Jövőre így kéne a szobrokat is osztani.
Az Érkezés című film. A díjat Sylvain Bellemare vette át.
Sofia Butella és Chris Evans.
Tradíciókról, elfogadásról, a film erejéről beszélt, sokkal korábban, mint amúgy szokott. Legalábbis emlékszem, ahogy mindig a totális elfáradás pillanatában szokott belépni.
A Mindenki társírója, sminkese, fodrásza, casting directora és casting asszisztense is elment az Ankert Oscar-várójára, és velük izgul Deák Kristóf anyósa is!
Egy majdnem nyolc órás, eredetileg tévés dokusorozatnak indult film, ami O.J. karrierjét és életét dolgozza fel, de úgy, hogy az ember a hetedik óra végére is megfeszítetten figyel. Van benne szó rendőri visszaélésekről, kábítószerről, és arról a szörnyű kettős gyilkosságról. Ez az előzetese, remélem, hogy meg lehet majd valahogy nézni legálisan Magyarországon is. Akkor is érdemes megnézni, ha előtte végignyomtuk az American Crime Story-t.
és faji alapú erőszak áldozatainak is ajánlotta az Oscar-díját az O.J. Simpson-dokumentumfilm készítője.
Részben róla szól A számolás joga. Katherine Johnson egy igazi legenda az űrkutatásban, 2015-ben Barack Obama a legmagasabb civil kitüntetéssel, az Elnöki Szabadságéremmel tüntette ki, a NASA egyik egységét pedig róla nevezték el.
Az OJ Simpson életét bemutató monumentális dokumentumfilm, az OJ: Made in America. A díjat Ezra Edelman és Caroline Waterlow vette át.
A Jackie-t tartották a legjobb jelmez nagy esélyesének, ezt a filmet rajtam kívül nagyjából mindenki utálta itt. És bár a jelmez nem a legizgalmasabb kategória, azzal, hogy a Legendás állatok és megfigyelésük nyert, a Kaliforniai álom már csak maximum 12 díjat nyerhet.
Jimmy Kimmel: "I want to say thank you to President Trump ... last year it seemed like the #Oscars were racist." pic.twitter.com/YeLsScJZv0
— Hollywood Reporter (@THR) 2017. február 27.
A Legendás állatok és megfigyelésük című film, amiért Colleen Atwood vehette át az elismerést. Ez egy kisebb meglepetés, mert arra számítottak, hogy ha nem a Kaliforniai álom nyer, akkor a Jackie lehet a befutó.
Ez Mahershala Ali hivatalos keresztneve, amit nyilván rövidítenie kellett, hiszen mondjuk egy Oscaron elég nagy blama lenne felolvasni, hogy
A győztes... Mahersalalabalala... Mahersalfgas....Mahershdfsas... Mahersghddgfgfsdakjafbgadfés... áh, mindegy, Jeff Bridges
Bónusz, hogy ez csak Ali muszlim neve, eredetileg Eric Gilmore-ként anyakönyvezték.
Az este eddigi legnagyobb meglepetése: a mindenhol lehúzott Suicide Squad: Öngyilkos Osztag című film kapta a legjobb smink díját. Hárman vették át a díjat: Alessandro Bertolazzi, Giorgio Gregorini és Christopher Nelson.
Kate McKinnon és Jason Bateman.
Köszönöm, hogy elmondhattam.
Elég sokan várták, hogy Mahershala Ali nyerje ezt a kategóriát, aki elcsukló hangon köszönte meg mindenkinek a díjat és azt is elmondta, hogy pár napja gyereke született.
Mahershala Ali a Holdfény című filmből. A Holdfény az egyik legnagyobb esélyes, de könnyen lehet, hogy ezzel már megszerezte a díjai 50 százalékát.
Rovataink a Facebookon