A legjobb eredeti filmzene díját is a Kaliforniai álom nyerte. A győztes nevét Samuel L. Jackson olvasta fel, ami azért nagyon vicces, mert pár nappal ezelőtt bevallotta, hogy 20 perc után kikapcsolta az egészet.
Álszentség lenne nem kiemelni azt a Holdfény esetében, hogy a témáját és hátterét tekintve igazi Oscar-film. Egy szegény, fekete, meleg fiú életútját követi végig a felnőttkorig, amit nehezítenek a drogok, a bűnözés, a társadalmi kirekesztettség, az apa nélküli gyerekkor és az iskolai bántalmazások. Barry Jenkis filmje azonban iszonyatosan jó ízléssel nyúl a témához, és képes rávilágítani arra, hogy egy ilyen nyomorúságos életben mennyire fontos a szeretet. A Holdfény egyszerre komoly filmművészeti teljesítmény és finom társadalomkritika egy olyan srác életén keresztül, akihez hasonló sorsú emberek ezrei mehetnek át hasonlón nem csak Amerikában, de a világ bármelyik táján. Kritikánk itt olvasható a filmről.
Nyolc jelölése van:
A Kaliforniai álom. Justin Hurwitz vette át a díjat, aki a kategória legnagyobb esélyese volt.
A Bakáts téri iskolában fent maradtak a gyerekek az éjszakára, de megérte: valószínűleg még egy diák sem örült ennyire, hogy bent van az iskolában, mint a Mindenkiben szereplő kórus tagjai.
Köszönöm ezt a hihetetlen díjat. Rövidre kell fognom, köszönöm családomnak, a tanáraimnak, a feleségemnek, és Anna (Udvardy Anna producer) nevében, a stáb és a szereplők nevében is ajánlom ezt a díjat a gyerekeknek, akik egyedül képesek jobbá tenni a világot. Próbáljuk úgy nevelni őket, hogy büszkék lehessünk rájuk.
Ennyit mondott a színpadon, de ennyi is elég volt ahhoz, hogy vastapsot kapjon.
Kaliforniai álom. Linus Sandgren svéd operatőrnek ez az első díja.
Jó, még egy csomó kategória hátravan, de azért így is vicces, hogy két díjjal megelőz mindenkit Mel Gibson háborús filmje.
De természetesen egyikünk sem tud figyelni a Mindenki miatt.
Valószínűleg ez is valami sajtótörténeti esemény, hogy az Oscar műsorvezetője élőben ír rá az Egyesül Államok elnökére, hogy ébren van-e még.
Megköszönte a szüleinek és a feleségének, a stábnak és a gyerekeknek, akik szerinte egyedüliként tudják majd jobbá tenni a világot. Deák a beszéde elején jelezte, hogy gyors lett, így csak ennyi fért bele, de ennek ellenére is vastaps fogadta.
A MINDENKI! Újabb Oscar-díjjal gazdagodott Magyarország. Deák Kristóf és Udvardy Anna veszi át a díjat. Kristóf beszédében a családjának és tanárainak köszönte meg a díjat. Udvardy Anna nevében köszönetet mondott a stábnak és elmondta, hogy a gyerekek a kulcs a szebb jövőhöz.
A The White Helmets. Orlando von Einsiedel és Joanna Natasegara veszik át a díjat. A film operatőrét nem engedték be az Egyesült Államokba, hogy részt vehessen a gálán.
Persze ha nyer. De előtte még a legjobb rövid dokumentumfilmeket díjazzák.
Ez a kisfiú volt toronymagasan a legjobb dolog az Oroszlánban, őt kellett volna jelölni Dev Patel helyett. Szünet után jön a Mindenki kategóriája!!!
De a Hamilton című musicalből is énekeltek. Rogan azt mondta, hogy ez az utolsó dolog, ami még szerepel a bakancslistáján. A musical szerzője, a jelöltként is érdekelt Lin-Manuel Miranda, elképesztő lelkes volt a történtek miatt.
Hú, de állati rosszul áll Rogennek ez az egyébként elég menő cipő.
A fegyvertelen katona. A díjat John Gilbert veszi át. A kategória legnagyobb esélyese a Kaliforniai álom volt, aminek helyzete egyre kevésbé tűnik rózsásnak.
Lehet mi kezdtünk el hallucinálni így reggel fél öt környékén, de még is mi a jó franc történik Nicole Kidman ujjaival? Grincs-emléktaps? Bazi nagy műkörmök? Vagy csak rosszul látunk?
A Dzsungel könyve című film. A díjat Robert Legato, Adam Valdez, Andrew R. Jones és Dan Lemmon veszik át.
A legkínosabb része volt ugyan az estének ez a jelenetsor, de sokáig nézzük majd még az biztos:
A Bakáts téri iskolában várja a Mindenki kórusa, hogy a magyar kisfilm elnyerhesse az Oscart. Éjjel négy után nem csoda, hogy kicsik fáradtak, de már nem kell sokáig várakozni!
Amikor Jimmy Kimmel egy kandi kamerás átverés részeként random járókelőket vitt be a gálára, akiket elkísért az első sorba. A megszeppent átlagemberek azonnal fogták a telefonjaikat, és két centiről videózni kezdték a celebeket, mintha csak az ellő vízilovakat fotóznák az állatkertben.
Az idei Oscar legnagyobb favoritja a Kaliforniai álom, 14 Oscarra jelölték, amire korábban csak kétszer volt példa. Mia, a színésznőjelölt (Emma Stone) és Sebastian, a jazz zongorista (Ryan Gosling) megismerkednek, egymásba szeretnek, és együtt kergetik tovább az álmaikat. Úgy tűnik, hogy minden csodás, de a sötét felhők már gyülekeznek a kapcsolatuk felett. A Whiplash rendezője, Damien Chazelle musicalje sokáig úgy tesz, és úgy is néz ki, mintha csak egy felszínes marhaság lenne, amiben szép emberek táncolnak, énekelnek és problémáznak hülyeségeken. Aztán a musical-elemek eltűnnek, és hirtelen ott vagyunk, ahonnan már nem lehet kitáncolni - írtuk rajongó kritikánkban a filmről, aminek elképesztő sikere valószínűleg hatalmas musicalhullámot generál Hollywoodban.
14 jelölése van:
A Kaliforniai álom. A díjat David Wasco és Sandy Reynolds-Wasco vették át. Ez a Kaliforniai álom első díja az este.
A Zootropolis – Állati nagy balhé című film. A díjat Byron Howard, Rich Moore és Clark Spencer vették át. A Disney meséje a tavalyi év egyik legnagyobb sikere volt.
A Szalonka című film. Alan Barillaro és Marc Sondheimer veszik át a díjat. A Pixar rövidfilmjét a Szenilla nyomában előtt lehetett látni.
A bemutató után itt az Indexen is egy nagyon lelkendező kritika jelent meg a Toni Erdmann című filmről és lehetett bízni abban, hogy ez lesz a legjobb idegen nyelvű film kategória nyertese. Viszont a hírek szerint az Akadémia tagjai nem tudtak mit kezdeni ezzel a furcsa alkotással, ami tele van váratlan fordulatokkal és hihetetlenül kínos helyzetekkel.
Ezért a számért. Soha nem fogom megbocsátani az akkori rádiós szerkesztőknek, hogy képesek voltak anno ezt a számot agyon játszani.
Sting. Sting, bakker. Az ember, aki pár hanggal tökéletesen tudja illusztrálni, milyen lehet öregen és magányosan meghalni egy sötét szobában. Na, most ez az ember énekel.
Rovataink a Facebookon