Mint a korai infarktus a rendszeres energiaital-fogyasztót, úgy vágott mellbe a felismerés, hogy mit jelent a XIXO márkanév
Pénteken átadták Varga Mihály pénzügyminiszter jelenlétében a Hell energiaital új gyártósorát. Az ünnepélyes eseményen minden volt, ami ilyenkor az ünnepélyességhez kell, öltönyös férfiak, huszonéves hostesslányok, szalagátvágás, céges logók és kormányzati molinók. Utóbbiak azért voltak kitéve szép számmal, mert a beruházáshoz a magyar állam egymilliárd forintos támogatással járult hozzá.

A dolog érdekessége, hogy nem ez az első alkalom, hogy a kormány milliárdokkal segíti az energiaitalos céget. 2017-ben 7 milliárd forint vissza nem térítendő állami támogatást kapott a Hell, jövőre pedig 300 millió forinttal támogatja a kormány az energiaital-gyár Miskolcon alapított magániskoláját, ahol angol nyelven, állítólag "cambridge-i színvonalon" oktatnak 3 és 15 év közötti gyerekeket. Ezek után gondoltam, megnézem jobban, hol is van pontosan a Hell gyárépülete, ha már az én adómból is költöttek rá. Amikor megláttam a címet, először azt hittem, hogy összecsúsztak a sorok a monitoron, ugyanis az üzem a Hell utca 1. szám alatt található, Szikszón.
De nem elírásról van szó, hanem arról, hogy a Borsod-Abaúj-Zemplén megyei település ezzel a névre szóló utcával akart kedveskedni a vállalatnak. Úgy tűnik, BAZ megye már közeledik a Végtelen tréfa disztópikus világához, csak egyelőre nem az évszámokat helyettesítik be különböző márkákkal, hanem az utcaneveket.
Na, és mi a márkaneve a Hellt gyártó cég üdítőitalos részlegének, amiket szintén a szikszói gyárban készítenek? Hát ugyanaz, mint a településnek:
XIXO
Amikor erre az összefüggésre a többi hírügyeletes kollégával rájöttünk, úgy rándult görcsbe az arcunk a döbbenettől, mint négy energiaital után a szívizom. Volt, aki konkrétan azt hitte, hogy ez is valami ázsiai eredetű név, mint a Xiaomi.