14 éve hunyt el Puskás Ferenc
Az ember, aki miatt Pápua Új-Guineában is hátba veregetnek minket, ha kiderül, hogy magyarok vagyunk, 14 évvel ezelőtt, 2006. november 17-én ment el.
Pályafutása során minden fontos címet elhódított a világbajnoki cím kivételével, melytől karnyújtásnyira volt, de az 1954-es döntőben az NSZK győzött egy nehezen felejthető mérkőzésen 3:2-re.
Az 1956-os forradalom idején Európa-kupa-mérkőzésen járt a Honvéddal, s nem tért haza. Spanyolországban lelt új hazára, ahol a Real Madriddal BEK-trófeákat nyert (hármat), és persze a spanyol közönség szeretetét, akik sajátjukként szerették, itt kapta a Pancho és a Cañoncito Pum becenevet is.
Puskás Ferenc visszavonulása után Spanyolországban, az Egyesült Államokban, Dél-Amerikában és Európában is edzősködött, legnagyobb sikere a Panathinaikosszal játszott BEK-döntő volt 1971-ben.
1991-ben végleg hazaköltözött Magyarországra, két évvel később még a szövetségi kapitányi tisztséget is elvállalta. Az Alzheimer-kór egyre inkább elhatalmasodott rajta, 2000-től kórházi ellátásra szorult, majd „beköltözött” a Kútvölgyi kórházba. 2006 szeptemberében tüdőgyulladást kapott, november 17-én keringési és légzési problémák vezettek a halálához.
Kitüntetéseit felsorolni is nehéz volna, a Nemzet Sportolója címet, a köztársasági érdemrend középkeresztjét is megkapta, illetve díjat neveztek el róla (Puskás-díj), melyet az adott év legszebb gólját szerző játékosa kapja meg az UEFA-tól.
Nevét Budapesten és Felcsúton stadion, országszerte több közterület viseli, a világűrben egy kisbolygó.