Siklósi Gergely aranyéremért vívhat Tokióban

A tokiói olimpia második napja – élő

új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Feldobták a labdát az ötkarikás játékokon, magyar idő szerint vasárnap hajnalban elrajtolt a férfi kosárlabda-torna. Az első játéknap helyi idő szerinti délelőtti játékrendjében az Irán–Csehország és a Németország–Olaszország találkozót rendezték meg.

Előbbi mérkőzésen döcögősen indult a favorit csehek játéka, de végül sikerült érvényesíteniük akaratukat és 84–78-s végeredménnyel győzelemmel indították a játékokat. A másik mérkőzésen Németország szinte az egész találkozó alatt előnyben kosarazott, viszont a záró negyedben magasabb fokozatra kapcsoltak az olaszok és megfordították az eredményt, a vége 92–82 Itália javára.

A játéknap rangadója a magyar idő szerint 14 órakor kezdődő Egyesült Államok–Franciaország csoportmérkőzés lesz.

• Jó reggelt a most ébredőknek! Összefoglaljuk, mi történt hajnalban:

• Asztaliteniszben Póta Georgina öt szettben kikapott a svájci Rachel Moret-től a második fordulóban.
    • Pupp Réka a női 52 kilogrammos cselgáncsozók között ugyan kiejtette a címvédőt, de a negyeddöntőben búcsúzott. A vigaszágon folytathatja.
    • Férfi egypár evezésben Pétervári-Molnár Bendegúz továbbjutott a szerdai elődöntőbe.
    • HELYSZÍNI TUDÓSÍTÁS. Major Veronika sportlövő nem jutott döntőbe 10 méteres légpisztolyban. Erről bővebben itt írtunk. Péni István viszont ott van a fináléban és perceken belül ismét lő, Pekler Zalánnak viszont nem sikerült a bravúr. Bővebben itt!
    • A tollaslabdázó Krausz Gergely két szettben kikapott indonéz ellenfelétől a csoportkör első meccsén. Sárosi Laura 12.20-tól játszik majd.
    • HELYSZÍNI TUDÓSÍTÁS. Verrasztó Dávid negyedik, Hosszú Katinka ötödik, Mihályvári-Farkas Viktória hatodik lett 400 méter vegyesen. Részletek itt!
    • Vitorlázásban Érdi Mária féltávig a 4. helyen állt az első versenyen, de a táv második felében a 19. helyre csúszott vissza a női vitorlázók laser radial versenyszámában.
    • Vívásban női tőrözőink között Pásztor Flóra és Kondricz Kata a legjobb 32, Kreiss Fanni a legjobb 16 között búcsúzott. Férfi párbajtőrben a világbajnok Siklósi Gergely már a legjobb nyolc között van, hamarosan az elődöntőbe kerülésért vív.
    • A magyar férfi vízilabda-válogatott 10–9-re kikapott Görögországtól a csoportkör első fordulójában. Bővebben itt!
    • HELYSZÍNI TUDÓSÍTÁS. Fucsovics Márton megsérült, így visszalépett az olimpiától. Részletek itt!

Folyamatosan frissülő tudósításunkat folytatjuk, maradjanak velünk!

• A marokkói 12:11-re fordított, de utána Siklósi támadóbb stílusra váltott és 15:13-ra nyert.

• 4:1-gyel kezdett Siklósi, de marokkói ellenfele fel tudott zárkózni az első három perc során.

• A civilben lábápolóként dolgozó marokkói Elkord ellen vív.

• A pólótorna A csoportjának záró mérkőzésén az Egyesült Államok 15–13-ra legyőzte Japánt.

• Az első mérkőzésén szenvedett vereséget és búcsúzott a női egyes asztalitenisz-tornától Póta Georgina, miután 4–1-re kikapott kikapott svájci riválisától. A magyar asztaliteniszező a női torna 30. kiemeltjeként vágott neki a játékoknak, legyőzője a világranglistán mindössze a 90. helyen jegyzett Rachel Moret volt.

A mérkőzés kiegyenlített játékot hozott, de az első szettet 11:9-re a svájci játékos nyerte. A második játszma is csak egy hajszálon múlott, de újra Moret örülhetett, 14:12 arányban hozta el a második felvonást is. A harmadik szett már egy fokkal egyoldalúbb volt, Pótát kezdte elhagyni a remény és 11:7-re el is veszítette a játszmát. A negyedik szettet Póta még el tudta csenni svájci ellenfele elől, azonban ez csak a szépítésre volt elég, az ötödik játszmát 11:9-re újra Moret nyerte amivel a mérkőzést is lezárta.

Póta Georgina így már a második fordulóban elvérzett az ötkarikás játékok női asztalitenisz-tornáján, legyőzője egy nála jóval alacsonyabban rangsorolt játékos volt.

• Az NBC-n 16,7 millió tévénéző kísérte figyelemmel a pénteki megnyitóünnepséget. Négy évvel ezelőtt Rióban 26,5 millióan nézték a ceremóniát, a londoni játékok nulladik eseményét 40,7 millióan követték 2012-ben.

• Az első kiemelt Gyeriglazova 15:10-re legyőzte a magyar lányt a 16 között.

• A tollaslabdázó Krausz Gergely két szettben (21:13, 21:8) kikapott az indonéz Anthony Sinisuka Gintingtől a csoportkör első meccsén.

Az első számú magyar játékos kedden, orosz ellenféllel folytatja

• Véget ért a férfi gördeszkások utcai kategóriájának versenyszáma. A döntőben hazai siker született, a dobogó legfelső fokára a japán Juto Horigome állhatott fel.

Az ezüstérmet a brazil Kelvin Hoefler szerezte meg, míg a bronzérmet az amerikai Jagger Eaton csípte el.

• Pupp Réka ipponnal kikapott Fabienne Kochertől, így nem jutott elődöntőbe. A magyar dzsúdós a vigaszágon folytathatja, ha ott egy meccset nyer, akkor a bronzéremért léphet majd tatamira.

• A svájci Fabienne Kocher lesz Pupp Réka ellenfele a női 52 kilogrammos cselgáncsozók mezőnyében. Hamarosan kezdődik az összecsapás!

• Az első helyen kiemelt, világbajnok Siklósi Gergely a marokkói Houssam Elkord ellen lép a pástra a legjobb 16 között a férfi párbajtőrözők mezőnyében.

A mérkőzést magyar idő szerint fél 8 után rendezik meg.

• Féltávig a 4. helyen állt, de a táv második felében a 19. helyre csúszott vissza Érdi Mária a női vitorlázók laser radial versenyszámában.

• Az orosz csapat színeiben induló Inna Gyeriglazova lesz a 16. kiemelt Kreiss Fanni ellenfele 6.35-től a nyolc közé jutásért.

• Hiába vezettünk már 5–2-re is, végül Görögország diadalmaskodott. Bővebben itt!

• Elkezdték a női kéziseink csoportját is, az orosz csapat hiába vezetett többször is három góllal, végül 24–24-re végzett Brazíliával. A meccs legeredményesebbje a dél-amerikai Bruna de Paula volt, aki 15 lövésből szerzett hét gólt, Amorim 0/4-gyel zárt. Az európai csapatban Jekatyerina Iljina hatig jutott.

• Pupp Réka negyeddöntőbe jutott a női 52 kilogrammos cselgáncsozók mezőnyében. Ipponnal győzte le az amerikai Angelica Delgadót.

• Fucsovics Márton vállsérülése miatt visszalépett a tokiói olimpiától – tájékoztatott a Magyar Olimpiai Bizottság. A magyar teniszező az első fordulóban játszott volna a lengyel Hubert Hurkacz ellen. A részleteket ide kattintva olvashatja el!

• Második helyen végzett a férfi egypár evezés harmadik negyeddöntőjében Pétervári-Molnár Bendegúz, így bejutott a szerdai elődöntőbe.

Magabiztosan teljesítette a 2000 méteres távot az egyetlen magyar evezős az olimpián.

Már az első 500 méter után a második helyen állt, szűk kettő másodperccel lemaradva az éllovas horvát Damir Martin mögött. A 28 éves magyar evezős tempója stabil volt, így különösebb izgalom nélkül ért be a második helyre, 7:24.63-s idejével végül hat másodperccel maradt le a futamgyőztes horvát versenyzőtől. A harmadik helyen a japán Arakawa Ryuta evezett be a célba, másfél másodperccel Pétervári-Molnár mögött.

• A világbajnok, és az olimpián első helyen kiemelt Siklósi Gergely 15:9-re győzött a kínai Tung Csao ellen, amivel bejutott a legjobb 16 közé a férfi párbajtőrözők mezőnyében.

Legközelebb 7.35-kor láthatjuk a páston Siklósit.

• Összesen nyolc versenyző jutott be a férfi gördeszkások utcai versenyének döntőjébe. A döntőt magyar idő szerint 5.25-kor rendezik.