Női 200 háton az ausztrál Kaylee McKeown nyert, aki ezzel már a harmadik aranyérmét szerezte meg a játékokon. A második a kanadai Kylie Masse lett, harmadikként a szintén ausztrál Emily Seebohm csapott a célba.
Köszönjük megtisztelő figyelmüket, hajnali 1-től folytatjuk.
Végéhez közeledik a tokiói olimpia nyolcadik napja, az érdemi események lementek már, lássuk, mi történt szombaton!
Maradjanak továbbra is velünk, hiszen az események folytatódnak!
A nap utolsó meccsén Mexikó lemásolta az évszázad mérkőzését, legalábbis az eredményt illetően, 6–3-ra győzött Dél-Korea ellen.
TOKIÓ 2020
FÉRFI LABDARÚGÁS
NEGYEDDÖNTŐ
Spanyolország–Elefántcsontpart 5–2 (Olmo 30., Mir 90+3., 117., 121., Oyarzabal 98. – 11-esből, ill. Bailly 10., Gradel 90+1.) – hosszabbítás után
Japán–Új-Zéland 0–0 – 11-esekkel 4–2
Brazília–Egyiptom 1–0 (Matheus Cunha 37.)
Mexikó–Dél-Korea 6–3 (Martín 12., 54., Romo 30., Córdova 39., 63. – az elsőt 11-esből, Aguirre 84., ill. Li Dong Dzsong 20., 51., Ui-Dzso Hvang 90+1.)
A női 100 döntőjében a címvédő Elaine Thompson-Herah új olimpiai csúccsal, 10,61-gyel nyert, megelőzve jamaicai honfitársait, Shelly-Ann Fraser-Pryce-t és Shericka Jacksont.
14.50-kor rajtolunk.
Az első férfi futóknál a hollandok váltottak először, mindenhol hölgy versenyző érkezett másodikra. Dominika óriási tempóban állt az élre, az Egyesült Államok feljött másodiknak a második női futók előtt.
Az éllovas óriási előnyre tett szert, miközben Lengyelország érkezett a második helyre, de hatalamas hajrával a hollandok egyszerre váltottak Dominikával.
A hollandok, a lengyelek és az amerikaiak is megelőzték Dominikát a cél felé közeledve, végül a lengyelek 3:09.87-tel nyertek.
A Dominikai Köztársaság óriási hajrával visszajött ezüstérmesnek, az Egyesült Államok lett a harmadik, Hollandia így érem nélkül maradt.
Továbbra is veretlen Görögország a férfi vízilabdások A csoportjában. Ezúttal a Dél-afrikai Köztársaság ellen ugrottak medencébe, ahol 28–5-ös fölényes győzelmet arattak. Az afrikai csapat ezen a meccsén szerezte a legtöbb találatát a tokiói olimpián, szám szerint ötöt.
Görögország Olaszországgal együtt vezeti a csoportot, négy mérkőzés után mindkét válogatott három győzelemmel és egy döntetlennel rendelkezik, hét ponttal állnak az élen. Magyarország jelenleg a harmadik helyen áll a csoportban.
Most kezdünk.
A svéd Daniel Stahl 68,9 méteres dobásával megnyerte a tokiói olimpia diszkoszvető döntőjét. A második helyen honfitársa, Simon Pettersson végzett, a harmadik az osztrák Lukas Weisshaidinger lett.
TOKIÓ 2020
DISZKOSZVETÉS
1. Daniel Stahl (Svédország) 68,9 méter
2. Simon Pettersson (Svédország) 67,39
3. Lukas Weisshaidinger (Ausztria) 67,07
A házigazda Új-Zéland ellen gól nélkül 120 percet követően tizenegyesekkel 4–2-re nyertek. A brazilok is készülhetnek az elődöntőre, mivel Dárdai Pál berlini játékosa, Matheus Cunha eldöntötte az egyiptomiak elleni negyeddöntőt.
A 93. percben egy óriási hiba kellett a spanyoloknak, hogy meccsben maradjanak, hosszabbításban pedig kiharcolták a továbbjutást. Íme, az Eurosport összefoglalója:
Még csak a harmadik olimpián van jelen a női kardcsapat száma, de az orosz csapat már a második aranyát nyeri rajta.
A döntőben a francia kardcsapattal vívtak meg. A negyedik asszóban még 20:14-re vezettek a franciák, ám érkezett Olga Nyikita szenzációs csörtéje, amiben 11:3-as egyéni győzelmével 25:23-ra módosította az állást az orosz csapat javára. Innentől többször nem jutott vezetés közelébe sem Franciaország, 45:41-re az orosz csapaté lett a győzelem.
A bronzmérkőzésen Dél-Korea Olaszországgal csapott össze, ahol 45:42-re koreai siker született.
Női kéziseink 29–25-re legyőzték Spanyolországot, így megmaradt az esély a továbbjutásra.
Remek kezdés után előnyben kéziseink.
A cselgáncsozók vegyes csapatversenyén francia aranyérem született, miután a csapat 4–1-re verte a házigazda japánokat. Teddy Riner, a franciák klasszisa harmadik olimpiai aranyérmét nyerte.
A dobogó harmadik fokára Izrael és Németország állhatott. Előbbi az orosz csapatot, utóbbi a hollandokat győzte le a bronzmeccsen.
Elefántcsontpart Spanyolországgal mérkőzött meg a férfi labdarúgás negyeddöntőjében. Már az is meglepetés, hogy az elefántcsontpartiak, de sokáig ellenfelei voltak a spanyol válogatottnak.
1–1 volt az állás a 90+1. percig, amikor is az elefántcsontparti Max Gardel egy tökéletes beadást váltott gólra. A következő percben Mike Merino helyére Rafael Mirt állította Luis de la Fuente szövetségi kapitány. Akkor talán még maga sem tudta, milyen jól tette ezt.
Rafael Mir pedig nem is teketóriázott sokáig, a 90+3. percben kihasználta a hatalmas elefántcsontparti védelmi hibát, 2–2-re módosította az állást, és megindította az afrikai csapatot a lejtőn. A rendes játékidő után következett a hosszabbítás, ahol teljesen szétesett az elefántcsontparti válogatott.
A 98. percben Mikel Oyarzabal büntetőből szerezte meg a vezetést Spanyolország számára, majd a válogatottat megmentő csereként beálló Rafael Mir lefocizta ellenfeleit a pályáról, további két gólt szerzett a hosszabbításban, mesterhármassal juttatta tovább Spanyolországot az elődöntőbe.
Olaszország 16–8-ra legyőzte Japánt a férfi vízilabda A csoportjában, ezzel átvették a vezetést a csoportban. Japán négy mérkőzés után továbbra is pont nélkül áll a csoportban.
Négy mérkőzésből hármat nyertek, emellett egy döntetlent játszottak Görögország ellen. Így 7 pontja van az olaszoknak, a magyar vízilabda-válogatott pedig négy mérkőzés után 6 ponttal rendelkezik, ezzel a második helyet foglalja el a csoportban.
A képlet egyszerű: győzelem vagy búcsú.
A csoportkör talán legjobban várt meccse volt a Szerbia–Brazília rangadó a nők tokiói röplabdatornáján, aztán mégis simán alakult. Egy igazi csapat győzött le egy egyszemélyes hadsereget, amivel kicsit még a papírformát is borította. Palotai Barnabás helyszíni beszámolóját itt olvashatja.
A világelső szerb vállsérülés miatt nem állt ki a vegyes párosok bronzmeccsére, így az ausztrál Ashleigh Barty, John Peers kettős állhat a dobogóra.
Elefántcsontpart a 91. percben újra megszerezte a vezetést Spanyolország ellen, de a 93. percben jött Rafa Mir, és hosszabbításra mentette a meccset.
A 2016-ban a döntőben alulmaradó Új-Zéland lett az aranyérmes női hetes rögbiben, mivel a döntőben 26–12-re legyőzte Franciaországot.
A bronzérmet Fidzsi szerezte meg, a helyosztón 21–12-re verte meg Nagy-Britanniát. A férfiaknál eddig mindkét tornát Fidzsi nyerte meg, összességében a szigetek már a harmadik érmüket nyerték meg hetes rögbiben.
Bizonyára olvasóink közül is sokan hallották az Allianz hivatalos olimpiai reklámját az elmúlt egy hétben. A jól ismert refrén így szól:
Lucky, Lucky, Lucky Me...
Az eredeti, 1950-ben készített dal elődadója Evelyn Knight and The Ray Charles Band, a címe pedig Lucky, Lucky, Lucky Me. A reklámban viszont egy feldolgozás hallható Adrienne Valerie előadásában.
Íme a jól ismert dal, ha még nem hallotta volna elégszer!
Hsziaocsün Liu nyerte a férfi súlyemelők 81 kg-s súlycsoportját, ezzel Kínának megvan a 21. aranyérme is. 170 kg-s szakítása és 204 kg-s lökése egyaránt új olimpiai rekordnak számít.
A második helyen a Dominikai Köztársaság színeiben induló Zacarias Michel, harmadik helyen a hangzatos nevű olasz Antonino Pizzolato végzett.
A lerohanásokkal remekül operáló svéd válogatott Brazíliát is legyőzte (34–31) a női kézilabdatornán, így négy meccs után továbbra is veretlen – három siker mellett egy döntetlen jött össze az utolsó fordulóbeli ellenfelünknek.
A döntő szettben 5:3-as hátrányban négy újabb meccslabdát még hárított, de összességében a hatodikkal már élt az ellenfele.
Bővebben a bronzmeccsről itt!
A női 50 méter légpuska összetett, három testhelyzetű számban svájci aranyérem született, méghozzá olimpiai rekorddal.
Nina Christen 463.9-es eredményével megdöntötte a riói 458.6-os csúcsot, amit a most második helyen záró orosz csapat színeiben versenyző Julija Zsikova tartott. Ő is felülmúlta a riói eredményét, de ez nem volt elég az aranyhoz. A dobogó harmadik fokára Julija Karimova állhatott fel, szintén az orosz csapat színeiben.
Egy magyar indult a számban Mészáros Eszter személyében, ám neki nem jött össze a döntőbe jutás. Palotai Barnabás a helyszínről foglalta össze a selejtezőt, a magyar sportlövő nyilatkozatáról és a történtekről itt olvashat.