Ághassi Attila
2019.10.24. 19:26
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • 30’

A Fradi most nehezen tud kijönni saját térfeléről, a bal oldalon pedig kifejezetten aktív a CSZKA. Egy bal oldali támadás után Obljakov lőtt 12 méterről, de kevéssel a kapufa mellé.

• 27’

Könnyedén jutottak el az oroszok a magyar kapuig, az előző szezon gólkirálya, Csalov a tizenegyes ponton azonban sokáig várt a lövéssel, így blokkolni tudták a magyar védők.

Volt még egy veszélyesen belőtt labda oldalról, de a védelem akkor is a helyén volt.

• 5’

Az már 20 perc után látszik, hogy nem a védekezés a CSZKA Moszkva legnagyobb erőssége. A Fradinak az előrevágott labdákkal már többször is sikerült kiugratnia Bolit vagy Tokmac-ot, akik eléggé zavarba tudják hozni a védőket. Bezzeg amikor még a Berezuckij testvérekkel és Ignaseviccsel a védelemben nyert UEFA-kupát 2005-ben a CSZKA.

• 27’

Lovrencsics ívelte be ezúttal is, Akinfejev kilépett a kapujából, és könnyedén lehúzta. Kontrát indított, de nem lett belőle semmi.

• 23’

Szép támadást vezettek, a jobb oldalról középre ment a labda. Ahmetov 16 méteres, megpattanó lövése a bal oldali kapufán csattant. Dibusznak most esélye sem lett volna.

• 19’

A Fradi csatára kihasználta gyorsaságát, jó labdát kapott, lefutotta védőjét, és amikor a tizenhatoson belülre ért, már csak a kapussal állt szemben. Jobbal lőtt, de Akinfejev jól zárta a szöget, és a labda a bal kapufa mellé ment. Egy méter hiányzott a vezető gólhoz.

• 17’

A magyar kapusnak vetődve kellett hárítania, a szöglet után nagy kavarodás támadt, Magnusson azonban nem tudta a kapuba terelni a labdát. Az újabb szöglet már nem volt veszélyes.

A felszabadítás megint nem sikerült, Dibusznak kellett újra közbeavatkoznia. Most a szerencse is a Ferencvárossal volt.

• 13’

Lovrencsics ívelte be a bal oldalról, a védők nem fértek a labdához, de Haratyin sem tudta a kapu irányába juttatni.

• 11’

Obljakov kapott egy jó labdát, de a Fradi védője jó ütemben érkezett, és úgy csúszott be, hogy visszarúgta a csatárra a labdát, így szöglet sem lett.

• 1990. október 24-én már játszott egy nemzetközi meccset a Ferencváros. Az UEFA-kupa második körében a dán Bröndbyvel kerültek össze, és a koppenhágai odavágót rendezték ezen a napon. A Nyilasi Tibor vezette Fradi 3-0-ra kapott ki, Limperger Zsoltot és Szenes Sándort is kiállították azon a meccsen. A Bröndby akkori erejét mutatja, hogy egészen az elődöntőig meneteltek. A kapusuk, egy bizonyos Peter Schmeichel, a vezetőedzőjük pedig Morten Olsen volt.

• 10’

Helyzetig azonban így sem jutottak el, csak egy blokkolt lövés került be a statisztikába. A Fradi célja egyértelmű: kontrázni.

• 5’

Lovrencsics szabadrúgása után élesen csapódott az ötösre a labda, az orosz védők kifejelték, és utána felszabadítottak.

Zubkov kapott indítást a bal oldalon, a beadása azonban nem volt a legjobb, és akkor is mentettek a hazaiak.

• 1’

A Fradi csapatkapitánya, Lovrencsics Gergő nyerte a választást, térfelet választott, így az oroszok indíthatták az első támadást.

• A 31 éves cseh játékvezető, Pavel Orel most először fog csoportmeccset vezetni valamelyik európai kupában. Korábban két BL-, és három EL-selejtezőn fújta a sípot.

• A pályafutását a Fradiban kezdő, októberben a Szpartak Moszkva kispadján ideiglenes, egy meccset kapó Szergej Kuznyecov Mario Fernandesre hívta fel a figyelmet.

És persze a horvát Vlasicra, aki nyolcassal lesz a pályán.

A Fradiban négy magyar fut ki majd a pályára, a CSZKA-ban három külföldi kapott helyet. Sok fiatal van a Moszkvánál.

• Most is nagyon sok múlik a magyar válogatott kapuson. A másik oldalon egy klublegenda, Igor Akinfejev véd.

• A Fradi ukrán edzője, Szergej Rebrov nagyszerű pályafutását a Rubin Kazanynál fejezte be, bajnoki címmel.

A jelenlegi Fradi-keretből Priskin Tamás és a brazil Isael is játszott az orosz ligában, egyiken sem kezdenek.

Az UEFA arra is emlékeztet, hogy a Fradi a hatodik újonc az Európa Liga főtábláján. 2004-ben még UEFA-kupának hívták, amikor László Csaba vezetésével ilyen magaslatban jártak a zöld-fehérek.

• A VEB Arénában először nemzetközi meccsen a Tottenhamet fogadták 2017 szeptemberben, és 1-0-ra kikaptak.

Az orosz válogatott eddig három barátságos meccset játszott benne, és egyszer sem veszített. Két döntetlen (Törökország és Chile 1-1) mellett egyszer nyert, Dél-Koreát 4-2-re verték.

• A Ferencváros és a CSZKA Moszkva egyszer már találkoztak korábban, a Kupagyőztesek Európa-kupájának 1994/95-ös szezonjának első fordulójában. A moszkvai odavágót a CSZKA 2-1-re nyerte, a visszavágón azonban a Fradi nyert 2-1-re. A párharc végül büntetőkkel dőlt el, a Fradiból senki sem hibázott, a hetedik orosz rugó, Sergei Kolotovkina kapu főlé lőtt, így a Ferencváros jutott tovább a második körbe.

• A mérleg:

• 30 győzelem
    • 13 döntetlen
    • 14 vereség
  • A Ferencváros 1965-ben nyerte meg a Vásárvárosok Kupáját. Fenyvesi doktor góljával 1-0-ra verték a Juventust Torinóban.

A CSZKA 2005-ben nyerte meg az UEFA-kupát, a Sporting Lisszabont hazai pályán győzték le 2-1-re.

• A CSZKA Moszkva lenne a csoport favoritja, mert az első kalapból húzták. Ehhez képest nullapontos, a Ludogorectől 5-1-re kapott ki idegenben, majd hazai pályán az Espanyollal szemben maradt alul. Az oroszok a bajnokságban az ötödik helyen állnak – három ponttal maradtak le eddig az éllovas Lokomotivtól –, a Rosztov 3-1-re verte őket, az Ufával 1-1-re végeztek.