Úgy a második perc után tévednek be a fővárosba néhány rövid kép erejéig. Felismeritek? (Tipp: Zoli - kösz)
Senki nem mondhatja, hogy nem lelkesedtem a budai Vár lejtőjére telepített szőlők iránt. Már az első pillanattól kezdve remek ötletnek tartottam, a megvalósítás hírének is örültem, sőt a - szerintem nem túl szerencsés - tabáni pincékkel szemben pozitív példának állítottam be. Nos a projekt azonban - melynek a helyszínen kitűzött tábla szerint 2010 végére be kellett volna fejeződnie - valójában sehol nem tart. Többen jeleztétek kommentben, hogy nincs minden rendben a Várhegy oldalában. Például c72:
Óvodás homokozólapát-hisztin kívül semmilyen értelmes magyarázatot nem találok arra, miért tesz a II. kerület minden különösebb indok nélkül keresztbe egy fővárosi fejlesztésnek. Fiatal, független közlekedésmérnök-hallgatók csoportja új megoldással állt elő, hogy elkerüljék a budai fonódó villamos projekt végleges elvetését: mi lenne, ha nem Margit híd alatt, hanem a Frankel Leó utcán végigvezetve kötnék össze körút két oldalát. Teljes tervükről két képet (nagyításra megnőnek) és egy terjedelmes közleményt is küldtek:
"Szia Dá, Kicsit elkéstem ezzel, de talán ma délután még érdemes felrakni, ha gondolod..." - írta Attila az imént. Naná! Olyan remek ötlet, hogy nem is nagyon fűznék hozzá semmi, legfeljebb annyit, hogy csatlakozom hozzá én is: csáó minden anyukának!
Máté kiszúrta az Urbanistán, hogy tetszett nekem az osztrákoknál a vízi játszótér. Így igaz és ma is fenntartom akkori állításomat: hogy muszáj lenne valahol nálunk is csinálni egy ilyen nagyszabású pancsiparkot. Teljesen passzolna városunk imázsába - Budapest ugye fürdőváros -, de bármelyik élelmesebb településünk lecsaphatna rá, hiszen az ártéri gazdálkodás szinte az egész országra jellemző volt.
A Tabános poszt kommentjei közt bukkant fel kakukk2 kommentje:
a Horváth-kert elég gáz, igen. Megcsinálták a szobrot, ennek örültem. Köréje egy kis amfiteátrumot, egész helyes volt. És most látom a minap, hogy aköré meg odaépül egy giga-mega-körbódésor-lufasz, akkora, mint a Színkör volt háromezer nézőre, hogy a gyomra kifordul tőle az embernek. Terveket látott valaki? Egyeztetés a krisztinai néppel? Valami lakossági fórum? Várnegyedben előzetes? Ezt kérték a helyiek?
c72 ezt annyival egészítette ki, hogy:
Tipp:Orgyen - kösz!
A felvetés szó szerint így hangzott Messzi Vetek kommentjében:
"kéne majd egy bejegyzés arról, hogy körút, alkotás, karolina, bocskai, okt23 körön belül ne lehessen kutyát tartani. bizonyára élhetőbbé válna a város rövid időn belül"
Hát nem lett egy egész kolumnás értekezés, de bejegyzésnek azért bejegyzés és igen csak elgondolkodtató...
(Az illusztráción artiqueen festménye látható)
heló urbanista,
két képet küldök. kovácsoltvas kapuról a dohány utca 8. szám alatt. átjáróudvar a rákóczi útra, ennek bejárata. ami megfogott, hogy 1869-es évszám van rajta, bő 140 évet élt már, eléggé ráférne egy ápolás (megmentés).
üdv, pite
A kovácsoltban nem vagyok biztos - már ami az oszlopokat illeti, valami szaki segítsen -, de minden másban igen. Tényleg jó lenne figyelni rá, alig egy tízessel ifjabb a szembe levő zsinagógánál és még sehol sem volt Pest nagy széttúrása, amikor már állt. A számok meg már alig olvashatók rajta...
Van ugye a Szeretem Budapestet Mozgalomnak ez a Szexi Budapest elképzeléscsomagja, amelyiknek egyik sarkalatos pontja a budai borkultúra feltámasztása, vagy legalábbis megidézése. Ennek egyik eleme, a Vár keleti lejtőjére telepített kis szőlőültetvény már meg is valósult. Jópofa dolog, örülök neki. A Tabán lejtőjének beépítése ugyanakkor már neccesebb kérdés.
Sziasztok,
ha jól látom, ez a klip még nem kapott figyelmet az Urbanistán, pedig annak idején Angliában és Hollandiában nagyon népszerű volt a szám 2001 karácsonya környékén. Nem vagyok oda az ilyen brit gyönyszemekért, de mivel akkor Hollandiában voltam, imádtam ezt a számot :-). A klipben Budapest, mint egy noname lepukkant város, a számnak megfelelő érzelmileg elsivatagosodott külvilág megjelenítője tündököl. Csodáltam a Liberty X tagjait, amiért volt gusztusuk telefonálgatni azokról az undorító nyilvános telókról, és hogy rekeszizomig kigombolva suhantak tova a késő őszi városon.
Üdv, kisw
A talányt Solaitid (a Csipkerózsika-álmot alvó, pompás Városképp szerzője) vetette fel a Budapest-bloggerek levlistáján:
Vajon a Ferihegyi Repülőtérre vezető utat is Liszt Ferencről fogják elnevezni?
A Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre vezető út igazából csak azért lenne durva, mert már a Ferihegyi repülőtérre vezető út is a főváros leghosszabb utcaneve! Persze a kérdés pusztán hipotetikus, hisz Budapest Airportra vezető útnak se keresztelték át, amikor ez lett hivatalosan. (Fotó: Katácska!)
Igazi kincset kommentelt a moziplakát-leletes poszthoz Városjáró, amit korábban saját blogjában is közzétett. Egy 1979-es budapesti mozikalauzról van szó, amelyik nem csak egy nagy átfogó térképen, hanem kerületenkénti bontásban, szuper pszichedelikus rajzokkal díszítve mutatja be a fővárosi filmszínházakat.
A régi, közterületen maradt plakátok sorát gyarapítja az a pompás darab, amelyről Szálinger Balázs küldött pár fotót. A Mátra Mese- és Ifjúsági Mozi hirdetőoszlopáról van szó, amelyen talán negyedszázadosak (ha nem öregebbek) a hirdetések, hisz a Ludas Matyit 1979-ben mutatták be, a Mátra pedig, ha minden igaz 1984-ben vette fel ezt a szép hosszú nevet majd 1991-ben megszűnt.
Rengeteg helyszínen forgatták Miki barátomék klipjét - lehet tippelgetni! Megfejtésül a teljes lista alant a zenekartól:
Sajtóközleményt adott ki a főváros a Budapest Szíve projekt folytatásáról. A Ferenciek terét és a Kossuth utcát érintő ütem tájékoztatójában kevés konkrétum hangzik ugyan el, de vannak érdekes elemei (még akkor is, ha a zömét már évekkel ezelőtt emlegették - nem azért villamos nem lesz, senkit ne tévesszen meg az illusztráció). Például:
Egész fura, hogy tulajdonképpen alig változtak. Legfeljebb olyan apróságok, hogy mondjuk a szemetes lett újabb típus. Mégis elég nehéz elsőre felismerni őket, persze nem lehetetlen...
Vannak az életnek talányos kérdései, amelyek évek múltán is foglalkoztatják az embert. Például, hogy egy tajvani énekesnő Madridról szóló klipjét miért forgatják épp Szentendrén. Ha valaki tudja a választ jelezze! Tipp: I. Viktor, kösz!
Szívből örülök, h luxusáruház nyílik az Andrássyn. Ez ugyanis azt bizonyítja, hogy mégis csak van fantázia benne - hiába állították az ellenkezőjét, az amúgy remekül helyre állított Párisi Nagy Áruház esetében, melyből irodaház lett. Az il Bacio di Stile - vagyis a stílus csókja - áruházról mindent megtudni a projekt honlapján. Ahogy írják:
Nem megyek át BKV-figyelőbe, de egyre gyakrabban kapok buszteszteredményeket. Legutóbb a wifiről küldtetek hírt, most Attila írt villámposztot egy kis ma reggeli lerobbanásról:
Szia Dá,
Mai észlelésem: átmeneti rossz hír a 86-os vonalán tesztelés alatt álló új EU-s busz rajongóinak: ma reggel fél kilenc után két perccel a busz lerobbant a Kolosi téri megállóban, a zsúfolt járatról le kellett szállnia az utasoknak. A hírek szerint a szuper-intelligens ajtók mondták fel a szolgálatot a "neveletlen" hazai utasok miatt. Reméljük, ettől még utazhatunk rajta később, és nem veszi kedvét a BKV vezetőinek a mai malőr.
Üdv, Attila
Azért jó, hogy a Hősök tere kimaradt. (Tipp: HohenTrollner. Kösz!)
Van egy egyetemek közötti nemzetközi verseny, melynek a lényege, hogy fel kell építeni egy napenergiával működő házat. Az USA Energetikai Minisztérium szervezi, a neve pedig Solar Decathlon és 2002-ben indult történetében ez az első alkalom, hogy magyar csapat is sikerrel pályázott rá. Ez nem hangzik túl komolynak elsőre, pedig már az indulás ténye is az - a szervezőktől százezer eurós támogatást kap minden csapat a projektre.
Ez azonban még édes kevés. A feladat ugyanis nagyon komplex. Nem csak azért mert egy egész, kizárólag napenergiával működő házat kell felépíteniük (nem makett/modell/vízfestmény), de ráadásul az anyagbeszerzéstől a logisztikán és a plusz finanszírozáson át a promócióig mindent nekik kell megszervezniük. Na ez utóbbiba picit az Urbi is tud segíteni egy ilyen nyúlfarknyi poszttal. Akit bővebben érdekel a téma, a versenyről itt, a BME csapatának tervéről pedig itt olvashat.
Hajrá!
Sőt, pontosítsuk a hatásvadász címet: ez a plakát fél évvel még korábbi is. Legalábbis, ahogy ki tudom venni a fotón, az 1990-es tavaszi országgyűlési választásokra készülve ragaszthatták fel lelkes aktivisták valahova a Budapest Szálló oldalára. Hogy hova, azt tgy tudja pontosan, mert hogy ő küldte a képet. Kösz! (További archív politikai falragaszok a városból itt és itt.)
Kattintásra a kép megnő.
Egészen mellőzöttek a magyar kisvárosok (de Budapest kivételével a nagyok is) a klipekből. Hát tessék, itt a Venus Kockahasa, amely nem csak Szentendre, de a mobiltechnológia évtizedes fejlődésére is emlékeztet. (Tipp: orgyen - kösz!)
|
Vagy Nagyfater, vagy nem. Szerintem legyen "nem ismert" megjelölésként.
- írta Dénes, aki elárulta azt is, hogy "nagy fotós volt az Öreg, de a munkássága sajna
elveszett". Ez a kép mindenesetre megmaradt. És megmaradtak azok a földszintes házak is a Retek utcában mind a mai napig. Nem meglepő?
Ha nem is olyan régi, mint a Logodi utcai lelet, azért mindenképp kortörténeti emlék. az ifjabbaknak meg kifejezetten történelem, amit Kovács Dani, a hg.hu főszerkesztője lőtt és küldött. Nagyon köszönöm!
Első ízben tette közzé az ingatlan.com, hogy mely kerületekben található hirdetéseikre keresnek legtöbbet rá. Természetesen nem a legtöbb értékesített ingatlanról van szó - egy rózsadombi villa hirdetését esetleg az is megnézi, akinek soha nem lesz pénze megvenni. Mindenesetre a lista akkor is tanulságos. (A grafikon nagyításra megnő.) Mint írják:
Rovataink a Facebookon