Sorsoltak arról, milyen sorrendben lesz a 31 országos pártlista és 13 országos nemzetiségi lista a szavazólapon (bár még csak 12 listát regisztráltak). A parlamenti pártok közül a Fidesz járt a legjobban, a pártlistán a 9. helyre került (a 10. sorszám magyarázata az, hogy van egy nemzetiség is előttük). Az LMP a pártok között a 14., egyébként a 21. lett, a baloldali Összefogás az utolsó előtti, 30. helyen van, míg a Jobbik a 31. helyre került a pártok között. Itt a teljes vegyes lista:
1 - HATÁRON TÚLI MAGYAROK PÁRTJA
2 - MAGYARORSZÁGI CIGÁNYPÁRT
3 - A HAZA NEM ELADÓ MOZGALOM PÁRT
4 - MAGYAR CSELEKVŐ PÁRT
5 - SERES MÁRIA SZÖVETSÉGESEI
6 - SZABAD MAGYAROK PÁRTJA
7 - FÜGGETLEN KISGAZDA- FÖLDMUNKÁS ÉS POLGÁRI PÁRT
8 - MAGYARORSZÁGI ROMÁNOK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
9 - ÚJ DIMENZIÓ PÁRT
10 - FIDESZ - MAGYAR POLGÁRI SZÖVETSÉG, KERESZTÉNYDEMOKRATA NÉPPÁRT
11 - ORSZÁGOS RUSZIN ÖNKORMÁNYZAT
12 - ORSZÁGOS LENGYEL ÖNKORMÁNYZAT
13 - ORSZÁGOS SZLOVÁK ÖNKORMÁNYZAT
14 - MAGYAR GAZDASÁG PÁRT
15 - ORSZÁGOS HORVÁT ÖNKORMÁNYZAT
16 - NEMZETI ÉRDEKÉRT PÁRT
17 - MCF ROMA ÖSSZEFOGÁS PÁRT
18 - ORSZÁGOS ROMA ÖNKORMÁNYZAT
19 - SPORTOS ÉS EGÉSZSÉGES MAGYARORSZÁGÉRT PÁRT
20 - LEHET MÁS A POLITIKA
21 - MAGYAR REPUBLIKÁNUS POLITIKAI PÁRT
22 - JÓLÉT ÉS SZABADSÁG DEMOKRATA KÖZÖSSÉG
23 - MAGYAR DEMOKRATIKUS UNIÓ
24 - MAGYARORSZÁGI NÉMETEK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
25 - ORSZÁGOS SZLOVÉN ÖNKORMÁNYZAT
26 - ÚJ MAGYARORSZÁG PÁRT
27 - SZERB ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
28 - MAGYAR MUNKÁSPÁRT
29 - SZOCIÁLDEMOKRATÁK MAGYAR POLGÁRI PÁRTJA
30 - REND, SZABADSÁG, JÓLÉT PÁRT
31 - ELÉGEDETLENEK PÁRTJA
32 - KÖZÖSSÉG A TÁRSADALMI IGAZSÁGOSSÁGÉRT NÉPPÁRT
33 - EGYÜTT 2014 PÁRT
34 - EURÓPAI ROMA KERESZTÉNYEK JOBBLÉTÉÉRT DEMOKRATIKUS PÁRT
35 - ORSZÁGOS ÖRMÉNY ÖNKORMÁNYZAT
36 - ZÖLDEK PÁRTJA
37 - ÖSSZEFOGÁS PÁRT
38 - MAGYARORSZÁGI SZOCIÁLDEMOKRATA PÁRT
39 - UKRÁN ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
40 - SZABAD VÁLASZTÓK PÁRTJA
41 - MAGYAR SZOCIALISTA PÁRT, EGYÜTT - A KORSZAKVÁLTÓK PÁRTJA, DEMOKRATIKUS KOALÍCIÓ, PÁRBESZÉD MAGYARORSZÁGÉRT PÁRT, MAGYAR LIBERÁLIS PÁRT
42 - BOLGÁR ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZAT
43 - MAGYARORSZÁGI GÖRÖGÖK ORSZÁGOS ÖNKORMÁNYZATA
44 - JOBBIK MAGYARORSZÁGÉRT MOZGALOM
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Fodor Gábor, az MLP elnöke az m1-nek úgy nyilatkozott, hogy a mostani eredmények alapján már kimondható, hogy lesz liberális párt a következő parlamentben. "A liberalizmus és a piacgazdaság elveit az elmúlt négy évben senki sem képviselte a parlamentben" - mondta.
A korábbi hírekkel ellentétben még Áder sem néz be.
A tapolcai–ajkai közös körzetben Lasztovicza Jenő (Fidesz) 43%-kal az első helyen áll, méghozzá elég komoly, 68%-os feldolgozottságnál. Szocialista–jobbikos harc a második helyért (most:26-23%) az állás.
A külhonos, levélben szavazó kettős magyar állampolgárok közül összesen 87 972-en küldtek érvényes szavazási iratot. Eddig 17 087-at számoltak meg, ebből 16 110-at adtak le a Fideszre. Ez több, mint a szavazatok 94 százaléka.
A pest megyei nyolcas választókerületben volt már 3%-os közelségben is Bóna Zoltánhoz, de egyre inkább nő a hátránya, a Fidesz-KDNP-jelöltje négy százalékkal vezet előtte, a feldolgozottság negyven százalék.
A baloldali exminiszter 39,1 százalékot gyűjtött, Hollósi Antal fideszes a második 36,61 százalékkal.
Egerszegen dörzsölheti a tenyerét a fideszes Vigh László, kétharmados feldolgozottságnál 44,98 százalékkal vezet, második a baloldali összefogás Major Gábora 23,62 százalékkal, Pete Róbert a jobbiktól 21,53 százalékot gyűjtött eddig.
Keszthelyen Fidesz régi helyi arca, Manninger Jenő arat. Szintén kétharmados feldolgozottságnál 50,78 százalékot vitt, távolról sem szorongatja a jobbikos Selmeczy Zsuzsa 24,59 százalékkal, Szermek Zsolt Ottó a baloldalról pedig egyelőre a 18 százalékot ostromolja.
Kanizsán a legkevésbé szoros az eredmény, de Cseresnyés Péter kétharmados összesítésnél itt is eléggé megy 39,74 százalékkal. A Szerncsétlenebb nevű Zakó László a jobbikból 27,13 százalékot teljesít, a kormányváltáshoz pedig gyenge eredménnyel működne közre Göndör Istvánnak, aki 26,21 százalékot hozott eddig.
Egy lelkes jobbikos intenzíven kommentálja a Kongresszusi Központ Bartók-termében a kivetítőn látható adatokat. Ahol a baloldali összefogás vezet, ott hajrá kommunisták, forduljatok föl, úristen kiáltásokat hallatt a háromnegyed részt üres terem végéből.
A megye hat egyéni körzetéből négyben a 23-29 százalék közötti eredményeik vannak a jelenlegi feldolgozottság alapján, ezzel stabilan a második helyen állnak. Egyedül az első kerületben, Kósa Lajoséban állnak második helyen a kormányváltók, de Dr. Szegedi István lemaradása itt is jelentős.
"Van esély arra, hogy veszítünk, de nem ok arra, hogy feladjuk hitünket a nyugatos demokráciában és a szabadságjogokban" - mondta Gyurcsány Ferenc a DK eredményváróján. "Tisztességtelen valasztásban küzdöttünk" - tette hozzá.
A baloldali összefogás pártjai az EP-választásokon külön-külön indulnak.
bődül el valaki, amikor Fodor Gábor magyarázza a bizonyítványt:
Végig úgy csináltuk végig a kampányt, hogy hittünk benne.
Az újságírók kétségbeesetten állnak sorban a Godot bejáratánál, ahol az Együtt-PM vezetői az eredményeket figyelik. Senki nem nyilatkozik senkinek. „Sikerült valakivel beszélni?” – kérdezem az Inforádió riporterét. Senki nem hajlandó interjúzni! – mondja kétségbeesetten, – épp most pattintott le Juhász Péter.
Közben a tévéstábok körülvették a bejáratot, mindenki azt várja, hátha történik valami.
29,59 százalékos feldolgozottság mellett Heves megye első választókerületében Egerben, Füzesabonyban és környékén vezet a fideszes Nyitrai Zsolt Péter 39,86 százalékkal, a második a jobbikos Mirkóczki Ádám 32,96 százalékkal, a harmadik a baloldali pártszövetség jelöltje, Szalóczi Géza György.
A körzetben a fideszes Nyitrai Zsolt a képviselő 2002 óta: egyszer az országos listáról, kétszer megyei listáról került be. Szalóczi Géza jogász 20 évig az egri dohánygyárban dolgozott, a Philip Morris-os időkben igazgató is volt. Az LMP pedig Csarnó Ákost, az egri földhivatal osztályvezetőjét indította, aki az ethno-funk Kerekes Band brácsása is egyben. Ő 2,95 százalékot kapott.
Bányai Gábor Elemér (Fidesz) - 54,26 %, Farkas Gergely (Jobbik) - 23,32 %.
Az adatok feldolgozottsága 28,72%.
A Bács-Kiskun megyek ötös körzet celebje, az olajügyek egykori nyomozója, Karancsi Tibor, 0,2%-on áll, őt a Szociáldemokraták indították.
A Bács-Kiskun megyei négyes egyéni körzetből.
Lezsák Sándor (Fidesz) - 56,55%, Kollár László (Jobbik) - 22,57%.
Az adatok feldolgozottsága 16,48%.
28,45 százalékos feldolgozottság mellett Nógrád megye második választókerületében Balla Mihály Tibor fideszes képviselő 50,42 százalékkal az első, a jobbikos Kiss László 23,26 százalékkal a második, Borenszki Ervin a baloldali összefogás jelöltje 18,98 százalékkal a harmadik. Ez Szécsény, Nagyoroszi, Nógrád, Nagylóc, Diósjenő és környéke.
Pál Tibor Gyula a második helyre csúszott 51,76 százalékos feldolgozottság mellett. Vas Imre 38,39 százalékkal vezet
Holnap lesz Kaposvár-Mezőkövesd rangadó pont a választás miatt, pontosít olvasónk, Péter. Köszönjük, akkor ma már tényleg csak a választásra kell koncentrálni.
A várpalotai választókerülettel összevont Balatonfüred központú régióban Kontrát Károly belügyi államtitkár 45 %-kal vezet a hazai globalizációkritikus mozgalom Mesterházival és Gyurcsánnyal szövetséget kötő ifjú titánja, a 26%-on álló Scheiring Gábor előtt.
51%-kal vezet Orbán Viktor szűkebb pátriájában Tessely Zoltán Károly, a Fidesz bicskei polgármestere. A szocialista Horváth András (nem a NAV-os, csak névrokon) csak a szavazatok ötödét gyűjtötte be 37%-os feldolgozottságnál.
A budapesti eredményeknek nem nagyon örülnek a Fidesz-szimpatizánsok a Bálna előtti kivetítő előtt állva, az országos listás eredményeknél viszont nagy taps és ováció van.
Ezek az országos listára leadott szavazatok előzetes eredményei 58,4 százalékos feldolgozottság mellett.
Ezek az országos listára leadott szavazatok előzetes eredményei 35,92 százalékos feldolgozottság mellett.
A fővárosi ötös körzetben 39,35 százalékkal Oláh Lajos vezet, a második egy százalékon belül van, a fideszes Keresztes Mónika.
Amikor egy-egy jól teljesítő jelölt neve feltűnik a képernyőn, akkor kitör a taps. Zömmel a belvárosi kerületek teljesítenek jól, vidéken 2-4 százalékos eredmények pörögnek, de Varga György Fejér megyei jelölt már a 7 százalék felé tart.
Sárbogárdon 48%-kal vezet és nyerni fog a fideszes jelölt (Varga Gábor), 30%-kal jön a jobbikos Árgyelán János és csak 15%-a van a baloldali Ecsődi Lászlónak.
Őrült Fidesz fölény Tolna megye másik két szavazókörzetében is, Pakson Hirt Ferenc kezdheti fújni a lufikat, 21,83 százalékos állásnál 51,8 százalékkal vezet, a jobbikos Bencze János követi 25 százalékkal, az összefogásos-kormányváltós Heringes Anita a harmadik helyen 16 százalékkal.
Szekszárdon 19 százalékos feldolgozottságnál 48, 83 százalék a Fidesz régi motorosának, Horváth Istvánnak, itt egy leheletnyivel második a kormányváltásos Harangozó Tamás 20,77 százalékkal, tőle 28 darab szavazattal marad le a jobbikos Ürmös M. Attila.
A megye mind az öt választókerületében a kormánypárt jelöltjei vezetnek, még Dunaújvárosban is, ahol pedig előzetesen nem lett volna meglepetés a szocialista győzelem. Magyar András Tamás, a baloldali ellenzéki jelölt most viszont 6%-kal elmarad Galambos Dénestől, az állás jelenleg 35-29 a fideszes javára.
Az egyéniben induló nemzetgazdasági miniszternek közel 47 százaléka van. Szelényi Zsuzsának 38,36 százaléka van.
Sőt, a negyedik helyen állóknak is. Zömmel a belvárosi kerületek teljesítenek jól, vidéken 2-4 százalékos eredmények pörögnek, de Varga György Fejér megyei jelölt már a 7 százalék felé tart.