új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Ki hitte volna, hogy a festményekhez hasonlóan a fotókhoz is közel lehet hajolni, és teljes mást láthatunk, mintha csak távolról nézzük. Például, ha rákattint a képre, csak akkor látszik, hogy a két szélső fiúnak csillognak a szemei a sötétben. Az apró fényes pontokat megeszi a kép tömörítése, amikor itt a cikkben ilyen kicsiben látják.

    Nem annyira festményszerű, hogy véletlen reneszánsz plecsnit kapjon a kép, de emiatt az apró részlet miatt azért mégis belefér a sorozatba.

  • Körbejárták az ország néhány egészségügyi intézményét - írják, és lefotózták a közismert állapotokat (a képek tényleg olyanok, mintha mindenkórházban készültek volna,  de egy kicsit talán túlságosan is olyanok, mintha egy helyről származnának), a fotókból pedig egy galériányit az Emmi elé vitt a Momentum hétfőn délelőtt. Így adnak nyomatékot a saját programbemutatójuknak, ami alapján az egészségügy reformjának állnának neki, ha lehetőséget kapnak. 

    Itt lehet megnézni a képeiket:

    Ez pedig egy egészen aktuális cikkünk, ami a munkaerő oldaláról mutatja be a hazai egészségügy bajait, európai statisztikák alapján. 

  • Most nézzék meg. Nem csak a mozdulat gyönyörű, még a komponálásfanatikusok által istenített aranymetszés segédvonalait is gyönyörűen rá lehet illeszteni. Ami igazán semmit nem jelent, de ilyenkor minden fotós és képszerkesztő elégedetten csettint egyet, bólogat némán maga előtt a monitort bámulva, és halkan, nagyon halkan, azt mondja, hogy: ez igen.

    Itt lesz zavaró sárga vonalak nélkül is :

    (itt pedig a meccs összefoglalóját olvashatják)

    Ha szereti a zavarba ejtően festményszerű (véletlen reneszánsz becenéven futó) sajtófotókat, nézzen körül erre!

  • picture-of-donald-trump-working-photo
    Fotó: Fehér Ház

    Pont egy évvel Donald Trump beiktatása után, január 20-án állt le az amerikai kormányzat, miután a szenátus nem szavazta meg a kormányzati hivatalok és ügynökségek munkájának finanszírozását biztosító törvényt, pedig az utolsó pillanatokban is egyezkedtek a részletekről. Hogy ez mit is jelent, arról a fenti linken olvashatnak, ebben a posztban csak Donald Trump zseniális reakciós képén mosolyoghatnak egy jót. 

    A Fehér Ház a leállásra válaszul többek között ezt a képet adta ki, amin hivatalosan is megmutatják, hogy az elnök a leállás ellenére is hivatalban van, dolgozik. Hiszen, látják, telefon van a kezében, brandelt sapka a fején és az asztalánál ül, a helyén. Dolgozik. Na. Hányszor mondjuk még. Minden rendben!

    Valószínűleg az elnök fotós stábját is érintette a leállás (nem), más magyarázat nincs erre a képre. 

  • 58083c8ef856478ebc8ef086ac92917c a6bbf1989265462aa9dcae75fe8d4c6

    Nehéz elhinni, hogy valakit tényleg ennyire izgalomba tud hozni a VR, miközben, ha valóban ennyire átélhető lenne, nem menekülne tőle minden nagyobb gyártó, mint ahogy a 3D-s tévéktől tették néhány éve (ahogy az a CES-en tapasztaltuk).

    Mindenesetre, itt ez a videó, amiben egy srác épp nagyon beleéli magát a játékba:

  • Szombat délelőtt, amikor arra jártam, nagyjából lépésenként egy-egy szál (vagy kisebb csokor) virág borította a Szabadság híd északi oldalát, amiket egy Facebookon szervezett esemény résztvevői tűztek ki a hídra. 

    A Hálavirágokkal a január elején két év börtönre ítélt Geréb Ágnesnek mondanak köszönetet a megemlékezők, akik emberibb körülményeket szeretnének az egészségügyben. Geréb Ágnesnek most két tragikus kimenetelű otthonszülés miatt kell börtönbe mennie, de a hetvenes években úttörő szerepe volt abban, hogy a magyar kórházakban is bemehessenek az apák a szülőszobába, vagy például abban is, hogy az újszülöttek édesanyjukkal maradhassanak a születésük után.

  • És most egyszerre csap a homlokához minden kapszulás kávégép tulajdonosa, hogy ez eddig nem jutott eszébe. Ausztrál anyukák csináldmagad facebookos csoportjából indult ez az ötlet, amit felkapott most az internet:

    sdfg

    Konyhai szekrények aljához erősített műanyag profillecekből (ez a magyar fordítása ezeknek?) egyszerű és jól rendezhető kapszulatartót lehet készíteni. OCD-sek előnyben.

    Nem vagyok egy nagy barkácstehetség, de a hétvégén biztosan veszek pár lecet (lécet) és megépítem a sajátomat.

  • A Blizzard hatalmas költségvetésből felépített első, profi Overwatch-ligája múlt héten, január elején indult. A népszerű csapatsportok (foci, kosárlabda, jégkorong)  városi csapatainak mintájára épülő rendszerben jelenleg 12 csapat küzd a dollármilliós kupáért, a meccseket pedig online lehet követni. 

    Az első, Dallas - Szöul meccset 437 ezren nézték élőben, a teljes heti nézettség pedig tízmilliós nagyságrendekben mozog már. Nyugodtan mondhatjuk azt, hogy nem lőtt nagyon mellé a Blizzard, amikor kitalálták, hogy izomból fognak belépni az E-Sport világába ezzel a húzással. 

    Mellékszál: pontLas Vegasban voltam az első meccs napján. Este a hotelszobában Hancu-kollégával bekapcsoltuk a meccset, hogy menjen valami a háttérben, de pár perc múlva azt vettük észre, hogy mindketten a közvetítést bámuljuk (ahelyett, hogy cikket írnánk), pedig kb. fel sem fogjuk, mi történik előttünk a képernyőn. Végig profi visszajátszások, meg magyarázatok voltak a meccs közben, mint a rendes, tisztességes sportoknál, amikhez nem értünk. Felemelő érzés volt!

  • hobol

    Montrealban tilos az utcán parkolni friss hóesés után, hogy ne akadályozzák a hókotrókat a munkában. Ezért állt meg a rendőr egy út szélén parkoló autóhoz, amiről csak ezután derült ki, hogy hóból van. 

    Az autót felépítő 33 éves mérnök eredetileg a közútkezelőt akarta megtréfálni, nem számított rá, ilyen gyorsan eszkalálódik a helyzet. A rendőr, mindenesetre, vette a lapot, és büntetés helyett egy mosolygós üzenetet hagyott a szélvédőn. 

  • Eszem ágában sincs az amerikai elnök testsúlyával viccelni, megtette már előttem az internet, De, emellett nehéz elmenni szó nélkül. A Simpons ismét bebizonyította, hogy a lassan harminc éve futó sorozatban mindent megjósoltak már, ami az előttünk álló évtizedekben történni fog. 

    "108 kiló! Egy bálna vagyok! " - kesergett Homer a sorozat első évadában, 1989-ben, miközben a mérleg 239 fontot mutatott. Pontosan annyit, amennyit Trump orvosai is bemondtak a most bemutatott, hivatalos elnöki orvosi jelentésben.

    a7370e23b3df5c58.png
  • Az elmúlt években rendre a Sushi Zanmai nevű étteremlánc tulajdonosa nyerte a liciteket az év tonhalára Japán legnagyobb halpiacának évnyitóján, idén viszont kihívóra akadt, és kénytelen volt a második legnagyobb hallal beérni, amiért 67 millió forintnak megfelelő japán jent csengetett ki.

    Nem is tűnik olyan boldognak, mint a korábbi évek fotóin (lásd fenti linkek):

    A győztes egy konkurens étteremlánc, a LEOC tulajdonosa volt, aki 36 millió jent (81millió forint) fizetett a 405 kilós halért:

    Mi történhetett a japán halpiacon, ha pár éve, 2014-ben még 155 milliót is simán megadtak ennél kisebb halakért is?

  • Hihetetlen szerencséje volt az 53 éves Daniel Bibernek Costa Braván, Spanyolországban, ahová minden évben kijár vándormadarakat fotózni. Vagy, nevezhetjük kitartásnak is: Daniel előre kiválasztotta a helyszínt és negyedik napja várakozott. Várt a megfelelő fényekre, és reménykedett benne, hogy pont elrepülnek majd a kamerája előtt a madarak, amikor minden összeáll, és lesz egy jó képe. Arra ő sem számított, amit végül sikerült elkapnia.

    A kis termetű seregélyek ilyenkor alakzatban repülve, ezres csoportokban haladnak, hogy védjék egymást út közben a ragadozó madaraktól. A folyamatosan mozgó madárfelhőkbe könnyű mindenféle formákat belelátni, de Daniel fotója még így is kiemelkedik a tömegből a hibátlan madáralakkal, amivé a seregélyek egy pillanatra összeálltak. Tényleg csak egy pillanatra (a fotós szerint nagyjából tíz másodpercre), itt egy gyorsított sorozatfelvétel is a repülésről:

    gj.gif

    A most publikált kép egy svájci madárfotós pályázaton lett első helyen kiemelve.

    (Independent)

  • Ches1

    Csak átlátszó fóliát kell kifeszíteni két fa közé. Most akadtam rá egy moszkvai utcai művész instagramjára,  aki raptorokat meg jegesmedvéket rajzol az erdőkbe. A Calvert Journalnek azt is elmondta, hogy a fotózások után le is bontja a rajzait, hogy ne tegyen kárt a természetben. 

  • lkj

    Egy michigani házaspár az autópálya széléről kamerázta végig, ahogy legalább harminc autó megcsúszik és ütközik körülöttük a jeges úton.

    Nem olyan, mint a filmekben, amikor egymást ugratónak használva autók repülnek át a képen, robbanások sincsenek, de azért ilyet nem látunk minden nap.

  • December huszadika óta vitatkoznak róla hüllőszakértők, hogy milyen tojásokat is találtak valójában a gyerekek. Két opció van: vagy a világ második leghalálosabb mérgű kígyója, a textilmintás barnakígyó fészkelt a homokozóba, vagy a táplálékláncban sokkal lejjebb található, inkább cuki, mint halálos víziagáma.

    582
    Fotó: Fawna

    A helyszínre riasztott állatmentők szerint a tojásokat átvilágítva kígyószerű testeket lehet látni, és a közelben észleltek barnakígyókat a költés idején, de ez a faj általában nem ássa homokba a tojásait, az inkább az agámákra jellemző. 

    A barnakígyók születésüktől fogva önálló életet élnek, és már az egészen fiatal példányok mérge is rendkívül veszélyes az emberre. Pláne a gyerekekre. 

  • Google Pixel 2 Camera Test vs. $20k Hasselblad (1)

    Azt már rögtön az elején: aki azt hiszi, hogy egy mobiltelefon kamerája tényleg egy pillanatig is versenyez egy  ~harmincszor drágább fényképezőgép-rendszerrel, az buta. 

    Viszont az a helyzet, hogy ön vagy én az esetek többségében mindegy, melyik kamerát tartaná a kezében, a végeredmény Instagramon átpörgetve kb. ugyanaz lenne. És ha így nézzük, akkor lenyűgöző, hogy a mobiltelefon a zsebünkben egy olyan fényképezőgép, amivel mindent meg lehet oldani a hétköznapokon.

  • 000 VI9SU
    Fotó: Justin Tallis / AFP

    A repülés történetének legbiztonságosabb éve volt a tavalyi. Nem zuhant le vagy ütközött egyetlen utasszállító gép sem 2017-ben. Legalábbis a nemzetközi repülésbiztonsági szervezet adatai szerint kereskedelmi járatokkal nem történt halálos áldozattal járó tragédia.

    Nem számolták viszont a Mianmarban lezuhant katonai gépet és a kisgépekkel, teherszállító gépekkel történt baleseteket, amikben összesen 44-en haltak meg.

  • Nem mindegyik állat halt természetes halált, sőt. A Tigernet  adatbázisában inkább mérgezés, orvvadászat és balesetek szerepelnek. 98 állat haláláról lehet biztosan tudni, és lefoglalt testrészek alapján legalább még 17 állat halála valószínű. 

    2014-ben tartottak utoljára átfogó tigrisszámlálást az országban, ahol a világ tigrisállományának hetven százaléka él. Ez 2226 darab tigrist jelent, igaz, ez a szám akkor növekvő tendenciát mutatott. 

    (Qz)

  • Ez a csekk várt az asztalomon, amikor bejöttem dolgozni 2018 első munkanapján:

    Visszakaptam a tavaly a szerkesztőség fekete lyukának becézett automatából a benyelt aprómat. Valamikor decemberben (vagy novemberben? a fene sem emlékszik) tűnt el benne a pénzem, és akkor annyira felbosszantott, hogy nem jutok csokihoz, hogy kipróbáltam, mi történik, ha nem csak elengedem a dolgot, hanem reklamálok a Hivatalos Csatornán keresztül.

    És, tessék! Itt az eredmény. #pénz és #siker! - Kell ennél több 2018-ra?

    (és most tekintsünk el attól, hogy 70 forintért valaki felvette a panaszom, kivizsgálta az ügyet, döntést hozott a visszafizetésről, kipostázta az összeget, a postás kihozta a szerkesztőségbe ésatöbbi ésatöbbi. Újra hiszek a világban!)

  • A New York Times egy lenyűgöző multimédiás anyagban dolgozta fel egy csapat indiai hegymászó történetét, akik négyen indultak el a csúcsra tavaly, de csak egyikük tért vissza. 

    A halott hegymászók családtagjai most serpákat fogadtak, hogy megtalálják és lehozzák a hegyről a halott hegymászók jégbe fagyott holttestét.

    Nem könnyű olvasnivaló, és nem is rövid, de azért, hajrá! Megéri. 

  • Screen Shot 2017-12-18 at 17.10.23.png

    És, amiket válaszul kaptak, az minden várakozást felülmúlt, pedig elég szűkre szabták a kereteket: csak 1917-es alkotásokat lehet feldolgozni. Az orosz facebookon vagy a Calvert Journalon  lehet megnézni néhány egészen sikeres próbálkozást. 

  • Egy testkamerán keresztül nézhetik végig a mentést, amiben senki (a ló sem) sérült meg. 

  • Mint ön vagy én. Na jó, ön biztosan Gmailt használ. Én is. De munkára? Kizárt.

    Mészáros Lőrinc viszont elkötelezte magát a freemail mellett, és ha hihetünk a Puskás Akadémia költéseiről a napokban nyilvánosságra hozott papíroknak akkor Mészáros Lőrinc egy freemailes címet használ hivatalos kapcsolattartáshoz. Hivatalos = itt, freemailen kereshetik például az akadémia ügyeivel kapcsolatban, hiszen ez a cím szerepel az alapítvány irataiban. Leírhatom még egy harmadikféleképpen is, de akkor sem lesz sokkal kevésbé hihetetlen/szürreális.

    A 444 szúrta ki. Taps!

  • Az Ohio-i Mikah Frye a nagymamájával sétált az utcán, amikor arról beszélgettek, hogy lemondana-e az egyik ajándékáról, hogy takarót vegyenek belőle egy hajléktalannak. Válaszul a fiú a régóta várt Xbox One-ról is letett, aminek az árából hatvan takarót vett a család rászorulóknak. 

    Három évvel korábban Mikah is utcára került a családjával, átmenetileg, de az a néhány hét, amit otthon nélkül töltöttek, komoly nyomot hagyott benne. "Akkor megtanulta, milyen érzés, ha még egy takaród sincs estére." - mondta a nagymamája. 

    És, hogy teljes legyen a karácsonyi csoda: a nagylelkű fiú története bekerült a tévébe, és eljutott a Microsofthoz is, akik elintézték neki, hogy kapjon egy XBoxot.

    (Techspot)

  • "Ha ajándékot fogadunk el, megkapjuk vele az ajándékozó lelkének egy darabját is." Ajándékot kapni felelősséggel jár, nem szabad a másikat megsérteni. Ha nem megfelelően viselkedünk, amikor ajándékot kapunk, azzal csendes háborút indítunk - ezt már az 1800-as években is megmondták az ajándékozás vonzataival foglalkozó kutatók, azóta pedig csak romlott a helyzet. 

    Gondoljanak csak arra, amikor kötelező ajándékot adni-kapni karácsonykor az irodában, valami hülye, titkosmikulás játék keretein belül. 

    A Quartz cikke rámutat, hogy ezeknek a játékoknak semmi értelmük. Az ajándékok túl kicsik ahhoz, hogy hasznosak legyenek, a kötelező voltuk miatt azoknak is foglalkozniuk kell vele, akik a pokolba kívánják az egész karácsonyt, és aki ki akar maradni az őrületből, az megkapja a neki járó bélyeget a társadalomtól. Csapda az egész, amiből nem lehet jól kijönni.

  • Sophie Goodwin nagyon szeret futni. Új világrekordot állított fel decemberben, amikor sikeresen kipipálta a századik maratonját. Ő a legfiatalabb a világon, akinek ez sikerült, pedig, nem is kezdte korán. 19 éves kora óta fut. "Elég szürreális, hogy ez sikerült" - így kommentálta a teljesítményét a brit lapoknak.

  • Talán erős jelző, de ezek a műholdas felvételek annyira képszerűek, hogy nehéz másra asszociálni. A Nytimes dolgozta fel az egyetlen, sarkkörön túli fúrótelep történetét, miután most, három évtizeddel a telep bezárása után felül akarják vizsgálni Amerikában, hogy miképpen lehetne a fagyos-tundrás alaszkai természetvédelmi térség alatt húzódó nyersanyagokat kitermelni.

    A nyolcvanas években kezdték a kutatásokat és tiltották is be az ipari tevékenységet a környéken, úgyhogy KIC-1 névre hallgató kísérleti fúrótelep nem volt hosszú életű vállalkozás, cserébe örökre rányomta a bélyegét a tájra:

    cli-ANWRscar-diptych-jumbo

    Ezeken a mai műholdas felvételeken látszik, hogy a feltúrt földön kihalt a természetes növényzet, a talajon pedig megáll a folyékony víz, miközben a környezete 98 százalékban állandóan fagyos (a színek nem valódiak, a kontrasztok kiemelésére szolgálnak csupán)

  • Nem kell képzett hackernek lenni, ha valaki bitcoint (vagy tetszőleges másik kriptovalutát) szeretne rabolni magának.

    New Yorkban emberrablásért és fegyveres rablásért ítéltek el egy férfit, aki 1,8 millió dollárnyi ethereumot rabolt egy ismerősétől. Fuvart küldött a kiszemelt áldozatáért, akit fegyverrel várt az autóban. Elvette a pénztárcáját, a mobilját és a lakáskulcsát, beengedte magát a férfi lakásába és távozott a digitális pénztárcájával, amiből átultalt magának egy zsák virtuális pénzt.

  • shapa-TA

    A Wired mutatta be a Shapa nevű mérleget, amiben teljesen újragondolták a napi méricskélés koncepcióját, és elhagyták róla minden mérleg legkártyékonyabb elemét: a kijelzőt, ami az arcunkba dörgöli, hogy sikerült-e fogynunk, vagy megint híztunk pár kilót. 

    A készítői úgy érvelnek, hogy a testsúlyunk naponta ingadozik annyit, hogy simán félrevezethet, ha csak a számokat figyeljük.

    A mérleg ehelyett, inkább össze lesz kötve a telefonunkkal, a fitneszkarkötőnkkel, meg a többi okoskütyüvel körülöttünk, és csak annyit fog mondani a kapott adataink összesített elemzése után, hogy jó úton járunk-e a célunk elérésében, vagy sem.

  • A kínai GoGo Chicken csirkékre szabott arcfelismerő rendszert és nyomkövetőt fejleszt azoknak, akik tudni szeretnék, pontosan honnan érkezik a vacsorájuk. A rendszer mindig követi az állatok helyét, tudja, hogy mivel etetik őket, és milyen körülmények között vannak tartva. Az arcfelismerő pedig ahhoz kell, hogy ha meglátogatnánk a kiszemelt állatot a farmon, akkor felismerjük a többiek között.

    Százezer csirkével indult a program, és a következő három évben 23 millióra bővítenék a követett állatok számát, akkora divat lett a kínai középosztály köreiben a környezettudatos(abbnak tűnő) húsfogyasztás.  A programba bekerült csirkéket ráadásul nem 40-45 nap után vágják le, mint általában a nagyüzemi csirkéket, hanem 4-5 hónapig is élhetnek, mielőtt feldolgozzák őket. 

    (qz)

Vissza az összes bejegyzéshez