Daniel Radcliffe szívesebben néz rajzfilmeket a népszerű drámasorozatok helyett
A színész sem a Maffiózókat, sem a Breaking Badet nem látta.
A Harry Potter-filmek sztárja a varázslóvilágot maga mögött hagyva igyekezett formabontóbb szerepeket vállalni, melyektől a színészi kihíváson túl azt is remélte, hogy így sikerül levetnie a gyerekszínészi skatulyát. Bár vélhetően azt teljes mértékben sosem várhatja el rajongóitól, hogy elfelejtsék az ikonikus szerepében nyújtott alakítását, mégis igyekszik rengeteg műfajban kipróbálni magát. Egy ideje már azt is lehet tudni, hogy nagy kedvence az animációs műfaj, amit igen nagyra tart. Mostani interjújából pedig kiderült, hogy az utóbbi évek népszerű élőszereplős szériái teljesen kimaradtak az életéből, mert rajzfilmsorozatokat nézett helyettük.
Őszinte leszek, rajzfilmeket és valóságshow-kat nézek leginkább. Nem láttam a Breaking Badet. Soha nem néztem meg a Maffiózókat vagy a Drótot. Az összes ilyen kemény, óra hosszúságú dolgok nem mennek... Azt hiszem, ez részben abból fakad, hogy A Simpson családon nőttem fel, mint sokan mások az én generációmból
– mesélte a CBR-nak Radcliffe, akinek hangja az említett szériában többször is felcsendült már vendégszereplőként. De arról is beszélt, hogy a springfieldi lakosú fiktív família már egészen fiatalon nagy hatást gyakorolt rá.
Korábban már töredelmesen bevallotta, hogy brit színészként a legtöbb kulturális referenciáját az Egyesült Államokról a szériából vette: „Van egy csomó furcsa tény, meg az általános műveltségemtől kezdve a humorérzékemig dolgok, amiket valamilyen szinten A Simspon család alakított ki.”
A 34 éves színész egyébként a Rick és Mortyban, illetve a BoJack Horsemanben is vállalt epizódszerepeket, utóbbit az egyik legjobb tévésorozatnak tartja, ami valaha készült. Véleménye szerint az animációs műfaj sokkal több dolgot elbír, és olyan poénokat tudnak benne elsütni, amik egy élőszereplős változatban már kivernék a biztosítékot egyeseknél.
Szerintem BoJack Horseman kib*szottul lehangoló és szomorú lenne, ha nem egy beszélő lóról szólna. Vagy egy klasszikus példa, amikor Homer fojtogatja Bartot A Simpson családban. Egy élőszereplős sorozatban ez simán egy szörnyű gyermekbántalmazás, semmi vicces nincs benne, viszont A Simpson családban ez egy visszatérő poén, és vicces attól, amilyen fejet vág Bart
– idézi az IGN a színészt, aki logikusnak tartja, hogy az a generáció, amely a Simpson családon nőtt fel, idősebb korukban is felnőtteknek szóló animációs filmeket szeretnének nézni.