Fodor zavarta a szélsőt ziccer közben, két perccel büntették a szabálytalanságot.
Jobbról betört, belekapott a kapus, de szerencséje volt a norvégnak.
Eddig remekel.
Bejött a taktika, Ana Gros durrantott egyet.
Stine Oftedal is hibázott, amiből ismét gólt kapott a magyar csapat - jött az időkérés. Úgy tűnik, a játékvezetők engedik a durva játékot. Már a negyedik vitatható faultot engedte tovább a norvég kettős.
Rossz passzt kapott Brattset, a kontrából ismét Nora Mörk talált be.
A Győr a már megszokott fehér mezében, az Esbjerg pirosban játszik.
Először a dán alakulat, majd a győriek behívása következik.
Eskil Braseth és Leif Andre Sundet vezeti az első elődöntős mérkőzést.
A pályán táncosok, dobosok, tűznyelők. Zajlik az attrakció, miközben az alsó karéj apránként megtelik a lelátón, a kapu mögött a franciáknak és a németeknek fenntartott helyeken akadnak még többségével üres székek, és a felső szint jó 2/3-a is foglaltnak látszik. Ez már tényleg a felvezetés hajrája, tíz perc és kezdődik a meccs!
…ugyanis sem a bajnokságot, sem a Magyar Kupát nem tudta megnyerni, amennyiben a BL-győzelem sem jön össze, 20 éve nem látott kudarcnak lehetünk szemtanúi. A vezetőség azonban bízik – a nemrégiben menesztett Ulrik Kirkely helyére érkező – Per Johanssonban, ugyanis múlt hét szombaton bejelentette, hogy a jövő évben is a svéd szakember marad a kispadon.
A Győr az A jelű nyolcas élén zárta a csoportküzdelmeket 11 győzelem, két döntetlen és vereség mellett, így automatikusan a negyeddöntőbe kvalifikálta magát. Ahol pedig megkapta a legnehezebb feladatot: az elmúlt három kiírás győztesét, a Vipers Kristiansandot kellett oda– visszavágós párharcban legyőznie. Fodor Csengéék végül 54– 49-es összesítéssel jutottak be a négyes döntőbe.
Az ETO-hoz hasonlóan az Esbjerg is kihagyta a nyolcaddöntős összecsapást, mivel a B csoport második helyén végzett az – ugyancsak négyes döntős – Metz mögött 11 győzelemmel és három vereséggel. A legjobb nyolc között 55–49-es összesítéssel búcsúztatták a Ferencvárost, és sorozatban harmadjára kvalifikálták magukat a nívós eseményre.
A 25 éves balátlövő fiatal kora ellenére már olimpiai bronzérmes, világ- és Európa-bajnoknak mondhatja magát. Emellett az Esbjerg legveszélyesebb játékosa is, a BL-góllövőlistáján éppen Mörk mögött áll a 10. helyen (eddig) 137 találattal. Korábban már megválasztották a négyes döntő legértékesebb játékosának (MVP), és legjobb fiatal játékosának. Norvégiában kétszer is ő lett az év kézilabdázója, de volt már vb-n és Eb-n is MVP, illetve előbbin a legutóbbi All-Star csapatnak is tagja volt decemberben.
Nora Mörköt valószínűleg senkinek sem kell bemutatni: a 33 éves jobbátlövő világbajnok, négyszeres Európa-bajnok, kétszeres olimpiai bronzérmes, és hatszoros Bajnokok Ligája-győztes játékos. Jelenleg is az Esbjerg nagy gólvágója, akinek pimasz játékára különösen fel kellett készülnie a Győrnek.
Az ETO 2015 kivételével az összes négyes döntőben szerepelt. Sorozatban négyszer (2014, 2017, 2018, 2019) megnyerte a BL-t, kétszer ezüstérmes lett (2016, 2022), illetve tavaly és három évvel ezelőtt a harmadik helyen zárt.
A dán riválisa 2022-ben jutott be először a legjobb négy közé, ezt pedig tavaly és idén is megismételte. Első megméretésen éppen a Győrtől kapott (32–27), az előző kiírásban pedig az FTC-Rail Cargo Hungaria vette el a döntős álmaikat az utolsó másodpercben Emily Bölk bombájával. Tehát van mit visszaadnia az Esbjergnek a magyar alakulatoknak…
Hatszor találkozott már a két alakulat, mindannyiszor a Győr nyert. Az első három összecsapás minimum ötgólos Rába-parti sikert hozott, a 2022/2023-as kiírástól azonban már komoly ellenfélként kellett számolni az Esbjerggel – két gólnál többel azóta nem sikerült felülmúlnia az ötszörös BL-győztesnek.
1994 és 2013 között oda– visszavágós rendszerben dőlt el a trófea sorsa, 2014 óta pedig a kiírás négy legjobb csapata Budapesten, két napos lebonyolításban küzd meg a serlegért. A korábbi struktúra utolsó, és az új rendszer első győztese a Győr lett. 2021-ig, hét éven át a Papp László Sportaréna adott otthont az eseménynek, harmadik éve pedig a népligeti MVM Dome-ban feszülnek egymásnak Európa legjobbjai –és még további három évig biztosan.
Hamarosan kezdődik a Győri Audi ETO KC és a Team Esbjerg összecsapása a női kézilabda Bajnokok Ligája 2023–2024-es kiírásának a budapesti MVM Dome-ban megrendezett négyes döntőjének elődöntőjében.