Aranyérmet nyert Nagy Tímea a nõi párbajtõrözõk versenyén és ezzel a magyar sport százötvenedik elsõségét szerezte meg a nyári játékokon. Mincza Ildikó bronzérme egy tuson múlt. A magyar nõi kézilabda- és férfi vízilabda-válogatott egyaránt esélyeshez méltóan kezdett, az amerikai kosárlabda-válogatott viszont tizenkilenc ponttal kapott ki az esélytelennek tartott Puerto Ricótól. Risztov Éva a várakozástól eltérõen nem jutott a 400 méter gyors döntõjébe és kiestek vasárnap pályára lépõ egyéni és páros teniszezõink is. Az éremtáblázaton Magyarország egy arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal jelenleg a tizedik helyen áll. Az orosz és az amerikai csapat is egy-egy aranyérmet nyert az elsõ két napon. tovább »
23:15 | A görögök és az olaszok is kikaptak a pólótornán
A spanyol férfi vízilabda-válogatott az athéni olimpián a B-csoport rangadóján óriási csatában legyőzte az olaszokat. A magyarokkal egy csoportban szereplő horvátok alulmaradtak
az Egyesült Államokkal szemben.
Hétfőn fél kilenckor bemutatkozik negyedik csapatunk is, az éremre esélyes magyar női vízilabda-válogatott. A légpuskások között az Európa-bajnok Sidi Péter meglepetésre készül, hasonlóan Cseh Lászlóhoz, aki száz háton a hetedik idővel került a fináléba. A Bátorfi, Tóth páros is érdekelt az asztaliteniszben, és ha érmet akarnak, akkor kötelező a győzelem számukra első találkozójukon. tovább »
A világbajnok Franciaország kikapott a címvédő Dániától az olimpiai női kézilabdatorna első fordulójában. A Kína ellen győző Magyarországgal egy csoportban játszó brazilok magabiztosan győzték le a házigazda görögöket.
Eredmények:
B-csoport: Dánia-Franciaország 35-26 (16-11)
Spanyolország-Angola 24-24 (14-10)
Brazília-Görögország 29-21 (14-18)
A negyedik helyen kiemelt Tim Henman már a nyitófordulóban kiesett az athéni olimpia tenisztornáján: a brit játékost a cseh Jiri Novak búcsúztatta két sima szettben. A végső sikerre esélyes amerikai Andy Roddick (2. emelt) nehezen
nyert (6:3, 7:6 a brazil Saretta ellen), a spanyol Juan Carlos Ferrero (5.) könnyedén (6:3, 6:1 a marokkói Hicham Arazi ellen) jutott a második körbe. A nőknél a világelső belga Justine Henin-Hardenne (1.) biztosan győzött (6:3, 6:4 a cseh Strycova ellen), az argentin Paola Suarez viszont nagy csatában (6:7 (rövidítésben 1-7), 7:6 (7-5), 9:7 a francia Dechy ellen) került tovább. A vasárnap pályára lépő magyarok - Czink és Mandula egyesben, a Czink Kapros páros a párosban - kiestek az első fordulóban.
Egy óra nyolc percet javítva az Athén központjától a Helleniko Sportcentrumig tartó táv nem hivatalos világcsúcsán, az Index tudósítója megérkezik a női párbajtőrdöntőre. Hat szívroham és egy sírógörcs, és boldogan hemperedhet a szurkolók gúlája alá, hiszen Nagy Tímea olimpiai bajnok. Másodszor. tovább »
Története során első vereségét szenvedte el az NBA-sztárokkal megerősített amerikai kosárlabda-válogatott. Puerto Rico csapata végiog vezetve, 92-73-ra verte Iversonékat. A világbajnok szerbek is kikaptak az argentinoktól. tovább »
Sem az egyéni összetett, sem pedig a szerenkénti döntőbe nem jutott be a vasárnapi selejtezőből Szarka Krisztina, az athéni olimpia egyetlen magyar női tornásza. Szarka elsőként a felemás korláton szerepelt, de a gyakorlat
vége felé megtört a lendülete, és emiatt lejött a szerről, s így
csak 7.012-t kapott. Következett a gerenda, amely nagyon jól sikerült, bár nem volt a világsztárokéhoz hasonlóan anyagerős előadás (8.15). Talajon egyszer leült, s emiatt is lett a pontszáma alacsony (7.787), végül az ugrást 8.712-re osztályozták. Az összetettben kapott 31.661 pont és a szerenkénti pontszámok nem voltak elegendőek a fináléba jutáshoz, így a 63. helyen záró Szarka számára véget ért az olimpia. Tornában már csak Gál Róbert érdekelt, ő az ugrás augusztus 23-i döntőjében versenyez majd.
Az olimpia előtt ismeretlen dél-afrikai válogatott nyerte a 4x100-as gyorsváltót a férfiaknál. Az abszolút esélyesnek tartott amerikaiakat a hollandok is megelőzték, ezzel biztossá vált, hogy Michael Phelps Athénban nem nyerhet több aranyat az 1972-ben taroló, és hétig jutó Mark Spitznél. Meglepetés született 100 méter női pillangón is, ahol az ausztrál Petria Thomas győzött. A lengyel Otylia Jedrzejczak két ezüstérmet szerzett, 400 méter gyorsúszásban egy tizenhét éves francia lány előzte meg. A magyarok egyik vasárnapi döntőbe sem jutottak be, Cseh a száz háton a hétfői fináléba verekedte magát. tovább »
Az Egyesült Államok - eddig Dream Teamnek (álomcsapatnak) hívott - férfi kosárlabda-csapata 92-73-ra kikapott Puerto Rico csapatától első mérkőzésén az olimpiai tornán.
Meglepetésre első mérkőzésén elbúcsúzott női asztalitenisz egyesversenyétől Bátorfi Csilla. Az ötödik olimpiáján résztvevő magyar versenyző a kanadai Petra Cada ellen kapott ki, hét játszmában, 4-1-re (7, -9, -16, 6, 8, -8, 10).
20:27 | Ausztrál győzelem száz méteres női pillangón
Az ausztrál Petrai Thomas nyerte a női 100 m pillangót, míg
második a lengyel Otylia Jedrzejczak, harmadik pedig a címvédő - egyben világcsúcstartó - holland Inge de Bruijn lett. Thomas már második aranyérmét szerezte Athénban, hiszen szombaton a 4x100-as gyorsváltó tagjaként diadalmaskodott. A szintén nagy esélyesnek tartott amerikai Janny Thompson csak az örtödik helyen végzett.
Női 100 m pillangó, olimpiai bajnok: PETRAI THOMAS (AUSZTRÁLIA) 57.72 mp
2. Otylia Jedrzejczak (Lengyelország) 57.84
3. Inge De Bruijn (Hollandia) 57.99
Az athéni olimpián tervei szerint nyolc aranyéremre készülő és ezzel Mark Spitz 1972-es csúcsának megdöntését megcélzó Michael Phelps most már biztosan nem adhatja át a múltnak a fantasztikus rekordot. A férfi 4×100-as gyorsváltóban ugyanis nagy meglepetésre a dél-afrikaiak nyertek, mégpedig világcsúccsal (3:13,17) a Hollandia és az amerikai négyes előtt. Phelps nyolc számban indul a játékokon, első döntőjében, a 400 méteres vegyesúszásban - ahol Cseh László harmadik lett - magabiztosan győzött.
Az 56 kilósok versenyében Tancsics László a hetedik helyen végzett, 272,5 kilóval, megdöntve korábbi, saját országos csúcsát. A magyar versenyző szakításban 122,5-et, lökésben pedig 150-et emelt. Az aranyat a török Halil Mutlu szerezte meg, harmadik elsõségét gyûjötte ezzel be. A 31 éves súlyemelõ 295 kilót emelt összetettben. A második a kínai Vu Meijin, a harmadik a szintén török Artuc Sedat lett.
A nõi asztaliteniszezõk egyáni versenyében Fazekas Mária a második fordulóban 4-1-re (7, 8, -9, 8, 8)
kikapott az észak-koreai Kim Jang Mitõl, és ezzel búcsúzott a további küzdelmektõl. A magyar játékos már a nyitó meccs után tartott a folytatástól, hiszen következő ellenfelét egyáltalán nem ismerte, mivel a Koreai NDK versenyzői ritkán szerepelnek nemzetközi porondon. Fazekas félelmei beigazolódtak, mert hiába volt végig kiegyenlített az összecsapás, a végjátékból rendre a rivális került
ki jobban. (MTI)
A négyszáz méter vegyesen bronzérmes Cseh László
a hetedik legjobb idővel bejutott a 100 m hát hétfői döntőjébe. A magyar versenyző 54.86 mp-cel negyedik lett vasárnapi elődöntőjében, s ez elég volt a fináléba kerüléshez.
19:46 | Kovács Ágnes nem jutott döntőbe száz mellen
Kovács Ágnes 1:09.12 percet úszott a 100 m mell elődöntőjében az athéni olimpián, így nem jutott be a szám fináléjába. A magyar versenyző eredménye összesítésben a 10. helyhez volt elegendő.
Az oroszok nincsenek jó formában, ezért a kardcsapatnak nagy esélyei vannak a csütörtöki versenyen. Az egyéniben ezüstérmes Nemcsik Zsolt erre a számra készül, addig nem kíván foglalkozni a szombaton történtekkel. tovább »
A párbajtőröző Nagy Tímea Athénban megvédte négy éve szerzett olimpiai bajnoki címét. A döntőben öt találattal verte a francia Laura Flesselt, így ő lett kétszeres olimpiai bajnok egyéniben. Nagy úgy vélte, a finálé könnyebb volt, mint az elődöntő. A 34 éves versenyző edzője, a négyszeres olimpiai bajnok Kulcsár Győző nem várta ezt a sikert, de remélte. Nagy ezzel a magyar sport 150. olimpiai aranyérmét szerezte. tovább »
Az athéni olimpia elsõ magyar aranyát, egyben a magyar sport 150. aranyát szerezte Nagy Tímea a női párbajtõrözõk egyéni versenyében Nagy Tímea, miután 15-10-re legyõzta a francia Flessel-Colovicot. Négy évvel ezelőtt is ő szerezte a magyar csapat első aranyát, tehát most megvédte sydneyi elsőségét. A siker után Nagy szótlanul borult edzője, a Nemzet Sportolója, a négyszeres olimpiai bajnok Kulcsár Győző nyakába.
Olimpián élete legjobb eredményét elérve a világbajnok Mincza Ildikó negyedik lett az egyéni párbajtőr versenyben. A francia Nisima 15-12-re győzte le az MTK 35 éves versenyzőjét. tovább »
Flessel után Nisimával sem bírt Mincza Ildikó és 15-12-re kapott ki a női párbajtőr egyéni versenyének bronzmeccsén a franciától. Mincza ezzel negyedik lett.
A délelőtti egyes vereség után - a címvédő Venus Williams 6-1, 6-2-re győzött - Czink Melinda a párosversenyben is kiesett az olimpiai tenisztornán. Az egyesben hétfőn kezdő Kapros Anikóval az oldalán a japán Morigami Akiko, Obata Szaori duótól kaptak ki 3:6, 7:5, 6:3
arányban.
A női párbajtőröző címvédő Nagy Tímea az elődöntőben egy találattal legyőzte a francia Nisimát, így megvédheti olimpiai bajnoki címét. Ellenfele a '96-os bajnok, Laura Flessel lesz, akit négy éve az elődöntőben legyőzött. Mincza Ildikó a bronzért mérkőzhet. A finálé hét órakor kezdődik. tovább »
Miután az elõdöntõben - hosszabbításban - 15-14-re legyõzte a francia Nisimát, a szám címvédője '96 olimpiai bajnokával, a francia Flessellel vív az aranyért valamivel hét óra előtt.
18:04 | Ausztrál arany a női kerekesek mezőversenyében
Az ausztrál Sara Carrigan nyerte az országúti kerékpárosok női mezőnyversenyét az athéni olimpián. Második a német Judith Arndt, harmadik pedig az orosz Olga Szljuszarjeva lett. A címvédő holland Leontien Zijlaard van-Moorsel - aki
Sydneyben három aranyérmet is szerzett - nem sokkal a viadal vége előtt óriásit bukott, így nem tudta befejezni a versenyt.
Női mezőnyverseny (118,8 km), olimpiai bajnok: SARA CARRIGAN (AUSZTRÁLIA) 3:24:24 ó
2. Judith Arndt (német) 7 mp hátrány
3. Olga Szljuszarjeva (orosz) 39 mp h.
18:00 | Hat perc után döntetlen Nagy Tímea elődöntője
Mincza Ildikó a bronzéremért mérkőzhet az női párbajtőrözők egyéni versenyében. A magyar vívó az elődöntőben az 1996-ban győztes, négy éve harmadik helyezett francia Laura Flessel-Colovictól kapott ki hosszabbításban, 15-14-re.
Két futam után Győrbíró Lívia a 21., Gádorfalvi Áron pedig a 25. helyen áll a szörfösöknél az athéni olimpián. A vitorlázók 470-es hajóosztályában a szombati nyitány után vasárnap újabb két részversenyt bonyolítottak le: a Weöres Márta,
Payr Anna kettős továbbra is a 16., a Czégai Péter, Cserép Csaba duó pedig az utolsó, azaz 26. A versenyek hétfőn folytatódnak.
17:22 | Thaiföldi arany a női 53 kilós súlyemelőknél
Női 52 kg-ban a kínai Hszian Tung-mej (Xian Dongmei), férfi 66 kg-ban pedig a japán Ucsisiba Maszato nyerte az olimpiai cselgáncstorna második napjának aranyérmeit Athénban. A 66 kg-os Ungvári Miklós egy-egy győzelemmel és vereséggel,
helyezetlenül zárt. A nyitónap két diadala után a japánok már a harmadik bajnoki címüket szerezték meg a nyári játékokon.
Nők, 52 kg, olimpiai bajnok: HSZIAN TUNG-MEJ (XIAN DONGMEI, KÍNA)
2. Jokoszava Juki (Japán)
3. Amarilys Savon (Kuba) és Ilse Heylen (Belgium)
Férfiak, 66 kg, olimpiai bajnok: UCSISIBA MASZATO (JAPÁN)
2. Jozef Krnac (Szlovákia)
3. Georgi Georgiev (Bulgária) és Yordanis Arencibia (Kuba)
5. Oscar Penas (Spanyolország) és David Margosvili (Grúzia)
... Ungvári Miklós helyezetlen
Japán 12-0-ra verte Olaszországot baseballban. A találkozót leállították, mivel az olimpiai szabályok szerint a mérkőzés véget ér, ha egy csapat hét játékrész után több, mint tíz ponttal vezet.
Az olimpiai játékok biztonságban vannak - áll a belügyminisztérium vasárnapi közleményében, amivel a brit Sunday Mirror cikkére reagált a görög kormány. A bulvárlap tudósítója szerint az olimpia igen sebezhető, a szervezők szerint ez légbőlkapott fantáziálás, de tényekkel nem cáfolták az újságíró állításait. tovább »
16:10 | Férfi röplabda: Argentina - Franciaország 3-0
Újabb esélyes szenvedett vereséget az olimpiai férfi röplabda tornán. A világranglistán negyedik francia válogatott 3-0-ás (25-15, 25-23, 25-22) vereséget szenvedett az argentinoktól. A világranglistán nyolcadik Argentina csapatkapitánya Marcos Milinkovic úgy vélte, hogy kiemelkedő blokkolásaik járultak hozzá a sikerhez. A francia szakvezető Dominique Daquin szerint kudarcuk oka a csapat idegessége volt.
16:00 | Újra adás nélkül maradtak a görög tévénézők
Négy nap alatt másodszor sötétültek el a görög tévéképernyők, amikor az állami ET-1 televízió olimpiai közvetítő vonala megszakadt. A húsz perces adáskiesés Tesszalonikit illetve az ország északi és középső részét érintette. Görögország vezető telefonszolgáltatója az OTE elismerte hibáját az adás megszakadásában - a cég vezetéséből ketten lemondtak. "Mindent megteszünk, hogy ez ne forduljon újra elő" - fogalmazott Mikalisz Liapisz görög távközlési miniszter.
Az athéni rendőrség őrizetbe vett egy velszi férfit, aki lányát biztatni érkezett a kerékpáros versenyre. A Nicole Cooke, korábbi világbajnok büszke apja lelkesedésében gyermeke nevét felfestette az aszfaltra, és ezt rossz szemmel nézték a biztonsági emberek. tovább »
Az olimpiai vízilabda tornán a világ jelenlegi két legjobb együttese már az első találkozón összecsapott. A magyar csapat remekül védekezett és az utolsó negyedben mutatott pazar játékával, és három gólljával a maga javára fordította a szerbek elleni küzdelmet. tovább »
106 évvel azután, hogy az első modern kori olimpiai játékok színhelye volt, az olimpiai verseny visszatért a Panatinaiko stadionba, amikor Jennifer Nichols első lövésével megkezdődtek vasárnap az ijász selejtezők. Az amerikai Nichols magabiztos győzelmet aratott az indiai Rina Dewi Puspitasari ellen és a következő körben Bután egyetlen női versenyzőjével Tshering Chhodennel mérkőzik. A terhessége 30. hetében járó Cornelia Pfohl német íjásznő ugyancsak magabiztosan lépett túl kanadai ellenfelén.
A papírformának megfelelően a kiemeltként csak a 2. fordulóban bekapcsolódó Tóth Krisztina győzelemmel kezdte az athéni olimpia asztalitenisz-versenyének egyéni tornáját. A magyar klasszis 4-2-re nyert a nigériai Funke Oshonaike
ellen. (MTI)
Az orosz Alekszej Alipov nyerte a férfi trap számot az athéni olimpián. Az orosz lövő az alapversenyben egy korongot vétett el, míg a fináléban hibátlanul szerepelt, így 149 koronggal fölényesen győzött. Az ezüstérmet az olasz Giovanni Pellielo (146), a bronzot pedig az ausztrál Adam Vella szerezte meg. (MTI)
13:49 | Növényt rágcsált, lebukott a doppingteszten
David Munyasia kenyai ökölvívó, akit az athéni olimpián elsőként értek doppinghasználaton, a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordul. A 24 éves versenyző szervezetében egy katin nevű, tiltólistás készítményt találtak, amely egy Kelet-Afrikában sokak által rágcsált növényből származik. A CAS hétfőn dönt az ügyben. Pozitív doppingtesztje miatt nem vehet részt az athéni olimpián Milan Haborak szlovák súlylökő. A 31 éves versenyző szervezetében tiltott hormonkészítményt találtak júliusban, a madridi Grand Prix-viadalon.A Sydneyben 11. helyezett Haborak pénteken érkezett meg Görögországba, de másnap már haza is utazott.
Az olimpián nem titkoltan éremért harcba szálló női kézilabda-válogatott első találkozóján remekül játszott és a szünetben magabiztosan vezetett hat góllal Kína ellen. A folytatásban kissé visszavettek a mieink, így a félidő felére már csak három góllal vezettünk. A végén még a játékvezetők is a kínaiak mellé álltak, azonban nem számoltak a remeklő Pálingerrel, így végül a magyar csapat négygólos győzelmet aratott. tovább »
A legjobb négy közé jutásért mindkét magyar párbajtõrözõ ázsiai riválist kapott. Mincza Ildikó a koreai Kim Hee-Jeong, míg a címvédõ Nagy Tímea a kínai Zhang Li ellen mérkõzött. Mindkét magyar vívó kiemelkedõen vívott és magabiztosan jutott a legjobb négy közé, ami azt jelenti, legrosszabb esetben egy magyar érem már biztos. Mincza az elődöntőben a francia Laura Flessel-Colovic, Nagy pedig a szintén gall Nisima ellen próbál meg a döntőbe kerülni.
A női párbajtőr egyéniben a címvédő Nagy Tímea az olasz Cascioli ellen mérkőzött a legjobb nyolc közé kerülésért. A magyar vívó már hat ponttal is vezetett (11-5), de ellenfele nem adta meg magát és egyenlített (13-13). Nagy ekkor megrázta magát és bevitte a győzelmet jelentő két találatot.
A lovas számokat felügyelő állatorvosok azt javasolják a csapatoknak, hogy naponta mérjék lovaik súlyát, hogy követhessék a forró, száraz athéni klíma hatását az állatokra. E célból a Markopoulo Olimpiai Lovas Központban mérlegeket állítottak fel. Egy ló akár húsz liter vizet is veszíthet izzadással. Az állatorvosokból álló 45 fős felügyelő csapat a lovastusa terepversenyét követik majd a legszorosabb figyelemmel. A terepen hűtősátrakat állítanak fel a lovaknak, amelyekben korlátlan mennyiségű vízen kívül, ventillátorok és mintegy hat tonna jég áll majd rendelkezésre.
Az olimpia második napján Cseh László országos csúcsot úszott 100 méter háton, ugyanakkor Risztov Éva nem tudott bekerülni a 400 méter gyors döntőjébe. Teniszezőink közül Mandula és Czink is elbúcsúzott, akárcsak a cselgácsozó Ungvári Miklós. Női párbajtőrözőink közül ketten is elődöntőbe jutottak. tovább »
A két, még versenyben lévő magyar párbajtőröző közül Mincza Ildikó lépett először pástra és hiába vezetett négy ponttal is, német ellenfele egyenlített. Egyetlen ponton múlott ki jut tovább és hiába volt a német a kedvezményezett, a kétszeres Európa-bajnok és világbajnoki harmadik magyar hölgy egy remek találattal bevitte a döntő találatot, így bejutott a negyeddöntőbe. Az elődöntőbe kerülésért kínai, vagy koreai ellenfél vár Minczára.
Hihetetlen izgalmak után, szétlövéssel a mindössze 19 éves ukrán Olena Kosztevics nyerte a női légpisztolyosok versenyét az athéni olimpián. A világbajnoki címvédő ritkán látható bravúrt hajtott végre, hiszen 384 körrel csak az utolsó, azaz a nyolcadik helyen kvalifikálta magát a fináléba, három körrel elmaradva az éllovas szerb-montenegrói Jasna Sekarictól. A drámai döntő tíz lövését követően holtverseny alakult ki, Kosztevics Sekariccal szétlövésre kényszerült. A mindent eldöntő lövés feszültségét az ukrán pisztolyos bírta jobban. A két magyar indulónak nem sikerült döntőbe jutnia, Erdős Dortottya (379) a 21., míg Csonka Zsófia (377) 26. helyen végzett.
A címvédő Nagy Tímea is bejutott a legjobb tizenhat közé a női párbajtőrözők küzdelmeiben.
Olimpiai bajnok vívónk első athéni összecsapásán az orosz Zsivkova ellen diadalmaskodott 15-11 arányban. A következő körben japán vagy olasz riválissal mérkőzik Nagy.
A versenytanács már a vártnál korábban, délelőtt meghozta a döntést arra vonatkozóan, hogy törlik a hétfői programot az athéni olimpia evezős viadalán, s ez magyar szempontból azt jelenti, hogy nemcsak a Remsei Mónika, Stift Edit és a Varga Tamás, Hirling Zsolt könnyűsúlyú kétpár, hanem a Bencsik Gábor, Haller Ákos kétpár is csak kedden száll újra vízre - mindhárom egység a reményfutamban érdekelt.
A rendezők azért döntöttek így, mert a meteorológusok hétfőre erős szelet jósolnak, ami várhatóan lehetetlenné teszi a versenyzést a szkiníaszi pályán.
11:02 | Hány tonna a Velodrom teteje?
Az Olimpiai Velodrom teteje 145 méter hosszú, 106 méter széles, és 3400 tonnát nyom.
Az első versenynapon a 400 méter vegyesen negyedik helyezett Risztov Éva második számában, a 400 méteres gyorsúszásban nem jutott be a szám esti döntőjébe.
Hormay meglepő veresége és kiesése után Mincza Ildikó könnyedén kvalifikálta magát a legjobb 16 női párbajtőröző közé, miután a holland Sonja Tol ellen 15-7 arányban diadalmaskodott.
Mandula Petra és Czink Melinda sem tudott meglepetést okozni a női teniszezők első fordulójában és kiesett. Mandulát a svájci Schnyder, míg Czinket az amerikai Williams búcsúztatta. tovább »
Ungvári Miklós az esélyesebbnek tartott azeri cselgáncsozó, Izmajlov ellen egy remek akció után vitte be a győzelmet jelentő kontrát, mely ippont ért. A folytatásban aztán hiába volt aktívabb portugál ellenfelénél, a szerencsésebb dzsúdós jutott a nyolc közé. Amennyiben bejut a négy közé, úgy Ungvári még a vigaszágban reménykedhet. tovább »
10:18 | Cseh könnyedén jutott a 100 méter hát középdöntőjébe
Az egy nappal korábban 400 méter vegyesen bronzérmet szerzett Cseh László a 100 méter hát középdöntőjében könnyed úszással, új magyar csúcsot döntve 54.80-al elsőként jutott a középdöntőbe.
10:18 | Hormay Adrienn a legjobb 32 között búcsúzott
A női párbajtőrözők versenyében a végső győzelemre is esélyesnek tartott Hormay Adrienn a selejtezőből felkerült román Branza ellen lépett pástra és hatalmas meglepetésre 15-13 arányban kikapott, így elbúcsúzott a további küzdelmektől.
Egy angol napilap szerint a silány biztonsági feltételek miatt az athéni olimpián ideális körülmények várják a terroristákat. A biztonsági körülmények egyszerűen botrányosak, az előzetes fogadkozásoknak és a nyilvánosságra hozott összegeknek semmi jelentőségük sincs - állítja a lap. tovább »
09:53 | Kovács Ágnes elődöntős 100 m mellen
A magyar versenyző 1:09.51 perccel a 11. időt érte el. (MTi)
09:50 | Túlsúlya miatt nem indulhat a válogatós iráni dzsúdós
Arash Miresmaeili világbajnok iráni cselgáncsozó hiába döntött
szombaton úgy, hogy mégis tatamira lép az izraeli Ehud Vaks ellen,
nem vehet részt a játékokon, miután a mérlegelésnél nem tudta hozni
a súlyát.
A 66 kg-os kategória egyik legnagyobb esélyesének számító
kétszeres világbajnoknak - a többi résztvevőhöz hasonlóan - vasárnap
reggel kellett mérlegre állnia, amelynek tanúsága szerint a
megengedettnél nehezebb volt.
A megnyitón hazája zászlóját vivő dzsúdós a pénteki sorsolás
után kijelentette, hogy a palesztinok iránti szolidaritásból nem
hajlandó egy izraelivel megmérkőzni. Mohamad Deraksanmombarakeh, az
iráni szakszövetség elnöke ugyanakkor szombaton bejelentette, a
Sydneyben ötödik Miresmaeli meggondolta magát.
Csonka
Zsófiának és Erdős Dorottyának sem sikerült a nyolcas döntőbe jutnia
női légpisztolyban az athéni olimpián.
A bravúrhoz Erdős állt közelebb, 379 körrel a 21. helyen
végzett, és öt kör hiányzott számára a döntőhöz. A junior
Európa-bajnok Csonka nála két körrel kevesebbet, 377-et teljesítve a
26. pozícióban zárt.
A 40 lövéses alapverseny után 387 körös produkcióval a
szerb-montenegrói Jasna Sekaric várhatja első helyről a finálét. (MTi)
Brazí női kosárlabdaválogatott olimpiai rekordot dobott a japánoknak, illetve beállította a pontkülönbségi rekordot a szombaton 128-62-re végződött mérkőzésen. Alessandra Oliveira 25 pontot és 13 lepattanót szerzett. A korábban a WNBA-ben, a Houston csapatában játszó Helen Luz és Janeth Arcain egyaránt 20 pontot szereztek.
A női úszók 100 méteres időfutamában Szepesi Nikolett nem tudta kiharcolni a továbbjutást, így nem került a középdöntőbe. Összesítésben a 21. helyen végzett.
Vihart kavart az Olimpiai Strandröplabda Központ pályáján fellépő 12 fős bikinis tánckar. Az ausztrál strandröplabdázó Nicole Sanderson közölte: ez sértő a versenyzőkre nézve, míg a sydney-i aranyérmes Natalie Cook férfi táncosokat követelt.
08:42 | Az első nap után kilencedik a magyar csapat az éremlistán
A magyar csapat az első nap után, Nemcsik Zsolt ezüst- és Cseh László bronzérmének köszönhetően az éremlista kilencedik helyén áll. Az élen a négy arannyal, egy ezüsttel és egy bronzzal bíró kínaiak állnak.
08:40 | Adásszünet a görög tévében
Rövid ideig adásszünet borzolta a görög televízió nézők kedélyeit szombaton, az athéni olimpia első versenynapján. Az AT-1 és a NET csatorna leállását egy átjátszó hibája okozta, amit azonban később sikerült kijavítani. A főváros körzetében négy-öt percig, Észak-Görögországban ugyanakkor több mint egy óráig állt az adás.
Sportmise
Misztrálozás, dingizés, továbbá romantikus sportok mint strandröplabda és ló military (szaktippünk: csatalovaglás, bocs), illetve tollaslabda versenyeknek tekinthetünk elébe. A nap folyamán férfi vízilabda és női kézilabda várható. Az Index Olimpiai Zenekara már a gépek előtt és kérlelik Önöket, hogy vásároljanak szénsavas italokat.
A férfi könnyûsúlyú kétpárevezõsök vasárnap reggeli selejtezõjébõl és a francia egység mögött másodikként jutott tovább.
A Remsei Mónika, Stift Edit duóhoz hasonlóan a Varga Tamás, Hirling Zsolt
könnyűsúlyú kétpárevezős is a reményfutamba került az athéni olimpián, miután előfutamában a 2. helyen végzett. A világbajnoki hatodik kettős a tervek szerint legközelebb
kedden száll majd vízre.
07:40 | Kisebb atrocitások
Athéntől északra a görög hatóságok letartóztattak, majd szabadon engedtek két orosz újságírót, akik a Tatoi légibázis Patriot légelhárító ütegekeiről készítettek videofelvételt. Ugyancsak szombaton, a déli órákban a török légierő F-16-osai az Égei-tenger északi része felett megsértették a görög légteret, majd visszatértek országukba.
A brazil edző szerint a legnagyobb probléma, hogy csapatának nincs tapasztalata a magyarokkal. A franciákkal szemben 31-17-re elvesztett meccs után Roberto Rigolo azt nyilatkozta, a csapat minden mérkőzés után tanul valami újat, amit a későbbiekben fel tud használni. Magyarország nagyon erős ellenfél, de szükségünk van a győzelemre, így akár továbbjuthatunk a következő fordulóba - tette hozzá a brazil edző.
A két brazil futbalista Aline és Kelly elhagyta a kórházat. A két focistanő a Brazília-Egyesült Államok mérkőzésen sérült meg. Kelly eltörte a vállát, így biztosan kihagyja csapat következő mérkőzését, amit Görögország ellen játszanak. Aline csak könnyebben sérült.
Dél-Afrika férfi kettőse 2-1-re legyőzte a házigazda görögöket strandröplabdában. Dél-Afrika csapata először képviselteti magát a sportágban, amióta a strandröplabda olimpiai szám lett 1996-ban. A nőknél a végső győzelemre is esélyes Egyesült Államok csapata 2-0-ra győzte le Norvégiát. Szintén a női versenyben a bolgár testvérpár nem jelentett különösebb nehézséget az ausztrál párosnak, 2-0-ra győzött a Cook-Samderson páros.
Vasárnap délután bemutatkozik a végső győzelemre is esélyes két csapatunk, a címvédő férfi pólóegyüttes és a női kéziválogatott. Előbbi a szerbekkel, utóbbi a kínaiakkal mérkőzik. Risztov Éva négyszáz gyorson harcol az érmekért. A párbajtőröző címvédő, Nagy Tímea a szakág történelmében az első lehet, aki megvédi elsőségét. Mellette Hormay Adrien és Mincza Ildikó is befuthat. tovább »