Király Júlia lemondott
A jegybank alelnöke szerint az MNB-ben eluralkodott a félelem, egyre kevésbé biztosított, hogy a monetáris tanácsban felelős döntések születhessenek.
A jegybank alelnöke szerint az MNB-ben eluralkodott a félelem, egyre kevésbé biztosított, hogy a monetáris tanácsban felelős döntések születhessenek.
A monetáris tanács ülése után bejelentik a jegybanki vezetők gazdaságélénkítő ötleteit.
Kilenc hónapja nem látott szinten az euró ára, és a 305-ös szinten aligha lesz megállás. Mehet 320-330-ig is az árfolyam, legalábbis az elemzők szerint a kormányfő kedden erre utalt. A szándék érthető, de hatása nem lenne.
A devizahiteleknél nem volt szabályozói jogkörük, de hetente megszólalhatott volna a veszélyeiről.
Egy volt CIA-stratéga szerint ez 2010-ben egy nagy valutaháborúval indult. Na, mi kik közé álltunk?
2014-ben sem érjük el a 2007-es fejlettségi szintet. Már csak Románia lesz mögöttünk.
Kétéves mélypontra, 5,5 százalékra csökkent a jegybanki alapkamat. Kockázatos lépés, azt üzenheti, nem számít, milyen gyenge a forint.
Bár hódításai jórészt veszteségesek voltak, gazdasági szempontból sikeres király volt. 555 évvel ezelőtti megválasztása alacsony inflációt és stabil adórendszert eredményezett.
Idén a fél világ a legnagyobb unortodoxia, a jegybanki pénznyomtatással történő válságkezelés útjára léphet. A veszélyes módszer a nagyoknál működhet, de a kicsi, eladósodott országokat hónapok alatt romba döntheti.
A platinaérme látszatmegoldás, olyan méretű válsághoz vezethet, amivel talán jobb nem kísérletezni.
Trükkök százai helyett csak egy, de az nagy: egy 1 000 000 000 000 dolláros platina. Ezzel és egy joghézag segítségével, Matolcsynál is unortodoxabban úszná meg Amerika a világgazdaságot fenyegető válságot.
A Capital Economics az új jegybankelnöktől függetlenséget várna, pont nem "stratégiai partnerséget".
Az MNB elnöke szerint jók voltak a kormány céljai, de rosszak és ötletszerűek a megoldásai.
A kamatdöntő ülésen ismét lenyomhatták Simor Andrást, és negyedik hónapja irányíthatják a kamatpolitikát a kormány által delegált monetáris tanácsi tagok.
Magyarország lerontja az egész régió adatait és az államcsőd ellen küzd – erről cikkeznek Európában.
A monetáris tanács Fidesz-delegált tagjai nem tartanak az inflációtól, 4,5-5 százalékos kamat kéne.
Szerinte a gyengébb forint sem okozna áremelkedést, semmilyen kár nem történt.
Nem véletlen, hogy közgazdász már nem nagyon van a kormány közelében – mondja Pete Péter. Az ELTE közgazdászképzésének vezetője szerint egy kései szocialista államfelfogást erőltetnek ránk, és nagyon káros, ahogy a kormány a gazdaságot kezeli.
Szerintük a jegybank óvatos kamatcsökkentési ciklussal inflációs célkövetési politikát folytat.
Az osztrák milliárdos politikus fő kampánytémája az eurózóna elhagyása. Berlusconi is hasonlót akar.
A jegybank elnöke szerint szükség van a gazdaság élénkítésére.
Az öregedő társadalom és a túlfogyasztás a modern gazdaság legnagyobb kihívása, nyilatkozta lapunknak Tomáš Sedláček. A cseh sztárközgazdász szerint nem az adósságra, hanem a hiányra kellene figyelni.
Fenn kell tartani a gazdaság stabilitását, és javítani kell költségvetés politika tervezésén.
A jegybank munkáját bemutató, ismeretterjesztő kiadványt készített a Magyar Nemzeti Bank.
A gazdaságpolitikai bizonytalanság miatt gyengült a forint, a jegybank megvédi a pénzügyi stabilitást.
Az államok azt hiszik, lehetséges a folyamatos gazdasági növekedés, és ők meg is csinálják. Hát nem.
Túlzóak az inflációs aggodalmak a világban az ING szerint, mivel egyszerűen nincs pénz vásárolni.
A Fidesz a másik két tagot nyáron nevezheti meg.A kormány nem akar újabb támadási felületet nyitni amíg EU-elnökök vagyunk.
A jegybanktörvényt elfogadták, de a jelölés még hátra van. Jövő szerdán már kinevezés kéne, kérdés, hogy addigra jelöltek lesznek-e.
A kamatdöntések politikai befolyásolását célozza a monetáris tanács tagjainak új választási rendje.
Hogy kezelik a jegybankok a válságot? Mi a különbség Kína Népi Bankja és monetáris politikában is a passzát szelet fújó USA Fed-je között?
A költségvetés csak az egyik oka annak, hogy elmozdult az inflációs pálya, az MNB-nek kamatot kellett emelni. Az inflációs cél emelésének még a felvetése is ártalmas, nyugdíjpénztárak megszüntetése veszélyes.
A Fed inflációt gerjeszt, de mértékét lényegében a piacra bízza. A program sikere így is kérdéses.
Tartósan alacsony maradhat a kamat, újból vesz állampapírokat az USA jegybankja.
Az euróválság közelebb hozhatja a pénzkibocsátás állami monopóliumának tényleges visszaállítását.
Kitölti mandátumát, szögezi le az Indexnek írt cikkében Simor András. A jegybankelnök elemzi, hogy mi vezetett a magyar gazdaság válságához, kiáll az MNB kemény inflációellenes politikája és a további kiadáscsökkentés mellett.
Orbán és Pokorni is üzent, de az "offshore-lovag" Simort törvénymódosítással sem egyszerű kirúgni. A piacot már nem lepné meg a csere, de a forintárfolyam megérezheti azt, igaz, az elhúzódó hidegháborút is.
És a JP Morgan szerint még márciusban elérjük. Utána csak 2011 szeptemberében emelhet az MNB.
Volt igazgatója szerint nem hiteles az MNB. Surányi úgy érzi, túl későn és túl keveset lépett a bank, Karvalits úgy, amit tettek, belefért.
A magyar pénzügypolitika irányítói szinte minden hibát elkövettek, amit elkövethettek az elmúlt hónapokban. Interjú Pete Péterrel, a Budapesti Közgazdaságtudományi és Államigazgatási Egyetem makroökonómia tanszékének vezetőjével, aki szerint a pénzügyminisztérium nem tud mit kezdeni az ország meggyengült makrogazdasági helyzetével, míg a jegybank, bár spekulációkkal sikerült pénzt nyernie, ennél sokkal többet vesztett azzal, hogy rombolta tekintélyét.