Tudja, mennyit utazott a munkába a világ legkeményebb ingázója? 19 312 kilométert!
Az illető egészen pontosan Új-Zélandról ingázott Londonba, ahol a helyi rendőrségnél dolgozott. Persze nem minden nap: két hónapot rendőrködött, aztán két hónapra visszatért a világ másik felére, ahol két hónapot elvolt, aztán újra irány London - a BBC fedte fel a csodás történetet.
- Távolságban jóval kevesebbet ingázott, de jóval gyakrabban tette meg az utat az a brit férfi, aki annak idején Concorde-dal járogatott munkaügyben London és New York között. Ingázókarrierje csúcsán heti legalább kétszer ruccant át az Atlanti-óceánon, összesen 718 alkalommal repült a szuperszonikus géppel, amellyel 3 óra volt a két város közti utazási idő.
- Ehhez képest igazából már semmiség az a londoni bankár, aki dél-franciaországi villájából nyomja.
- Vagy az a másik londoni, aki a brit főváros magas lakásbérleti díjai miatt Barcelonából jár be fapadossal. Nekik annyi könnyebbségük van, hogy sokszor otthonról dolgozhatnak, tehát csak ritkán kell bevállalni az 5-6 órás utat.
- De Barcelona e szempontból elég népszerű lehet, a BBC egy Brüsszelben dolgozó, Barcelonából ingázó vegyipari mérnököt is felhoz példaként.
- A Perzsa-öbölben viszont nem néhány bankár és mérnök, hanem mintegy 300 ezer libanoni vendégmunkás ingázik 3 órát repülővel. Ők az olajszektorban dolgoznak az Öböl-menti monarchiákban, de otthon élnek.
- Az Egyesült Államok legnépszerűbb "superingázása" a Tucson és Phoenix közötti, oda-vissza 322 kilométeres út, amelyet naponta 55 ezer ember tesz meg.
- De az óceán túloldalán is vannak csodabogarak: egy férfi például fél évvel azután kapta meg élete állását New Yorkban, hogy családjával az onnan 1600 kilométerre lévő Minneapolisba költözött. Úgy gondolta, kipróbálja, hogy működik-e a munkábajárás visszaköltözés nélkül. Ez négy éve volt, azóta is megy.
Úgyhogy most egy kicsit jobban elkezdtem értékelni a reggeli zötykölődést a rendkívül megbízható, pontos és gyors (nem) 29-es buszon.