A Deák tér felől özönlenek az emberek. Olyan arra nézni, mint amikor a Nagyszínpad elé gyűlik a tömeg a főelőadó koncertjére.
meg is indult a forgalom .
de az embereket nem engedik át az Alagúton.
Viktátor, korrupt Fidesz, hazaárulók! - skandálta a tömeg a Clark Ádám téren.
A Hír tévé eleve biztonsági őrökkel érkező riportereit nagy tömeg vette körbe a Clark Ádám téren is, folyamatosan odakiabáltak:
Hazug tévé! Hír tévé, szar tévé!
Sokan átjöttek a Clark Ádám térről a Kossuth térre, folyamatosan érkeznek az emberek, jelentette tudósítónk. Az Alagút felé nem lehetett átmenni, ezért eleve sokan a Lánchídon indultak át Pestre. Vasárnap a környező utcákat is lezárta a rendőrség, de most csak a Parlament épületét zárták körbe, végig rendőrsorfal védi.
Navracsics Tibor, Magyarország új uniós biztosa nem minősítette a tervezett internetadóval kapcsolatos vitát kedden az ATV-ben. Annyit mondott, hogy az internet terjedésének akadálytalannak kell lennie, de ebben szerinte a kormányoldal és az ellenzék is egyetért. Szerinte a különbség az, hogy az ellenzék szerint a kormányoldal akadályozza ezt a hozzáférést a távközlési adó kiterjesztésével, a kormányoldal viszont úgy gondolja, ez nincs így.
"Nem dolgom, hogy igazságot tegyek a magyar belpolitika ügyeiben" - mondta, és és emlékeztetett, hogy miniszterként sem szívesen nyilvánított véleményt olyan törvényjavaslatokról, amelyeket még nem fogadott el a parlament. (MTI)
Még egy-két ezren lehetnek, de folyamatosan szállingóznak el az emberek, sokan a Fő utcán indultak el.
A Hír tévé biztosítja a tüntetők egyetlen szórakozását a tüntetés végpontján, a Clark Ádám téren. A riporter a tüntetőket kérdezgeti, több százan meg sűrűn tömörülve figyelik ezt.
Azt hiszem, láttam életem egyetlen provokátorát: egy jól öltözött, szürke kabátos férfi furakodott ide-oda, rigmusokat kantált, hangulatot keltett a stáb ellen, a Kossuth térre vonulásról magyarázott ennek-annak. Többen tényleg átmentek a Kossuth térre.
Nagyjából megtelt a Parlament előtti placc, a tüntetők ezeket skandálják:
Gyertek ki!
Viktátor!
Mi vagyunk a kétharmad!
Európa!
Több száz rendőr áll sorfalat az épület körül, a sorfalon belül is vannak még további rendőrök.
Hol az EU-s zászló? Hol az EU-s zászló?
– skandálta a tömeg, miután a az épületnél egy magyar és egy székely zászló van kitűzve, többen EU-s zászlót mutatnak fel.
Tűzzük ki, tűzzük ki!
Nagyjából 1500-2000 ember lehet már a téren.
És a József Attila utcát is megnyitották a forgalom előtt.
A National Gallery előtt gyűltek össze, nagyjából ötvenen lehettek. A londoni magyarokhoz néhány angol is csatlakozott a tüntetésen.
A Kossuth téren tüntetők egy kb. három négyzetméteres EU-s zászlóval kicsit közelebb húzódtak a rendőrsorfalhoz, farkasszemet néznek velük. Most ezeket a jelszavakat skandálják:
Európa!
Megbuktok!
Tűzzük ki!
Rögtönzött szociológiai felmérésünk következik. A résztvevők öltözködésének, mobiljainak, mentalitásának elemzése alapján úgy tűnik: a Fidesznek a fiatal és középkorú (a szo eredeti ertelmeben vett) polgárságot sikerült magára haragítani.
A legdivatosabb kántálás még mindig a Hol az EU-zászló? De a rendőröknek is odaszóltak a tüntetők:
Értetek is tüntetünk!
Bűnözőket védtek!
Pécsen Mellár Tamás volt a tüntetés egyik vezérszónoka, aki korábban a Fidesz közeli Századvég Gazdaságkutatót vezette és a Fidesz önkormányzati képviselője is volt. A közgazdász elmondta, hogy az internet nem csak egy sima plusz adónem, mert az információhoz jutást korlátozza, ezzel pedig egyben a demokráciát is. Arról is beszélt, hogy az áfacsalások ügye tönkreteszi a magyar cégeket, és az ország zsákutca előtt áll, amiből azonban kihátrálhat, ha akar. Pécsen egyébként többen voltak a tüntetésen, mint vasárnap, a nagyjából ezerfős közönség elég vegyes volt. (Hvg.hu)
Olvasónk, Vincze Máté felvétele.
A Kossuth téren régóta tüntet a nagyon furcsa figurákból álló Ország Gyűlése Mozgalom, akik sátrat is állítottak. Most nagyon lelkesek, hogy sokan jelentek meg a téren tüntetni. Mivel van mikrofonjuk, körbe-körbe adják, és spontán beszédeket tartanak: egyikük arról beszél, hogy töntretették az életét, a másik arról, hogy tele van a fasza és inkább ki is veri. Persze a Hír tévé őket veszi, akiknek semmi közük a netadó ellen tüntetőkhöz. Azokhoz az egyetemistákhoz biztos nem, akik éppen EU-s zászlót akarnak kitűzni a Parlamentre.
Még mindig sokan vannak, de már többen mennek elfelé, mint ahányan még érkeznek a Kossuth térre. A tömeg elején időnként beindul a skandálás, de sokan csak állnak, és néznek az épület felé.
Egy megafonos ember felszólítására egy kb. háromszáz fős csoport elindult a Gyorskocsi utcába. Egyelőre azt sem tudjuk megállapítani róluk, hogy a netadó ellen tüntetőkhöz vagy a téren már régóta tüntető mozgalomhoz tartoznak.
A tumblr serényen gyűjti a különvéleményeket:
Nagyon sok rendőrségi kisbusz áll ott.
A Parlament egyik ablakában felkapcsolták a villanyt, majd Kunhalmi Ágnes, az MSZP fővárosi elnöke és Heringes Anita, szintén MSZP-s képviselő két EU-s zászlót és egy magyar zászlót kezdett bentről lobogtatni.
Lekapcsolták a villanyt, a zászlókat kint hagyták az ablakban, ott lógnak. Már csak egy-két százan maradtak a Kossuth téren, ők még beszélgetnek, a többiek már elszállingóztak.
Kb. 70-80 ember van a Gyorskocsi utcánál. Nagyrészt fiatalok, egyetemisták. A hangulat békés, most éppen azt skandálják, hogy „Nem fázunk, nem fázunk". Sok rohamrendőr van, akik sorfalat állnak a bejáratnál. Azért jöttek ide, hogy engedjék ki a vasárnapi tüntetés után őrizetbe vetteket. Délután a főügyészség azt közölte: mind a hat embert kiengedik, nem kerülnek előzetesbe. Az egyik ember még ma kijöhet, a többiek holnap.
Nagyjából 50 ember van a Gyorskocsi utcánál, az előbb előlépett egy külföldi, aki angolul magyarázta a rendőröknek, hogy engedjék ki a vasárnapi tüntetés után őrizetbe vetteket, mert az egész világ Magyarországra figyel. Az egyik tüntető szinkrontolmácsolta. Nagy üdvrivalgás követte.
Olvasónk, Petrovics Péter felvétele.