Ha Fekete-Győr András eredményeire nem is lehetnek büszkék a Momentumban, azt azonban sikernek tartják, hogy tíz jelöltjük is előválasztást nyert.
Budapest 2-es számú választókerületében Orosz Anna
Bács-Kiskun megye 2-es számú választókerületében Bodrozsán Alexandra
Pest megye 2-es számú választókerületében Szél Bernadett
Csongrád-Csanád megye 2-es számú választókerületében Mihálik Edvin Máté
Budapest 3-as számú választókerületében Hajnal Miklós
Hajdú-Bihar megye 2-es számú választókerületében Mándi László
Pest megye 3-as számú választókerületében Buzinkay György
Budapest 8-as számú egyéni választókerületében Hadházy Ákos
Zala megye 2-es számú választókerületében Elekes István
Nógrád megye 2-es számú választókerületében Gyenes Szilárd
Számunkra nem pusztán egy jól csengő, tervezőasztal mögött megkreált szlogen az, hogy egy új Magyarország felépítéséhez új arcokra és új lendületre van szükség. Nagyszerű érzés, hogy ti, győztes momentumosok képviselni fogjátok ezt jövő áprilisban
– írta Cseh Katalin momentumos európai parlamenti képviselő Facebook-oldalán csütörtökön.
Boros-Abaúj-Zemplén megye 3-as számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Farkas Péter Barnabás volt az a jelölt, akit karlendítésgyanús esete miatt kritizált többek között Karácsony Gergely, de a Jobbik és a DK kiállt mellette. Farkas Péter Barnabás szerint csak integetett.
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Fejér megye 3. számú egyéni válaszókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Vas megye 3-as számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Szerdán már megírtuk, hogy az exjobbikos független Bana Tibor lehet a körmendi választókerület ellenzéki jelöltje, támogatói csoportjába írt bejegyzése alapján Szentgotthárdon elsöprő többségben támogatták a választópolgárok. Az egykori jobbikos politikust párt nem, csak a Mindenki Magyarországa Mozgalom (MMM) és a Közösen Vas Megyéért Egyesület támogatta (parlamentbe kerülése esetén az LMP frakciójába ül majd be). Úgy tűnik, hogy a támogatás az MMM-nek is kifizetődött, a miniszterelnök-jelöltek közül Márki-Zay Péter, a Mindenki Magyarországa Mozgalom elnöke kapta a legtöbb szavazatot.
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Budapest 7-es számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Jakab Péter Facebook-videóban mondott köszönetet mindenkinek, aki részt vett az előválasztásban, valamint elismerte, hogy nem fog bejutni a második fordulóba, a legjobb három közé.
Heves megye 3-as számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Az Országos Előválasztási Bizottság bejelentkező videójában elhangzott, hogy Győr-Moson-Sopron megye 3-as számú választókerülete nagyon nehéz terep az ellenzék számára, a 106. a nyerhetőségi sorrendben, de mindent meg fognak tenni a győzelem érdekében a 2022-es választáson. A 2018-as választáson a választókerületet Gyopáros Alpár, a Fidesz–KDNP jelöltje nyerte 31 148 szavazattal (63,9 százalék).
Győr-Moson-Sopron megye 3-as számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Békés 3-as számú számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Békés 2-es számú számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Budapest 8-as számú egyéni választókerületében, Zuglóban eredetileg két jelölt indult. A Momentum támogatásával Hadházy Ákos és az MSZP-s Tóth Csaba. Utóbbi hétfő délután bejelentette, hogy visszalép a zuglói ellenzéki előválasztástól. Hadházy Ákos hatalmas fölénnyel nyert.
Tóth Csaba azután jelentette be visszalépését, hogy előbb Karácsony Gergely és a Párbeszéd, majd a DK és a Jobbik is megvonta tőle a bizalmat. Karácsony Gergely indította el a lavinát azzal, hogy a miniszterelnök-jelöltek második vitáján kijelentette, ha zuglói lenne, már nem Tóth Csabára szavazna a gyártelep ügye miatt. A szocialista politikus mögül sorban álltak ki a pártok, csak az MSZP maradt mellette.
Tóth Csaba a visszalépését bejelentő sajtótájékoztatón árulásról beszélt, és azt kifogásolta, hogy a párt elnöke kiállt a Jobbik náci karlendítéses jelöltje mellett, „a devizahiteles károsultakon nyerészkedő momentumos jelölt mellett kiáll a párt elnöke, az offshore cégekben érdekelt DK-s jelölt mellett kiáll a miniszterelnök-jelöltje”, mellette viszont – bár semmi nem igaz abból, amivel szavai szerint vádolják – nem állt ki Karácsony Gergely, hanem megvonja tőle a támogatást.
Tóth a történteket az ellene irányuló lejáratókampánynak tulajdonította, amelyben a sajtó képviselőit is felelőssé tette. Az MSZP-s politikus beszélt arról, hogy emberöléssel fenyegették, illetve magát az előválasztást politikai mocsárként emlegette. „Visszalépek, ennyi volt, elég volt. További mondanivalóm nincsen” – zárta mondandóját.
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Ahogy megírtuk, az előválasztáson nagy győzelmek és nagy bukások is születtek. Budapest 4-es számú választókerületében hiába adott bele mindent a kampányba a DK-s Kálmán Olga, a párbeszédes Tordai Bence nyerte az előválasztást.
A DK jelöltje visszafogottan reagált Facebook-oldalán, és gratulált Tordai Bencének.
Gratulálok Tordai Bencének! Tavasszal meg fogjuk mutatni, hogy a Fidesz legyőzhető, a NER lebontható
– írta ki Kálmán Olga Facebook-oldalára.
2019-ben sem volt szerencséje az előválasztással. A DK főpolgármester-jelöltjeként próbálkozott, de alulmaradt Karácsony Gergellyel szemben. A gratulációt akkor sem vitte túlzásba, videóval üzent.
Budapest 3-as számú választókerületében a momentumos Hajnal Miklós nyerte az előválasztást.
Nagyon nagy nap ez a demokráciának. Történelmi pillanatok ezek: most jön létre az a szövetség, ami képes lesz jövőre leváltani Orbán Viktor kormányát
– írta közösségi oldalán.
A momentumos politikus szerint jól mutatja az ellenzék valódi erejét, hogy önerőből létrejöhetett az előválasztás, és több mint 633 ezren szavaztak. Azt is hozzátette: az elmúlt tíz évben – választásokon kívül – nem volt olyan politikai esemény, amely ennyi ellenzéki választót egyszerre megmozgatott volna.
Hajnal Miklós köszönetet mondott az előválasztás lebonyolítóinak, a civileknek, az informatikai hátteret biztosító aHangnak, illetve az aktivistáknak.
És természetesen hatalmas köszönettel tartozom Bel-Buda és Hegyvidék 11 864 szavazójának is, akik óriási számban és lelkesedéssel jelentek meg a sátrainknál. Egy dolgot szeretnék tisztázni feléjük és az összes ellenzéki szavazó felé: mától kezdve azon fogok dolgozni, hogy mindannyiunkat képviselni tudó, a Fidesz magabiztos megverésére képes jelölt legyek
– fogalmazott a momentumos politikus.
Ellenfele a fideszes Fürjes Balázs lesz, aki az Index Kibeszélő című műsorában ígérte meg, hogy vállalja a választási vitát, ha megvan, ki lesz ellenzéki ellenfele.
Sneider Tamás, a Jobbik korábbi elnöke félőrült zsarnoknak nevezte Jakab Pétert, a párt jelenlegi vezetőjét, miniszterelnök-jelöltjét. A Polgári Válaszban politizáló országgyűlési képviselő szerint a Jobbik utolsó óráit éli, Jakab Péter alkalmatlan emberekkel vette körbe magát. Bővebben itt!
A jobbikos Stummer János magabiztosan nyert Békés megye 1-es számú választókerületében. A politikus szerint a szavazattöbbség egyértelmű helyzetet teremt, és stabil kiindulópontja a következő fél év kemény munkájának.
Jó úton járunk, és célt fogunk érni. A csapatom és én készen állunk a feladatra, hogy 2022 áprilisától itt, Békéscsabán és környékén ne a Fidesznek, hanem a személyemben Önöknek legyen országgyűlési képviselője. Sikerülni fog, mert tudjuk a receptet: egység, szervezettség, elérhetőség, alázatos munka, figyelmes közszolgálat. Emberség. Egy olyan lendületes és fiatalos politika, aminek mindenki számít, és ahol a cél nem a választási győzelem, hanem egy boldogabb haza és egy szerethetőbb otthon megteremtése
– fogalmazott Stummer János a Facebook-oldalán.
Borsod-Abaúj-Zemplén megye 5. számú egyéni választókerületében (Sátoraljaújhely központtal) az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
A Jobbiknak kellenek most a jó hírek is, mivel Jakab Péter nem a várakozásaiknak megfelelően szerepel az előválasztáson, ugyanakkor a jelöltjeik jól szerepelnek az egyéni választókerületekben. Békés 4-es számú választókerületében úgymond kettős jobbikos győzelem született, nyert a párt jelöltje, és Jakab Péter kapta a legtöbb szavazatot a miniszterelnök-jelöltek közül.
Békés 4-es számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Borsod megye 1-es számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
A miskolci születésű Jakab Péter hazai pályán szenvedett vereséget. Korábban a Jobbik miskolci polgármester-jelöltje és egyéni indulója is volt, 2018-ban szoros vereséget szenvedett a kormánypárti Csöbör Katalin mögött. Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Békés megye 1-es számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye: Békéscsaba
Stummer János győzelmére számítani lehetett, szerdán már megírtuk, hogy az Index értesülései szerint jobbikos körökben már biztosra veszik, hogy Stummer János nyeri meg az előválasztást. A politikus egyébként az Országgyűlés Nemzetbiztonsági bizottságának elnöke.
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Baranya megye 3-as számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Több olyan választókerületben is eredmény született, ahol nem lehetett kétséges, hogy valódi verseny folyt az ellenzéki jelöltek között.
Ilyen például Vas megye 1-es számú, szombathelyi választókerülete, ahol a DK-s Czeglédy Csaba nyert, kiütve az LMP-s Ungár Pétert.
Budapest 4-es számú választókerületében bár a DK-s Kálmán Olga mindent beleadott, mégis a párbeszédes Tordai Bence nyert.
Budapest 2-es számú választókerületében a momentumos Orosz Anna fölényesen nyert a DK-s Gy. Németh Erzsébettel szemben, utóbbinak különösen fájó lehet, hogy még sosem nyert választást, és most egy előválasztást is elvesztett, azonban korrekten gratulált ellenfelének.
Kezdetben nem mindenki mert volna fogadni arra, hogy a Mérce volt főszerkesztője, Jámbor András nyeri az előválasztást Budapest 6-os számú választókerületében, de az a kampányban kiderült, hogy valójában ő a legfelkészültebb jelölt, győzött is. Az MSZP-t és az LMP-t is megjárt Demeter Márta, aki az utolsó pillanatban átejtőernyőzött a Jobbikba, óriásit bukott, és a negyedik helyen végzett.
Baranya megye 2-es számú választókerületében szoros meccsen kapott ki az LMP-s Keresztes László Lóránt, az MSZP-ből a DK-be „kényszerített” Szakács Lászlónak azonban elégtétel lehet, hogy bár a szocialisták visszaléptették volna, ő nem hagyta magát, és nyert is.
Budapest 1-es számú választókerületében már 2018-ban is az LMP-s Csárdi Antal nyert parlamenti választást, nem csoda, ha nem örült neki, hogy a Momentum ráindított egy jelöltet, de hiába, mert Gelencsér Ferenc végül elvérzett.
Hajdú-Bihar megye 1-es számú választókerületében Pálinkás József másodszorra is elbukott, nem sikerült neki a miniszterelnök-jelöltség sem, és most már egyéni képviselőjelölt sem lesz. A DK-s Varga Zoltán nyert, aki például korábban fél kiló csirkemellet akasztott Orbán Viktor parlamenti irodájának a kilincsére.
Pest megye 2-es számú választókerületében óriásit nyert az LMP volt társelnöke, Szél Bernadett. Eddig az övé a legmeggyőzőbb előválasztási győzelem.
Veszprém megye 1-es számú választókerületében csúnyán elvérzett az MSZP korábbi elnöke, Mesterházy Attila, a DK-s Csonka Balázs nyert.
Pest megye 1. számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Jász-Nagykun-Szolnok megye 1-es számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Zala megye 3-as számú választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Bács-Kiskun megye 1. számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok:
Budapest 9. számú egyéni választókerületében az egyéni jelöltek végeredménye:
Ebben a választókerületben a miniszterelnök-jelöltekre leadott szavazatok így alakultak:
„Hamarosan találkozunk!” – üzente közösségi oldalán Jakab Péter, a Jobbik miniszterelnök-jelöltje. A titokzatos üzenetből annyi leszűrhető, hogy a fővárosban lesz az esemény, amelyre a politikus bőrkabátban érkezik.
A kérdés, hogy zakóval távozik-e.
A miniszterelnök-jelöltek versenyében Dobrev Klára (DK) vezet, Karácsony Gergely a második, Márki-Zay Péter a harmadik. A negyedik helyen álló Jakab Péter egyre inkább leszakad a képzeletbeli dobogóról, Fekete-Győr András pedig végleg leszakadt a többiektől.
A szervezők ígérete szerint reggel 9 órától folytatódik az ellenzéki előválasztás eredményhirdetése. Ötven körzet adatai már hivatalosan is ismertek. Ezek visszaigazolták az információnkat, miszerint a miniszterelnök-jelölti verseny első fordulóját Dobrev Klára nyerte meg, a második helyre Karácsony Gergely fog befutni, nagy meglepetésre pedig Márki-Zay Péter kiütötte a Jobbik elnökét, Jakab Pétert.
A tegnap történteket ebben a cikkben foglaltuk össze röviden. Addig is mindenki készítse be a reggeli kávéját (mi már főzzük), hamarosan folytatjuk!
A 10. eredménybejelentő után ma éjszakára búcsúzik az Országos Előválasztási Bizottság (OEVB). 106-ból 50 körzetben született eddig eredmény. További eredmények reggel 9 órától várhatók. Köszönjük a figyelmet!
Az éjszakai pihenő előtt a következőt látjuk: