28 találat az Indexről, és 4 a környékéről.
A Life hattyúdala
A Life fotósait bemutató sorozatunk végére értünk: a még ma is aktív Joe McNally képeivel búcsúzunk.
Délután négyig fel sem kelek!
A szörfösök csak annyit dolgoznak, hogy benzinre és sörre fusson nekik, egyébként simán elmegy egy egész napjuk napozgatással és henyéléssel. A Life fotósait bemutató sorozatunkban Loomis Dean.
A fotós, akiről majdnem lemaradtunk
1991-ben ugyanis leégett a lakása, benne szinte minden munkájával. Nagy mázli, hogy az archiválásra kényes Life magazinnál dolgozott, így mégiscsak fennmaradt néhány Peter Stackpole-kép az utókornak. Folytatódik a Life magazin fotósait bemutató sorozatunk.
Kövéren is szép az élet
Túl nagy a jólét, túl sokat eszünk és boldogtalanok leszünk. Martha Holmes, a Life fotósa zavarbaejtően közelről fotózott végig egy keserves diétát – hatvan évvel ezelőtt.
A partraszállás másnapja
Ami a katonáknak hősies csata, a fotósnak csak hosszú készülődés és letarolt tengerpart. Frank Scherschel hiába fotózott, a Life nem publikálta képeit, túlságosan újszerűnek és emberközelinek tartották a háborús színes képeket.
A japán tiniknél szomorúbb tényleg nincs
A felnőttéválás egy rémálom, ami mindenkit kínoz, hát még a japán fiatalokat! A Life fotósait bemutató sorozatunkban Michael Rougier.
Nem csak szavannák és fekete nők
Egész élete Afrikáról szólt, szerette volna, ha nem csak a végtelen pusztát és naplementét látják a kontinensben. Nem járt sikerrel. A Life fotósait bemutató sorozatunkban Eliot Elisofon.
Kiakasztotta az olvasókat
Már 1971-ben képes volt kiborítani a Life konzervatív olvasóit azzal, hogy melegeket fotózott. De korábban sem adta alább: ő tette emberivé a drogfüggőket és a vegyesházasságokat is. A Life fotósait bemutató sorozatunkban Grey Villet.
Végigfotózta Berlin bukását
Mire a második világháború végén az amerikai csapatok megérkeztek a német fővárosba, már csak a halál bűzét találták. Nemcsak Berlin haláltusáját fotózta elsőként és jutott be Hitler bunkerébe, de a Führer fotós archívumát is ő fedezte fel. A Life fotósait bemutató sorozatunkban a titokzatos William Vandivert.
Hullák, minél előnyösebb szögből
Minden vágya a háborús tudósítás volt, de Bergen-Belsenben, a haláltáborban olyat látott, hogy úgy döntött, nem csinálja tovább. A Life fotósait bemutató sorozatunkban George Rodger.
Lábuk nem érte a földet
A háborún edzette magát, a sportolókon teljesedett ki, olyan fotókat csinált, amiket korábban nem is lett volna lehetséges. A Life fotósait bemutató sorozatunkban George Silk.
Amerikai gótika
A Life magazin első fekete fotósa, Hollywood első fekete rendezője Gordon Parks volt. Se fotózni, se filmezni nem tanult, mégis ő készítette a fekete polgárjogi mozgalom legjelentősebb műveit.
A tankönyvek és a fegyverek egyformán büdösek voltak
Otthagyta az egyetemet, hogy fotós lehessen, aztán otthagyta a háborút is, mert nem tetszett neki a katonai vezetés. Myron Davis a Life legfiatalabb fotóriportere volt.
Egész életében elsőzött
A Life magazin első női fotósa, az első címlap készítője, az első női haditudósító, az első nyugati újságíró a Szovjetunióban, a náci haláltáborok első szemtanúja. A Life fotósait bemutató sorozatban Margaret Bourke-White.
A boldogság nyomában
Március 20-án ünnepeltük a boldogság világnapját, ehhez jobban semmi sem illik annak az embernek a munkáinál, aki New York-i csókolózós fotót is készítette. A Life fotósait bemutató sorozatban Alfred Eisenstaedt.
Meghalt a matróz a legendás csókos fotóról
Szó nélkül lekapta a fiatal nővért az utcán, miután meghallotta, hogy véget ért a második világháború.
Az embereket utálta, a felhőkarcolókat szerette
New Yorkot fotózta a legtöbbet, a lakói viszont egyáltalán nem érdekelték. De ha még a hülye is tud fényképezni, akkor miért van olyan sok rossz kép? A Life fotósait bemutató sorozatban Andreas Feininger.
Az olimpiáktól a drograzziákig
Sportolóként a hollandoknak evezett, fotósként az amerikaiaknak tudósított Vietnamból. Jutott neki a napfényes Kaliforniából, a sztárokból és a marijuánából is. A Life fotósait bemutató sorozatban Co Rentmeester.
Hruscsov kedvenc amerikaija
Egy igazi csodagyerek volt: 17 évesen már elvégezte a főiskolát, öt nyelven beszélt. Gyorsan és intenzíven élt – és sajnos röviden is, alig 34 évesen halt meg mellrákban. A Life magazin fotósait bemutató sorozatunkban Lisa Larsen.
A másik Capa
Egy háborús fotós elég egy családra, ő mást akart fotózni. Robert Capa kisöccse, Cornell Capa a Life magazin fotósait bemutató sorozatban.
Minden héten háború
Pilótaként harcolt, majd fotósként tudósított, táskájában mindig lapult egy kis morfium, végszükség esetére. A Life magazin fotósait bemutató sorozatban Terrence Spencer.
Még az ufóknak is megmutattuk
Nina Leen az internet sztárja lehetett volna macskás fotóival és kegyetlen humorával. Állatokon tanult meg fotózni, ezért értett az emberekhez, az egyik fotóját még a Voyager űrszonda is magával vitte.
Akit a villanófény megcsapott
Az emberi szemnek nem érzékelhető dolgokat is képes volt lefényképezni, szívesen fotózott sportolókat, táncosokat tökéletes mozdulataik közben. A Life magazin legjobb fotósai sorozat újabb részében Gjon Mili.
A háború senkinek sem élvezet
Mégis úgy alakult az élete, hogy a téli háborútól kezdődően minden harcnál ott volt és fotózott. Néhány brutálisabb képe nem is tudott nyomtatásban megjelenni. A Life-sorozatban Carl Mydans.
Három hétig együtt lazáztak
Steve McQueen motorral száguldott, a sivatagban lövöldözött, letolta a gatyáját. A nemrég elhunyt John Dominis pedig mindenhol ott volt, és fotózott.
A tökéletes kép nyomában
Munkamániás fotós és elviselhetetlen ember volt, csak amfetaminnal bírta a tempót saját magával. Lefotózta Ivo Jimát, Albert Schweitzerrel bejárta Afrikát. A Life fotósokat bemutató sorozatban W. Eugene Smith.
A Life beszennyezte a Széchenyi fürdő jó hírnevét
A Life szerint mocskos a budapesti fürdő, a Magyar Turizmus Zrt. kártérítést követel.