Egyetlen szóból állt a programjuk: Folytatjuk. Bővebben: szeretnék folytatni. A választók igent mondtak az új közjogi rendszerre, az új, munkaalapú gazdaságpolitikára és az európai néppárti kormányzásra.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
A Dublinban szavazó Márkot kígyózó sor fogadta, körülbelül 60 ember várakozott türelmesen, sokan gyerekekkel. A 2010-es adathoz képest 200 fővel többen szavaznak idén Dublinból.
„Köszönjük szépen, és gratulálunk a nagyszerű szervezéshez” – mondta egy két gyerekkel birkózó apuka Londonban, minden iróniától mentesen. Apadt egy kicsit a sor, de még mindig nagy. Fotósunk még mindig nem tudja magát túltenni a karton szavazófülkéken.
Közben elküldte az épület üzemeltetője a zászlós-magvetős magyarokat, mert demonstrációnak kezdett tűnni, amit csináltak.
A nagy presztízsű rózsadombon lőttem a szavazófülkében
- írja olvasónk, Anikó, aki egy kormányváltó tollat talált a függöny mögött.
Bécsben 1150-en vannak a névjegyzékben. Olvasónk 2010-ben Prágában szavazott, akkor ott csak hatvanan voltak. Egy nő azért nem tudott szavazni, mert elutasították a névjegyzékbe való felvételi kérelmét, az erről szóló értesítést azonban nem kapta meg, fel volt háborodva, bár lehet, hogy ő kérte rossz címre.
A képet az RSK tudósítója lőtte Gyöngyösön. Ilyen mosószert osztogatott a Jobbik a héten a gyöngyösi romáknak. A fehérítőhatás nincs feltüntetve.
41 dal, több mint kétórányi közéleti himnusz, a Feri segíteni kell-től a Barackfán át dr. Flash Képviselő Funkyjáig, az MSZP 2006-os kampánydalától a devizakárosultak rockódáján át Pataky Attila és Demjén Rózsi Fidesz-indulójáig most egyben meg tud hallgatni mindent. Kattintson.
Olvasónk, Krisztián írja:
Szombathelyen és környékén szakad az eső és villámlik. Ez biztos nem javítja a részvételt...
A DK-s Oláh Lajos azt mondta a Dózsa, Damjanich sarkon, hogy a kitelepüléseken nem volt semmi atrocitás, maximum néhány Fidesz-bekiabálás. A szemközti sarkon egyébként jobbikos pult van, ott lufit is adnak, egész jó a forgalmuk.
Külső-Józsefvárosban az RSK munkatársa 9 szavazási helyszínen (ez nagyjából 20-25 szavazókört jelent) járt.
Egyetlen atrocitásról szereztünk információt, a Práter és a Nagytemplom utca kereszteződésében a járdaszegélyen álló baloldali aktivistákat próbálta elűzni egy asszony, mondván, hogy ez az ő területe, majd később önmagával is ellentmondásba keveredve a járda közterület volta miatt szólította fel távozásra őket.
Gyurcsány Ferenc megérkezett a Trabanttal a Dózsa, Damjanich sarokra. Ízlett neki az üvegtészta, árulta el az Indexnek. Azt is elmondta, hogy jól gondoltuk, azért sietett, hogy legyen ideje ebédelni. Nagyon éhes volt, mert eddig a margitszigeti futás óta csak egy fél banánt evett, és úgy van vele, mint minden férfi: éhesen nem jó sok mindenre.
A három szavazókörnek is helyet adó egyik pomázi iskolától kevesebb mint 150 méterre folytatott kampány miatt marasztalta el az ötpárti ellenzéki összefogást a 3-as számú, szentendrei központú választókerület országos egyéni választási bizottsága. Egy állampolgári bejelentés érkezett arról, hogy standot állítottak fel 150 méteren belül, és ott kampányoltak, a bizottság pedig helyt adott a kifogásnak.
Az LMP reagált arra a posztra, amelyben egy olvasónk panaszkodott egy automata hívásra.
Az LMP nyilvános adatbázist használ, titkosított számok csak akkor lehetnek benne, ha a titkosítás az adatbázis lezárása után történt. A párt által használt adatbázis egyéves.
Oké, szóval az én 80 éves nagymamám az _Összefogás_ pártra szavazott, mert azt hitte az a kormányváltók neve. Nincs több kérdésem.
— Zádori Viki (@vivalavikusz) 2014. április 6.
Baja belvárosának egyik szavazóköre a III. Béla Gimnázium egyik termében van. A bizottság tagjai elmondták, hogy a reggeli mise után nagy sor torlódott fel, az utcáig ért. Többen úgy döntöttek, hogy nem is várják ki a sort, hazamennek. De megígérték, hogy visszajönnek később szavazni.
A városban egyébként semmi őrület, mindenhol nyugi, az utcákon kevesen, a 32-es szavazókörnél sincs se megfigyelőautó, se újságírók. A Szentháromság téren két választási plakát van, mindkettő utánfutón. Az egyik Zsigó Róberté, a másik Teket Melindáé. Teketé háromszor akkora, mint Zsigóé.
A választási iroda azt mondta, hogy nem volt sajtóigazolvány az újságíróknál, ezért küldték ki őket. A DK kommunikációs igazgatója az Indexnek ezzel szemben azt állítja, volt náluk sajtóigazolvány, de ez szóba sem került, nem kérték el tőlük, úgy lettek kiküldve, amikor le akarták fotózni, ahogy Molnár Csaba szavaz.
Míg Gyurcsány ebédelt, a DK-s aktivisták szendvicseztek a sarkon a Dózsa György út, Damjanich utca sarkán. Megkínáltak egy bottal járó, épp ott kukázó nénit is. Elfogadta.
Az Alamuszi Nyuszi csoport termébe helyezték el a szavazófülkéket a Zöldecske óvodában, tudtam meg Pannitól, aki egyébként a Darázs Dani csoportba jár.
A fotósok aktívan fényképezik az átjelentkezők hosszú sorát a zuglói szavazókörnél. A Népszabadság fotósát meglátva az egyik szavazó félhangosan megjegyezte: „Ebből próbálnak maguknak tőkét kovácsolni."
de Derdák Andrásék gond nélkül leszavaztak. Összesen 335-en jelentkeztek be Barcelonába, a főkonzulátusra, a szavazókör egy irodaház 19. emeletén van. A váróban előzékenyen játékokat is tettek a gyerekeknek. Egyébként véletlenül épp a fél várost lezárták egy utcai futóverseny miatt, úgyhogy csak a belvárosi közlekedés nehézkes.
Szolnok többi telepéhez hasonlóan a Meggyesi-telepen se bízta a véletlenre a választást a Lungo Drom. A Tücsök és a Hangya utcákban már kora délelőtt megvolt a mozgósítás.
A Fidesz esélyeit növeli, hogy a telepen hatalmas uniós program zajlik 440 millió forintból. A program keretében épülő közösségi ház mellett beszélgetett az RSK munkatársa Mozsár Béla Lungo Drom-aktivistával, aki szerint minden egyes, a Fideszre leadott szavazat a Jobbikot gyengíti.
Rekordhosszú a sor Zuglóban, a Pétervárad utcában, ahol az átjelentkező szavazókat fogadják. 250-en állnak összesen sorban, ebből 150 fős sor már a kerületi kormányhivatal épületében kacskaringózik. „Mi, K betűsök már itt állunk egy órája" – bosszankodott egy asszony a sorban. Az átjelentkezőket ugyanis ábécé szerint három részre osztották fel. Azért is lassan halad a sor, mert a szavazat leadásához a bizottságnak ki kell keresnie a szavazó lakcíme szerinti szavazólapot, hiszen az átjelentkezők nem az adott körzetre, hanem a saját lakcímük szerinti jelöltekre szavaznak.
Reggel indultunk Budapestről, már megjártuk Hatvant, Gyöngyöst, Ózdot, most pedig éppen Miskolc felé tartunk. Az útba ejtett Heves és Borsod megyei falvakban nyoma sincs a kampánynak, nem láttunk az utcákon aktivistákat.
A „Harmadosztály” nevű kelet-gyöngyösi telepről 300, másik gyöngyösi telepről, Durandáról pedig 270 szavazót szállítottak szavazni az RSK helyszínen tartózkodó munkatársa szerint.
Tudósítónk úgy tudja, romák szállítottak romákat – mint arra már felhívtuk az Index olvasóinak figyelmét, a szavazás napi mozgósítás most első alkalommal legális Magyarországon; a szavazók szállítása tehát nem törvénysértő.
A „Harmadosztály” nevű telepen élők jelentős része a Fideszt támogatja várhatóan a többek között Vona Gábort jelöltjei között tudó választókerületben.
Most jöttem a szavazásból, teljesen kulturált, már az ajtónál rögtön tájékoztatnak, hogy hová kell menni. A bizottság tagjai előttem egy idős bácsit arról is tájékoztattak, hogy melyik tévécsatornán lesz választási műsor, én meg a külképviseleteken leadott szavazatok feldolgozásáról kérdeztem – írja ösztöndíjjal kint kutató olvasónk, aki pár napja érkezett Bécsbe, és nem volt kedve hazabumlizni már az első hétvégén.
Egyik olvasónk szerint rejtett számról hívták az LMP nevében, hogy szavazzon Szél Bernadettre. Ugyanakkor titkosított a száma, ezért nem érti, hogy találta meg az automata hívás.