Úszó hangyaflották lepték el az elárasztott Houstont
Ha nem lenne elég baj, hogy a Harvey hurrikán elárasztotta fél Texast, az ár átszakította a civilizáció és az állatvilág közötti ilyen-olyan gátakat is: aligátorok úszkálnak a hátsó kertben, halat lehet fogni a nappaliban, és
Pro tip: Don't touch the floating fire ant colonies. They will ruin your day. #Harvey pic.twitter.com/uwJd0rA7qB
— Mike Hixenbaugh (@Mike_Hixenbaugh) 2017. augusztus 27.
Az Egyesült Államok déli államaiban elég elterjedtek a tűzhangyák, akiknek az a specialitásuk, hogy simán túlélik az áradásokat, mert lebegnek a víz tetején. Ezt tulajdonságukat még eredeti lakóhelyükön, Dél-Amerika ártereiben fejlesztették ki: a hangyaboly tagjai, ha jön az áradás, összekapaszkodnak a királynő körül és egy nagy izgő-mozgó olajfoltként lebegnek a vízen.
Vészhelyzet esetén az összekapaszkodott tűzhangyaboly úgy viselkedik, mint egy fura, félig folyékony, félig szilárd anyag, aminek olyan csodás tulajdonságai vannak, hogy a biológusokon kívül egy csomó mérnök tanulmányozza őket, hogy hogyan lehetne a trükkjüket a robotikában felhasználni.
Ez persze annyira nem hathatja meg azokat a texasiakat, akikkel hirtelen szembe úszik az utcán pár ezer hangya, akikkel ráadásul nem nagyon jó összeütközni, mert olyankor általában csípnek, sokan, egymás után, láncreakcióban.
Aki mégis túl közel kerül egy ilyen hangyatutajhoz, annak azt ajánlják a szakértők, hogy lehetőleg minél hamarabb söpörje le magáról a hangyákat és/vagy fújja le az úszó hangyabolyt szappanos vízzel (ami persze nem valószínű, hogy van valakinél, miközben menti az értékeit az árvíztől. A legjobb viszont az, hogy ha lehetőleg minél messzebbről elkerüli az ember a hangyákat, már ha nem annyi úszik vele szembe, mint amennyit egy szerencsétlen hölgy telkére sodort az árvíz.
Meanwhile, in Cuero, the river has brought my aunt all of the fire ants. Yes, those are all (of the) fire ants. pic.twitter.com/dEibWYxAdl
— Bill O'Zimmermann (@The_Reliant) 2017. augusztus 29.