A korábbi ígéretek alapján már épülnie kéne az új Millenáris Velodromnak, de most úgy néz ki, az elkészült tervek mehetnek a kukába. A kerékpárpályát más feltételekkel szeretnék megépíteni. Természetesen azzal is az olimpiai rendezésnek szeretnénk megfelelni.
A Baszk körverseny első szakaszán súlyos sérülést szenvedett több kerékpáros, amikor a hajrában nekimentek az útra kihelyezett vasoszlopoknak. Érthetetlen, hogy a szervezők, miért engedhették meg, hogy a balesetveszélyes oszlopok az úton maradjanak.
A Flandriai körversenyen végső győzelemre kevesen pályázhattak igazán jó eséllyel, de volt olyan kerékpáros, aki nem hivatalos díjra hajtott. Matt Brammeier (MTN-Qhubeka) 73 liter sört nyert meg egy részhajrával.
Alexander Kristoff hihetetlen nagy formában van, bár nem ő volt az igazán nagy favorit, megnyerte a Flandriai körversenyt is. Niki Terpstrával jól időzítették szökésüket, a hajrában pedig a katyusás hozta a papírformát, lesprintelte riválisát. Kristott a verseny történetének első norvég győztese lett.
A Flandriai körversenyen furcsa balesetek történtek. Két kerékpárost kísérőautó sodort el.
Aki valaha kerékpározott már macskaköves úton, az tudja, hogy mekkora szenvedés. Az állandóan rázkódó biciklit még megtartani is nehéz, arról nem beszélve, hogy szinte lehetetlen ritmusosan tekerni ilyen viszonyok között. A Team Sky most megtalálni vélte a megoldást, az idei tavaszi klasszikusokra a Jaguár és Pinarello tervezett közösen bringát Bradley Wiggins csapatának.
Alexander Kristoff szuperformában teker a tavaszi kerékpárversenyeken. A Driedaagse de Panne versenyen háromból három szakaszt húzott be, az utolsón milliméterekkel nyert a Katyusa norvég bringása.
„A szakmai munkába nem akarok beleszólni" – nagyjából ezzel kezdi minden sportklubtulajdonos. Jó részük ezt ígéretét be is tartja, de Oleg Tinkov orosz milliárdos nem ez a fajta ember. A világ egyik legjobb kerékpároscsapatának tulajdonosa simán kirúgta az egyik legtöbbre tartott menedzsert, Bjarne Riist és a Tour de France-győztes Alberto Contadort is kiosztja. Őrültnek tűnő ötletekkel áll elő és új alapokra helyezné a profi kerékpárt.
Egy hónappal vállműtéte után indulna az április 12-i, híres Párizs-Roubaix versenyen Tom Boonen világbajnok belga kerékpáros, írta az MTI. A 34 éves bringás március 9-én bukott a Párizs-Nizza körverseny első szakaszán, s 11-én megoperálták. Eredetileg 6-8 hét pihenővel számolt, ám felépülése gyorsabban halad a vártnál, volt olyan nap már, amikor négy órát edzett.
Bjarne Riis csapatmenedzsert azonnali hatállyal kirúgták a Saxo-Tinkoff kerékpárcsapattól, mert összeveszett Oleg Tinkov tulajdonossal.
Kulcscsonttörést szenvedett a világbajnoki ezüstérmes norvég országúti kerékpáros, Edvald Boasson Hagen, így legalább egy hónapig nem versenyezhet.
Fabian Cancellara olimpiai és világbajnok országúti kerékpáros hatalmasat bukott pénteken az E3 Harelbekén és olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy tavasszal már nem versenyezhet.
A Milánó–San Remo-verseny után váratlanul kerékpárvizsgálatot rendelt el a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI). Nem mondták ki, de valószínűleg vázba rejtett motorok után kutattak.
Saját, 2014 februárjában felállított rekordját döntötte meg a lengyel Krystian Herba a tajvani Taipei 101 toronyházban, ahol 3139 lépcsőn át ugrált fel kerékpárjával, igaz, a Guiness World Record hivatalosan még nem hitelesítette a csúcsot.
A Milánó–San Remo kerékpárversenyen több favoritnak nem volt esélye hajrázni a dobogóért, mert nem sokkal korábban buktak. A világbajnok Michal Kwiatkowski megköszönte a sisakjának, hogy megmentette az életét.
Sprintbefutóban a német John Degenkolb (Giant-Alpecin) szerezte meg a győzelmet közel 7 órás versenyzés és 43-as átlag után, a norvég Kristoff (Kristoff) és az ausztrál Matthews (Orica) előtt a Milánó-Sanremo-versenyen. Peter Sagan lemaradt a dobogóról, ahogyan Fabiab Cancellara is, de mindketten a legjobb 10 között végeztek, írja a Velo.hu
Az örökös eltiltásának enyhítésében bízó Lance Armstrong a múlt héten találkozott az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynökség (USADA) elnökével - írja az MTI.
Sajtóértesülések szerint a doppingolás miatt a hét Tour de France-elsőségétől megfosztott kerékpáros hat órán át tárgyalt Travis Tygarttal. A két fél egyelőre nem szólalt meg az ügyben.
A 43 esztendős Armstrong sokáig tagadta, hogy évtizeden át tiltott szerek segítségével érte el nagyobbnál nagyobb sikereit, aztán 2012-ben megtört, és elismerte a csalást. Akkor örökre eltiltották. A USADA vezetője már akkor is jelezte, hogy Armstrong csak abban az esetben bízhat bármiféle enyhítésben, ha együttműködik az ügynökséggel.
Az örökök eltiltás miatt Armstrong gyakorlatilag nem sportolhat versenyszerűen, hivatalos sporteseményeken nem vehet részt, pedig a kerékpározás mellett a triatlon és a hosszútávfutás is a kedvenc időtöltése.
Armstrong és Trygart ezt megelőzően utoljára 2012 év végén találkozott egymással személyesen.
A kolumbiai Nairo Quintana nyerte a Tirrén-Adria kerékpáros körversenyt.
A hétszakaszos olaszországi verseny az egyik legjelentősebb többnapos verseny a tavaszi idényben, és a tavalyi három nagy körverseny, a Giro d'italia, a Tour de France és a Vuelta a Espana győztese is indult rajta.
A 2014-es Giro-bajnok Quintana mögött a holland Bauke Mollema lett a második 18 másodperces hátránnyal. A szintén kolumbiai Rigoberto Uran végzett a harmadik helyen 31 másodperces hátránnyal.
A tavalyi Vueltán győztres spanyol Contador ötödik lett, 39 másodperccel lemaradva Quintanától. A legutóbbi Tour-győztes olasz Vincenzo Nibali gyengén szerepelt, csak 16. lett, két perces hátránnyal, írja az MTI.
Lance Armstrong azt tervezi, hogy a 2015-ös Tour de France néhány szakaszát egy adománygyűjtő körút keretében végigtekeri. Az örökre eltiltott kerékpáros ötletéért sokan nem lelkesednek.
Hatalmasat bukott az ausztrál Loren Rowney a hollandiai Molecaten Drentse 8 versenyen a sprint közben, az esetről készült videókról viszont kiderül, hogy nem a korlátnak ment neki, hanem egy néző kezében akadt meg a kormánya nagyjából 60 km/h-s tempónál.
Igazán csak a lassításon látszik jól, hogy a néző keze pont Rowney érkezése előtt nyúlik ki a kordon mögül, de szándékosságról így sem lehet biztosan beszélni. A verseny szervezői mindenesetre vizsgálatot indítottak, de szándékos buktatásról ők sem beszéltek.
Egy évvel, a 2016-os szezon végéig meghosszabbította szerződését a Tinkoff-Saxónál a legjobb országúti kerékpáros
nak tartott Alberto Contador.
Tom Boonen csúnyát bukott hétfőn a Párizs–Nizza első szakaszán, sérülése miatt a belga kerékpárosnak ki kell hagynia a szezon számára legfontosabb versenyeit. Több északi klasszikust elmulaszt, pedig azokon mindig favoritként indul.
Alig lett tisztább a kerékpársport Lance Amstrong óta, röviden így lehetne összefoglalni a Független Kerékpáros Reformbizottság (CIRC) jelentését. A profik között még mindig elterjedt a doppingolás, a mezőny 90 százaléka rendszeresen tiltott szerrel él, csak a módszerek lettek kifinomultabbak.
Március 20-ig kell választ adnia a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) felé az Asztanának a doppingellenes politikájáról, máskülönben a kazah csapattól elvehetik a kiemelt kategóriájú versenyeken való indulást biztosító World Tour-licencet, írta az MTI.
Öt hónappal csökkentette a 2008-ban országúti világbajnok Alessandro Ballan eredetileg kétéves eltiltását a nemzetközi Sportdöntőbíróság (CAS), így a 35 esztendős kerékpáros idén augusztus 17-én visszatérhet, írta az MTI.
A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) elvenné az Asztanától a World Tour-licencet, ha ez megtörténik, a kazah csapat nem indulhatna automatikusan a legnagyobb versenyeken, és így Vincenzo Nibalinak sem lehet esélye megvédeni a címét a Tour de France-on.
Sem a holland Thomas Dekker, sem az amerikai Molly van Houweling nem tudta megdönteni az egyórás kerékpározás férfi, illetve női világcsúcsát a mexikói Aguascalientesben.
Meghalt egy argentin pályakerékpáros, Sebastian Cancio tragédiája verseny közben kezdődött.
A pályakerékpár-világbajnokság utolsó napján az ausztrál Anna Meares írt történelmet, pályafutása tizenegyedik világbajnoki címét szerezte, írja a Velo.hu.
A szombat esti versenynap a nők 10 km-es sratch futamával kezdődött, mely szabályait tekintve egy országúti versenyhez hasonló, az nyer, aki a futam végén elsőként halad át a célvonalon. A holland Kirsten Wild esélyt sem hagyott a többieknek az utolsó két körben, és magabiztosan nyerte az aranyat. Ezüstérmes lett Amy Cure az ausztráloktól, akinek ez már a harmadik érme volt a párizsi világbajnokságon. A hazaiak versenyzőnője harmadikként hajtott át a célon, de később a bírók diszkvalifikálták, mert az utolsó körben veszélyes manővereket hajtott végre a mezőnyben, írj a Velo.hu.