Nagyon hidegvérű trükköt vetett be szombaton a Purdue a Rutgers ellen az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban, és az egyik legveszélyesebb trükkön csavartak egyet. A dolog bejött, bár a végén így is kikaptak.
Az Oakland Raiders nehéz helyzetbe került volna, ha péntek hajnali meccsét elveszíti a csoportrivális Kansas City Chiefs ellen, de valami hihetetlen módon sikerült behúzni a mérkőzést.
Donald Trump hiába próbált nyomást gyakorolni az NFL-re, hogy hozzanak külön szabályt a himnusz alatt tüntető játékosok ellen, a tulajdonosok találkozóján ez nem történt még.
Visszatért combhúzódásából Marcus Mariota a Tennessee Titansben a hétfő esti kiemelt meccsre az Indianapolis Colts ellen, a játékán viszont látszott, hogy elég óvatosak voltak vele, nem is nagyon futott, sőt, még a passzoknál is csak annyit mozgott, amennyit muszáj volt. Több persze nem is kellett, a Titans viszonylag simán nyert 36-22-re, köszönhetően annak, hogy a legvégén Derrick Henry egy 72 yardos touchdownnal eldöntötte a meccset.
Tony Romo, a Dallas Cowboys korábbi irányítója pár nappal 37. születésnapja előtt, április elején jelentette be, hogy visszavonul az NFL-ből. Addigra már rég pletykálták, hogy nem folytatja, sőt, azt is tudni lehetett, hogy szakkommentátor lesz a CBS csatornánál. Bár az NFL-búcsúja nem volt a legszebb, nem is dönthetett volna jobban az új karrierrel, mert amit a kommentátorállásban csinál, azt öröm hallgatni.
A Pittsburgh Steelers-elkapó Antonio Brown az NFL-szezon egyik leglátványosabb elkapását mutatta be a forduló előtt még veretlen Kansas City Chiefs elleni meccs hajrájában. Volt egy nagy rekorddöntés is vasárnap, és valószínűleg az egész szezonra kidőlt a Packers kulcsembere.
Pénteken két óriási meglepetéseredmény született az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban, ahol a második kiemelt, címvédő Clemson, és a nyolcadikként kiemelt Washington State is top 25-ön kívüli ellenféltől kapott ki. A Washington State ráadásul elég nagy verést kapott a Californiától, amiben az irányító Ross Bowers óriási szaltótouchdownt csinált.
Több dolog is szokatlanul alakult az NFL hatodik fordulójának nyitómeccsén, amin a Philadelphia Eagles és a Carolina Panthers találkozott magyar idő szerint péntek hajnalban – az Eagles úgy nyert, hogy egészen döbbenetes mértékben büntették őket a bírók az ellenfélhez képest, a Philly ugyanis 126 yardot vesztett büntetések miatt, a Panthers viszont csak egyetlen egyet.
A Chicago Bearsben először kezdett az idén draftolt újonc irányító, Mitch Trubisky, és ő is főszereplője volt a szezon eddigi legmenőbb trükkös játékának, amit egy kétpontos kísérletből hoztak össze a Minnesota Vikings ellen.
Pár perc után lelépett vasárnap a San Francisco 49ers és az Indianapolis Colts NFL-csapatok meccséről Mike Pence, az Egyesült Államok alelnöke, aki azon háborodott fel így ennyire, hogy egyes játékosok még mindig térdeléssel tüntetnek a mérkőzések előtt a himnusz idején a feketék elnyomása ellen. Pence akciót Donald Trump is megvédte, a játékosok szerint viszont csak provokálják őket.
Már megint egy újonc futó csinálta a műsort az NFL-ben vasárnap: csak most a Jacksonville Jaguarsban játszó Leonard Fournette fogott ki nagy napot, és zárt 181 futott yarddal a széteső Pittsburgh Steelers ellen.
Hajnalban megdőlt az egyetemi amerikaiftuball-bajnokság első osztályában a pontrekord, a Western Michigan és a Buffalo mérkőzésén ugyanis hétszeri hosszabbítás után összesen 139 pont esett, a Western Michigan nyert 71-68-ra.
A Carolina Panthers elleni hazai vereség után rövid készülési idővel, idegenben is sikerült javítania a New England Patriotsnak, ami ha nem is a legjobb teljesítménnyel, de nyerni tudott a Tampa Bay Buccanneersnél Floridában.
de mindkettőnél sokkal gyorsabban ért el a csúcsra, neki ugyanis csak 240 meccs kellett, Favre-nak 298, Manningnek pedig 265.
A combján és a vádliján is erek dagadnak ki a testéből, én ilyet még életemben nem láttam.
Ez volt az a mondat, ami után amerikaifocis körökben elkezdtek felfigyelni Saquon Barkley-ra, a Penn State futójátékosára, akiről kollégiumi szobatársa, Andre Robinson mondta ezt 2015-ben. Barkley azóta igazolta, hogy sokkal több pár duzzadó izomkötegnél – egyre több NFL-csapat megfigyelője gondolja úgy, hogy az elmúlt évtized legnagyobb futójátékos-tehetségéről van szó.
Lényegében az utolsó másodpercekig nyílt maradt az NFL 4. fordulójában a hétfő esti rangadó a Washington Redskins és a Kansas City Chiefs között, amin a vendégek a legvégén még egy elkeseredett próbálkozással rámentek a győzelemre. Ugyan nem jött össze, de egészen emlékezetes játékot sikerült így is összehozniuk.
Amikor a Kansas City Chiefs 42-27-re megverte a címvédő New England Patriotsot a szezonnyitón, az önmagában elég nagy szenzáció volt, főleg, hogy az újonc futójátékos Kareem Hunt első meccsén berobbant a ligába. Azóta viszont kiderült, hogy a meglepetésen túl még egy jelentősége volt annak a meccsnek, a Chiefs ugyanis divatot teremtett azzal a játékkal, amiből 78 yardos touchdownt szereztek.
Hogy mennyire kapós lett a Chiefs által villantott játék, arról picit később, előbb nézzük, hogy miről is van szó!
Valamennyire csillapodtak a kedélyek az NFL-ben a játékosok és az amerikai elnök, Donald Trump közötti háborúban, de így is a szokottnál többen tüntettek a mérkőzéseket megelőző himnusz alatt, ez pedig szürreális jeleneteket eredményezett.
Vasárnap hivatalosan is szabadon engedték nevadai börtönéből a korábbi NFL-sztárt és színészt, O.J. Simpsont, aki fegyveres rablásért volt kilenc évig fogságban. Simpsont eredetileg 33 év börtönre ítélték, de már akkor jelezték, hogy jó magaviselet esetén kilenc év után szabadlábra helyezhetik, ami meg is történt.
A Green Bay Packers a Chicago Bearsszel játszott csütörtök hajnalban csoportrangadót az NFL-ben, és a meccs harmadik negyedében az egyik Bears-védő egy pusztító erejű ütéssel padlóztatta a Green Bay Packers elkapóját.
Donald Trump továbbra is ügyel arra, hogy az NFL elleni offenzíváját melegen tartsa: most épp a profi amerikaifutball-bajnokság vizionálta egy tévéinterjúban.
Donald Trump amerikai elnök továbbra sem bír leakadni a himnusz alatt térdelve tüntető NFL-esekről annak ellenére, hogy a hétvégén az összes csapat egységesen a pénteki megnyilvánulása ellen tüntetett, és több NBA-sztár is elítélte őt.
Brutális sérülést szenvedett vasárnap a Philadelphia Eagles futójátékosa, Darren Sproles, aki a New York Giants elleni bajnokin egyszerre törte el a karját és szakította el az egyik térdszalagját. Egy ilyen komoly kettős sérülés minden NFL-játékosnak komoly problémát okozna, hát még egy 34 évesnek, de Sproles hétfői karműtétje után máris a visszatérés lehetőségéről beszélt.
Donald Trump pénteken hadat üzent az NFL-nek, illetve egészen pontosan a himnusz alatt – a feketék elnyomása és az őket érő rendőri erőszak ellen – tüntető játékosoknak abban a reményben, hogy az NFL és a csapattulajdonosok mellé állnak majd, és kidobják a csapatokból az általa csak szarháziaknak titulált sportolókat. A hadjárat eddig visszájára sült el, de akkor miért is gondolhatta Trump, hogy jó lesz pont az NFL-játékosokat démonizálni?
A világ jelenleg leggyorsabb embere, Justin Gatlin bő tíz évvel ezelőtt NFL-csapatoknál is kipróbálta magát, de rájött, hiába óriási a sebessége, annál azért több kell, hogy használható elkapó legyen.
Az NFL hétfő esti rangadóján, a Dallas Cowboys és az Arizona Cardinals meccsén is folytatódott a feketék elnyomása elleni tüntetés, ráadásul a vasárnapi, felfokozott mértékben, ugyanis
Igaz, nem a himnusz alatt térdeltek egységesen, azt összekulcsolt karral állták végig, a közös térdelés viszont így is nagy jelentőséggel bír, mert Jones augusztusban még a tüntetések ellen szólt, kiemelve, hogy örül, amiért csapatából senki nem csatlakozott a tiltakozásokhoz.
Az NFL-ben soha nem látott tüntetéshullámot indított el Donald Trump pénteki nyilatkozata: játékosok, edzők, csapattulajdonosok és vezetők szólaltak fel az amerikai elnök ellen, néhányan elég nyersen osztották ki az ország vezetőjét. Trump azzal haragította magára az egész bajnokságot, hogy egy alabamai kampányrendezvényen megint kritizálta az amerikaifutballistákat, akik nem állnak fel a himnusz alatt a mérkőzések előtt, mert így tiltakoznak a faji megkülönböztetés és a feketéket érő rendőri erőszak ellen.
Már a csütörtök esti meccsnél érezhető volt, hogy furcsa lesz az NFL harmadik fordulója, és ez a trend vasárnap is folytatódott. Londonban a lesajnált Jaguars alázta a Ravens, a Bears a szezon legnagyobb hülyesége után tudott meccset nyerni, a liga legrosszabbjának tartott Jets pedig két jó negyeddel is meccset tudott nyerni. És akkor a Donald Trump elleni tüntetésekről nem is beszéltünk.
Donald Trump egy alabamai pártrendezvényen üzent az NFL-csapatok tulajdonosainak, hogy jó lenne, ha végre kezdenének valamit azokkal a játékosokkal, akik nem állnak fel az amerikai himnusz alatt a mérkőzések előtt.
Az NFL-t és a New England Patriotsot is bepereli Aaron Hernandez lánya, miután a Boston University kutatói csütörtökön kijelentették, az áprilisban öngyilkosságot elkövető volt NFL-est szokatlanul súlyosan érintette a liga rettegett betegsége, a krónikus traumatikus enkefalopátia (CTE) – írja az AP.
Hernandez agyát még áprilisban, a férfi öngyilkossága után ajánlotta fel a családja a kutatóközpontnak, hogy megvizsgálhassák, a a sokévnyi amerikaifutball milyen hatással volt rá. Az eredmények szerint a 28 éves Hernandeznél már a harmadik stádiumban volt a CTE, ami erős hangulatingadozással, depresszióval és más kognitív betegségekkel jár.
Elég mozgalmas lett a San Francisco 49ers-Los Angeles Rams péntek hajnali NFL-meccse: összesen nyolcvan pontot szereztek a csapatok, és a vége is izgalmasra sikerült.
Rovataink a Facebookon