Kik ezek a fiúk és mire vihetik?

2009. október 19., 20:05 Módosítva: 2015-05-20 00:25
10
83 hozzászólás

A húsz év alatti magyar utánpótlás-válogatott valamennyi, mind a huszonegy tagja a jövőben külföldön folytathatja, képességeik alapján ott a helyük, és így a versenyeztetésben, iramban sokat fejlődhetnek. Még erősödniük és gyorsulniuk kell, de ha külföldön folyamatosan játszanak, a nagyválogatott is reális esélyt kaphat, hogy előbb-utóbb világbajnokságra jusson.

83 hozzászólás Tovább

Korai még a felnőtt válogatottról beszélni

2009. október 19., 18:11 Módosítva: 2015-05-20 00:25
0
22 hozzászólás

Gulácsi Péter és Gosztonyi András a Saab magyarországi nagykereskedőjétől vehetett át ajándékot a Polar Mobil székházában: a két játékos szabadidejében egy-egy csúcskategóriás autót kap használatra. Egyelőre még egyiküknek sincs jogosítványa, de már mindketten tanulnak vezetni. Az átadás után a világbajnokság karrierjükre gyakorolt hatásáról, a bronz értékéről, élményeikről beszéltek.

22 hozzászólás Tovább

Kiss Mátéé lesz a vb gólja, megszavaztuk

2009. október 19., 10:20 Módosítva: 2015-05-20 00:30
0
25 hozzászólás

Keddig lehet szavazni a FIFA-honlapon az U20-as világbajnokság legszebb góljára, de a versenynek valójában vége: Kiss Mátéé az egyetlen ötcsillagos, 4,9-es találat, a második két csillagon, 2,4-en áll.

25 hozzászólás Tovább

Zenés éjféli futballköszöntő Ferihegyen

2009. október 18., 11:35 Módosítva: 2015-05-20 00:35
10
156 hozzászólás

Körülbelül 1500 ember várta Ferihegyen az U20-as válogatottat, a bronzéremért és a fantasztikus élményekért hálás szurkolók mellett ott voltak a szövetség vezetői, valamint néhány meghívott vendég, köztük az utolsó, futball-vb-n érmet szerzett csapat hátvédje, Buzánszky Jenő. Aki számít a magyar futballban, megjelent.

156 hozzászólás Tovább

A bronz a legkevesebb, amit érdemlünk

2009. október 18., 10:03 Módosítva: 2015-05-20 00:35
2
97 hozzászólás

Dicsérte már edzője, a közönség és az ellenfél a világbajnokságon bronzérmes magyar U20-as futballválogatottat, illetve játékosait, a torna lezárásaképp megtette a FIFA is.

97 hozzászólás Tovább

Ezren várták Ferihegyen az U20-csapatot

MTI/Index
2009. október 18., 00:17 Módosítva: 2015-05-20 00:35
2
67 hozzászólás

Az eredetileg 22:35 órára ígért érkezés némileg csúszott, mivel a gép csupán 23:02 órakor landolt a ferihegyi reptéren. A terminált megtöltő, ezernél is több drukker addig sem unatkozott, nem bosszankodott, boldogan, zenélve, énekelve várta az ifjú futballistákat, akik a magyar labdarúgás elmúlt évtizedeinek legnagyobb sikerét aratták Egyiptomban: harmadikok lettek az U20-as futball-vb-n.

67 hozzászólás Tovább

Szabó János, Kiss Máté a szuperfelfedezett

2009. október 17., 22:43 Módosítva: 2015-05-20 00:35
0
15 hozzászólás

Egervári Sándor az Index kérdésére nem akart senkit kiemelni a csapatából, úgy véli, a mostani U20-as válogatottra fokozottan igaz, hogy csapatként érte el eredményeit. A kapitány két játékost azért név szerint is megemlített, és azt is elmondta, melyik volt a kedvenc pillanata a világbajnokságon.

15 hozzászólás Tovább

A magyaroknál volt fizikum, nálunk nem

2009. október 17., 16:25 Módosítva: 2015-05-20 00:40
0
34 hozzászólás

Ronald González, Costa Rica szövetségi kapitánya fizikailag erősnek nevezte a magyar válogatottat a 20 éven aluliak egyiptomi világbajnokságának péntek esti bronzmeccse után.

34 hozzászólás Tovább

Gyomorfertőzéssel nyertük a bronzmeccset

2009. október 17., 15:49 Módosítva: 2015-05-20 00:40
0
30 hozzászólás

Egervári Sándor egyáltalán nem öregedett az U20-as világbajnokság egyenes kieséses szakaszának négy meccse alatt, de régen érzett olyan komoly feszültséget, mint Egyiptomban.

30 hozzászólás Tovább

3,8 milliót kerestek fejenként Némethék

2009. október 17., 13:23 Módosítva: 2015-05-20 00:40
0
35 hozzászólás

A magyar U20-as válogatott története legnagyobb sikerét el azzal, hogy bronzérmet nyert az egyiptomi világbajnokságon, ami egyben a magyar futball utóbbi 25 évének legkiemelkedőbb - pontosabban egyetlen kiemelkedő - eredménye. Anyagilag is megérte, a keret összesen 80 millió forinttal gazdagodott.

35 hozzászólás Tovább

Koman Vladimir az U20-vb ezüstcipőse

2009. október 17., 12:46 Módosítva: 2015-05-20 00:40
4
52 hozzászólás

A ghánai Dominic Adiyiah mindent vitt a világbajnokságon: gólkirály, vagyis aranycipős, a torna legjobb játékosa, azaz aranylabdása és Ghánával győztese is lett. A magyarok a bronz mellett irányító középpályásunk góllövőlista-2. helyének örülhetnek.

52 hozzászólás Tovább

Gulácsi 6 büntetőt védett az U20-vb-n

2009. október 17., 11:11 Módosítva: 2015-05-20 00:40
0
23 hozzászólás

Gulácsi Péter élvezi a nyomást, ami akkor nehezedik rá, mikor büntetőt véd - nyilatkozta egy amerikai hírügynökségnek Kairóban a magyar U20-válogatott kapusa, miután csapata bronzérmet nyert péntek este a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán.

23 hozzászólás Tovább

Nyerő típusú, győzelemre született csapat

2009. október 17., 10:49 Módosítva: 2015-05-20 00:40
6
12 hozzászólás

A vb-bronzérmes U20-as válogatott talán már senkit nem lepett meg azzal, hogy újra a hajrában fordította meg a 3. helyért játszott meccset. Egervári Sándor csapata az egyenes kieséses szakasz mindegyik meccsén rúgott gólt a lefújás előtti percekben, négy mérkőzéséből három nem dőlt el a rendes játékidő alatt. A Costa Rica elleni hosszabbítást vártuk volna eddig a legnyugodtabban, de egyből büntetőket rúgtak, itt pedig már nagyon izgulni sem volt időnk, Gulácsi Péter gyorsan lerendezett mindent.