Grund

Kik ezek a fiúk és mire vihetik?

2009. október 19., 20:05 Módosítva: 2015.05.20 00:25
10

A húsz év alatti magyar utánpótlás-válogatott valamennyi, mind a huszonegy tagja a jövőben külföldön folytathatja, képességeik alapján ott a helyük, és így a versenyeztetésben, iramban sokat fejlődhetnek. Még erősödniük és gyorsulniuk kell, de ha külföldön folyamatosan játszanak, a nagyválogatott is reális esélyt kaphat, hogy előbb-utóbb világbajnokságra jusson.

Tovább

Korai még a felnőtt válogatottról beszélni

2009. október 19., 18:11 Módosítva: 2015.05.20 00:25

Gulácsi Péter és Gosztonyi András a Saab magyarországi nagykereskedőjétől vehetett át ajándékot a Polar Mobil székházában: a két játékos szabadidejében egy-egy csúcskategóriás autót kap használatra. Egyelőre még egyiküknek sincs jogosítványa, de már mindketten tanulnak vezetni. Az átadás után a világbajnokság karrierjükre gyakorolt hatásáról, a bronz értékéről, élményeikről beszéltek.

Tovább

Kiss Mátéé lesz a vb gólja, megszavaztuk

2009. október 19., 10:20 Módosítva: 2015.05.20 00:30

Keddig lehet szavazni a FIFA-honlapon az U20-as világbajnokság legszebb góljára, de a versenynek valójában vége: Kiss Mátéé az egyetlen ötcsillagos, 4,9-es találat, a második két csillagon, 2,4-en áll.

Tovább

Zenés éjféli futballköszöntő Ferihegyen

2009. október 18., 11:35 Módosítva: 2015.05.20 00:35
10

Körülbelül 1500 ember várta Ferihegyen az U20-as válogatottat, a bronzéremért és a fantasztikus élményekért hálás szurkolók mellett ott voltak a szövetség vezetői, valamint néhány meghívott vendég, köztük az utolsó, futball-vb-n érmet szerzett csapat hátvédje, Buzánszky Jenő. Aki számít a magyar futballban, megjelent.

Tovább

A bronz a legkevesebb, amit érdemlünk

2009. október 18., 10:03 Módosítva: 2015.05.20 00:35
2

Dicsérte már edzője, a közönség és az ellenfél a világbajnokságon bronzérmes magyar U20-as futballválogatottat, illetve játékosait, a torna lezárásaképp megtette a FIFA is.

Tovább

Ezren várták Ferihegyen az U20-csapatot

MTI/Index
2009. október 18., 00:17 Módosítva: 2015.05.20 00:35
2

Az eredetileg 22:35 órára ígért érkezés némileg csúszott, mivel a gép csupán 23:02 órakor landolt a ferihegyi reptéren. A terminált megtöltő, ezernél is több drukker addig sem unatkozott, nem bosszankodott, boldogan, zenélve, énekelve várta az ifjú futballistákat, akik a magyar labdarúgás elmúlt évtizedeinek legnagyobb sikerét aratták Egyiptomban: harmadikok lettek az U20-as futball-vb-n.

Tovább

Szabó János, Kiss Máté a szuperfelfedezett

2009. október 17., 22:43 Módosítva: 2015.05.20 00:35

Egervári Sándor az Index kérdésére nem akart senkit kiemelni a csapatából, úgy véli, a mostani U20-as válogatottra fokozottan igaz, hogy csapatként érte el eredményeit. A kapitány két játékost azért név szerint is megemlített, és azt is elmondta, melyik volt a kedvenc pillanata a világbajnokságon.

Tovább

A magyaroknál volt fizikum, nálunk nem

2009. október 17., 16:25 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Ronald González, Costa Rica szövetségi kapitánya fizikailag erősnek nevezte a magyar válogatottat a 20 éven aluliak egyiptomi világbajnokságának péntek esti bronzmeccse után.

Tovább

Gyomorfertőzéssel nyertük a bronzmeccset

2009. október 17., 15:49 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Egervári Sándor egyáltalán nem öregedett az U20-as világbajnokság egyenes kieséses szakaszának négy meccse alatt, de régen érzett olyan komoly feszültséget, mint Egyiptomban.

Tovább

3,8 milliót kerestek fejenként Némethék

2009. október 17., 13:23 Módosítva: 2015.05.20 00:40

A magyar U20-as válogatott története legnagyobb sikerét el azzal, hogy bronzérmet nyert az egyiptomi világbajnokságon, ami egyben a magyar futball utóbbi 25 évének legkiemelkedőbb - pontosabban egyetlen kiemelkedő - eredménye. Anyagilag is megérte, a keret összesen 80 millió forinttal gazdagodott.

Tovább

Koman Vladimir az U20-vb ezüstcipőse

2009. október 17., 12:46 Módosítva: 2015.05.20 00:40
4

A ghánai Dominic Adiyiah mindent vitt a világbajnokságon: gólkirály, vagyis aranycipős, a torna legjobb játékosa, azaz aranylabdása és Ghánával győztese is lett. A magyarok a bronz mellett irányító középpályásunk góllövőlista-2. helyének örülhetnek.

Tovább

Gulácsi 6 büntetőt védett az U20-vb-n

2009. október 17., 11:11 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Gulácsi Péter élvezi a nyomást, ami akkor nehezedik rá, mikor büntetőt véd - nyilatkozta egy amerikai hírügynökségnek Kairóban a magyar U20-válogatott kapusa, miután csapata bronzérmet nyert péntek este a 20 éven aluliak egyiptomi labdarúgó-világbajnokságán.

Tovább

Nyerő típusú, győzelemre született csapat

2009. október 17., 10:49 Módosítva: 2015.05.20 00:40
6

A vb-bronzérmes U20-as válogatott talán már senkit nem lepett meg azzal, hogy újra a hajrában fordította meg a 3. helyért játszott meccset. Egervári Sándor csapata az egyenes kieséses szakasz mindegyik meccsén rúgott gólt a lefújás előtti percekben, négy mérkőzéséből három nem dőlt el a rendes játékidő alatt. A Costa Rica elleni hosszabbítást vártuk volna eddig a legnyugodtabban, de egyből büntetőket rúgtak, itt pedig már nagyon izgulni sem volt időnk, Gulácsi Péter gyorsan lerendezett mindent.

Tovább

Kiss Mátéé a vb gólja, ha megszavazzuk

2009. október 17., 10:21 Módosítva: 2015.05.20 00:40
17

Szavazással dönti el a FIFA, hogy melyik volt a pénteken magyar bronzéremmel és ghánai győzelemmel véget ért U20-as futballvilágbajnokság legnagyszerűbb gólja.

Tovább

Ghána tizenegyesekkel U20-vb-győztes

2009. október 16., 23:15 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Az afrikaiak 0-0-s meccs után szerezték meg a címet Brazília ellen, 85 percet emberhátrányban játszottak. Három vesztes döntő után Egyiptomban ünnepelhetnek először.

Tovább

Magyarország 11-esekkel vb-bronzérmes

2009. október 16., 19:48 Módosítva: 2015.05.20 00:40
16

Bronzérmes lett a magyar válogatott az U20-as világbajnokságon, miután újabb hihetetlen mérkőzésen, tizenegyesekkel legyőzte Costa Ricát. Az első félidőben ismét gyengén játszó csapat a szünet után sokkal jobb volt ellenfelénél, de minden helyzetét kihagyta. A hajrában a semmiből gólt lőtt Costa Rica, de a lefújás előtt közvetlenül Németh Krisztián büntető harcolt ki, Koman pedig nem hibázott. A büntetőknél Gulácsi Péter kapuja négy rúgó után is érintetlen maradt.

Tovább

Németh nélkül a magyar kezdőcsapat az U20-as vb-n

2009. október 16., 14:34 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Németh Krisztián nincs a legjobb erőállapotban, ezért Egervári Sándor, a magyar válogatott szövetségi edzője csak csereként számít rá a 20 éven aluliak egyiptomi világbajnokságának pénteki bronzmérkőzésén.

Tovább

Egervári: Elvárjuk magunktól a bronzérmet

2009. október 16., 13:06 Módosítva: 2015.05.20 00:40

Egervári Sándor óriási csatára számít a Costa Rica elleni bronzmeccsen, a kapitány az Index kérdésére elmondta, 50-50 százalék az esély, de saját csapatában érzi az erőt és a hitet, ami a győzelemhez kell. A sérültek állapota folyamatosan javul, szinte biztos, hogy a teljes keret a stáb rendelkezésére áll a világbajnokság utolsó meccsén, de Costa Rica veszélyes ellenfél, nem véletlenül jutott el idáig.

Tovább

Nem csalódottak meccse a vb-bronzért

2009. október 16., 12:43 Módosítva: 2015.05.20 00:45

A harmadik kontinensbajnokkal találkozik az U20-as világbajnokság bronzmérkőzésén a magyar válogatott. A mérleg eddig 50 százalékos, hiszen Ázsia legjobbját simán leléptük utolsó csoportmeccsünkön (Egyesült Arab Emirátusok, 2-0), az elődöntőben viszont szoros, izgalmas meccsen 3-2-re kikaptunk Afrika bajnokától, Ghánától. A kisdöntőben Közép-, és Észak-Amerika (CONCACAF) első helyezettje, Costa Rica következik.

Tovább

Kisteleki: Már eddig is csodát láttunk

2009. október 16., 10:54 Módosítva: 2015.05.20 00:45

A Magyar Labdarúgó Szövetség elnöke, Kisteleki István - miután hazatért a felnőttek koppenhágai vb-selejtezőjéről - péntek hajnalban repült Kairóba, hogy a helyszínen nézhesse végig az utánpótlás-válogatott Costa Rica elleni világbajnoki bronzmeccsét.

Tovább

Costa Rica 3 vereséggel játszik vb-éremért

2009. október 16., 10:44 Módosítva: 2015.05.20 00:45

Costa Rica hetedszer jutott el az U20-as világbajnokságra, a nyolcaddöntőnél tovább még sosem jutott. Idén kontinensbajnok lett, észak-, illetve közép-amerikai csapat másodszor játszik U20-as vb-éremért.

Tovább

13 gólunk van, de még nincs vége

2009. október 16., 10:10 Módosítva: 2015.05.20 00:45
4

A magyar válogatott eddig szerzett 13 góljával az egyiptomi U20-as világbajnokság negyedik legeredményesebb csapata Ghána, Spanyolország és Brazília mögött. A Costa Rica elleni bronzmeccs előtt felelevenítjük az eddigi magyar gólokat.

Tovább

A bronz lesz a fájdalomdíj, megérdemeljük

2009. október 15., 16:49 Módosítva: 2015.05.20 00:45
1

Elődöntőben elbukni mindig rossz, ezért is mondják, hogy a bronzmeccs a csalódottak meccse, az egyiptomi U20-as világbajnokságon azonban ez nem így lesz. Magyarország és Costa Rica történelmük legeredményesebb szereplését teljesítik, a bronzérem mindkét csapatnak nagyon fontos lenne. A FIFA honlapján a főszereplőket kérdezték a péntek délutáni (17 óra, m1, Eurosport) mérkőzésről.

Tovább

Koman, Németh a gólkirályszavazáson

2009. október 15., 16:09 Módosítva: 2015.05.20 00:45

Szavaztatja olvasóit a FIFA.com, arra kíváncsiak, a közönség szerint ki lesz az U20-as futballvilágbajnokság gólkirálya, vagyis ki nyeri a torna Aranycipőjét. A verseny elég egyértelmű: a ghánai Dominic Adiyiahnak nyolc gólja van, a brazil Alan Kardecnek és a magyar Koman Vladimirnek négy-négy, míg Németh Krisztiánnak három mindannyian már csak egy meccset játszanak.

Tovább

Gazzetta: Feltűnt Simon, Gosztonyi, Varga

2009. október 14., 16:25 Módosítva: 2015.05.20 00:50

A vb-elődöntő előtt Koman Vladimirt és Németh Krisztiánt, utána a vereség ellenére újra több játékost emelt ki a magyar U20-as válogatottból a leghíresebb olasz sportnapilap, a Gazzetta dello Sport.

Tovább

Egervári: Szünetben kiabáltam velük

2009. október 14., 15:48 Módosítva: 2015.05.20 00:50

Egervári Sándor szövetségi edző nagyon sajnálja a Ghána-meccs első félidejét, de méltatja csapata erejét, amiért a második félidőben ismét megmutatta erejét, és bebizonyította, nem véletlenül jutott a világbajnokság elődöntőjébe.

Tovább

Egy célunk maradt: éremmel hazamenni

2009. október 14., 12:39 Módosítva: 2015.05.20 00:50

Kenyeres Imre, az U20-as válogatott másodedzője szerint a csapat a Ghána ellen elveszített elődöntőben megint bizonyította, helye van az egyiptomi világbajnokság négy legjobbja között.

Tovább

Vb-döntőnkbe került a rossz első félidő

2009. október 14., 10:16 Módosítva: 2015.05.20 00:55

Egy rossz és egy lenyűgöző félidő nem adta ki a meccs alapján jogos döntetlent, így Magyarország lemaradt az U20-as világbajnokság döntőjéről. Egy buta hiba, és a hátrányba kerülő, rossz felállásban játszó csapat zavara lenullázta az első félidőnket, de a második félidőben a magyar válogatott megmutatta erejét, és hatalmasat küzdve kétgólos hátrányból is nyílttá tette a meccset. Hiányérzetünk van, fanyalogni mégsincs okunk.

Tovább

Magyarország-Costa Rica a vb-bronzért

2009. október 13., 22:29 Módosítva: 2015.05.20 00:55
2

Costa Ricával játssza az U20-as világbanokság pénteki bronzmeccsét a magyar válogatott: a közép-amerikai csapat 1-0-ra kikapott a második elődöntőben Brazíliától, ami így a fináléban Ghánával találkozik.

Tovább

Nem döntős, de Európa legjobbja a miénk

2009. október 13., 19:05 Módosítva: 2015.05.20 00:55
3

3-2-re, izgalmas meccsen kapott ki az U20-vb elődöntőjében Ghánától, így a 3. helyért játszhat a magyar futballválogatott.