Csütörtökön kiderült, hogy a baloldali Összefogás most már csak ex-Összefogás: hogy ne keverjék őket Szepessy szociáliskártya Zsoltékkal, új márkanéven, Kormányváltásként fut tovább az ötösfogat.
Az MSZP az imént közleményt adott ki, amiben megmagyarázza, hogy
eddig sem volt neve a pártszövetségnek, csak a választóktól kapott elnevezés volt az összefogás,
már nem is nagybetűvel.
Tyű, döbbentünk meg, mint egyszeri kisnyugdíjas fog, amikor nem bírja majd felemelni a szavazólapot. Határozottan másra emlékeztünk ugyanis. Arra, hogy az öt párt január 23-án döntötte el, hogy közös névvel és egységes arculattal kampányol majd, és pár napon belül ki is találja, hogy mi lesz az. Majd négy nappal később meg is írtuk:
a Nagy Ellenzéki Összeborulás pártjai megtalálták azt a nevet, amelyre közös kampányukat építhetik (...) több név is szóba került. A pártok olyan nevet szerettek volna választani, ami a szervezetek neve helyett önmagában szimbolizálja a baloldali összeborulást.
Nem nagy ügy persze, hogy akkor hogy is lettek összefogás. Na de hát olyan ez, mint amikor egy kocsmasztoriban akár csak egy apró részletről is kiderül, hogy nem igaz (a főszereplőn póló helyett ing volt, vagy balról jobbra helyett jobbról balra ment): ha már ebben a részletben sem lehet hinni, hogy lehetne a többiben?
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Amikor egy-egy jól teljesítő jelölt neve feltűnik a képernyőn, akkor kitör a taps. Zömmel a belvárosi kerületek teljesítenek jól, vidéken 2-4 százalékos eredmények pörögnek, de Varga György Fejér megyei jelölt már a 7 százalék felé tart.
Taps és ováció fogadta, hogy Vona Gábor a második helyen áll Gyöngyösön, a Fidesz jelöltje mögött. A pártelnök helyezése után minden esetben tapssal köszöntötték azokat, akik saját körzetükben a második helyen állnak, még ha messze le is szakadtak a Fidesztől: Gyöngyösi Márton például 21 százalékon áll, a fideszes jelölt 50 százaléka mögött. A köszöntés főleg annak szól, hogy a második hely a baloldali kormányváltók megelőzését jelenti.
A Munkáspártnál azt kifogásolják, hogy a köztévé csak az első három jelölt részeredményeit mutatja. Szerencsére a választási irodából telefonon jönnek az infók: mindenki elégedetten bólogat, ha kiderül, hogy valamelyik jelöltjük egy százalék fölötti eredményt ért el.
6,45 százalékos feldolgozottság mellett Pakusz a harmadik helyre csúszott, az első a Fidesz BAZ megye második választókerületében.
Harmincszázalékos feldolgozottság mellett jön a papírforma a 3-as számú budapesti választókerületben. Bauer Tamás baloldali jelöltnek 35,9 százaléka van.
28,45 százalékos feldolgozás mellett Nógrád megye második választókerületében a Fidesz vezet, Horváth László 40,06 százalékkal az első, a második a jobbikos Vona Gábor 34,47 százalékkal, a harmadik 20,84 százalékkal a baloldali pártszövetség jelöltje, Sós Tamás.
51,25 százalékos feldolgozottság mellett. Simicskó 44,27 százalékkal áll az élen. Józsa István baloldali jelölt 37,13 százalékon áll.
Nagyot enyhült a portásdiktatúra az utóbbi években a Munkáspártnál, a biztonsági őr szerint ugyanis elég, ha csak egyikünk felírja a nevét. Aztán persze módosít, hogy mindenki szépen töltse ki az összes rubrikát, de már hiába: nagyot szippantottunk a szabadosságból.
A Munkáspárt irodáinak folyosóin már a technológiailag élvonalbeli, nyugati technika van kiplakátolva: nem csak a wifi jelszót írták ki, de a dropbox elérhetőségüket is.
Mivel Thürmer Gyula irodájába zárkózva várja az eredményeket, a büfépult felé vesszük az irányt. Zsíros deszkára számítunk, de egy látványos svédasztalt találunk olivabogyó válogatással, olasz felvágottakkal és makaronnal. A medvehagyma ezek szerint már nyugati csökevény, ellenben az eper és a prosciutto még a tűrt kategóriába esik.
Nem tudom, kinek, mit jelent a kommunizmus, de nekem egy percre minden idők legjobb tojás salátáját jelentette. Főleg, hogy nem is valami maszek étteremből rendelték, hanem egy aktivista elvtársnő készítette erre az ünnepi estére.
A fideszes Becsó Zsolt fölényesen vezet Nógrád megye első választókerületében, Salgótarján, Kisterenye környékén 9,83 százalékos feldolgozottság mellett. A jelöltnek 43,10 százaléka van, míg baloldali pártszövetség jelöltjének, Boldvai Lászlónak csak 23,94 százalék. Itt indult a saját nevét viselő pártja színeiben Seres Mária (SMS), neki mindössze 1,71 százaléka van.
A fideszes politikus, aki négy cikluson át volt Debrecen polgármestere, közel 25 százalékkal vezet a kormányváltók által indított Dr. Szegedi István előtt 17,46 százalékos feldolgozottságnál.
Czunyiné Dr. Bertalan Judit (Fidesz) 46%, Székely Antal (MSZP) 25%, Szabó Mihály (Jobbik) 20% - ez van 37 %-os feldolgozottságnál Komáromban.
Vas Imre Fidesz-színekben a második helyen áll 37,69 százalékkal, Dúró Dóra Jobbik-jelölt a harmadik 12,74 százalékkal. (Feldolgozottság: 22,72)
Kerényi Imre miniszterelnöki megbízott is befutott a Bálnánál.
Font Sándor (Fidesz) - 57,53 %, Suhajda Krisztián (Jobbik) - 22,57 %.
Az adatok feldolgozottsága 35, 95 %.
Font Sándor (Fidesz) - 57,53%, Suhajda Krisztián (Jobbik) - 22,57%.
Az adatok feldolgozottsága 35, 95%.
A tolnai második szavazókörzetben, Dombóváron és környékén Potápi Árpád volt eleve az überfavorit. A bonyhádi körzetből már 2006-ban is lealázta a mezőnyt, most talán csak hirtelen háromszorosára növekedett telkének ügye köphetett volna csak bele a levesébe.
De csaknem 30 százalékos feldolgozottságnál úgy néz ki, hogy így is iszonyatosan lebünteti az ellenfeleit, 50,9 százalékkal vezet, második a jobbikos Monostori János 21,91 százalékkal, tőle 5 szavazattal marad el kormányváltó Tigelmann.
Pest megye 8-as szavazókerületében már csak 3 százalék a különbség Kuncze Gábor és a Fidesz-KDNP-jelölt Bóna Zoltán között, a feldolgozottság 18 százalék.
Szili Katalin abban bízik, hogy meghallották a hangjukat.
Az NVI szerint nem lehet több helyiséget kijelölni egy szavazókörnek, ha előre lehet látni, hogy hosszú sorok alakulnak ki, akkor nagyobb helyiséget kell kijelölni, és így kell gyorsítani a szavazást.
Zombor Gábor Zoltán (Fidesz) - 52,35 %, Laskovics Diána (Kormányváltás) - 21,56%.
Az adatok feldolgozottsága 35%.
22,72 százalékos feldolgozottság mellett Rogán Antal vezet 41,59%-kal. Kerék-Bárczy Szabolcs Összefogás jelölt 33,18 százalékkal a második helyen áll, Schiffer András 14,52 százalékkal a harmadik helyen áll.
Az első részeredmények szerint Völner Pál közel kétszer annyi szavazatot szerzett Esztergomban, mint a baloldali ellenzék DK-s jelöltje, Vadai Ágnes. Völner 47%, Vadai 25%, a jobbikos egyetemista Nunkovics majdnem 20%-kal áll a Komárom-Esztergom megyei 2. választókörzetben, ahol a feldolgozás a hírek szerint máris 44%-os.
A koreográfia úgy néz ki, hogy Szél vagy Schiffer kijön a folyosóra, egy telefonon scrollozgatva megtárgyalják a legújabb kedvező részeredményeket, majd pedig átvágva magukat a kamerákon, visszapréselődnek a VIP-szektorba.
46,75 százalékos feldolgozottságnál a fideszes Salacz László nagyon vezet, 52,05 százalékot kapott eddig. Második a jobbikos Gyöngyösi Márton Balázs (20,76 százalék).
3,22 százalékos feldolgozottság mellett 38,11 százalékkal vezet Pakusza Zoltán a Jobbik jelöltje Borsod-Abaúj-Zemplén megye második választókerület, Sebestyén László, a Fidesz-KDNP-jelöltje a második, 33,56 százalékkal. Dr. Varga László, a Kormányváltók jelöltje a harmadik, 23,10 százalékkal.
A fideszes Pánczél Károly, Pest megye 11-es választókörzetében indult, Facebook-oldalán tájékoztatott részeredményekről.
Választókerületi irodánkba várjuk az eredményeket. Az eddig beérkezett szavazóköri adatok alapján mindenhol vezetünk egyéniben és listán is!
A szavazókörök 22,72 százalékának feldolgozása alapján 59,74 százalék szavazott a választáson. A végleges részvételi adatokra még várni kell.
A Hvg.hu információi szerint listán simán vezet a Fidesz a szigetszentmiklósi körzetben, ugyanakkor egyéniben szorosabb a verseny, a szavazókerületből 2002-ben és 2006-ban is bejutott Kuncze Gábor 10 százalékkal marad le a kormánypárti jelölt, Bóna Zoltántól.
A Hír TV riportere a Simon-ügyről kérdezte, mire azt válaszolta: "Ez a kormány elvette a szabadságot. Nincs benne a Simon-ügy Magyarország száz legfontosabb ügye között. De ott van a Rogán-ügy. A Hír TV akkor kérdezzen, ha három órán át vár Rogán Antalra. A Hír TV a Fidesz bunkósbotja, és ön személy szerint is a szégyellni fogja magát. A 20. század van ilyen emberekkel, és ilyen televíziókkal." (A Hír TV-s újságíró a személyeskedést visszautasította, de Gyurcsány azt mondta: személy szerint a riportert nem ismeri, így vele nincs baja.)