Dombóvár, Bonyhád. A fideszes Pótápi Árpád Jánost 1998 óta nem tudja senki megverni ebben a körzetben. Idén Tigelmann Péter (PM, helyi civil aktivista), Monostori János (Jobbik, helyi aktivista) és D. Solymás Orsika (LMP megyei elnöke) próbálkozik.
Percről percre a választási kampány hírei, a választási eredmények az Indexen. Minket olvasson, ha mindent tudni akar arról, milyen lesz az új parlament.
Ilyeneket mondanak az Együtt-PM buliján az Orbán-beszéd alatt, és persze sokan fütyülnek is.
Az Együttnél egyébként hamarosan sajtótájékozatót tartanak.
Jobban szerepelt a párt, mint négy éve, több helyen megelőzték a baloldali kormányváltó koalíciót, mégis olyan hűtőházi hangulat ülte meg az attilás vendégeket, hogy úgy tűnik, mint akik tényleg elhitték, hogy a Jobbik 2014-ben legyőzheti a Fideszt.
Amikor a végeredmény láthatóvá vált, Szabad Györgyhöz vezette az első útja. A választás egy szabad országban történt. Az előző nemzedéknek köszönet, hogy kibírták a kommunizmust, és 1990-ben, amikor lehetett, megdöntötték.
Országszerte 39-szer riasztották a mentőket szavazókörben, vagy annak közvetlen környezetében történt esetekhez. Két idős ember életét nem sikerült megmenteni, mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.
Kétharmad, kiáltja a közönség, és nem engedik szóhoz jutni Orbánt.
De én nem vagyok hajlandó miatta lemenni.
Sajtókonferencia nélkül kezdtek az ünnepi díszek lebontásába a Kongresszusi Központban. A Jobbik eredményváróján elbontották az ünnepi asztalt, már csak a magyar és székely zászlók állnak, összetekerték a "Kimondjuk. Megoldjuk." feliratú molinót is. Végül csak Vona egyszemélyes sajtótájékoztatójára kerül sor hamarosan.
Kocsis Máté negyedórával ezelőtt azt mondta, pár perc múlva beszél Orbán. Most már jönnie kéne, márt már jóval kevesebben is vannak itt, mint 8-9 óra körül.
90 százalék feletti minden somogyi körzetben a feldolgozottság, utcahosszal nyert mindenhol a fideszes jelölt. Barcson és Marcaliban jobbikos lehet majd a második.
Már biztos a fideszes győzelem a Komárom megyei 3. választókerületben: 95%-os feldolgozottságnál Czunyiné Dr. Bertalan Judit (Fidesz) majdnem kétszer annyi szavazatot kapott, mint a második helyen végző szocialista Székely Antal. Czunyiné a kampány nehéz, embert próbáló napjaiban sem feledkezett meg arról, hogy nagy eredményt soha nem érhetünk el egymagunkban. Ahogy Judit asszony személyes Facebook-oldalán fogalmazott:
Egy igazi társ nélkül Orbán Viktor sem lenne képes olyan teljesítményre, mint amilyet az elmúlt években produkált a magyar érdekek, az ország, a magyar nemzet a magyar családok, a magyar emberek érdekében.
Köszönjük Lévai Anikó!
Szabó Sándor ezer szavazattal megverte a fideszes Bohács Zsoltot a szegedi egyes választókörzetben.
Felkúszott öt százalékra a listás szavazatarány, örömsikolyokat hallok.
80 százalékos feldolgozottságnál 4,97 százalékon áll az LMP, emberek úgy scrolloznak, mintha ezzel tudnának még néhány extraszavazatot termelni.
Az a kevés hely, ahol a baloldali összefogás vezet, is bánatot okoz a Jobbik eredményváróján. "Ha már nem a Jobbik, akkor mégis inkább a Fidesz, mint ezek a kommunisták. Szar mind a kettő, de mégis" - mondta a Kárpátaljáról érkezett Kromák András, Beregszász egykori polgármestere. Ő egyébként az MSZP-vel szoros kapcsolatban lévő UMDSZ színeiben dolgozott Gajtos István alatt. "Most a Fidesz nem is fogad minket, egy fillért nem kapunk tőlük" - mondja, hogy a kép bonyolultabb legyen. "Nagyon megosztó a Fidesz, a KMKSZ-t segítette, ami eddig mindig a seggében volt" - mondta az UMDSZ beregszászi alelnöke. "De egy életre trauma marad bennünk, hogy az MSZP mit művelt a kettős állampolgárságról szóló népszavazáson" - oldotta fel végül az ellentmondást Kromák, amire viszont rádobott egy újabbat: egyáltalán nem tetszik neki, hogy a Fidesz csak potenciális szavazókat lát a kárpátaljaiakban.
Ami a terület autonómiáját illeti, Kromák szerint az ukránok is támogatnák Kárpátalján, "de a revízióról nincs értelme beszélni".
Egyfelől azon az öt egyéni választókerületen, ahol egyelőre 1 százalékon belül van a két jelölt. Ebből az ötből négy van Budapesten, abból három helyen a baloldali jelölt vezet, egyben a fideszes. Az ötödik az egyik miskolci kerület (a diósgyőri), ahol már a jobbikos, a baloldali és a fideszes jelölt is vezetett, most utóbbi az első.
Másfelől azon, hogy bejut-e, és ha igen, milyen eredménnyel az LMP. Az országos pártlistás szavazatok feldolgozottságának növekedésével párhuzamosan folyamatosan nő az LMP szavazataránya. És akkor nézzük csak:
76,69 százalékos feldolgozottság mellet BAZ megye 7. számú választókerületében Tállai András László nagy fölénnyel 48,18 százalékon áll, a második a jobbikos Bóta Mihály 26,75 százalékkal, a baloldali Nyeste László 18,93 százalékon áll. A mezőkövesdi választókörzetben 1998 óta Tállai András egyeduralkodó, ötödszörre szerezhet egyéni mandátumot.
76%-os feldolgozottságnál 4,97%-on áll az LMP.
De vajon miről beszélgethetnek odabent Bajnaiék? Az aktivisták már azzal ijesztgetnek minket, hogy egyáltalán nem is lesz semmilyen sajtótájékoztató. Az egyetlen jó hír, hogy azt mondják, nincs hátsó ajtó.
mint Zsigó Róbertnek. A bajai polgármester már hátradőlhet, bent van a parlamentben. Nem lesznek ismeretlenek számára a Bács-Kiskun megyei képviselők, mindannyian a Fidesz tagjai. Lezsák Sándor, Font Sándor, Salacz László, Zombor Gábor és Bányai Gábor jutott be egyéni körzetből.
Most jött meg az MSZP Jókai utcai székházába Szanyi Tibor a XIII. kerületből. Mint mondta, nem tudja, hogy milyenek a legfrissebb eredmények, a kerületben nem bontottak pezsgőt, de jó a hangulat. Közben megérkezett Fodor Gábor, az MLP elnöke is. Szanyi szerint Mesterházy nemsokára nyilatkozik a médiának.
Hát nem az volt a nap legviccesebb pillanata, amikor a Bálna előtt bejelentették Barroso gratulációját, a fideszes tömeg pedig lelkesen megéljenezte a rezsiharc főellenségét?
A szegedi egyes körzetben induló Dékány László (Magyar Cselekvők Pártja) eddig egyetlen egy szavazatot sem kapott. Magára sem szavazott volna, vagy az ő voksai majd csak most kerülnek elő?
Egymást előzgetik a jelöltek a miskolci második választókerületben, a fideszes jelölt most ismét visszavette a vezetést. 29,03 százalékos feldolgozottság mellett a fideszes Sebestyén László 31,84 százalékon áll, Varga László baloldali jelölt 30,92 százalékon, a jobbikos Pakusza Zoltán 30,58 százalékon.
A kormányváltó erőknek nem sikerült a kormányváltás
– mondta Fodor Gábor a Roham bárban. Nem érdemes szomorkodni, volt értelme az összefogásnak. „Fel a fejjel" – fejezte be, és távozott a közös kormányváltó rendezvényre.
A Népszava egyik újságírójának szorongatta a kezét, majd arrébb mentek kézen fogva, és ott sugdostak egymásnak, feltehetően a budapesti eredmények hozták ennyire lázba őket.
Várják az eredményeket az LMP-nél.
Navracsics Tibor (Fidesz) 46%, Pál Béla (MSZP) 29%, Forgóné (Jobbik) 15% – ezek a veszprémi számok 75%-nál. Itt, a Hriszto Botev Általános Iskolában szavazott napközben Mesterházy Attila MSZP-elnök is.
A Várnegyed-Belváros választókerületéből érkező eredményeket hangos hohohózással és tapssal köszöntik.