Tüntetők mentek a Magyar Televízió székházához

Index
2018.10.23. 16:22
új hír érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Globális, birodalmi kormányzás, soha nem látott üzleti profitok koalíciója: ezek a kísértések vették be magukat a birodalom vezetőinek szívébe. Brüsszelből sohasem hódítottak, csak gyarmatokat igazgattak. Mi azonban nem voltunk sem gyarmat, sem gyarmattartó. Nem vettük el soha senki hazáját, épp ezért nem fogjuk másnak odaadni a miénket.

    Brüsszelt ma azok uralják, akik a szabad nemzetek szövetsége helyére európai birodalmat akarnak, amit nem a választott vezetők, hanem a bürokraták uralnak. Tudhatjuk, milyen lesz az a szép új világ.

    Növekvő számban tűnnek fel az idegen, katonakorú férfiak, akik Európát a saját képükre formálják, a jogállami hivatkozás manipulatívvá válik, a jogokra addig hivatkoznak, amíg az nekik kedvez.

    Az európaiság mércéje lett a menekültek beengedése. Szándékosan nem védték meg Európát: ha mi képesek voltunk rá, ők is azok lettek volna, az akarat hiányzott, nem a képesség. A globális kormányzás és koalíció a spekulánsokkal: ez Soros György paradicsoma.

  • Soros György nevének elhangzásakor fújolt a közönség, amúgy végig lelkesen tapsolt, a végén viktorozott is picit. A Himnusz után még a Székely himnuszra is rákezdtek többen. Aztán elindult mindenki hazafelé.

  • Ma hősöket jöttünk ünnepelni. Ezt még azok sem merik vitatni, akik ha ma 1956-ot írnánk, ellenük harcolnának

    - kezdte beszédét Toroczkai László, a Mi hazánk mozgalom alapító elnöke. 1956 történelmi krízishelyzet volt, amikor mindenki eldönthette, hogy mi lesz belőle, hős vagy áruló.

    A hősök egy szabad Magyarországért harcoltak, ha ma megkérdezzük őket, mit értettek őt a szabadságon, akkor azt fogják válaszolni, hogy gendersemleges óvodákat szerettek volna látni?! Vagy szerettek volna olyan Európához tartozni, ahol a gyerekek számára a lovag nem a hercegnőt akarja meghódítani, hanem a herceget?!

  • A miniszterelnök a mai helyzetre kanyarodott. A szovjetek távozása után úgy éreztük, újra elfogalhatjuk helyünket Európában. Minden olyan szépen elrendezettnek tűnt. Álmunkban sem gondoltuk, hogy 28 évvel később rég látott erőpróba elé nézünk. Hogy Európát nem külső katonai fenyegetés, amerikai vagy orosz fenyegeti, hanem saját maga.

    Ki gondolta volna, hogy Európa lejtőre kerül, és a bukás szélére sodródik. Amikor az európai ember világra jön, német, francia, lengyel vagy magyar. A kisgyerek első szavát lengyelül, horvátul, vagy épp magyarul mondja. Európa a nemzetek hazája, nem olvasztótégely.

    Európa nagyságát az együttműködő nemzetek adták. A hazafiak szenvedélye önfeláldozást, tudományos áttöréseket, a művészet hatalmas áttöréseit ihlette. Másfél évtizede ilyen Európához csatlakoztunk, Kohl és Chirac meghívását fogadtuk el, nem Napoleonét.

    De most alattvalót akartak faragni belőlünk. Pedig a magyarok mindig elzavarják a helytartóikat. Európát a birodalomépítési vágyak vitték tévutakra.

  • A Jobbik alelnöke, Stummer János a harmadik felszólaló a Bródy színpadán. „A szabadság népe vagytok? Szeretitek az igazságot? Akarjátok biztonságban tudni a családotokat?”, tette fel a kérdéseket, hogy kicsit felhergelje a népet, több-kevesebb sikerrel. Stummer a mártírokról, a véres talajról, szabadság kérdéséről beszél nagyon vehemensen, mondandójának lényege, hogy csak mi tehetünk bármit is a saját szabadságunkért.

  • Magyarországnak csatlakoznia kell az európai ügyészséghez, hogy végre független vizsgálat alá essen a Magyarországon elharapódzott állami szintű korrupció, mondta Jávor Benedek, a Párbeszéd EP-képviselője a Bem téren. A magánzsebekbe vándorló állami pénzek mögül egyre inkább kikandikál Orbán Viktor és családja, hiába próbálja elleplezni ezt Polt Péter legfőbb ügyész. Azonos szabályoknak kell vonatkoznia Mészáros Lőrincre és mindenkire. Nem véletlen az Európa-ellenes propaganda, mert Európa szelleme veszélyezteti a mai hatalom kiváltságait, a baloldali ellenzék az egyenlőségben és a szabadságban hisz. Európában Orbán Viktor nem tudja elleplezni a hazugságait.

    Az EU munkatársai nem a magyar emberek ellen akarnak fellépni, ők Orbán Viktort és az Orbán-féle oligarchikus rendszert nem szeretik

    - mondta Jávor. Mit lehet és mit kell most tenni? - tett fel ezután a kérdést. Tavasszal európai parlamenti választások lesznek, a civilek és a politika itt közösen tud fellépni az Orbán-rezsim ellen. Nem szabad hagyni, hogy Orbán és hívei végigvigyék Európa elrablását!

  • Akkor volt, amikor Jávor Benedek kijelentette: Brüsszelben sokan nem szeretik Orbánt.

  • Egy 56-os szabadságharcos, Murányi Levente lépett a Jobbik színpadára, nagy tapsvihar fogadta. „Gyerekek, ennek a szabadságharcnak a legnagyobb mozgatórugója a fiatalság volt” – mondta, majd hozzátette, hogy ő is dobálta a Molotov-koktélokat tizenévesen. „Senki nem állt ki mellettünk, csak Franco tábornok, akit ma lefasisztáznak. A mai ellenség nagyobb, mint akkor. A tankok csak lőttek ránk, de nem hazudoztak.” Terry Black Murányi szerint egy „beteg, idióta hülye.”

    „A kormány önmagát fogja megbuktatni” – fejezte be a beszédét, amit nagy tapsvihar fogadott. A kivetítőn Orbán mint bolsevik tábornok jelent meg, ami nagy nevetést váltott ki az emberekből.

  • A halálbüntetés visszaállítását és az írni, olvasni tudás választáshoz kötését, az abortusz előtt a magzat szívhangjának meghallgatását szorgalmazza a Mi hazánk mozgalom, jelentette be Novák Előd.

  • A Corvin közben egy könnyű szovjet löveget állítottak fel a körút felé. Időről időre hangosan elsütik, ezzel húzva alá Novák Előd beszédének hangsúlyosabb üzeneteit. A legnagyobb sikert azonban nem ezzel váltották ki, hanem amikor arról volt szó, hogy sikerült meghátrálásra késztetni a fővárost a Nelson Mandeláról elnevezett közterület ügyében.

  • Novák Előd azt mondja, győzelmet arattak, mert a Fővárosi Önkormányzat visszavonta azt a tervezetet, hogy a rasszista, kommunista Mandeláról teret nevezzenek el. Novák szerint Etelének fogják hívni az új teret.

    Eldördül a harmadik díszlövés a korabeli, hatástalanított ágyúból.

    Váltsunk kormányt, váltsunk ellenzéket!

    - ezzel indít kampányt a Mi hazánk mozgalom, jelentette be Novák Előd.

  • Harangozó Tamás MSZP frakcióvezető-helyettese Orbán Viktor 1989-es, Nagy Imre temetésén elmondott beszédét idézte fel, szerinte Orbán azóta ismét felépítette az egykori állampárti rendszert. Az MSZP nem enged 48-ból, 56-ból és 89-ből sem. Nem érti, hogy lett Orbán Erdogan barátjává és korrupt despotává. A hatalom az oligarchák közpénzen hízlalásáról vagy a kormány Várba költöztetéséről, luxusrepülőkről szól. Bibót idézve azt mondta, ma nem pártokból kell több, hanem bátor kiállásból és szabad kezdeményezésekből, összefogásból. Civileknek és politikusoknak újra kell kötniük a szövetséget, ami reményt ad arra, hogy lehet változtatni. Az európai ügyészséghez való csatlakozás ehhez egy új fegyver lesz. 

  • Nem volt olyan rég, bedeszkázott égbolt, rossz alkuk, alakoskodás, lapos félrenézések, bezár szívek és bizalmatlanság - emlékezett Orbán a pártállai időkre. A diktatúrák rideg hétköznapjai visszanyesik a szabadságot. Ettől mentettek meg bennünket az 56-osok. Nem az emberi gyengeséget, a meghasonlást, hanem a bátorságot, hősiességet kaptuk útravalónak. Ezért tudtunk a kommunista elnyomás alatt is büszkék lenni a hazánkra.

    Majd felidézte a magyar történelem vérzivataros századait, hogy a sok mínusz hogyan adott ki végül egy nagy pluszt.

  • Sok az MSZP-Párbeszéd „változást most" lufi, szerintem ezek áprilisról maradtak. Szabó Tíme a hasára kötött hordozóban a gyerekével együtt jött ki a Bem térre. Itt van Kocsis Cake Olivio és Tordai Bence is.

    Ilyen a rakpart felől a tér:

  • A kommunizmus áldozatai forognak a sírjukban, mondja Novák Előd. Ezért a titkosított iratok kutathatóságát követelik. Kitiltanák a közéletből a pártállami vezetőket, így Gyucsány Ferencet is. Szerinte a Fidesz mindig megakadályozta a múlt feltárását, félnek precedenst teremteni ezzel.

    A Fidesz szembeköpi saját szavazóit.

    Szerinte a rákosista alkotmány helyére egy hasonló alaptörvény került. Egyetlen jobbító javaslatot nem fogadtak el. A luxusnyugdíjak ügyét sem.

    A demonstráción eldördül a második díszlövés is.

  • A magyar nem szerencsejátékos, nem hazardírozik a hazájával - mondja a miniszterelnök. Az 56-os szabadságharcosok ésszerű döntést hoztak. Egyik oldalon a biztos enyészet reménytelensége várt rájuk, a másikon a vissza nem térő utolsó lehetőség. Megpróbálták, ahogy csak mi magyarok tudjuk. Egységben, tiszta szívvel, a rossz vitákat sutba dobva. Bátran, mint Nándorfehérvárnál, és tiszta szívvel, mint 48 márciusában.

  • Nehéz megbecsülni a tömeg méretét, mert nagyon tagolt a Bem tér, de talán két-háromezer ember jöhetett össze ezen a borongós délutánon. Az esemény az idősebb korosztályt mozgatta meg, fiatalokat csak elvétve látni. Ez jellemzi a tüntetés hangulatát is: akad néhány zászló, pártjelvény, de nem látni a tavaly tavaszi CEU-demonstrációkon előkerült fiatalt a vicces tábláikkal.

  • A matematika egyik tétele szerint két negatív szám szorzata mindig pozitív. Nehezen érthető igazság ez. A történelem nyelvére fordítva kirajzolódnak a magyar história vonalai. Szinte minden szabadságharcunk, forradalmunk vereséggel zárult, de megmaradás, szabadság lett belőle: igazi misztérium ez.

  • Elkezdődött a Bem téren a baloldali ellenzék egy részének közös megemlékezése. Úgy volt, hogy ezen Jeszenszky Géza volt külügyminiszter is felszólal, de ő ehelyett egy levelet küldött. Ebben azt írja, fontos, hogy a nemzeti ünnepek valóban közös ünnepek legyenek, de nem tartja helyesnek hogy a kilencvenes évek óta ezek a megemlékezések pártpolitikai gyűlésekké váltak. Jeszenszky úgy látta: a Bem téri tüntetés is politikai demonstráció lett, ezért úgy döntött, nem itt kell elmondania időszerű gondolatai. A tüntetés céljával azonban egyetért, fontos ugyanis az európai ügyészséghez való csatlakozás.  

  • Nem történt meg az állambiztonsági múlt feltárása, veti fel Novák Előd, a Jobbikból kiszakadt Mi hazánk mozgalom egyik alapítója. Majd bejelenti, hogy Pongrácz András fogja elsüti a hatástalanított ágyút.

    Három díszlövést adunk le, minden beszédnél hatásosabban

    - mondja Novák Előd.

  • A Corvin köznél valaki nem bírt az indulataival, és felírta az emléktábla alá, hogy Orbán = Rákosi. Tyirityán beszéde nettó fideszes volt, a baloldalt, Sargentinit, a generszakot és a globalizmust ekézte. Viszont ez volt az első, ami a hátsó sorokban álló ultrák között is kiváltotta a tapsot.

    unnamed (1)
    Fotó: Varga Jennifer / Index
  • Megjött a miniszterelnök.

  • "Láthatsz hogyha tengert úszunk át, felhőkről lábat lógatunk, ezek mi vagyunk, a szabadság vándorai."

  • Gulyás Balázs független publicista beszél kicsit ‘56-ról, majd azt mondja, mintha azóta elfeledkeztünk volna erről.

    Vannak-e kommunisták ma a vezetőségben?

    - teszi fel a kérdést. Majd bár ma az ‘56-os forradalomról emlékeznénk meg, Gulyás Balázs főleg aktuálpolitikáról beszél, és a Fideszt kritizálja.

    Tetszene-e az 56-os hősöknek, hogy mint a gombák a földből, úgy nőnek ki a stadionok az országban?

    A tömeg az erős magon kívül nem annyira aktív, csak néhány idősebb férfihang bekiabálása zavarja meg a csendet.  A „bunkó Németh Szilárd” jelző kisebb tapsot váltott ki a jobbikos résztvevőktől.

  • A helyszínválasztás elég furcsa, körbe, de a tömegen keresztül is jár a BKV, nem zárták le a környéket. A Momentum vezérkara zászlókkal és szimpatizánsokkal érkezett meg a térre, körülbelül százan.

  • Fiatal színészek korhű ruhákban korabeli cikkeket és az elmúlt évtizedek értékeléseit idézik fel, dramatizált keretek között. Nemsokára Orbán Viktor miniszterelnök következik.

  • Számomra nem Nagy Imre, Malétár Pál a forradalom hőse, hanem a Pesti srácok, a Pongrácz testvérek, akik megtanították a szovjet hadseregnek azt, hogy itt a Kárpát-medencében olyan nép él, aminek a vérében van a honvédelem - mondta Tyirityán Zsolt, a Betyársereg vezetője a Mi hazánk mozgalom demonstrációján. Szerinte a jobboldaliság ma Magyarországon az elvtelenség és jellemtelenség szinomimájává vált. Ezt nem szabad hagyni.

    Az ávósok utódjai itt élnek közöttünk, meleg felvonulást csinálnak, védik a Sargentinit, ma azért nem tudnak ennél többet tenni, mert nincsenek hatalmon és nem is lesznek.

  • Nincs kivetítő a Terror Házánál, vagyis csak az a maroknyi korán érkező láthatja, mi történik a színpadon, aki ott áll. Tapsolni azért a többség lelkesen, látatlanban is tapsol.

  • A Jobbiknál megjelentek már betöltik szélességében a Bródy Sándor utcát. A színpadot a rádió bejárata előtt állították fel. „Essen Trianon”, kiáltják néhányan a Himnusz lecsengése után. „Te utolsó agyas diktátor, eljön majd az idő, amikor mi fogunk odasuhintani neked”, kezdte a Jobbikos megemlékezést az esemény házigazdája.