Az első mandátumbecslés látványosan jelent meg.
Gyurcsány Ferenc és Dobrev Klára páros formagyakorlatára 6,4-es pontot tudunk csak adni.
Emőkének és Péternek ez fontos volt. (beol.hu)
Schiffer András es Meszerics Tamás a Corvinus Egyetem előtt tartott sajtótájékoztatót, miután az LMP elnöke a tér másik oldalán leszavazott. Schiffer csalódott, hogy nem szavaznak annyian, pedig szerint az Európai Parlamenti választás legalább annyira fontos, mint az országgyűlési. "Az EU-ban dől el, hogy tudjuk-e az érdekeinket érvényesíteni akár a a pénzügyi spekulációval szemben, akár a mezőgazdaságban. Az LMP jelöltjei nem a nagyhatalmak és a nagyvállalatok érdekeit képviselik - mondta Schiffer.
Az üzente a választóknak, hogy ne szavazzanak olyan pártokra, akik nyíltan vállalták, hogy a főpolgármesteri helyosztó miatt fontos ez a szavazás. Szerinte ennél sokkal fontosabb Magyarország jövője, és ezzel csak az LMP foglalkozik. Schiffer elmondta: reméli, hogy legalább hat képviselőjük bejut, és bízik abban, hogy az LMP szavazói az átlagnál jobban tisztában vannak azzal, hogy mennyire fontos ez a szavazás.
Meszerics Tamás, az LMP listavezetője arról beszélt, hogy náluk más pártokkal ellentétben már a szavazás másnapján megkezdődik a munka. Meszerics szerint ma Európában nagyon sokan dühösek az EU-ra, pedig valójában csak arra az elitcsoportra kéne dühösnek lenniük, akik úgy alakították ki az EU-t, hogy abban sokak érdeke ne tudjon érvényesülni. A megoldás ezért szerinte egy demokratikusabb unió lenne.
"csak pontosan, szépen, ahogy a csillag megy az égen"
Az NVI tájékoztatása szerint a magyar EP-választásra csak Oroszország delegált megfigyelőket, onnan viszont egyből négyen akkreditáltatták magukat. Az áprilisi országgyűlési választáson 23 szervezet, illetve intézmény 167 megfigyelője akkreditáltatta magát. (MTI)
Lehet, hogy az orosz megfigyelők most viszonozzák Kovács (kágé-)Béla, a Jobbik kémügybe keveredett EP-képviselőjének márciusi krími látogatását? Kovács megfigyelőként mindent rendben talált egy olyan népszavazáson, amiről véletlenül maga Moszkva ismerte el, hogy meghamisították az eredményét.
A Fejér megyei Beloiannisz településen egy választópolgár véletlenül a urnába dobta a személyazonosító igazolványát és a lakcímkártyáját. Mivel az urnát felnyitni nem lehet, csak este, a szavazatok feldolgozása után fogja visszakapni az iratait. (választás.hu)
11 óráig a választásra jogosultak 11,53 százaléka szavazott, másfél hónapja ilyenkor már 23 százaléknál is magasabb volt ez az adat (NVI).
A KDNP elnöke (felesége és édesanyja társaságában) így foglalta össze szavazata leadáskor, hogy mi a tét:
minél magasabb a részvétel az EP-választáson, annál inkább hitet tesz a magyar nemzet amellett, hogy nem közömbös számára, mi történik Európában.
Odáig értem, hogy szar az EU, de akkor miért az a tárgy, hogy "EO NO!"
"Ahogyan áprilisban, én ma is Sanghajban szavaztam. A főkonzulátus azóta a belvárosból átköltözött a Pudong városrészbe, ez Sanghaj legújabb, modern negyede. Az Évszázad Sugárút, ahol a konzulátusnak otthont adó Soho toronyház van, ilyenkor nagyon kihalt, ráadásul a meleg, párás időben szinte meg lehetett fulladni ma. Nem vagyok biztos benne, de helyi idő szerint reggel 10 körül mintha én lettem volna az első az amúgy is elég kevés sanghaji szavazó közül. A háromtagú választási bizottság megérkeztemkor nem is ült az asztalnál, szóval egyáltalán nem volt pörgés" – írja olvasónk.
Igen, tudom, nem tartozik szorosan az EP-választáshoz, sőt, de mégis: mi a különbség a kékszakállú herceg vára és Rogán Antal vagyonnyilatkozata között?
A kékszakállú várában minden szoba egy új titkot rejt, Rogán vagyonnyilatkozatában viszont minden titok rejt egy új szobát.
A Fidesz frakcióvezetője kevés híján kimaxolta a szavazásos Facebook-posztban rejlő like-lehetőségeket, épp csak kiscicát nem vitt magával.
Seres Mária Szövetségeseinek EU-parlamenti programja, hogy népszavazással lehessen dönteni a halálbüntetésről. Tóth Tamás, az SMS listavezetője pedig Facebookon toborozza a vérszomjas magyarokat. A halálbüntetés mostanában tényleg felkapott téma, múlt pénteken Orbán Viktor beszélt arról, hogy a halálbüntetésnek igenis van visszatartó ereje, ugyanakkor az Európai Unió tiltja a halálbüntetést, "pedig ez is megérne egy misét".
Egy pénz nélküli vitakörből kilépve alakultak meg, küzdenek a túlszabályozott EU ellen, elutasítják a szépség nélküli szépségversenyt és a a fodrászok összeurópai munkavédelmét. A szociális kérdéseket a tagállamokra hagynák, a kereskedelmet szabadnak, Európa hatalmát kicsinek szeretik: ők az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR).
A Jobbik elnöke csalájával - feleségével és fiával - érkezett a XI. kerületi Bárdos Lajos Általános Iskolába és Gimnáziumba, hogy leadja szavazatát. Bár feltartotta őket egy rövid időra egy hölgy, aki hosszú percekig kereste az igazolványait, végül gond nélkül tudtak szavazni. A szavazás utáni nyilatkozatában Vona elmondta, hogy a kormány segítségével külföldi nyomásra akarták megroppantani a pártot - ezzel nyilván a Kovács Béla-ügyre utalt -, de most a szavazók csattanós választ adhatnak erre, ha a Jobbikra szavaznak.
Sokan még nem térhettek vissza az árvíz sújtotta területekre Horvátországban. Ők ott szavazhatnak, ahol éppen tartózkodnak. Magyarország zágrábi és eszéki külképviseletén összesen 51 magyar állampolgár jelezte, hogy élni kíván szavazati jogával. (MTI)
Boldizsár nevű olvasónk azt írja, hogy Jakartában nagyon simán ment a szavazás: helyi idő szerint délután kettőre a listán lévő 12 ember majdnem mindegyike leszavazott már. A konzulátus dolgozói ismét nagyon segítőkészek voltak, de olvasónk nehezményezi, hogy ezúttal nem volt zserbó, mint az országgyűlési választáson. Jakartában jelenleg ragyogó napsütés, 33 fok, és 66 százalékos páratartalom van.
Merész bizottsági jelölt a kombájnos EP-képviselő mellé – az Európai Zöldpárt az első európai párt, mely nyílt előválasztáson döntötte el ki legyen a csúcsjelöltje, és nevével ellentétben régen több, mint egytémás politikai formáció.
A vasárnap tartott választások rendkívüli eseményeinek mindig sajátos olvasatot adnak a szombat esti tivornyázással kapcsolatos olvasói kényszerképzetek, holott egyáltalán nem biztos, hogy a szavazóköri rosszullétnek bármiféle köze lenne az előző napi alkoholbevitelhez.
A Nemzeti Választási Bizottság honlapján a nap két első "rendkívüli eseményeként" tálalt rosszullét is ilyen: egy választópolgár reggel elszédült és elesett reggel 7.50-kor az egyik pécsi szavazókörben. A nőhöz mentőt hívtak, a szavazás 25 percig szünetelt. A helyi választási bizottság tájékoztatása szerint eltört a lába.
A rosszullét nem csak a választókat érinti: Püspökladányban az egyik delegált lett rosszul 6.45-kor, és elveszítette az eszméletét. Az urnákat átmenetileg itt is lezárták, az illetőhöz mentőt hívtak. Az Index minden érintettnek jobbulást kíván, válasszanak óvatosan!
A hevesiek 5,85 százaléka ment el szavazni kilencig. Veszprém megye követi őket (5,8). Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében csak 4,15 százalék a részvételi arány. A budapestiek 5,18 százaléka szavazott.
A választópolgárok 5,25 százaléka ment el szavazni reggel kilencig. A parlamenti választáson 9,5 százalék volt a hasonló adat.
Erasmus Tahitiről, EU-s fejlesztések Afrika déli csücskének közelében, ott is döntenek az EP-ről.
Akkor tesztelje tudását a Honfoglaló EP-s játékában, amin értékes nyereményeket, két főre szóló wellness-hétvégét is nyerhet!
és még semmilyen rendkívüli esemény nem történt. Jó lenne, ha ez egész nap így maradna!
Nem ilyen képekhez szoktunk Kínából, az igaz, mert a magyar nagykövetség Pekingben úgy néz ki, mintha itthon lenne.
A letagadhatatlanul magyaros magyaros hangulatú helységben Báthori Béla főkonzul ellenőrzi a Tiencsinben tanuló Mervai Mátyás nevét a névjegyzékben.
Ilyen sokan szavazhatnak Németországban. Huszonöt párt és 1053 jelölt közül lehet választani. (Electionsnight2014.eu)
Azt kérdezte a szavazóbizottság tagjaitól, hogy eddig sokan voltak-e szavazni. A nemleges válaszra felvetette, hogy talán az eső miatt, de a szavazóbizottság szerint a szavazás azért fontosabb annál, hogy az emberek pusztán az eső miatt kihagyják. Bajnai nyilatkozatot is adott, miután leszavazott. A Hír TV kérdésére, hogy nem fél-e attól, hogy a Sipos-ügy befolyásolja majd a szavazás eredményét, Bajnai azt válaszolta: nincs ilyen ügy.
Brüsszelben ők alkotják a harmadik legnépesebb frakciót, amely rendre a mérleg nyelveként üzemel fontos döntések meghozatalában. Népességükhöz viszonyítva a legtöbb liberális képviselőt Svédország, Dánia és Finnország küldte a mostani Liberálisok és Demokraták Szövetsége Európáért frakciójába. Guy Verhofstadt ALDE-frakcióvezető többször is vitázott már az EP-be látogató Orbán Viktorral a médiatörvény, az új magyar alkotmány, majd annak későbbi módosításai miatt.