Civilek egyeztetnének a Bankszövetséggel
A folyamatban lévő végrehajtási eljárások felfüggesztését kérik a bankoktól.
A folyamatban lévő végrehajtási eljárások felfüggesztését kérik a bankoktól.
Matolcsyék eszelték ki a tervet, 284 ezer devizahitelest nem érint.
Eszünkben sincs Klicskóval bunyózni, mondja a Bankszövetség elnöke, de novemberig nem lesz megoldás.
Az OTP elnöke szerint legfeljebb 15 %-kal lehet csökkenteni a devizahitelek törlesztőit, különben mindenképp jobban járnak, mint a forinthitelesek.
A Fidesz ultimátumot adott a bankoknak. A bankok szerint a kormány nélkül nem lehet segíteni a devizahiteleseken.
Mesterházynak az őszödi beszédből idézett, büszke a gazdaságra. Mennyi ész kell Vonának, medencefűtő rezsibűnözők-e MSZP-sek? Első nap a parlamentben.
A mostani adósmentés koreográfiája a végtörlesztéshez hasonlónak tűnik, csakhogy most nincs határozott kormányzati álláspont. Húzzák az időt, mert tudják, nem menthetnek meg mindenkit. És ez a kampányban fájni fog.
A higgadtság, a kiszámíthatóság és a bizalom helyreállítása alapvető feltétele a hitelpiacnak.
Két hónapot kaptak a Fidesztől, hogy oldják meg a devizahiteles-ügyet. Rogán Antal a bejelentés előtt egyeztetett Varga Mihály miniszterrel.
Furcsa alakokkal lekvározna a Sólyom, a bankok Vargához járultak, a takarékokat államosították.
A devizahitel erkölcsi kérdés, a bankok pedig vétkesek, amiért áthárították az országkockázatot.
A kormány épp minden javaslatot megfontol, még hónapokig tarthatnak a tárgyalások a bankokkal.
Egy év alatt megkapnák a kismamák a maradékot, ha visszamennek dolgozni. A bankok csak fizessenek.
A miniszter szerint a javaslat tárgyalási alap lehet a devizahiteles mentőcsomaghoz.
A bankok előremenekülnek, a kormány asztalára tett ajánlatuk elég nagyvonalú, a terhek nagy részét magukra vállalnák. Egy átlagos devizaadós törlesztője nagyjából 15 ezer forinttal csökkenne.
A Fidesz a devizahitel, a szocialisták a banki díjak emelkedése miatt üzentek a pénzintézetnek.
A Bankszövetség javaslata tárgyalási alapnak jó.
Ennyit adnának a bankok, az állam is segít. Két csomagot vittek át a bankvezetők Vargának.
A népszerű ötletek katasztrófát okozhatnak, a szakmailag jó ötletek pedig a gondot nem oldanák meg.
Legalábbis a lakossági tőketartozások egy részét, hogy vonzóbb legyen az árfolyamgát.
Megjelent a jegybank cikksorozatának második része, a rossz szabályozással éltek vissza a bankok.
Bűnszervezetben elkövetett csalást gyanítanak, azt kérik a kormánytól, amire amúgy is készül. A helyzet nem gordiuszi csomó.
Amely nem veszélyezteti a bankrendszer stabilitását. A végtörlesztés vagy az árfolyamgát kockázatos.
A törlesztők legfeljebb 20 százalékban nőttek a bankok miatt. Cikksorozatot indítottak Matolcsyék.
A kormány tervei szerint vagyongazda szedné ráncba az eladósodottak pénzügyeit. Ez évekig tarthat, de végül az adósság egy részét elengedné a bank. A részletek nem tiszták, de itt vannak a tervek, amikről akár ma is dönthetnek.
Az MFB számára nyújtott árfolyam-garancia lehetet a kérdés kulcsa, így az államnak alig kell fizetnie.
A fizetéssel bajlódók aránya idén elérheti a 7,5 százalékot. Jövőre javulhat a helyzet.
A megoldás a nem jelzálogalapú devizahiteles családoknak segíthet.
Az új devizahiteles mentőcsomag problémás, az lesz a vége, hogy újra kitalál majd valamit a kormány.
Ilyen volt régen a devizahitel. Vicces, közben meg szomorú régi devizahiteles reklámokat nézegetni.
Az állam még egy szociális lakóparkot sem tudott sikeresen felépíteni, a házak háromnegyede üres.
A felügyelet szerint eddig közel 160 ezer devizaadós kért rögzített árfolyamú törlesztést.
A luxembourgi bírákat a Szombathelyi Törvényszék kereste meg egy nyugdíjas kölcsönfelvevő ügyével.
Az államnak nincs elég pénze a devizahitelesek megmentésére, de csomag akkor is lesz, ha nem tudnak megegyezni a bankokkal.
570 ezer devizahiteles megsegítése a cél.
„Nem vagyunk képesek több terhet elviselni” – kliakadt a Raiffeisen vezére az újabb adósmentésen.
A választási kampány központi témája lehet a devizaadósok megmentése. Az elmúlt napokban úgy tűnhetett, hogy gyors és radikális megoldás jön. Ehelyett a kormány a következő időszakban folyamatosan lebegtetné a témát, és 3-5 éves távlatra dolgozhat ki megoldási javaslatot.
Nem döntött a kormány a mentőcsomagról, előbb tárgyal a bankokkal. A hitelek forintosítása jöhet.
A devizahiteleseket ma megint kimentheti a kormány. De pontosan kiket is? Ez az, amiben a kormány is bizonytalan. Összegyűjtöttük, hogy hányan vannak és mennyivel tartoznak. Egy választást simán meg lehet nyerni velük.
A devizahitel-szerződések felülvizsgálatáról tárgyal a kormány. A bankok 50 milliárdot is bukhatnak.
A Koppány csoport és a Nem adom a házamat mozgalom közös, 72 órás éhségsztrájkba kezdett Kövér László házánál a hitelkárosultakért.
A miniszterelnök is félreértette a devizahiteles ítéletet, és nagyon felhúzta rajta magát, így kezdődött az újabb hitelesmentő akció. Miről dönthetnek?
A hitelek gyakorlatilag minden paraméterét megpiszkálták már az árfolyamtól a futamidőig, kivéve a legkézenfekvőbbet, a hitelek kamatát.
A házelnök szomszédjai rossz szemmel nézték a devizahitelesek szigetszenmiklósi tüntetését.
Ismét devizahitelest mentene a kormány, ezermilliárdba fog ez fájni valakinek. Az OTP 17%-ot zuhant egy hét alatt, Csányi Sándor eladta részvényei többségét. Az IMF el-, Detroit csődbe megy.
A párt és holdudvara nemcsak tömegtüntetésre készül a devizahitelesek ügyében: bankfiókok elleni látványos utcai akciók is szerepelnek a tervek között, miközben a szatelit civilszervezetek egymással is versenyeznek.
A kormány megerősítette, hogy az árfolyamveszteségtől szabadítaná meg a devizaadósokat.
A jogrendszer egy gumiszabálya miatt simán bele lehet nyúlni a szerződésekbe. De az AB beleszólhat.
A devizahitelesek árfolyamveszteségét a bankok, az adósok és a költségvetés között osztanák szét.
Minden eddiginél nagyobb segítség lehet, ha a teljes árfolyamveszteségtől, vagy egy részétől megszabadítják az adósokat.
A saját hibáján kívül fizetésképtelenné vált ügyfelek esetén visszamenőlegesen törvénykeznének.
Kik a Kúria múlt heti döntésének igazi nyertesei? Van esély a devizahitel-szerződések megsemmisítésére, vagy csak ügyes ügyvédek próbálnak hasznot húzni az adósokból? És a végrehajtásokat jegelhetik? Elmagyarázzuk.
A devizakárosultakat Orbánné fogadta a Cinege utcában.
A kormányfő szerint a szovjet birodalom után az EU korlátozza a magyarok függetlenségét.
Gandhi, Jézus, akasztófa a Koppány Csoport demonstrációján. A devizahitelesek a bankoknak kedvező ítélet után Orbán házához vonultak.
Miután a Kúria a bankok javára döntött, 179 tiltakozó a kormányfő házához vonult.
Nem semmis a devizahitel-szerződés – mondta ki a Kúria. Feszülten vártak devizahitelesek tömegei.
Első fokon nyertek a horvát hitelesek a bankok ellen. A frankhitel tőkerészét kunára kell váltaniuk.
Akkor sem lett volna semmis az egész szerződés, ha az OTP veszít. Az adós fizeti a perköltséget.
Brüsszel szerint értelmetlen a devizahitelezés szinte teljes tiltása. A kormány nem enged.