Pár napja egy nagyon különös levéllel lepett meg Palotabarát, a
Úgy gondoltuk néhány ismerősömmel, hogy városunknak és a környéknek rengeteg manapság nem megfelelően kezelt értéke van, és meg szerettük volna találni, hogyan lehet akár a helyi lakosok felé, akár majdani turisták felé megfelelően tálalni ezeket.
A projekt kivitelezésének első fázisában néhány helytörténeti művet felhasználva állítottunk össze egy (még mindig folyamatosan bővülő) idővonalat a projekt Facebook profilján.
Aki azt hiszi, hogy a régi világ milyen klassz reklámmentes volt, téved.
Kevés olyan 100 méter magas építmény van Budapesten, amelyre kényelmesen fel lehet jutni.
Valódi kincsre bukkant egyik legkedvesebb blogom, a
Dunai Szigetek szerzője: az 1928-as Budapesti Olimpia tervére!
Mint remek posztjában írja: Kevéssé ismert, hogy Budapest pótrendezése felvetődött Athén pénzügyi nehézségei miatt az első Olimpiai játékoknál.
Van ugye a Természettudományi Múzeum Pesten, ahol kihalt őshüllők csontjait és modelljeit bámulhatja meg a nagyérdemű.
Milyen legyen (lesz) Budapest? címmel rendezett összejövetelt február 17-én a Baross Gábor Társaság, ahová meghívták Tarlós Istvánt és engem is - de én sajnos nem tudtam elmenni (bár ez legfeljebb a sajtósoknak tűnhetett fel), viszont Tarlós ott volt.
Újabb természetpusztító beruházásról kaptam hírt, amire elég érzékeny vagyok:
Helyi lakosként megdöbbenve láttam családommal tegnap egy új táblát, mely szerint Káposztásmegyeren 10 percre az Auchan hipertől és annak üzletsorától, az erdő szélén bevásárló központot akarnak felépíteni.
2010 szeptember 16., 18:42
Meghívott a Főkert a margitszigeti domonkosrendi apácakolostor (vagyis a dömés klastrom) parkosításának bemutatójára.
Cuki! Mindössze ennyit fűzött Szily Laci a
linkhez, amit küldött.
A két építészeti ütemben felépíthető, összesen mintegy 3-5 milliárd forintos beruházást igénylő, 12,5 ezer négyzetméter alapterületű multifunkcionális kulturális épület révén a régió egy olyan intézménnyel gazdagodik, amihez hazai viszonylatban csak a debreceni MODEM, vagy a pécsi EKF-program múzeumi fejlesztései mérhetőek.
Amikor először láttam külföldön üvegből készült buszmegállókat, nagyon tetszettek: menők voltak, tiszták, dizájnosak.
Eredetileg arról akartam posztot írni, hogy milyen klassz szökőkutat fotóztam Újpesten a most épülő új főtéren.
Van néhány nagy üres placc Budapesten, amelyeket a legnagyobb jóindulattal sem lehet térnek hívni.
Alig pár hónapja írtunk a
szexszel fizethető albérletről, ami elég nagy vihart kavart, még másnapi bulvárlapok is átvették a hírt (igaz forrásmegjelelölés nélkül).
Újabb zöldfelület-pusztítás, újabb blog, de mégis teljesen más a helyzet,
mint Pécsett.
A világgazdasági válságot úgy próbálja túlélni szerkesztőségünk, hogy lehetőleg minél több sajtómeghívást elfogad az ingyen ebéd reményében.
Senki sem léphet kétszer ugyanabba a folyóba.
Mit tegyen az ember, ha csöpögő esőben vagy épp verőfényes decemberben szeretne egy kis adventi hangulatot érezni Budapest utcáin - másfél liter szegfűszeges forralt bor elfogyasztása nélkül.
Ha versenyt akarunk csinálni a legtarkább utcafrontokról, akkor kénytelenek leszünk lemérni pontosan a szakasz hosszát és összeszámolni a homlokzati és portálszínek számát.