Ha lemeradt volna, a legfontosabb hírekről, és nincs kedve végigpörgetni a tudósításunkat, akkor innen is elérheti a legfontsabb híreket:
Jair Bolsonaro egy videóban akarta felszólítani az embereket, hogy ne adják fel az eddigi tevékenységüket, mert a gazdaság fontosabb. Bírósági döntés született, hogy ne oszthasson meg senki ilyen jellegű, tudományosan nem megalapozott, az egészségügyi minisztérium rendelkezéseivel szembemenő üzeneteket.
Bár a regisztrált eseteknek csak a 7 százaléka szorul kórházi ellátásra, 30 százalékuk a 40 év alatti korosztályból kerül ki. A kanadai tisztifőorvos részletes statisztikát osztott meg a megbetegedésekről.
72 335-re ugrott a regisztrált spanyol esetek száma, ezért méginkább csökkenteni szeretnék a társas érintkezések számát.
Bill Gates szerint sokkal szigorúbb korlátozásokra lenne szükség az Egyesült Államokban ahhoz, hogy meg tudják fékezni a járványt.
A milliárdos szerint sokkal szigorúbb korlátozások és több tesztelés kéne.
A Fertőzés című 2011-es film nagyot ment az elmúlt időszakban. A Maliman School of Public Health és a Columbia University arra kérte fel a színészeket, hogy beszéljenek a koronavírus-járvány elleni legfontosabb óvintézkedésekről.
Életbe léptek a kijárási korlátozások , délelőtt 9 és 12 óra között csak a 65 év felettiek mehetnek a boltokba. Kimentünk a Lehel téri piacra, hogy megnézzük, mennyire tartják be az emberek a szabályokat, és mit szólnak a szigorú intézkedésekhez.
Kiderült, mi lesz a pontos feladata a kórházparancsnokoknak.
Sajtótájékoztatót tartott New York kormányzója, ahol az összes amerikai megbetegedés majdnem felét jegyzik. Elmondta, hogy szükségük van 30 ezer lélegeztetőgépre, és minden segítségre.
Sajnálom, néhányan meg fognak halni, ők meghalnak, ilyen az élet. Nem zárnak be egy autógyárat, csak azért mert vannak közlekedési balesetek
– mondta a brazil elnök egy pénteki tévéinterjúban a járványról, ami szerinte felfújt hisztéria.
Bolsonaro szerint a gazdaság fontosabb, mint a járvány elleni védekezés.
Karácsony Gergely Budapest főpolgármesterének döntése alapján a Budapesti Közlekedési Központ járatain is ingyenesen utazhat minden egészségügyi dolgozó a vészhelyzet megszűnéséig, jelentette be a Budapesti Közlekedési Központ.
Karácsony Gergely döntése nyomán a járványhelyzet végéig nem kell jegyet venniük.
A kormány elrendelte, hogy a vendégmunkások menjenek haza a falujukba, de mivel leállt a vasúti forgalom, hogy ne zsúfolódjanak össze az emberek, és lassítsák a járványt, az emberek kénytelenek a buszpályaudvaron és a buszokon tömörülni.
Még csak hetek múlva várják a járvány tetőzését.
Egy rendezvényközpontban építik, jövő hét végén nyit, és a tervek szerint 4000 főt tud majd fogadni.
Törökország szombaton leállította a nagyvárosok közötti távolsági vasúti közlekedést, és korlátozták a belföldi repülést, Recep Tayyip Erdogan török elnök pedig arra szólította fel az embereket, hogy maradjanak otthon az új típusú koronavírus terjedésének megfékezése érdekében.
A repülést is korlátozzák. Erdogan arra szólította fel az embereket, hogy maradjanak otthon.
Az EMMI kiadványa a vírus diagnózisához, terápiájához és a kapcsolódó intézkedésekhez ad iránymutatást a kórházaknak.
Az EMMI kiadványa a vírus diagnózisához, terápiájához és a kapcsolódó intézkedésekhez ad iránymutatást.
A légiközlekedés már szünetel egy ideje, most a szárazföldi és a vízi határokat is lezárják.
2020. április 1. és 2020. június 30. nem kell bérleti díjat fizetni. Majd később, kamatmentesen fizethetik vissza később az érintettek a felfüggesztett bérleti díjat.
A Dél-Koreában már sikeres módszereket vetnék be, és továbbra is a lehető leghatékonyabban derítenék fel az összes esetet és a vele járó kapcsolatot. Ugyanakkor az európai GDPR-szabályok miatt nem tudnak olyan kapcsolatkövetési okostelefon-alkalmazást használni, mint például Kínában, de keresik a megoldást.
A digitális nyomkövetést vetnék be az esetek felderítésére.
Előszűrést is bevezettek a Debreceni Egyetem (DE) betegellátó helyein.
Dél-Afrikában is nehezen ment a lakosság és a rendfenntartók közötti együttműködés pénteken.
Kenyában volt a legsúlyosabb a helyzet a koronavírus miatti kijárási tilalom kezdete előtt.
Két hónap után részlegesen feloldották a vuhani korlátozásokat. A 9 milliós városba és a 40 milliós Hupej tartományba szombattól már be lehet utazni. Igaz, a várost elhagyni egyelőre nem lehet. Vuhanban és a tartományban összesen 50 ezren fertőződtek meg, és háromezren haltak meg, legalábbis hivatalosan. Igaz, a hatóságok eleinte sokáig titkolták a járványt és később is kétséges volt az adatkezelés. A fertőzés terjedése azonban mostanra lényegében megállt egész kínában. Szombaton már csak 54 új esetet jelentettek, mindannyian külföldről érkeztek, nem az országon belül fertőződtek meg.
Részletekről itt olvashat.
Előtte-utána képeken mutatjuk meg, hogy kiürítette a világot a koronavírus-járvány.
Elnéptelenedett terek, utak, parkolók, zsúfolt bérautó-parkolók: csak néhány példa arra, hogyan jelenik meg a pandémia műholdas képeken. Fotók előtte és utána.
Vasúti kocsikat alakítanak át járványügyi osztályokká. Mivel az országban három hétre kijárási tilalmat rendeltek el, ami alatt a közlekedést is nagy mértékben korlátozták, rengeteg vasúti kocsi maradt üresen – ezek közül egyet már át is alakítottak az állami vasúttársaság kocsijai közül.
Amennyiben engedélyt kapnak rá, az ország 16 vasúti körzete egyaránt 10-10 kocsit alakítana át hetente a kórházi kapacitások növelése céljából.
Pénteken ugrott az eddigi legnagyobbat a koronavírusos betegek száma az országban.
Három nap alatt 24 ezer ember kapott bírságot Romániában.
Közel 24 ezer embert kellett megbírságolni három nap alatt.
A 2008-ashoz mérhető gazdasági válság fenyegeti az Európai Uniót a koronavírus miatt, figyelmeztet egyre több közgazdász és politikus. A pontos hatást még nehéz látni, de Paolo Gentiloni gazdasági biztos arra hívta fel a figyelmet, hogy a (GDP alakulásának irányát és mértékét nagyjából előre jelző) beszerzési menedzser index kedden a legutóbbi krízis kirobbanása utáni hónapok mélypontját is alulmúlta.
Elemzésünk:
Már a 2008-as válság úgy-ahogy begyógyult sebeit tépi fel a vita arról, hogyan segítsék az uniós gazdaságot a koronavírus-járvány okozta sokk miatt. Példátlan lépéseket tesz az EU, de elég lesz?
- ha semmiféle korlátozó intézkedést nem vezetnének be a világon a koronavírus terjedésével szemben. A 40 millió halott az Imperial College London számításaiból jött ki, hangsúlyozottan nem előrejelzésként, hanem számításokon alapuló elméleti lehetőségként. Az adatok alapján Magyarország időben lépett a korlátozásokkal - bár ez nem feltétlenül jelenti, hogy idővel nem kell azokon tovább szigorítani.
A tanulmányról itt olvashat bővebben.
Az Abbott Laboratories által fejlesztett eszköz gyorsteszt üzemmódban kevesebb mint 5 perc alatt megállapíthatja valaki fertőzöttségét, de még a lassabb, alaposabb üzemmódban is végez 13 perc alatt a vizsgálattal, és napi 50 ezret is képesek belőle gyártani.
Az amerikai cég által készített gyorsteszt alaposabb vizsgálati módja is végez 13 perc alatt.
Így zajlik élesben a vásárlócsoportok közötti váltás délben, a kijárási korlátozás életbelépésének napján:
És ugyanez történik reggel a 65 év alattiakkal. Elindult az új vásárlási rend. Önnek mik a tapasztalatai?
Egyikük megbetegedése ráadásul nem várt, súlyos következménnyel járhat, a 10 ezer lakosú Őrmező ugyanis háziorvos nélkül maradhat így. A körzetben három háziorvos dolgozott, egyikük 65 év fölötti kora miatt veszélyeztetett a koronavírus miatt, ezért nem dolgozhat, másikuk pedig transzplantációs műtéten esett át, így most szintén veszélyeztetettnek számít, mondta el Dr. László Imre.
Az egyikük kiesésével háziorvos nélkül maradhat Őrmező, tájékoztatott Dr. László Imre.