Őrületes sebességgel futott a Washington egyetem korábbi elkapója, John Ross az NFL éves játékosválogatóján, hiszen hivatalosan is 4.22 másodperc alatt sprintelt 40 yardon. Az eddigi rekorder Chris Johnson 2008-ban két századdal volt lassabb nála, Ross viszont a rekorddöntés ellenére sem kapja meg saját szigetét, vagy egy millió dollárt.
Sűrű napokon van túl a 2016-os szezon alatti tüntetésével botrányt kavaró Colin Kaepernick, aki előbb szerdán felbontotta a szerződését a San Francisco 49ersnél, majd rá egy napra közölte, hogy felhagy a tüntetéssel, és 2017-ben már nem térdel az amerikai himnusz alatt. Már persze akkor, ha lesz csapata.
A Pittsburgh Steelers két évvel hosszabbította meg a védőszörnyeteg, James Harrison szerződését, ami azt jelenti, hogy negyvenéves koráig játszhat az NFL-ben az ember, aki évente több százezer dollárt költ arra, hogy karban tartsa a testét.
A Minnesota Vikings nem élt opciós jogával, és nem fog hosszabbítani a futósztár Adrian Petersonnal, akinek a szerződése szerint komoly összeg járt volna a 2017-es idényre. A csapat így inkább megvált a futójátékostól, aki tíz évet töltött el velük.
Kedden kezdődik az egyhetes NFL Combine, vagyis az az esemény, amikor a liga 32 csapatának képviselői felmérik az egyetemen végzett tehetségek képességeit. A felmérő egyik központi gyakorlata már évtizedek óta a 40 yardos (36,576 méter) sprint, idén pedig őrült dolgot kap, aki rekordot dönt ebben a számban: egy millió dollárt, és egy saját szigetet.
Aaron Hernandez élete végéig börtönben marad, miután 2014-ben elítélték egy gyilkossági ügy miatt, de vár rá még egy per, ugyanis egy 2012-es bostoni kettős gyilkossággal is őt vádolják. Hernandez a legutóbbi Super Bowlt megnyerő New England Patriots játékosa volt, mielőtt lecsukták, emiatt most a csapat edzőinek is tanúskodnia kell.
Remek idők járnak most a New England Patriotsnál, kevesebb mint két hete a Super Bowlok történetének legnagyobb fordításával lettek bajnokok (tizenöt év alatt ötödször), most pedig kiderült, hogy a houstoni drámából, illetve az azt felvezető laposlabdás botrányból könyvet, majd filmet is csinálnak. Sőt, a két évvel ezelőtti Super Bowl patriotsos hősének élettörténetét is filmre viszik.
Elindult az Atlanta Falcons új stadionjához a világ legnagyobb madárszobra, amit a magyar művész, Szőke Gábor Miklós készített a Super Bowl-résztvevő csapatnak.
Van két domb a New England Patriots stadionja mellett edzőközpont végében, amit az összes játékos gyűlöl. Az egyik harminc méter magas, és nagyon meredek, a másik kétszer ekkora és fokozatosan emelkedik. Mindkét emelkedőre ötyardonként egy-egy vonalat húztak, hogy a játékosok tudják, hogy hol járnak éppen, miközben kicsinálják őket.
A New England Patriots drámai Super Bowl-győzelme után több játékosuk is jelezte, hogy nem akarnak találkozni Donald Trumppal. Az amerikai elnök ugyanis minden évben vendégül látja az aktuális NFL-es bajnokcsapatot a Fehér Házban, ezt a találkozót mondták le most páran.
„Jó sok minden történt ma este” – foglalta össze tömören, de tökéletesen Tom Brady azt a Super Bowl LI-t, aminek fordulatait és drámáját talán négy könyvben sem lehetne visszaadni. Biztos, hogy a meccsről több dokumentumfilm készül majd, Brady jó barátja, Mark Wahlberg valószínűleg már a megfilmesítésen dolgozik, Bostonban pedig több ezer Tom és Brady keresztnevű kissrác születik majd november elején. Brady pedig alighanem fő helyre teszi majd az ötödik bajnoki gyűrűjét, aztán lemegy edzeni, és szeptembertől újra azon lesz, hogy mindenféle elképzelhetetlen módon nyűgözzön le mindenkit.
Tom Brady ötödik Super Bowl-győzelmét és negyedik Super Bowl MVP-címét szerezte vasárnap, több rekordot is felállított, és lényegében a sportág legnagyobb alakjává vált. Újra bizonyítja viszont, hogy még ennél is nagyobb sportember, a szavai alapján ugyanis úgy tűnik, sorban másodszor egy arra legalább annyira érdemes csapattársának adja az MVP-díjat, ha már a címet nem ruházhatja át.
Lehet a döbbenetes mennyiségűt passzoló, a meccs végén az MVP-címet is megkapó Tom Bradyről, a csodaelkapást összehozó Julian Edelmanről vagy a három touchdownnal a győzelemből oroszlánrészt vállaló James White-ról beszélni, de ha nincs Dont'a Hightower és egy jól helyezett ütés, a Patriots rég elesett volna, mire a nagy hősök odatették magukat.
Ezekhez a legendás döntőkhöz csatlakozott hétfő hajnalban az 51. Super Bowl. Az Atlanta Falcons ugyanis a meccs harmadik negyedében még 28-3-ra verte a New England Patriotsot, aztán az amerikaifutball történetének egyik leglátványosabb összeomlását produkálta, és végül hosszabbításban a Patriots lett a bajnok egy 34-28-as győzelemmel. Egy éven belül három nagy amerikai bajnokságban (NBA, MLB és NFL) is legendásan nagy fordítást láthattunk.
A Super Bowl előtt két teória volt, hogy mihez kezdhet a Patriots a futójátékosaival: az egyik szerint a hatalmas, 113 kilós LeGarrette Blounttal kellett volna lefárasztaniuk a Falcons védelmét, a másikban az apró, de sokkal fürgébb Dion Lewis és az ő elkapásaira építhettek volna. Persze, hogy kettejük cseréje, James White döntötte el a Super Bowlt.
Volt egy pár jelenet az 51. Super Bowlon, amit fordulópontnak lehetne nevezni a New England Patriots legendás feltámadásából, de talán Julian Edelman elkapására lehet azt mondani, hogy mérkőzés katarzisa volt.
Néhány amerikaifutball-témájú filmből ismerős lehet a sztori, hogy az első félidőben agyonvert csapat a másodikra úgy jön ki, mintha kicserélték volna, aztán kisebb csodát csinálnak, és nyernek. A Friday Night Lights című mozifilm végén például, vagy az abból készült sorozat első szezonjának fináléjában. Az 51. Super Bowlon csupa olyan dolog történt, ami soha nem volt még az NFL-nagydöntők történetében: először jött vissza egy csapat 25 pontos hátrányból, és először volt hosszabbítás a döntőben.
Történelmi, 25 pontos hátrányból állt fel a New England, amely a Super Bowlok történetének első hosszabbításában verte az Atlanta Falconst.
Van magyar szála is az Atlanta Falcons Super Bowl-szereplésének, méghozzá az NFL-csapat új stadionja miatt, amihez egy magyar művész, Szőke Gábor Miklós készíti el a világ legnagyobb madárszobrát.
Azt már a Super Bowl előtti két hétben is lehetett tudni, hogy az Atlanta Falcons centerének, Alex Macknek komolyabb lábsérülése van, az NFC-főcsoportdöntő utáni teljes héten nem is edzett csapatával, az viszont csak a Super Bowl LI hajnalán derült ki, hogy lábtörése van, de így is vállalja a játékot. Mack állapotán akár a meccs is múlhat a Falconsnak.
Extra motivációk, ellentétes történelmi hátterek, szakmailag összefonódó gyökerek, no meg soha nem látott erősségű csapatok miatt lehet a Super Bowl LI minden idők legjobbja.
A 2016-os szezon két legjobb irányítója csap össze, az egyik oldalon a legjobb támadósor, a másikon a legjobb védelem áll majd egymással szemben, az oldalvonalakon pedig az elmúlt évtizedek legerősebb edzői stábjai feszülnek egymásnak. Az epikusnak ígérkező houstoni Super Bowlt hozzá illó felvezetővel várjuk.
Lejátszottak eddig ötven Super Bowlt úgy, hogy még egyetlen egyszer sem volt hosszabbítás a döntők történetében, ami már eleve furcsa dolog, pláne, hogy annyiszor közel jártak hozzá. Hogy mekkora az esély erre idén? A szokásosnál talán egy picit több.
Két nappal korábbi csapata, az Atlanta Falcons Super Bowl-szereplése előtt a 36 éves Michael Vick bejelentette, hogy visszavonul az amerikaifutballtól. Bár az elmúlt években már nem volt meghatározó szerepe a ligában, örökre a NFL egyik leglátványosabb jeleneit összehozó irányítója marad.
A legutóbbi szezonban csak egy meccset nyert a Cleveland Browns, a legutóbbi öt és tíz idényt nézve is a második legrosszabbak a ligában. Mégis, a vasárnapi Super Bowlban számos olyan főszereplő lesz, aki valamilyen szálon kötődik ahhoz a csapathoz, ami még sosem jutott el az NFL-döntőig.
2000 februárjában óriási bejelentést tett a pankrátorpápa Vince McMahon: az NBC tévétársaság elnökével, Dick Ebersollal közösen létrehozott egy új ligát, illetve félig egy új sportágat is a pankráció és az amerikaifutball ötvözésével. Ez volt az XFL, ami rekord gyorsan született meg, és még annál is gyorsabban tűnt el. Öröksége viszont ma is él, még ha nem is tudunk róla.
Huszonkilenc évesen befejezi NFL-es pályafutását az Indianapolis Colts puntere, Pat McAfee, aki a liga egyik legszórakoztatóbb alakja volt. Jött egy lehetőség, hogy mást csináljon, és rögtön ki is használta azok után, hogy négy éven belül harmadik térdműtétjén esett át.
Kiengedték a kórházból a tüdőgyulladással kezelt 92 éves George Busht, így az exelnök hivatalosan is el tudta vállalni, hogy elvégezze az érmefeldobást a vasárnapi Super Bowl előtt.
A vasárnap éjjel Super Bowlt játszó New England Patriots tulajdonosának még mindig lóg egy bajnoki gyűrűvel Vlagyimir Putyin, legalábbis az amerikaiak szerint. Az oroszok egészen máshogy emlékeznek a történtekre, de a lényeg, hogy a bajnoki címért járó NFL-es ereklye azóta sem került vissza Robert Krafthoz, pedig nagyon hiányolja.
Nem kívánjuk azokat a perceket senkinek, amit Kyle Shanahannek, az Atlanta Falcons támadókoordinátorának kellett átélnie még hétfőn, amikor kiderült, hogy eltűnt a hátizsákja, benne a vasárnapi Super Bowlra kitalált teljes stratégiával.
Van egy játék, aminek Két igaz, egy hamis a neve. A lényege, hogy elhangzik három állítás, amiből kettő igaz, egy viszont hamis, utóbbit kell megtalálni, de a dolog nem könnyű, mert a háromból három egészen elképesztő kamunak tűnik. Ebbe a játékba illenének ezek az amerikaifutball-történetek, amikről első, de talán második olvasásra sem lehetne megmondani, hogy igazak-e vagy sem. Pedig mind igaz.
Rovataink a Facebookon