Bezártak az új városligeti pavilonok
Nyitáskor azzal hirdették a több százmilliós házikókat, hogy "már előrevetítik, milyen is lesz a jövő városligeti vendéglátása a megújulás után".
Nyitáskor azzal hirdették a több százmilliós házikókat, hogy "már előrevetítik, milyen is lesz a jövő városligeti vendéglátása a megújulás után".
A pár centis új gerillaszobor helye aligha véletlen.
Tudja, hol lesz a Városligeti Színház, és mikor épül meg a Kós Károly sétány második hídja? Minden, amit a Városliget jövőjéről tudni lehet.
Ijesztő a videó, de valójában csak az utólagos toldásokat bontják el a régi Műcsarnokról.
Ha megvalósult volna az eredeti terv, épp ott lenne, hisz háromszorosa lenne a Liget a mainak.
A régit lebontották, de miért kerülne a Ligetbe az új is? Íme hét tökéletes fővárosi helyszín a Rákosrendezőtől a Hajógyárig. Szavazzon!
A Műjégpályát korábban is emlegették, de a látványtervek szerint víz is lesz a tóban.
Az egzotikus ágyakban aludni is lehet, a restaurátorépület pedig a dolgozók kérésére lett végül szürke. Újabb izgalmas részletek derültek ki.
Pedig a Tihanyi-Halmos párosnak nem ez az első ikonikus épülete, amelyik eltűnik Budapestről.
Egy tájépítész szerint egyáltalán nem lesz kisebb, csak egy régi ingatlanos trükköt használnak.
Heteken belül elbontják a legendás koncerttermet, hogy a helyére a jóval nagyobb Új Nemzeti Galéria épüljön a Városligetben.
Most elbontották a tetejét, a tervek szerint hotel lesz belőle.
Elképesztően klassz, futurisztikus házak épültek a 60-as, 70-es években Siófoktól Keszthelyig. Van, amelyiket tényleg egy űrhajóról neveztek el.
13 évig találgatták, ki csempészte Lugosi Béla kőszobrát a Vajdahunyad vár kőfülkéjébe.
Sőt egy új tó is lesz, az Olof Palme sétány viszont megszűnik. Itt a városligeti parkpályázat győztese
Egy magyar terv előzte be Zaha Hadidét, de tényleg ez a legjobb, és tényleg itt van a legjobb helye. Öt szempont alapján vettük végig a tervet.
A hivatalos látványterveken könnyed mesepalota, a valóságban hatalmas betontömb lesz.
A romkocsmák utáni korban épp úgy saját betűtípus kell, mint egy reptéren vagy plázában.
Földszinti lakás a Városliget sarkán, alatta buja fények és bizarr bútorok, szexi bőrcuccok és pikáns képek 100 m²-en. Hét remek hirdetés.
Igaza van a hardcore lokálpatriótáknak és Zuglón kívül egész Pest élhetetlen trágyadomb? Folytatódik a városnegyed-bajnokság!
Sajdik Ferenc már 1980-ban lerajzolta a potenciális helyszíneket a Ludas Matyiban, az Astoriától a Ligetig.
Mi a fontosabb, hogy folyamatosan működjön a múzeum az átépítés alatt is, vagy inkább az intézmény gyökeres megújulása?
A legjobb a tacskós, de a szomorú szemű budapesti teveboci se rossz.
Mármint nem az egész, csak ez a felirat. 119 ezerért bárki megveheti.
Marad-e az 56-os emlékmű? Mekkora lesz a legmagasabb új múzeum? Behajthatnak-e autók?
50 kérdést tettünk fel az illetékeseknek a tervezett múzeumi negyedről. Megjöttek a válaszok.
Fotók: Urbanista - olvasói "A Széchenyi fürdő épületét pár éve újították fel.
Na megjött hozzánk is a világ legkülönbözőbb pontján felbukkanó gumikacsa.
A budapesti Vajdahunyadvár hivatalos neve nem véletlenül Történelmi Épületcsoport.
Felkerült végre a Városliget átalakításának terve a főváros honlapjára.
Már jó ideje nem bukkant fel valódi klip vagy film a Budapest-klip rovat, aminek egyszerű oka, hogy ma már fel se kapjuk a fejünket, ha fővárosunk felbukkan egy külföldi forgatás helyszíneként.
Egy koncepció, mellyel a kormány elképzelései is valóra válnak és a park is megmarad.
Egy tájépítész remek tervet készített a Vasúttörténeti Parkra és annak környezetére.
Ismét egy gyönyörű és egyben megrázó térképalkalmazás bukkant fel, a Global Forest Change.
Persze ezek még nem a konkrét épületeknek a tervei, csak a helyszíneké.
Nagyításért katt a képre! Pompás képet osztott meg minap Csiffáry Gabriella, az ország legismertebb levéltárosa, a Facebook-profilján.
Nagy kő esett le a szívemről!
Bár honlapjukon hangsúlyozzák, hogy ezek a távlati képek nem látványtervek, akármennyire elvonatkoztatok a modellezés minőségétől, ez nem jó terv.
Nem örülök...
Jó része eredetileg is az Állatkerté volt, lássuk, mihez kezd a "visszacsatolt" területekkel.
A Csibor Borbála című dala ugyan egy Gmail-cseten zajló csajozásról szól, a klipben tágabban értelmezték az udvarlást Video Anitáék (akiknek több munkája is szerepelt már a blogon).
Az 56-os emlékmű nem könnyű műfaj, egy az egyben idézhetném rá,
Ma és holnap is Urbanistás színekben leszek ott egy-egy eseményen, ami talán Titeket is érdekelhet. Ma (szeptember 9-én, vasárnap) a városligeti Kertemben 4-től a Könyvkolónia rendezvényén veszek részt.
Bár közelében sincsenek a Lukács bádogszörnyeinek, azért itt is vannak fura megoldások: Kedves Urbanista! A mellékelt ábra szerint a város több pontján is támadnak a Bádogosok. Ezek a képek az Olof Palme házról készültek a Városligetben. Ez az épület ad otthont a MAOE-nek /Magyar Alkotók Országos Egyesülete/. Lehet hogy ez egy képzőművészeti installáció akar lenni!?! Üdvözlettel, Muha Henrik Képgaléria itt. És ha már itt vagy: szavazz áprilisban az Urbanistára ebben a nemzetközi bloggerversenyben: nyomj egy szívecskét dá-s posztoknak - kösz! Megígértem: a pénzdíjat nem fogom jótékony célokra költeni! És én tényleg nem verem át a választóimat.
Volt ugye ez a nem túl érdekes a szokásos pesti helyszínekkel, aztán ez a kicsivel jobb a ház színesítéssel: Egy újabb Canon-reklám, amit Budapesten forgattak: youtu.be/I-rZrOXr3H0 via @youtube — Urbanista (@urbanistablog) March 3, 2012 Most meg ez, ami már egész szellemes ráadásul felbukkannak benne kevésbé agyonforgatott helyszínek (mint például Óbuda) és a megszokottak is új megközelítésben (például a Budai Várban a Kemál Atatürk sétány).
Na akkor lássuk, mire is számíthatunk, ha tényleg itt a tél.
Nem sokára talán így fog kinézni a Népstadion ismét, ha bontani fogják, de persze ezeken a képeken még épül.* 50-60 évvel ezelőtti légi fotókból rendez ugyanis kiállítást a Ferencvárosi Helytörténeti Gyűjtemény, ennek örömére küldtek pár remek képet az Urbanistának ízelítőül (a többiért katt a képre).
Bevallom, még életemben nem hallottam a Liget Köztársaság Egyesületről, pedig érdekes társaság lehet, hisz a közgyűlésein Szőcs Géza Bojár Iván Andrásként viselkedik. Csak míg egy arculati tanácsnokot azért fizetnek, hogy vad és eredeti dolgokat mondjon, hogy aztán leszűrjék belőle a használhatót a többiek, addig a Nemzeti Erőforrás Minisztérium kultúráért felelős államtitkárának nem kellene feltétlenül nagyközönség előtt brainstormingolnia.
Na már ilyenünk is van, megjelent a Fehér Könyv, benne az előző városvezetés 50 főbűne (innen lehet letölteni PDF-ben).
Az előző posztban bemutatott aranyos állatkerti térkép pikáns részlete fel sem tűnt nekem.
Prajczer Tamás egy kedves interaktív térképet ajánlott figyelmembe, mely nagyon hasznos segítség lehet mindazoknak, akik meg akarják találni például az Állatkert cuki lajhárját.
Bár fenntartom, hogy Elvis Presley nagyjából ugyanazt jelenti a zenében, mint Marilyn Monroe filmművészetben, megismerve 56-hoz fűződő viszonyát, el tudom fogadni, hogy közteret nevezzünk el róla.
Milyen legyen (lesz) Budapest? címmel rendezett összejövetelt február 17-én a Baross Gábor Társaság, ahová meghívták Tarlós Istvánt és engem is - de én sajnos nem tudtam elmenni (bár ez legfeljebb a sajtósoknak tűnhetett fel), viszont Tarlós ott volt.
Átadták azt a zuglói gördeszkapályát, amelyről már korábban is írtunk, hogy "gördeszkás szakszervezetek" bevonásával épül.