Mit csinál egy amerikai sztárcsapat, ha Londonba költözik? Ott voltunk a Pittsburgh Steelers edzésén.
A világ egyik legnagyobb, legnézettebb sporteseményét, a Super Bowlt a londoni Wembleybe vinnék az angolok, előtte viszont egy helyi csapatot is akarnak.
A hétvégén egy meccs erejéig Amerikából Londonba költözik az NFL. Meskó Zoltán a legsikeresebb amerikai NFL-klub, a Pittsburgh Steelers játékosa is együtt érkezik a csapatával. Az erdélyi magyar amerikaifocista még gyerekként került Temesvárról az Egyesült Államokba, ahol gyorsan beilleszkedett, és az utcájukban gyakorolta, hogy kell rúgni a tojáslabdát. Erről az időszakról és a magyar nyelvről is mesélt nekünk.
Volt bőven esemény az NFL harmadik fordulójában a hétvégén, mi most egy gif-gyűjteményben gyűjtöttünk össze pár emlékezetes pillanatot.
A Redskins-Lions-meccsen RG III sorsdöntő helyzetben vesztette el a labdát, ráadásul hozzá sem értek. A meccset a Lions nyerte 27-20-ra, a Redskins továbbra is nyeretlen.
A másik oldalon Matt Staffordnak is voltak gyenge pillanatai, a váratlan snapre adott arckifejezés például hatalmas.
A Chicago Bears-irányító Jay Cutler futásnak eredt a Pittsburgh Steelers ellen, aztán amikor szembe találta magát a hazaiaktól Robert Goldentől, akkor sem szart be, keményen leütközte.
Még ugyanez a meccs, egy zseniális elkapással, Antonio Brown szedte le egy kézzel Roethlisberger passzát. A Bears 40-23-ra nyert, a Steelers 0-3-mal áll, a hétvégén Londonban javíthatnak a Vikings ellen.
Punt returnből TD, a Baltimore Ravens-játékos Tandon Doss rohant a Houston Texans endzone-jáig a labdával, a pálya szélén ott örült Ray Lewis is. A címvédő Ravens 30-9-re nyert.
A San Diego Chargers-irányító Philip Rivers 'picsába már az egésszel' rúgása a Tennessee Titans ellen elbukott meccs legvégén, amikor már nem volt idő az órán, és a trükközés sem sikerült. A Titans 20-17-re nyert.
A Titans elkapója, Kenny Britt azt is megmutatta, hogy lehet sérülés nélkül megúszni azt, ha valaki a fejére zuhan rá.
A New York Jets már megint. Geno Smith még éppen instrukciókat adott, amikor elindult az akció a Bills ellen. A labda maradt végül a Jetsnél, a meccet is nyerték 27-20-ra, de az élmény megmarad.
Ez a fake punt nagyon nem jött be a Ramsnek, bármennyire is próbálkozott a punter. A Dallas 31-7-re nyert.
Vontaze Burfict adott egy gyomrost a packerses Ryan Taylornak, aki válaszul fellökte bengalsost. A meccset a Bengals nyerte 34-30-ra.
Nagyot kapott a Pittsburgh Steelersben Meskó Zoltán egy rúgás után a Chicago Bears-védőtől. Égett a 49ers és a New York Giants az NFL-ben.
A hétvégén több kirívó ütközés volt az NFL-ben, az egyik péntek esti középiskolai meccsen tragikus következménye is volt egy helmet to helmet-kontaktnak, egy tizenhat éves running back belehalt az ütközésbe.
A New York-i Brocton Westfield running játékosát, Damon Janese a Portville elleni meccsen taglózták le, saját lábán hagyta el a pályát, később azonban elvesztette az eszméletét, és kritikus állapotba került. Három napon át küzdöttek az életéért, hétfőn azonban elhunyt.
2003 és 2012 között összesen huszonöt középiskolai játékos szenvedett olyan sérülést, amit nem élt túl, legutóbb a tizenhat éves Ridge Barden halt meg két éve, szintén egy pályán összeszedett fejsérülés miatt.
Az NFL-ben bevezetett helmet rule miatt az idei szezonban már súlyosabban szankcionál a liga, a hétvégi forduló után a Redskins safetyje Brandon Meriweather és a buccanneerses Dashon Goldson is eltiltást kaphat, előbbi a Packers-futó Eddie Lacynek okozott agyrázkódást.
Az NFL az utóbbi években egyre több szabályváltoztatással igyekszik óvni a játékosok épségét, miközben több ezer korábbi amerikaifutballistával egyeztek meg augusztus végén, 800 millió dollárt fizetnek ki nekik kártérítésként a karrierjük során elszenvedett maradandó sérülések miatt. Azóta négy exjátékos újabb pert indított a liga ellen szeptember elején, azt követelik, hogy a volt, a jelenlegi és a leendő játékosok is megfelelő orvosi ellátásban részesüljenek.
Guiness-rekordot döntöttek a hétvégén az NFL-es Seattle drukkerei, a hatvanhétezres stadionban egy repülőgép felszállásánál is nagyobb volt a zaj. Máris van kihívójuk.
Washingtonban sokan arra számítottak, hogy Robert Griffin III ugyanott folytatja majd, ahol a múlt szezonban abbahagyta, mielőtt megsérült. Bombaformában, remek futásokkal, megbízható játékkal.
Aztán a csapat 0-2-vel kezdett, RG III láthatóan nem tudja még azt hozni, amit várnak tőle, néhány szurkolónak pedig már most elfogyott a türelme, a Green Bay ellen elszenvedett 38-20 után már Kirk Cousinst követelték a kezdőbe.
Comcast Sportsnet című meccs utáni műsorban egymás után jöttek azok a nézői üzenetek, melyek szerint az egészséges Cousinsnak kellene lehetőséget adni, amíg Griffin nem lesz százszázalékos. Egyetértett az ESPN egyik szakértője is, szerinte egy fitt Cousins jelen helyzetben sokkal többet segíthet a Redskinsnek.
Ha a tavalyi év újonc sztárjának számait nézzük, nincs nagy baj, 649 yardnál és 5 touchdownnal jár, viszont a yardokból akkor hozta a legtöbbet, amikor az ellenfél már utcahosszal vezetett, futásokkal csak kilencszer próbálkozott. Interceptionökből már hármat dobott, tavaly az egész évben összesen ötöt.
A kritikákkal az irányító is tisztában van, az újabb vesztes meccs után azt írta twitterén, meg fogják oldani a problémákat, keményen kell dolgozni.
Az Atlanta Falcons játékosa az NFL-idény eddigi leglátványosabb szerelését mutatta be a St. Louis Rams elleni vasárnap esti mérkőzés második negyedében.
Két pennsylvaniai középiskolai csapat amerikaifutball-mérkőzésén durvult el annyira egy lökdösődés, hogy a vendégcsapat egyik játékosa letépte ellenfele sisakját, majd azzal kezdte ütni a földön fekvő játékost. Hatalmas tülekedés lett, és a reváns sem maradt el, a leütött játékos csapattársa óriási ütésekkel törlesztett.
Végül mind a sisakkal bántalmazó Joe Cominskyt, mind pedig a tülekedésbe későn érkező Taylor Prentice-t kiállították, előbbi ellen rendőrségi eljárás is indulhat, a helyi kapitányság vizsgálódik.
A sisakkal megütött Josh Hartman felrepedt fejbőrrel megúszta, agyrázkódást nem szenvedett. A vendég Hamburg 25-10-re nyert.
A 49ers-edző Jim Harbuagh sem hagyta szó nélkül a Green Bay Packers elleni vasárnapi rangadón történt balhét. A második negyedben Clay Matthews már a pályán kívül vadászta le vércseként a San Franciscó-i irányítót, Colin Kaepernicket.
A szerelés után elsőként Joe Staley rohant Kaepernick védelmére, igaz a QB hagyta volna az egészet, de csapattársa és Matthews egymás arcába másztak, a Packers-linebacker meglendítette a karját, aztán kialakult egy kisebb lökdösődés. Harbaugh azóta visszanézte a felvételeket, és beszólt egyet Matthewsnak
„Ha kiállsz valaki ellen, akkor ököllel ne támadj, ne pofonnal. Ez a fiatalember nagyon keményen dolgozik a rosszfiús imidzsén, lesz majd min dolgoznia, hogy visszanyerje ezután a balhé után" - mondta Harbaugh, aki az elkésett szerelésről még annyit mondott, nagyon feldühítette az eset, úgy érezte magát, mintha a hőskorban lenne, amikor még nem tiltották a szabályok az ehhez hasonló megmozdulásokat. Azt is hozzátette, elvárja a játékosaitól, hogy megvédjék az irányítójukat, ha ilyesmi történik egy meccsen.
Matthews belátta, hogy nem volt szerencsés rávetődnie Kaepernickre, azt mondta, számíthatott volna arra, hogy az irányító a vonalon kívülre lép. Azt azért leszögezte, hogy semmi baja nincs a quarterbackkel.
Vasárnap este a 49ers nyert 34-28-ra.
A februárban Super Bowl-résztvevő San Francisco 49ers és a Green Bay Packers játszotta az NFL-nyitóforduló rangadóját vasárnap este, mindkét csapat felfokozott hangulatban kezdett.
Egyik ellene felhozott vádpontban sem vallotta magát bűnösnek Aaron Hernandez, az NFL-játékos, akit egy félprofi amerikaifutballista, Odin Lloyd júniusi meggyilkolásával vádolnak.
Mozgalmas mérkőzéssel indult péntek hajnalban az NFL idei szezonja, a Super Bowl-győztes Baltimore Ravens a Denver Broncosnál kezdte az idényt (49-27) .
Péntek hajnalban a Super Bowl-győztes Baltimore Ravens és a Denver Broncos mérkőzésével elkezdődik a 2013-as NFL-szezon, nagy hiányzókkal, és az elmúlt évek legnagyobb botrányával.
Koni Dole 2012 októberében, a montanai amerikai foci szezon utolsó mérkőzésén törte el olyan szerencsétlenül a jobb lábát, hogy azt térd alatt amputálni kellett. Dole azonban már három hónappal a műtét után újra tagja volt iskolája birkózócsapatának, a nyáron a rövidtávfutó-csapattal edzett, majd kevesebb, mint egy évvel az amputáció után már ott volt az amerikaifutball-csapat idénynyitóján is.
A gepárdlábas játékos indíthatta az első futójátékot, majd két touchdownt is szerzett a 45-0-ra megnyert mérkőzésen. A támadások mellett a védelemben is helyet kapott, egyszer az ellenfél irányítóját is szerelte.
A Sport TV már korábban is hangsúlyozta, több mérkőzést fognak adni az idén, úgy tudjuk tizenöt százalékkal nő az élőben közvetített mérkőzések száma. Előreláthatólag három olyan vasárnap lesz az alapszakaszban, amikor az esti tízes meccs mellett a hétórás meccs is képernyőre kerül, és a lehető többször adnak majd csütörtök éjszakai találkozókat is, de pontos időpontokkal ezzel kapcsolatban még nem tudnak szolgálni.
Az viszont biztos, hogy minden héten legalább két NFL-mérkőzés lesz a Sport TV műsorán, ebben a naptári évben összesen ötvenet láthatunk, és a múlt évekhez hasonlóan a komplett rájátszást.
Mi a helyzet az NCAA-vel, mellyel eddig bőségesen ellátott minket az ESPN America? Az egyetemi bajnokságot az idén is a Digi Sport és az Eurosport 2 adja majd. Alternatív megoldás az ESPN Player, ahol havi/éves előfizetés után mindenki szabadon válogathat a meccsek között, hetente negyvenet lehet megnézni.
Az eheti program:
NFL
ma éjjel
02:30: Denver Broncos - Baltimore Ravens (Sport 1)
vasárnap
18:30: New Orleans Saints - Atlanta Falcons (Sport 1)
22:15: San Francisco 49ers - Green Bay Packers (Sport1)
NCAA
szombat
17:55: Florida-Miami (Digi Sport 1)
21:30: Penn State - Eastern Michigan (Eurosport 2)
01:55: Notre Dame-Michigan
A Boston College a Villanova Wildcatset fogadta az egyetemi amerikaifutball-bajnokság nyitófordulójában a hétvégén, a vendégek egy trükkjátékkal nyitották a meccset.
A magyar származású NFL-es rúgó, Meskó Zoltán a hatszoros Super Bowl-győztes Pittsburgh Steelersnél folytatja pályafutását, jelentette be az igazolást a klub hétfő éjjel.
Az NFL-ben augusztus 31-én éjfélig van idejük a csapatoknak, hogy bejelentsék az aktuális idényre megtartott játékosok névsorát, ami legfeljebb 53 fő lehet. A nyári edzőtáborokban és az előszezonban jóval nagyobb keretszámmal dolgozó csapatok így a dátum közeledtével egyre fájdalmasabb műveleteket kénytelenek végezni, hogy elérjék a megengedett maximális keretszámot. A New England Patriots most két, a magyar szurkolók közt is nagyon népszerű játékost küldött el, nevezetesen Meskó Zoltán puntert és Tim Tebow irányítót.
Az erdélyi születésű, magyarul is kiválóan beszélő Meskó rutinosnak számított az NFL-ben, hiszen 2010 óta erősítette a Patriots sorait, ahova ötödik körös draft pickként került, Gogolák Péter után először első generációs magyarként az NFL-be. Az egyetemen a Michigan Wolverines csapatában játszó Meskó jó néhány egyetemi rekordot megdöntött, és a Patriots soraiban az NFL egyik legjobb puntereként tartották számon. Tavalyi szezonja viszont nem sikerült olyan fényesen, és a Patriots döntése szerint ezentúl Ryan Allen, a Louisiana Techről draftolt újonc punter veszi át a helyét. Facebook-oldalán Meskó rövid posztban köszönt el mindenkitől. „New England jobban fog hiányozni, mint bármi más, de azt kell mondjam: megérte ez a kaland” – írta a 27 éves játékos.
Az NFL egyik legellentmondásosabb jelenségének számító Tim Tebow idén tavasszal került a New England Patriotshoz, miután előző csapata, a New York Jets szinte a teljes 2012-es szezonra kispadmelegítőnek használta, az idei drafton pedig leigazolták a nagy reménységnek számító Geno Smith-t. Tebow ugyan az előszezonbeli meccseken játszott a Patriots soraiban, és volt is néhány szép megmozdulása, mégsem tudott megmaradni a csapat soraiban, ahol Tom Brady cseréjének szánták: ezt a posztot ezentúl Ryan Mallett fogja betölteni.
A Florida Gators soraiban egyetemi nemzeti bajnokságot, illetve Heisman-trófeát is nyerő Tebow, Meskóhoz hasonlóan a 2010-es drafton talált magának profi csapatot: az első körben választotta ki a Denver Broncos, akik Peyton Manning 2012-es érkezésével váltak meg tőle, annak ellenére, hogy a vallásosságáról és a jellegzetes térdepléseiről mémmé váló fiatal irányító a 2011-es szezonban a rájátszásba vezette a csapatot, ahol a Pittsburgh Steelers legyőzése után épp Meskó csapata, a New England Patriots búcsúztatta őket a Super Bowl-reményektől. Tim Tebow NFL-karrierjére valószínűleg ezzel az eseménnyel került végleg pont, hiszen reálisan szemlélve nem valószínű, hogy az igazi vezérként küzdő, de még mindig kifogásolható technikával dobó, pontatlan játékost bármilyen csapat leigazolná a jövőben.
Már hetek óta néhány autogram miatt áll a bál az amerikai sportéletben, és leginkább az egyetemi amerikaifutballban, a tavalyi Heisman-győztes Johnny Manziel ellen az a vád, hogy pénzt fogadott el néhány aláírásért, ezt viszont szigorúan tiltják az NCAA szabályai. Texas A&M-irányító cáfol, klubja hallgat.
Ettől függetlenül a quarterbacket azóta párszor keresztre feszítették, kimaradt a SEC-es válogatottból, vasárnap órákon át faggatta az NCAA, egyelőre azt sem lehet tudni pontosan, mi lesz a sorsa (továbbra is edzésben van), de a botrány újabb adalék ahhoz a problémakörhöz, amit már régóta görget maga előtt a szervezet.
Évek, évtizedek óta buknak ki kisebb-nagyobb balhék amiatt, hogy pénzzel vagy ajándékokkal csábítják az egyetemi futballistákat. Néha nagyot bukik egy-egy egyetemi program, mint például a Southern Methodist University, ahol a komplett futballprogramot betiltották egy évre a szabályok megszegése miatt a nyolcvanas évek végén.
Az ESPN 30 for 30 sorozatának része az SMU-botrányról
Teljesen nyilvánvaló, a jelenséget nem lehet megszüntetni könnyen, ezért ma már egyes edzők, szakemberek azt mondják, inkább fizessék meg a futballistákat, hiszen az egyetemek súlyos milliókat keresnek rajtuk.
Az egyik ilyen vélemény a nagynevű Mack Browntól jött, aki a Texas Longhornst irányítja már tizenöt éve. A mester azt mondta, "igenis fizetni kell nekik, ezek a srácok készek meghalni a pályán, miközben mi, a Longhorns 163 millió dollárt kerestünk a múlt évben nekik köszönhetően". Brown egyébként az egyik legjobban fizetett college-edző.
De nemcsak ő gondolja így, korábban egy másik ügy kapcsán a Maryland-edző Randy Edsall mondta, hogy nem fair, hogy pont azok nem kapnak pénzt, akikből hasznot húznak.
A tavaly nagyszerű szezont záró NFL-es Minnesota Vikings-sztár, Adrian Peterson sem gondolja másképp a dolgot, egyértelműen kiállt Manziel mellett. „Az egyetemek egy rakás pénzt keresnek az egyetemi sportolókon nagy általánosságban. Úgyhogy igen, pénzt kellene keresniük a játékosoknak is. Az egyetemek milliókat zsebeltek be azokból a srácokból is, akikkel én együtt játszottam. Ha valaki olyan helyzetbe kerül, hogy pénzt kaphat egy aláírásért, akkor tegye meg, és ne tiltsák ezt a szabályok".
A modern rabszolgatartástól azért így is távol áll a college-sportolók élete, a legjobbak ösztöndíjjal tanulnak a topegyetemeken, teljes ellátást, könyveket kapnak, ami nagy szó egy olyan országban, ahol horrorárakon lehet bekerülni a jobb felsőoktatási intézményekbe.
Viszont tényleg hatalmas üzlet az egyetemi amerikaifutball, a sportcsatornák egymást tapossák a jobb meccsekért, milliárdokért mennek el a közvetítési jogok, a merch-cuccokból rengeteg pénz folyik be, a stadionok pedig dugig vannak a nagycsapatoknál.
Az ügy mindenesetre az idén már ott tart, hogy nemrég Newt Gingrick, aki tavaly republikánus elnökjelölt volt, is elmondta a véleményét a játékosok mellett kampányolva. „Az egyetemi futball hihetetlenül nyereséges üzlet, csak nem a játékosoknak. Azt hiszem, az egész NCAA-rendszert újra kellene gondolni. Ezek a sportolók már nem amatőrök. Az egyetemük, az edzőik profiként kezelik őket, csak épp pénzt nem kapnak".
Azt sem szabad elfelejteni viszont, hogy az NFL-be bekerülő újoncok egy része micsoda esztelen költekezésbe kezd már első évében, szórja a pénzt, nagy lábon él, csinálja a balhékat. Érthető, ha az NCAA ettől a jelenségtől szeretné megkímélni az egyetemeket, ahol már így is félistenek a játékosok.
Visszaadott Heisman, nemi erőszak vádja, ablakon kidobott laptop és pedofil állat is szerepel válogatásunkban, mely az 1998-tól 2014-ig, a College Football Playoff bevezetéséig tartó BCS, azaz Bowl Championship Series korszakát tekinti át.
A balhék nagy részét persze a college fociban tiltottnak számító plusz jövedelmek kérdése okozta, legyen szó továbbértékesített repiajándékokról vagy meccs-ereklyékről, ajándék cipőkről vagy stikában utalt reklámjövedelmekről.
A legnagyobb bomba a Saintsszel később Super Bowlt nyerő Reggie Bush 2007-ben kirobbant botránya volt. A kiváló running back a USC Trojansszal remek szezonokat produkált és más díjakkal együtt a 2005-ös Heisman Trophyt is behúzta. Aztán robbant a bomba, amikor egy Lloyd Blake nevű ügynök előhozakodott vele, hogy Reggie és családja mennyi ajándékot kapott (limuzinos furikázás és egyéb kellemetességek) és hogyan... természetesen az NCAA szabályai ellenére. Mivel a csapat is tudott erről, ezért a Trojanst alaposan megbüntették többek között győzelmek elvételével, az ösztöndíjkeret limitálásával és kétévnyi eltiltást a postseason bowloktól, az erkölcsi veszteségük is jelentős volt. Bush pedig a botrány hatására 2010-ben visszaadta a Heismant, úgy, hogy előtte pár hónappal egy Vince Lombardival gazdagodott.
A Penn State is utóbbi évek egyik legnagyobb botrányát tudhatja magáénak, noha az illető, aki az egész galibát okozta, bizonyos Gerald "Jerry" Sandusky, aki élete hátralévő részében szerencsére a börtön hűvösét és kiváló közösségét élvezheti, 2012-ben már nem volt az egyetem alkalmazottja.
Akkor derült ki ugyanis, hogy egykori defensive coordinator vagy 15 éven át molesztált 10 fiút többek között az egyetem öltözőiben is. Az eset felért egy hegyomlással a Penn számára. A liga a csapatot 14 szezonra visszamenőleg büntette elvett győzelmekkel, és 60 millió dolláros büntetést kellett fizetniük. A legendás, a csapatnál 1950 óta edzősködő "Joe Pa" azaz Joe Paterno a pedofil állat letartóztatása után négy nappal repült az állásából és további lefejezések is történtek.
Egy másik botrányban nem kisfiúk szerepeltek szerencsére, ellenben egy hölgyemény, bizonyos Katie Hnida, aki rúgójátékosként a második nő volt, aki footballcsapatnál rosterre került, mégpedig a University of Coloradonál, majd miután elküldték (ki tudja, lehet, hogy hasonlóan tehetséges volt, mint a tavaly a Jetsnél próbálkozó kisasszony...) bedobta, hogy megerőszakolták, mialatt a csapatnál volt.
Természetesen a médiában, természetesen miután lapátra tették és természetesen az egyetem kérte, hogy nyomozzák ki, hogy mi történt Hnidával. A csapat akkori vezetőedzője Gary Barnett nyilatkozatában pedig rúgott párat verbálisan a volt kicker hölgybe. A kissé arrogáns mondatok és a játékosai mellett való maximális kiállás azonban ezúttal nem volt túl kifizetődő (az állásába került) egy olyan helyzetben, amikor Katie Hnida ügye már a hatodik szexuális visszaéléssel kapcsolatos volt a csapat háza táján és volt szó többek között rossz helyen lévő sztriptíztáncosnőkről is.
Utolsó hősünk pedig egy szintén Heisman-győztes, mégpedig Cam Newton, aki előbb Florida Gatorsnél alkotott be, amikor letartóztatták egy laptop ellopásának vádjával, amin nem sokat segített az, hogy kidobta a bizonyos tárgyat az ablakon, hátha úgy nem találják meg a nyomozók. Innen útja egy rövid Blinn College-beli kitérő után az Auburnhöz vezetett, de ekkor már az apja keverte a szutykot, aki állítólag 100 000 és 180 000 dollár körüli összeget kért a Missisippi State csapatáról ahhoz, hogy a fia inkább hozzájuk igazoljon. Cam pedig csak úgy úszta meg a szankciókat, hogy valószínűsítették: nem tudott a piszkos üzelmekről és az Auburn is szerencsésnek mondhatja magát, mert a nyomozás szerint náluk már nem akart sunnyogni a gyermekét gyakorlatilag áruba bocsátó apuka.
Az igazán hardcore college-ajongók már inkább azzal vannak elfoglalva, kiket, hány csillagos tehetségeket toboroz kedvenc csapatuk a következő évekre. Számukra jó hír, hogy a Bleacherreport remek térképének köszönhetően most minden fontosat meg lehet tudni a legnagyobb ígéretekről, kik ők, és honnan jönnek.
A tehetséges Schultz, akit kinézett a Notre Dame még Utahban? Hányan próbálják elvinni az ötcsillagos illinoisi linebackert? Minden kiderül a térképről. Az igazán elvetemültek persze nem elégednek meg ennyivel, a 247Sports honlapján még mélyebbre áshatnak.
A Nebraska Cornhuskers-vezetőedző Bo Pelini csapatértekezletet tartott éppen a közelmúltban, amikor az egyik játékos, Thad Randle telefonja megszólalt. A Cornhuskers megbeszélésein ez legalább akkora bűn, mintha valaki anyázná a főnököt, úgyhogy Belini annyira ideges lett, hogy kiment a teremből, a játékosok pedig kínos csöndben várakoztak, mi lesz most.
Pelini egy kalapáccsal tért vissza a terembe, amivel aztán szétverte Randle telefonját. A 185 centis, 130 kilós defensive end lelkét ezt megviselte, sértődötten kisétált, Pelini utána, aztán nem sokkal később már csak ordibálást és dörömbölést lehetett hallani. Többen rémülten szaladtak utánuk, és remélték, hogy Randle nem törli fel a padlót az edzővel, amikor a kivetítőn megjelent a felirat, csak szívattunk titeket, ma edzés helyett mozi lett.
A beavatottak rögtön filmezni kezdték a többieket, néhány játékosnak majdnem megállt a szíve, Randle pedig, aki szintén benne volt a szívatásban, Pelinivel együtt sírva röhögött.
Sokan azért esküsznek a college-footballra, mert a hangulat több stadionban simán veri az NFL-es meccsekét, még ha nem is az európai sporteseményeken megszokott szurkolás a jellemző. Rezesbandák, rengeteg jó nő, és félelmetes meccs előtti hangolások. Híres hírhedt arénákból van bőven, mi ötöt választottunk.
1. Bryant-Denny Stadium (Alabama Crimson Tide)
Az utóbbi évek legjobb egyetemi csapatának stadionjában egyszerűen nem lehet gond a hangulattal, az 1921-ben épült arénába 101,821 ember fér el a rangadókon, csak négy stadion nagyobb ennél az Egyesült Államokban, legutóbb 2010-ben bővítették ki. A Roll Tide-skandálás százezer ember előadásában pedig elég meggyőző tud lenni.
2. Memorial Stadium (Clemson Tigers)
Vagy csak szerényen Death Valley, ahol a South Carolina-i csapat nyolcvanezer ember előtt szokta fogadni az ellenfelet. A Death Valley kifejezés a legenda szerint onnan jött, hogy egy temetőre lehetett rálátni az arénából, mielőtt megépült a felső karéj, meg persze a kaliforniai Death Valley Nemzeti Park is bejátszott.Mindenesetre a Clemsonnak remekül megy otthon, 2007-ben pedig rekordot döntöttek, 133 decibellel üvöltött a közönség.
3. Michigan Stadium (Michigan Wolverines)
A egyetemi futball egyik kultikus helyszíne, melynek Nagy Ház beceneve már csak azért is indokolt, mert 109 ezres befogadóképességével az Egyesült Államok legnagyobb futballmeccsre használt stadionja. Zsúfolódtak már össze itt 114 ezren is, egy Notre Dame elleni meccset néztek meg ennyien, az volt az első éjszakai meccs az arénában. Átlagnézőszámban nehezen verhetők.
4. Kyle Field (Texas A&M)
A tizenkettedik ember otthona több amerikai sportlap szerint is az egyik legfélelmetesebb stadion a college footballban. Nyolcvankétezren férnek el benne, de hamarosan 102 ezresre bővítik, a hangulat viszont már ennyi emberrel is ütős. Már több mint egy évszázada megválasztják a Yell Leadereket, akik irányítják a szurkolást, gyakran már a meccsek előtti éjszaka több tízezren összegyűlnek a stadionban, hogy hangoljanak a meccsre.
5. Ohio Stadium (Ohio Buckeyes)
Papíron 102 ezres az Ohio State Buckeyes otthona, tavaly viszont négyezerrel több embert sikerült bepréselni a Nebraska Cornhuskers elleni mérkőzésre. Legendás történet, hogy az Iowa edzője egyszer arra panaszkodott, túl hangos a helyi közönség, ezért irányítója nem tudta hívni a játékokat, úgyhogy a tréner azt javasolta, a túl hangos közönséggel rendelkező csapatokat büntetni kéne. Az O-H-I-O skandálás gyakran járja körbe az arénát, a négy lelátó egy-egy betűt tesz hozzá.
Az egyetemi bajnokság csütörtök éjjel kezdődik, addig kiemelten foglalkozunk a témával.
Az attleborói bíróságon gyilkosság miatt emeltek vádat az NFL-es Aaron Hernandez ellen csütörtök este, a vád szerint ő ölte meg június 17-én a huszonhét éves félprofit, Odin Lloydot.
Aaron Minor még az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban is csak újonc, ám a napokban a USC edzésén csinált egy touchdownt érő elkapást, mellyel rögtön az internet sztárja lett.
Pam Oliver évek óta az egyik legismertebb arca az NFL-közvetítéseknek. Hétfő hajnalban is az Indianapolis Colts–New York Giants felkészülési meccs előtt a pálya szélén épp interjút készített, amikor megtörtént a baj.
Legalábbis az egyetemi bajnokság Mississippi State centere, Dillon Day megmutatja, hogy kell ezt csinálni, vagy az is lehet, hogy a déli államban csak így dobják fel a sportot.
A csapat trénere edzés helyett vitte el szórakozni a csapatot, ahol a 195 centis 135 kilós játékos nagy átéléssel bemutatta a tökéletes gurítást, amiért most az egész internet rajong.
Centerként a pályán az ő feladata, hogy elindítsa az akciókat a tojáslabdát hátraadva.
Az NFL vezetősége megunta, hogy egyre több amerikaifutballista egyre bizarrabb maszkokban jelenik meg a mérkőzéseken, úgyhogy a napokban szomorú hírt közöltek a játékosokkal: az idei szezontól betiltják ezeket a sisakokat.
Rovataink a Facebookon