Angela Merkel koronavírus-tesztje negatív lett, több ország szigorított intézkedésein, újabb sportesemény maradt el a koronavírus miatt, az olimpia jövője pedig még mindig kérdéses. Ezekről olvashat alább a posztjainkban koronavírus-ügyben:
Angela Merkel koronavírus-tesztje negatív lett, több ország szigorított intézkedésein, újabb sportesemény maradt el a koronavírus miatt, az olimpia jövője pedig még mindig kérdéses. Ezekről olvashat alább a posztjainkban koronavírus-ügyben:
A lakókról gondoskodó személyzet inkább elmenekült a járvány elől, magára hagyták a a magukról gondoskodni képtelen idős embereket.
Az Európai Labdarúgó Szövetség hétfőn este döntött arról, hogy elhalasztják a a férfi és a női Bajnokok Ligája, valamint az Európa-liga döntőjét. Mindhárom mérkőzést májusban rendezték volna, az új időpontokról viszont még nem született döntés.
Huszonegy napos vesztegzárat rendelt el Dél-Afrikában az elnök miután az elmúlt héten az országban 61-ről 400-ra emelkedett a koronavírus-fertőzöttek száma. A országban csütörtök este lép életbe az 56 millió embert érintő vesztegzár, melynek betartását a rendőrség és a katonaság fogja ellenőrizni. Minden nemzetközi repülőjáratot leállítanak az országban, és szigorú lakhelyelhagyási szabályok lépnek életbe.
Januárban Japánban az elsők között jelent meg a Kínából indult új koronavírus, de csak február végén kezdtek el komolyabb intézkedéseket hozni a járvány terjedése miatt, március végére pedig már ezek feloldásáról beszélnek, az élet kezd visszatérni a normális kerékvágásba. A hivatalos adatok szerint alacsony a fertőzöttek száma, és a kormány és a helyi operatív törzs szerint megfékezték a vírust; a szkeptikusabb szakemberek viszont úgy vélik, nem tesztelnek eleget, és ezért nem tudják, mekkora a baj valójában.
É szbe kapott az iráni vezetés, miközben a hivatalosan jelentett koronavírus-fertőzöttek száma 23 049-re, a halottaké pedig 1812-re nőtt az országban. Néhány hét alatt eljutottunk onnan, hogy Ali Hamenei ajatollah, Irán legfelsőbb vezetője arról beszélt, az irániaknak nem kell aggódniuk a koronavírus miatt, hiszen hamarosan magától el fog tűnni az országból, oda, hogy az állami televízióban már 3,5 millió iráni halottal riogattak, és az utazási korlátozások betartását kérték.
Az egyik intézet 2020-ban 2 százalékos GDP-csökkenést jelez előre, egy másik viszont azt mondja, hogy a járvány ellenére is bővülni fog a magyar gazdaság: 0,8 százalékkal. Részletek ebben az összesítésben.
A texasi főügyész, Ken Paxtonjelentette be hétfőn, hogy betiltják a nem szükségszerű műtétek elvégzését. Pontosabban azoknak az orvosi beavatkozásoknak a végrehajtását, amiknek az elvégzése "orvosi szempontból nem halaszthatatlan". A főügyész ide sorolta azokat az abortuszokat is, amik nem azt a célt szolgálják, hogy az anya életét megmentsék.
Komoly kritikát kapott a Nemzetközi Olimpiai Bizottság elnöke egy olimpiai bajnok kerékpárostól. Már több nemzeti szervezet is megszólalt, és a japán miniszterelnök is, ezeket ebben a cikkben szedtük össze.
Nem Yorkban, Washingtonban (nem a fővárosban, a nyugati parti államban) és Kaliforniában bevetik az amerikai tartalékos haderőt, a Nemzeti Gárdát, és egy-egy kórházhajót is kivezényelnek az államok partjaihoz.
Felfüggesztették az uniós költségvetési szabályokat az európai gazdasági és pénzügyminiszterek hétfőn. Így a koronavírus miatt kialakult gazdasági válság kezelése során a tagállamoknak nem kell tartaniuk magukat a bruttó hazai termék (GDP) 3 százalékában megszabott költségvetési hiánycélhoz, és a GDP 60 százalékára korlátozott államadósság kritériumához sem.
Az UEFA csak most engedte el végleg a Bajnokok Ligáját, bizonytalan időre elhalasztotta a valamikor májusra tervezett döntőt.
Összevonnak több háziorvosi és gyermekorvosi ügyeletet, „akut betegellátó központokat” hoznak létre, külön foglalkoznak majd a légúti, és nem légúti panaszokkal. A háziorvosok szerint van benne ráció.
A főpolgármester Facebookon számolt be a Fővárosi Önkormányzat új intézkedéseiről.
Egy 80 éves krónikus betegséggel küzdő férfi a koronavírus újabb magyarországi áldozata. Összesen 8 halálos áldozatnál és 21 gyógyultnál tart a járvány itthon.
Orbán Viktor történelmi felhatalmazást kapott a veszélyhelyzettel, miközben csapdahelyzetbe került az ellenzék. Összegyűjtöttünk mindent, amit a koronavírus elleni rendkívüli törvényről tudni érdemes: Akkor a kormánynak most tényleg korlátlan hatalma van? Van amúgy bármilyen kontroll a kormány felett?
137 igen, 52 nem aránnyal nem lett meg a 4/5-ös parlamenti többség a koronavírusos (köznapibb nevén: felhatalmazási) törvényjavaslat sürgős, kivételes eljárásban történő tárgyalásához és keddi elfogadásához. Nemmel az ellenzék szavazott, ugyanakkor a jogszabályt már jövő héten kedden 2/3-os többséggel egyedül is el tudja fogadni a Fidesz–KDNP frakciószövetség.
Tedrosz Adamon Gebrejeszusz, az Egészségügyi Világszervezet (WHO) főigazgatója most hétfőn már arról beszélt, hogy a pandémia most kezd el igazán felgyorsulni.
A pandémia felgyorsult. Az első 100 ezer esetig 67 nap telt el, a következő 100 ezerig már csak 11 nap. A harmadik 100 ezer új fertőzött elérése mindössze 4 napba telt a vírusnak.
- mondta.
A rendőrség szerint egyesek magukat hatósági személynek kiadva arra hivatkoznak, hogy ingatlanfertőtlenítést hajtanak végre, a koronavírus szűrésére alkalmas tesztet és maszkot értékesítenek vagy idősek ellátására szolgáltatást ajánlanak fel.
„Ezek a bűnözők azokat a félelmeket és aggodalmakat használják ki, amelyeket a koronavírus-járvány kelt az önmaguk és szeretteik egészségét féltő emberekben.”
Április 3-ig adott erre engedélyt az olasz légügyi hatóság az önkormányzatoknak. Ha a kamera észrevesz valakit, amint épp megszegi a kijárási tilalmat, riasztják a rendőrséget.
Ami csökkenést mutat a szombati 793-hez és a vasárnapi 651 új áldozathoz képest. Az ország egészében jelenleg 63928 fertőzött esetről tudni összesen, eddig 6078 ember halt meg a betegség miatt. A járvány elkezdődése óta Olaszországban 23 orvos vált a vírus áldozatává, az olasz orvosszövetség szerint 4824 egészségügyi dolgozó kapta el a koronavírust.
A 65 éves német kancellár vasárnap vonult otthoni karanténba, miután kiderült, hogy pénteken érintkezett egy orvossal, aki pozitív lett koronavírusra. A kancellár jól van, elvégezték rajta az első tesztet, negatív lett.
A telefonok gelolokációs adatait is bevetik Moszkvában: mindenki értesítést kap, ha a helyadatok szerint kapcsolatba lépet egy fertőzöttel, hogy izolálhassa magát. A kontaktusról a járvány ellen küzdő hatóságok is értesülnek persze, de a digitális nyomkövetés adatvédelmi és személyiségi jogi aggályokat is felvet.
A hétfői adatok szerint összesen már 41569-en fertőződtek meg az Egyesült Államokban (ebből 8023 új fertőzött), az elhunytak száma pedig elérte a 504-et . A 40 ezernél is magasabb fertőzött-számmal az USA már a 3. helyre került, ennél több fertőzött eset csak Olaszországban és Kínában található.
Vizsgálják, hogy az USA-ban a többi országhoz képest miért fertőződnek meg ilyen nagy arányban a fiatalok. Egyes vélemények szerint ennek köze lehet ahhoz, hogy ameirkában nagyon sok fiatal használ e-cigarettát és vaporizátort.
Bill de Blasio, New York polgármestere hétfőn kijelentette: a rendelkezésre álló felszereléssel, további segítség nélkül a New York-i kórházak már csak ezt a hetet bírják ki, azután már "lesznek olyanok, akiket nem tudunk megmenteni, pedig megfelelő felszereléssel őket is meg lehetne menteni". New York állam kormányzója délutánra elrendelte, hogy a New York-i kórházaknak el kell érniük a legalább 50%-os növekedést.
„A Nemzetközi Olimpiai Bizottság (IOC) az elmúlt 125 év alatt számtalan nehéz helyzettel állt szemben. Az olimpiai játékok jelenkori népszerűsége arra sarkall, hogy bízzunk a döntéseikben. A koronavírus-járvány okozta rendkívüli helyzetben sem látja a Magyar Olimpiai Bizottság célravezetőnek, hogy a szakértői véleményekre támaszkodó IOC vezetőség határozatát kétségbe vonja. Biztosak vagyunk abban, hogy a XXXII. Nyári Olimpiai Játékok megrendezésével kapcsolatban megfelelő döntést fognak hozni, amikor ez időszerű” – áll a MOB közleményében.
Hétfőn a Spanyol Labdarúgó Szövetség (RFEF) hétfőn a labdarúgóligával, a La Ligával közösen úgy döntött, hogy az első körben április 3-ig felfüggesztett versenysorozatok újraindítását határozatlan ideig elnapolják.
Megnéztem, mi a helyzet az olyan helyekkel, mint Szíria, Afganisztán vagy a Gázai-övezet. Persze a meleg víruslassító hatásában még mindig reménykedhetnek.