új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Minden háztartásba ideális ez a 40 dolláros Star Wars-kütyü, de főleg ott hasznos, ahol az apuka vagy a gyerek látványosan elszabotálja valami halaszthatatlan alibimelóval a vasárnapi ebéd előtti hagymapucolást és zöldségaprítást. (via Thinkgeek)

    deszka
    Fotó: thinkgeek.com / Geektyrant
  • Szegény medve, egy vödörrel a fején kóborolt több mint egy hónapig a nagy amerikai semmiben.

    Fogalmam sincs, hogy lehet egy hónapig így élni, én biztos belehaltam volna. Gyanítjuk, hogy nem egy balul sikerült bucket challenge áldozata lett (hogy a facebookon terjedő láncversekről már ne is beszéljünk), egyszerűen csak rosszkor volt rossz helyen. De sebaj, jöttek végül jó emberek, akik levágták róla a vödröt.

    (Washington Post)

  • 1964. szeptember 2-án született Keanu Reeves, vagyis bármilyen hihetetlen, ma 50 éves. A Féktelenül, Az ördög ügyvédje és a Mátrix sztárja simán letagadhatna húsz évet, annyira jól tartja magát. Sajnos mostanában messze nem játszik olyan jó filmekben, mint a kilencvenes vagy a kétezres években, a tavalyi 47 ronin is elég pocsékra sikerült. Igaz, hogy újabban jobban érdekli a rendezés, A Thai Chi harcosa volt az első ilyen próbálkozása. Itt a trailere:

    Man Of Tai Chi
  • És most a szűk egy hónappal ezelőtti konteónapunk egyik Mindeközben-posztjához érkezett helyreigazítást közlünk:

    "Az Index augusztus 5-én „Van egy titokzatos ház a 18. kerületben, amit egyszerűen csak Fehér Ház Klubnak hívnak” címmel közölt posztot egy pestszentlőrinci házról. A poszt tartalma kitalált, annak valóság alapja nincs. A cikk célja az volt, hogy abszurd feltevésekkel, kitalált össze esküvés elmélettel felhívja az olvasó figyelmét. A cikk szerzője véletlenszerűen kiválasztott egy ingatlant, és kétértelmű megfogalmazással felkeltette az érdeklődést. Sajnálatos módon a cikk negatív fényben tünteti fel a tulajdonosokat, amiért elnézésüket kérjük."

  • Békéscsabán több mint egy hónappal ezelőtt veszett el Buksi, a kétéves labrador szuka. Csodák csodájára száz kilométerrel odébb, a Szegedhez tartozó Kiskundorozsmán találtak rá rendőrjárőrök, írja a Délmagyarország.

    A kutyában volt chip, így gyorsan azonosítani tudták lakhelyét.

    A lapnak nyilatkozó állatvédő szerint a riadtan kóborló kutyák óránként 5-10 kilométert is képesek megtenni, de lakóhelyüktől ennyire messzire nem, legfeljebb a szomszéd településig szoktak elcsatangolni.

  • amit úgy oldanak meg, hogy összerugdossák szerencsétlen áldozatukat? Az orosz utakon készült felvételeken már szinte mindent láttuk, de ez azért még ott is kivételes. Persze az is lehet, hogy az egész megrendezett. Meg azért mégiscsak megvernek egy embert a felvételen, úgyhogy nem illik nevetni.

    A mesefigurák bekeményítettek
  • Foto Putto
    Foto Putto

    Kálvin téri M4 állomás beázás. De nem esik az eső. A födém láthatóan, csíkokban át van ázva. Tudtommal fent nem esett. A vödrök indokoltan voltak, rendesen csöpögött.

    – írja Putto.

    Nem először ázott be az új állomás, július 22-én szakasztott ugyanez történt. Akkor a BKK ezt válaszolta lapunknak:

    Az M4-es metró Kálvin téri állomásához kapcsolódó új aluljárórész gépházában található egy csatornavíz-átemelő szivattyú. Múlt csütörtökön egy, a metróállomással szomszédos – magántulajdonú - ingatlanban dugulás-elhárítás zajlott, melynek során túlnyomás keletkezett a rendszerben, s ennek hatására meghibásodott a metróállomás gépházában található csatornavíz-átemelő szivattyú. A csatornavíz a megnyílt csőkötéseken keresztül szivárogni kezdett. A víz az állomás közbenső födémén keresztül elérte az állomás peronszintjét, illetve a még mélyebben található összekötő folyosót is.

    Úgy túnik, kéthavonta dugulás van a szomszédos házban. Legközelebb esőkabáttal érkezzenek!

  • Nagyjából ezt üzente Hopkinséknak még meg sem született gyerekük Pennsylvaniában (tipp: nézze a hüvelykujját):

    A gyerek beceneve egy Happy Days-szereplő után Fonzie-magzat (hogy miért, arról itt van egy kép).

  • Egy nashville-i nevelőintézetből harmincketten szöktek meg hétfő éjjel, a legtöbbjüket már sikerült azóta elkapnia a rendőrségnek, nyolcan viszont még mindig szökésben vannak, úgyhogy most nyilvánosságra hozták a fotójukat. Az intézet vezetője azt mondta keddi sajtótájékoztatóján, a szökésben lévők büntetett előéletűek, és elég nagy előnyük van a rendőrséggel szemben,  de továbbra is nagy erőkkel kutatnak utánuk.  

  • Az Eyjafjallajökullnál sokkalta felhasználóbarátabb nevű izlandi vulkán kezd belejönni az aktív vulkáni tevékenységbe, négy nappal a kitörés kezdete után már nem csak csordogál a láva az északi oldalon.  A légi közlekedés számára továbbra is a második legmagasabb, narancssárga riasztás van érvényben, ami arra utal, hogy a szakértők lehetőséget látnak egy robbanásszerű kitörésre is. 

  • Itt az új dili. A fideszes Boldog István országgyűlési képviselő, egyben a Jász-Nagykun-Szolnok megyei Kétpó polgármestere posztolt a facebookon a falujában nyíló Nemzeti Pékségről.

  • Egy autó is felborult abban a balesetben, amelyik Kőbányán, a Harmat és a Kada utca kereszteződésében történt. A képet beküldő olvasónk szerint több súlyos balesetet látott már ebben a kereszteződésben, pedig csak egy éve lakik a környéken.

    A lehetséges okoról, és eddigi tapasztalatairól ezt írja:

    A Harmat a Kada előtt szép sima és egyenes. Csábítja az embert, hogy nyomja neki. Nem ritka a 80-100-as tempó, jellemzően ordító zenével párosulva. Gondolom az Újhegyre tartó ifjú titánok :) Bár eddig pont az öregebbeket láttam, mint vétkeseket. Ittas vezetés, stb. 

  • Kis kitekintés: Michael McKevitt a Valódi IRA feltételezett vezetője volt, amiért most 20 éves börtönbüntetését tölti. De sosem adja fel, többedszerre próbálja elérni, hogy engedjék ki, többek között azzal érvel, hogy

    mintarab,

    aki ráadásul egy csomó szociális tevékenységet végez, mint például a

    • színjátszás
    • retorikaképzés
    • webdesign-kurzus
    • kreatív írás
    • franciaórák és
    • jóga

    McKevitt 65 éves, 2003-ban 20 évre ítélték. A Valódi IRA félkatonai ír csoportot gyanítják egyebek között Észak-Írország egyik legvéresebb terrorista merénylete, az 1998-ban Omagh-ban végrehajtott pokolgépes robbantás mögött, amely 29 embert ölt meg, és százakat megsebesített. A Valódi IRA 1997-ben vált ki az Ír Köztársasági Hadseregből (IRA), amikor az tűzszünetet hirdetett az észak-írországi brit uralom ellen folyó fegyveres harcában. A civilben üzletember McKevittet terrorcselekmény megszervezése, illetve illegális szervezetben való részvétel miatt találták bűnösnek, büntetése akár életfogytiglan is lehetett volna.

  • Remélem nem úgy fog szólni, mintha olyan ötvenes taták játszanák, mint amilyenek mi vagyunk.

    kommentálta Billy Gould basszusgitáros a Rolling Stone-nak a 18 év után megjelenő új, de azért nem olyan váratlan studióalbumról szóló hírt. A még cím nélküli albumot a Motherfucker című szám fogja bevezetni november végén, ezt idén a Hyde Parkban már el is játszották. Az interjúban sokat faggatják Gouldot, hogy mégis mire lehet számítani, ami azért tényleg elég felesleges próbálkozás egy Faith No More-albumról esetében. Na jó, annyit azért etetésnek megkapunk, hogy az együttesre nagy hatással volt egy bizonyos Ferus Mustafov bolgár muzsikus, meg úgy általában a balkáni zenék. Tessék, itt a fogódzó:

  • Balog Ádám mno.hu-nak adott interjújából kiderül, hogy szerinte égetően hiányoznak itthon az olyan közgazdasági képzések, amelyek beindításán a jegybank alapítványai jelenleg dolgoznak. Ezek azok az alapítványok, amelyekre a teljes magyar felsőoktatás éves állami támogatásának másfélszeresét, 200 milliárdot költ a jegybank.

    Balog Ádám a jegybank honlapja szerint egy közgázos közgazdász és egy pázmányos jogi diplomával rendelkezik, emellett egy Közgázon végezhető egyéves külföldi üzleti mesterképzést (CEMS) végzett el. A mesterdiplománál magasabb tudományos fokozata nincs, de ettől függetlenül nyilván megfelelő rálátása van a teljes magyar közgazdasági oktatásra, valamint a közgazdaságtanra általában, hiszen határozott véleménye van azzal kapcsolatban, hogy miként kéne ezeken változtatni.

    Mivel mi az Index gazdasági rovatánál is érezzük a lemaradást, az útkeresést elősegítve 

    összegyűjtöttük Balog legfontosabb gondolatait, és a magyar sajtóban eddig kevésbé elfogadott szakértőket kérdeztünk meg róluk.

    A szakértők között nagy volt az egyetértés, de lássuk az interjú legfontosabb kijelentéseit:

    A hazai közgazdasági gondolkodás jelentős lemaradásban van, utol kell érnünk a világot. Ehhez újszerű, szokatlan eszközökre van szükségünk, nem elegendő egy új állami intézet vagy tanszék létrehozása.

    A jegybank álláspontja szerint elsősorban a közgazdasági oktatási és tudományos világban kell keresnünk az okokat. Ilyen a közgazdasági gondolkodás aránytalan fejlődése: a pénzügyi terület például nagyon megerősödött, a kis- és középvállalati szektoré alig, és eközben a közpénzügyi világ is fokozatosan lemaradt. Fontos képzések nem fejlődtek, nem építették be az oktatásba az új kutatások eredményeit, elavult tankönyvekből tanultak a diákok.

    Sok tehetséges kutató ezért külföldre ment, és sajnos ott is maradt. Mindez természetesen a gazdasági életben és a gazdaságpolitikában is nyomot hagyott. Nem voltak már meg a fékek és ellensúlyok a rendszerben, és ez törvényszerűen az egyensúly felbomlásához vezetett, ami pedig közvetetten hozzájárult a válságos helyzet kialakulásához.

    Rövid távon már annak jelentős hatása lesz, hogy a Magyarországon dolgozó magyar közgazdászok tollaiból nemzetközi szintű elemzések, cikkek születnek. Hosszú távon viszont azzal is komoly eredményeket érhetünk el, hogy közgazdasági tekintetben okosabb, tudatosabb nemzet leszünk. Ha sikerül a képzésekkel a közgazdasági gondolkodást fejlesztenünk, akkor egy jelenlegi, devizahitel jellegű sokkot is megúszhatunk, ami akár ezermilliárdos tételt is jelenthet.

    A teljes interjút itt tudja elolvasni.

  • Hazafelé tartó kollégánk jelentette, a hírt megerősítette a BKK is. Rosszul lett egy utas.

    17:32: Újra jár a metró.

  • Balatonfüreden elkezdődött a cukorbetegek futsal Európa-bajnoksága. A Hevesi Tamás irányította címvédő magyar válogatott első meccsén 4-0-s félidő után 5-2-re kikapott Romániától,

    de aggodalomra nincs ok,

    ha szerdán legyőzzük Szlovéniát, jó eséllyel továbbjuthatunk a csoportkörből.

  • De minek? Amíg nem találnak ki olyan biztos módszert, mint ez, tekintsük üres fecsegésnek a próbálkozásokat:

    A békéscsabai bringás darus megoldásán

    a lakat sem tartozik a könnyű kategóriába, de kerékpártolvaj legyen a talpán, aki megbirkózik vele. Daruval együtt ellopni pedig elég feltűnő lenne.

    – írja a Beol.hu. A képet a Kerék Pártra töltötték fel, a leendő Orosházi úti felüljáró Jaminai végén lőtték.

  • Olvasónk írt egy tanévnyitóról, ami a szülőknek és a gyerekeknek is tetszett. Az Újpesti Szent János apostol általános iskolában olyan laza misével kezdődött a tanév, melybe az is belefért, hogy a pap a templom kövezetére helyezett egy focilabdát, és felkérje az igazgatót, hogy végezze el a kezdőrúgást. Ezt a gesztust a nebulók valószínűleg jobban értékelték, mint a transsubstantiatio teológiai finomságait. 

  • 2008-ban még 8000 ezer külföldi harcolt a tálibok oldalán, de mára alig pár százan lézengenek közülük a pakisztáni Vazirisztán hegyei között. Az ok egyszerű: a nyugat-európai, kaukázusi és közép-ázsiai iszlamistákat eszipkázza az Iszlám Állam. Irakban és Szíriában ugyanis: 

    • egy győztes csapathoz csatlakozhatnak
    • ahol több a pénz 
    • és ahol kevesebb az egészségre ártalmas amerikai drón

    Emellett júniusban a pakisztáni hadsereg 30 ezer fővel indított offenzívát Észak-Vazirisztánban, mely során házról házra füstölték ki a városokból a tálibokat. Becslések szerint 500-an estek el, és a többiek szétszóródtak, és sokan az egymással is acsarkodó hadurakhoz csatalkoztak. (medium)

  • Írtuk már, hogy a Margitszigeten túl is van élet a budapesti futóknak. Már amikor van. Olvasónk, BM az Orczy-kerti 400 méteres, salakos futókörről írt nekünk levelet, miután tegnap kitettük, hogy hiába vártuk iskolakezdésre az új margitszigeti futópályát. BM szerint a nyolcadik kerületi futók is abban reménykedtek, hogy őszre újra használhatják majd a feltúrt salakos pályát, de tévedtek.

    Megkérdeztük a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sajtófőnökét, mire számíthatnak. Röviden: jövő őszig elbúcsúzhatnak a 400 méteres salakos pályától, de szeptember 10-től lesz egy rövidebb helyettese, és onnantól a nagy erdei futókör is az övék lesz.

    A hosszabb válasz:

    "A Ludovika Campus beruházás eredményeként a közeljövőben jelentősen átalakul az Orczy-park területe. Az átalakítás befejezését követően további zöld területekkel nő az eddig is huszonhat hektáron fekvő kert. A beruházásnál fontos szempont, hogy összességében ne csökkenjenek a területen a szabadidős és sportolási lehetőségek. A fejlesztések eredményeképpen várhatóan egy év múlva elkészül egy sportkomplexum is, amelyben multifunkcionális sportcsarnok, uszoda, lőtér és kültéri sportpályák lesznek majd. Ennek keretében kialakítanak egy négyszáz méteres új futókört is.

    Jelenleg az Orczy-park területén a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kar új kollégiumának építése van folyamatban, amely érinti a 400 méteres, salakos futókört is. A várhatóan jövő őszig tartó építkezés ideje alatt ennek teljes használatára nincs lehetőség, de szeptember 10.-től egy lerövidített (kb 160 méteres) futókört tudnak majd használni a lakosok. Az építkezés jelenleg részben érinti a Ludovika Főépület mögött található erdei nagy futókört is, azonban szeptember 10.-től ez újra teljes egészében a sportolni vágyók rendelkezésére áll majd."

  • Angelina Jolie és Brad Pitt augusztus 23-án házasodtak össze Dél-Franciaországban. Közel egy hétig sikerült titokban tartani a dolgot, az első képek pedig most jelentek meg a People és a Hello! magazinokban. Jolie nem lenne Jolie, ha hagyományos ruhát választott volna. Az alapruhája ugyan klasszikus fehér volt, de a fátyla tele volt firkálva a gyerekei rajzaival.  

    cover-768
  • CeeLo Green foglalkozására nézve énekes és Voice-mentor, egyebek közt arról híres, hogy legnagyobb slágerében a richer szó a with ya-val rímel, a golddigger pedig az N-betűs szóval. Még nagyobb vihart kavart, hogy egy nő azzal vádolja, hogy 2012-ben tudta nélkül bedrogozta, majd megerőszakolta (utóbbiból bizonyíték híján nem lett vád, a drogot Green nem is vitatja). A legérdekesebb, hogy az énekes a Twitteren fejtette ki, hogy

    Az nem nemi erőszak, ha a másik fél nincs eszméleténél.

    Különben is, amikor betörnek valakihez, maradnak nyomok, ha a megerőszakolásnál nem maradnak, akkor most volt nemi erőszak vagy nem? Ja, és akit megerőszakolnak, hogyhogy nem emlékszik rá – érvel tovább Green. Tweetjeit a közfelháborodás hatására letörölte egész Twitter-accountjával együtt, a világnak továbbra is annyit üzenve, hogy:

    Cee Lo Green - F**k You

    Az Index két hete készített interjút Greennel, itt olvashatja.

  • Az ájtatotsság magas fokait mutatja be az első osztályosok olvasókönyve (Apáczai Kiadó) amelyben olyan vallási hevülettel beszélnek a Himnuszról, mintha Magyarországon egyértelmű lenne, hogy minden kis nebuló, és szüleik is szükségszerűen hívő keresztények, akik templomba járnak, csak pont nem jut eszükbe imára kulcsolt kézzel énekelni a szent dallamot.

    olvasokonyv

    Az államilag irányított átnevelés különösen átlátszó abban a helyzetben, amikor a KSH adataiból tudható, hogy a népesség legfeljebb 10 százaléka jár legalább havonta egyszer templomba, a magukat csak úgy kereszténynek vallók száma pedig drasztikusan esett 10 év alatt.

    olvaso2

    A kísérleti olvasókönyv hangvétele a 30 évvel ezelőtti párjával összevetve igazán bizarr. Ahogy most a kurzus által irányított szerzők a keresztény vonalat sulykolják, úgy a szocializmusban minden igazi magyar gyerek apukája gyári munkás. 

  • Csatornázási munkálatok közben II. világháborús bombát találtak nemrég Budapesten, a Műegyetem rakpart K épület előtti szakaszán. Az épületből senkit nem kellett kimenekíteni, azonban amíg a tűzszerészek a helyszínen dolgoznak, a rakpartot az érintett szakaszon teljes szélességében lezárták. Ne menjenek arra.

  • A videóból kiderül, hogy megmászta többek között az Erzsébet hidat, a Szabadság hidat és a Bazilikát.

    Mustang Wanted on the top of Budapest

    Ezt ne próbálja ki otthon, még négy fal között sem!

  • A FUTÁR kijelzőkön újra látható a járatok valós idejű indulási időpontja, a reggel jelentkező informatikai hálózati hibát elhárították, tájékoztatott a BKK. A cég köszöni az utasok türelmét és megértését.

  • Új térképet készített egy internetes fórum a román utak minőségéről. A térképet az autósok visszajelzései alapján készítették el, írja a Maszol.ro. Kék mutatja a kiváló, zöld a jó, sárga az elfogadható, piros a rossz minőségű utakat.

  • Hétfő este osztották ki a 38. alkalommal megrendezett Montreal World Filmfesztivál díjait. Észak-Amerika egyetlen A-kategóriás filmfesztiválján Szász Attila filmje megkapta az elsőfilmes kategória Bronz Zenit díját, írják a film Facebook-oldalán

    A berni magyar követség elleni 1958-as támadás eseményeit feldolgozó tévéfilmnek Montrealban volt a nemzetközi premierje. A fesztivál hivatalos versenyprogramjában 37 nagyjátékfilm versenyzett, közülük 18 az elsőfilmek versenyében. Összesen 74 ország 350 filmje került bemutatásra. 

    Kulka újabb körömlerágósan izgalmas filmje

    Montrealban utoljára 13 évvel ezelőtt kapott magyar film díjat, akkor Sopsits Árpád Torzók című filmjét díjazták. A Kulka János főszereplésével készült filmet mi is nagyon szerettük, itt írtunk róla hosszabban.

  • 1950-ben a Szputnyik–2 fedélzetén negyven nyúl társaságában indult útnak Belka és Sztrelka, hogy a szovjet űrprogram keretében megkerüljék a Földet. A túra hasznosnak bizonyult: jó sok adatot begyűjtöttek a súlytalanságról, és a Vosztok űrkapszula is átment a teszten, mert a két nőstény kutyát épségben visszahozta, bizonyítva, hogy egyszer akár ember is képes lesz túlélni egy hasonló expedíciót. 

    Belka és Sztrelka
    Belka és Sztrelka
    Fotó: Northfoto

    A kalandor kutyák űrruháját most elárverezik, szóval ha igazán nagy meglepetést szeretne szerezni kedvencének, most megteheti. Igaz, a ritka ajándék nem lesz olcsó: a speciális, nyomáskiegyenlítő öltözék ára több mint 6000 fontra rúg. Cserébe elég csinos: