Már az USA legfelsőbb bíróságáig jutott az Ok, boomer!
Lehet-e diszkrimináció jele az „Ok, boomer!” kifejezés? A kérdést ugyan csak félig viccből tette fel az Egyesült Államok legfelsőbb bíróságán az egyébként szintén az 1946-1964 közötti baby boom időszakában született bíró, ám a vizsgált ügyben eljáró ügyvéd szerint a kérdés nagyon is jogos.
Roman Martinez ügyfele korával kapcsolatos diszkriminációval fordult a bírósághoz, mert szerinte az őt foglalkoztató állami intézménynél kora miatt érte hátrányos megkülönböztetés. Az ügyvéd szerint az Ok, boomer! semmiben sem különbözik az etnikai alapú diszkriminációtól.
A mémesedett kifejezés azután kapott szárnyra, hogy az új-zélandi parlament egyik álmos óráján – amikor a 120 fős teremben alig egy tucat képviselő volt jelen – a 25 éves Chlöe Swarbrick a szénemisszió csökkentéséről szóló vitában egyik odaszóló idősebb képviselőtársát annyival intézte el, hogy Ok, boomer!
A mém ezután indult hódító – vagy érdemi vitákat megölő, generációs ellentéteket oktalanul szító – útjára.
Ha unja már, hogy a boomer csak erre jó, akkor itt van helyette sokkal régebbről, egy másik jelentés. Igaz, a karbonsemlegességet tekintve ez a boomer sem sokkal jobb. Az ukrán-belarusz Szerjoga már 16 éve – ekkor még csak 40. évükbe léptek a legfiatalabb boomerek – behozta az orosz méjnsztrímbe a (csornij, azaz fekete) boomert, ami nem más, mint a bömbi.