Az első igazán kemény teszt a Giro d'Italia hatodik szakaszán érkezett el, a mezőny Szicíliában, az Etna hosszú emelkedőjével kellett megküzdjön a hajrában. A Mitchelton-Scott két kerékpárosa, Esteban Chaves és Simon Yates kettős sikerével ért véget az etap. Utóbbi a rózsaszín trikót is megszerezte Rohan Dennistől (BMC).
Az olasz Enrico Battaglin nyerte a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny ötödik, szerdai szakaszát, az ausztrál Rohan Dennis megőrizte az összetettben élen állónak járó rózsaszín trikót.
Az Agrigento és Santa Ninfa közötti 153 kilométeres etapon a dombok szétzilálták a mezőnyt, így a befutóhoz egy 42 fős csoport - benne az összes esélyessel - érkezett elsőként, közülük pedig az egy nappal korábban harmadik Battaglin bizonyult a leggyorsabbnak a sprintben.
A szakasz előtt az egyik felvezető motoros balesetet szenvedett, a pilótát életveszélyes sérülésekkel szállították kórházba.
Csütörtökön a hegyi befutóval záruló Caltanissetta és Etna közötti, 164 kilométer vár a mezőnyre, amely összesen 3562,9 kilométert teker a május 27-i, római célig. (MTI)
5. szakasz, Agrigento-Santa Ninfa, 153 km:
1. Enrico Battaglin (olasz, Lotto NL-Jumbo) 4:06:33 óra
2. Giovanni Visconti (olasz, Bahrain-Merida) azonos idővel
3. Jose Goncalves (portugál, Katyusa Alpecin) a. i.
Az összetett élcsoportja:
1. Rohan Dennis (ausztrál, BMC Racing) 18:29:41 óra
2. Tom Dumoulin (holland, Sunweb) 1 másodperc hátrány
3. Simon Yates (brit, Mitchelton-Scott) 17 mp h.
A Giro d'Italia három izraeli szakasz után Olaszországban, Szicíliában folytatódott. A negyedik etapot Tim Wellens (Lotto Fix All) nyerte. Rohan Dennis (BMC) megőrizte a rózsaszín trikót Chris Froome viszont közel húsz másodpercet veszített.
A Tour de Yorkshire nevű, nem túl nagy múltú kerékpárverseny óriási siker volt, közel hárommillióan tolongtak Angliában az utak mellett, de nem sokon múlt, hogy egy baleset beárnyékolja mindezt.
Elia Viviani a legerősebb sprinter most a Giro d'Italián, a Quick-Step bringása szombat után vasárnap is szakaszt nyert. Az eilati mezőnyhajrában sem volt egyszerű dolga, ki kellett könyökölnie a győzelmet.
Elia Viviani, a Quick-Step Floors bringása hajrázott a legjobban a 2018-as Giro d'Italia második szakaszán: a Haifa és Tel-Aviv közti 167 kilométer végén együtt ért be a mezőny, Viviani pedig nagyon jól taktikázott, ugyanis felvezetőember nélkül sikerült mindenkit lenyomnia, óriási sebességkülönbséggel.
A címvédő Tom Dumoulin nyerte a Giro d'Italia olasz országúti kerékpáros körverseny első szakaszát, a pénteki egyéni időfutamot.
Még el sem kezdődött a 101. Giro d'Italia, máris bukott a verseny egyik legnagyobb favoritja. Chris Froome az első szakasz pályabejárásán esett el.
A május 4-én rajtoló 101. Giro d'Italián három héten át izgulhatunk, de ha Chris Froome végez az élen, egyáltalán nem lehetünk biztosak benne, hogy valóban ő nyerte a versenyt. Hetekkel, hónapokkal később derülhet ki, hogy ki 2018 rózsaszín trikósa.
Sokszor elhangzik a vád, hogy az élsportolók azért szereznek orvosi engedélyt néhány gyógyszerre, hogy legálisan doppingoljanak. Egy már visszavonult profi bringás, Lieuwe Westra hamarosan megjelenő könyvében ezt be is ismeri.
A doppingolással lebukott exkerékpáros, Lance Armstrong ötmillió dollárt fizet az amerikai kormánynak, és ezzel elkerüli az ellene indított kártérítési pert, amely május 7-én kezdődött volna, írta az MTI.
Michael Goolaerts vasárnap bukott a Párizs-Roubaix viadalon, és már a helyszínen újra kellett éleszteni. A 23 éves belga versenyzőt mentőhelikopterrel szállították a lille-i kórházba, ahol este elhunyt. A francia törvényszék hétfőn bejelentette: vizsgálat indul, hogy kiderüljön, pontosan mi okozta Goolaerts halálát, ennek érdekében boncolásra is sor kerül. A cambrai-i ügyész ugyanakkor már jelezte, hogy az első vizsgálatok alapján
hirtelen szívmegállás miatt történhetett a baleset.
A Párizs–Roubaix kerékpárversenyen egyelőre tisztázatlan okokból bukott Michael Goolaerts, akit az út mellett élesztettek újra, majd szállítottak a lille-i kórházba vasárnap délután. Életét viszont már nem tudták megmenteni, este fél 11 után meghalt - írja a BBC.
A Párizs–Roubaix kerékpárversenyen egyelőre tisztázatlan okokból bukott Michael Goolaerts, akit az út mellett élesztettek újra, majd szállítottak a lille-i kórházba.
1981 után először nyerte az aktuális világbajnok a macskaköves rázatóiról ismert tavaszi klasszikust, a Párizs–Roubaix-t. Peter Sagan (Bora-Hansgrohe) az utolsó 55 kilométert töltötte szökésben, a többi favoritot lerázva, a szinte egész nap elöl lévő Silvan Dillierrel (AG2R) hajrázott az első helyért.
Az ausztrál válogatott új világrekordot állított fel a 4000 méteres csapatüldözéses versenyben, 3:49,804 perccel Leigh Howard, Sam Welsford, Kelland O'Brien és Alex Porter hajtott új csúcsot. Az új-zélandiak a bronzéremért tekertek volna a Nemzetközösségi Játékokon, de az egyik bringájuk nem ment át az ellenőrzésen, 5 milliméteren múlt.
Elég kaotikusra sikeredett a Belgiumban rendezett Scheldeprijs nevű kerékpárverseny. Sok bringást kizártak, mert áthajtott egy vasúti átjárón, miközben már csukódott le a sorompó, majd egy pályára tévedő autós okozott kisebb riadalmat.
A kerékpárversenyző Veszprémi Dezső több mint harminc éve hagyta el Magyarországot. Svédországban vált edzővé, fiából lett az első bevándorló országos bajnok, de a dopping miatt mindketten kiszálltak a versenysportból. Veszprémi neve így is ismert maradt kerékpármanukfaktúrája és testreszabott biciklijei miatt. A róla készült, A Sapkás címmel futó dokumentumfilm bemutatója után beszélgettem vele.
Veszprémi Dezső a rendszerváltás idején döntött úgy, hogy elhagyja az országot. Nem volt anyagi gondja, jól élt fuvarozási vállalkozásából, de nem volt maradása a saját szavai szerint káoszrendszerben, ahol nem a teljesítmény számít az előrejutásban. A győri férfi családjával ezért Svédországban, Kristianstadtban telepedett le. Eleinte alkalmi munkákból élt, de az egykori versenyző visszatalált a kerékpárhoz.
A Gent–Wevelgem kerékpárversenyt remek hajrával Peter Sagan nyerte, az első helyet klasszikus sprinterek elől hozta el. A másodikként befutó Elia Viviani összeomlott a vereségtől, sokáig zokogott.
A rejtett motorok távoltartására a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) szigorú ellenőrzési protokollt vezet majd be a közeljövőben, de annak is megvan az esélye, hogy új technikát használnak majd a csalók. A drónok szolgálhatnak példaként.
Amennyiben a július 7-ei rajtig nem tisztázódik a doppingügye, megtagadhatják az indulási jogot a négyszeres győztes, címvédő Chris Froome-tól a Tour de France kerékpáros körverseny szervezői, írja az MTI. Az angol Daily Mail című lap csütörtökön azt írta, hogy a rendezőknek lehetőségük van erre, és fontolóra is veszik ezt a lépést.
A Nemzetközi Kerékpáros Szövetség (UCI) a három nagy körversenyen (Tour de France, Giro d'Italia, Vuelta a Espana) és öt legnagyobb egynapos versenyen röntgent fog használni a kerékpárok átvilágítására, a vázakba épített rejtett motorok leleplezésére, írja a Reuters.
Vincenzo Nibali szökéssel nyerte az év első tavaszi klasszikus kerékpárversenyét, a Milánó–San Remót. Tizenkét év után ő az első olasz győztes. A 2011-es világbajnok Mark Cavendish-nek balszerencsés éve van, borzasztó nagyot esett, a szezonban ez már a harmadik balesete volt.
Közmunkára és minimális pénzbüntetésre kötelezték azt a francia amatőr kerékpárost, akit autós üldözés után kaptak még el tavaly, miután gyanús lett egy versenyen, írja a Cyclingweekly.
A Párizs–Nizza kerékpáros körverseny az utóbbi években mindig nagyon szoros eredmény hoz. 2016-ben négy, 2017-ben két másodperccel bukta el az első helyet Alberto Contador. A győzelem most is kevésen múlt, Marc Soler négy másodperccel nyert nyolc szakasz után. Az Izagirre testvérek pedig egy bukás miatt lehetnek bosszúsak. Elment vele az esélyük az első helyre.
Csúnya bukással ért véget a Tirreno-Adriatico olasz kerékpáros körverseny első szakasza. A csapatidőfutamon Mark Cavendish esett nagyot. A kezén, a térdén és az arcán sérült meg, majd kórházba szállítás után a röntgen bordatörést mutatott ki.
Az angol parlament egyik bizottsága szerint a Sky kerékpárcsapat és a vele Tour de France-ot nyerő Bradley Wiggins nemcsak egészségügyi okokból, hanem teljesítménynövelés céljából is használt engedélyezett gyógyszereket, és ezzel tulajdonképpen doppingolt.
A Párizs–Nizza kerékpáros körverseny első szakaszának befutója olyan szoros volt, hogy a zsűrinek a célfotó alapján is percekbe telt eldönteni, ki a győztes. Arnaud Démare milliméterekkel győzhetett.
Kórházba került az a bíró, akit egy versenyző elütött az apeldoorni pályakerékpáros világbajnokság pénteki versenynapján.
A Vuelta a Espana után valószínűleg a Tour de France-on sem láthatunk már többé a díjátadókon pódiumlányokat. Ezzel a darts és a Forma-1 nyomdokaiba léphetnek.