Az újraindított Csodanő/Wonder Woman képregénysorozathoz csinált borítókat John Cho, aki ismert és közkedvelt rajzoló. A füzet 3. száma után viszont otthagyta a képregényt kiadó DC Comicsot, mert szerinte cenzúrázták a munkáját – írja a Guardian. Cho azt álíltja, hogy Greg Rucka, a sorozat írója felelős ezért.
"MINDENKI imádja a Wonder Woman borítóimat, mindenki azt akarja, hogy csináljam tovább. Greg Rucka AZ EGYETLEN, akinek gondja van a munkámmal, ő az, aki folyamatosan megváltoztatná és cenzúrázná a rajzaimat, az első pillanattól kezdve" – írta Cho egy sajtóközleményében.
Ruckát több újság is megkereste, de nem akarta kommentálni az ügyet. A cenzúra egyébként azt jelenti, hogy az eredeti borítóterven látszódott Wonder Woman bugyija, a megjelent borítón viszont úgy vágták a képet, hogy a hősnő feneke lecsúszik a képről, ezért a bugyi sem látszik.
Ez az egész sztori, azért meglepő, mert korábban elképzelhetetlen lett volna, hogy cenzúrázzanak egy képregényt hasonló okból. A legtöbb nagyobb példányszámmal kiadott képregényben minden agyonszexualizált, tárgyiasító pózt megengedtek, a szuperhősnőkről folyamatosan leszakadt róluk a ruha, ha harcoltak. Ráadásul Wonder Woman régebben kifejezetten sokat harcolt fallikus szimbólumokkal, például rakétákkal és torpedókkal.
Az ellentábor a közelmúltban lett egyre hangosabb, egyre többen követelik azt, hogy a szuperhősnők ne frusztrált kamaszfiúk vágytárgyaiként legyenek ábrázolva, hanem erős (és felöltözött!) nőként, akikre a női olvasók is kíváncsiak lehetnek és akár pozitív példaképként is szolgálhatnak a kislányoknak. Az, hogy Cho munkáját gyakorlatilag ellehetetlenítettek, azt jelezheti, hogy a kiadók szép lassan leállhatnak a tárgyiasító nőábrázolással.