Senki nem beszél róla, pedig a nőket fogja igazán rosszul érinteni a klímaváltozás
Margaret Atwood könyvéből, A szolgálólány meséjéből készült az utóbbi évek egyik legmeghatározóbb sorozata. A kanadai írónő könyve ugyan 1985-ben jelent meg, ám a legújabb, tévés feldolgozás rávilágított, hogy túlságosan is ismerős manapság az a világ, amit utópisztikus regényében lefestett.
A kanadai írónő ismertsége a sorozat hatására sokkal nagyobb lett, Atwood pedig igyekszik ezt a hatalmat olyan ügyek képviseletére használni, amikkel nem foglalkozik eleget a közvélemény.
Ilyen például a klímaváltozás, illetve az a tény, hogy a folyamat, úgy tűnik visszafordíthatatlan változásokat indít el a bolygón, amik jelentős része még rosszabbá fogja tenni a nők, illetve a gyerekek helyzetét. Atwood egy Angliában megrendezett konferencián beszélt erről.
Nem a klíma változása a lényeg, ugyanis ezzel minden megváltozik - hívta fel rá a közönség figyelmét az írónő. Szerinte a nők életét drasztikusan fogja befolyásolni a megváltozott klíma. Az extrém időjárási események, mint a hosszú száraz időszakok, vagy az özönvízszerű esőzések és a megnövekedett tengerszint mind ahhoz vezet majd, hogy kevesebb étel jut majd az embereknek. A legjobban pedig a fejlődő országokban élő nők és gyerekek fogják ezt megszenvedni.
Arról is beszélt, hogy az ebben az ügyben tartott konferenciákról hiányoznak a nők, pedig női kutatók rengeteget tettek hozzá a globális felmelegedés tanulmányozásához. De ezen túl szükség van arra is, hogy foglalkozzanak a nők ügyével és azzal, hogy mit lehet tenni az ellen, hogy csökkentsék a nők kiszolgáltatott helyzetét a jövőben.