Tom Cruise már csak olyan, hogy ott is felbukkan, ahol a legkevésbé számítunk rá (és nem, ez nem egy utalás a testmagasságára). Vagy úgy is fogalmazhatnánk, hogy ahol bevállalós kaszkadőrmutatványokat visznek véghez, ott senki ne csodálkozzon, ha a háttérben valahogy ott van Az Ember, Aki Minden Mutatványt Tényleg Megcsinál, Még Azokat Is, Amiket Tuti Digitális Trükknek Hitt. Az ember, aki tényleg ott lógott egy épp felszálló repülőgép oldalán, az ember, aki megtanult helikoptert vezetni a Mission: Impossible kedvéért, mert csak, az ember, aki legközelebb konkrétan az űrben fog filmet forgatni. Szóval Tom Cruise.
De elnézést, elkalandoztam, mint Tom Cruise a sivatagban, hiszen itt most éppen a Vaják című Netflix-sorozatról van szó, amiben speciel egyáltalán nem szerepel Tom Cruise.
De Tom Cruise szelleme igen.
Henry Cavill, a sorozat főszereplője ugyanis most elmondta a Varietynek: amikor együtt dolgozott Cruise-zal a Mission: Impossible egyik részében, annyira lenyűgözte a színész teljesítménye, hogy mindenképpen példát akart venni róla.
Ha a kaszkadőrmutatványokról van szó, mindig is élveztem az akrobatikusabb dolgokat. És ebben sokat segített, hogy együtt dolgoztam Tom Cruise-zal, bár lehet, hogy a producerek inkább azt mondanák, sokat rontott azon, hogy mennyire szeretem a kaszkadőrmutatványokat. Azóta nagyon szeretném én csinálni ezeket, mert úgy gondolom, ez is alapvető része a karakternek. Ha a nézők Geraltot nézik a képernyőn, akkor el kell hinniük, hogy én ő vagyok. És ha nem én vagyok az, akkor úgy érzem, valahogy elárulom a karaktert, szóval próbálom elérni, hogy mindent, amit csak engedélyez a produkció, én csináljak
A tűzoltók segítségét kérte egy idős hölgy a VIII. kerületben, mert rászorult az ujjára a gyűrűje, nem tudta levenni, és fájdalmat okozott neki.
A tűzoltók fogtak egy kisméretű körfűrészt (valójában egy multifunkciós vágó-, csiszológépet, de maradjunk most a mini körfűrész kifejezésnél a közérthetőség kedvéért), ami lehetővé tette a pontos munkát, és folyamatos hűtés mellett apránként levágták a hölgy ujjáról a gyűrűt.
A becsült bevétel több mint négyszereséért, összesen 1,7 millió euróért (698 millió forintért) keltek el a párizsi Ritz szálloda kincsei egy aukción. A párizsi Place Vendome-on álló Ritz azért olyan nagy szám, mert többek között Coco Chanel és Audrey Hepburn kedvence volt, Chanel a második világháború alatt egy hosszabb időszakban konkrétan a szállodában élt a szeretőjével, aki történetesen egy német kém volt. Ernest Hemingway írólegenda is ebben a periódusban időzött a szállodában, ő a Ritz bárjának "felszabadításában" vállalt szerepet, miután az amerikai csapatok megérkeztek Párizsba.
A mostani aukción többek között kristálypoharak, ezüst evőeszközkészlet és ágyneműk kerültek kalapács alá. A háromnapos online árverésre több mint 500-an regisztráltak, a vásárlók a világ 25 országából licitáltak. Az eladásra kínált 1500 tétel mindegyike gazdára talált.
Különösen nagy érdeklődést keltett a legendás párizsi szálloda hat történelmi étkészlete, amelyet egyenként 7200 euróért (2,5 millió forintért) vásároltak meg. Egy 12 tányérból álló, arabeszk frízekkel díszített Marthe-tálalószett, amelyet a hotel 1898-as megnyitójára rendeltek, 45-szörös áron, 6800 euróért (2,3 millió forintért) cserélt tulajdonost. A pezsgősvödrök is nagy sikert arattak: az eredeti becslés 58-szorosára, 11 700 euróra (4,1 millióra) emelkedett az áruk.
Az aukció egyik csúcspontját a Hemingway bár poharai jelentették: hat martinisüveget, melybe a Bar Hemingway Ritz Paris feliratot gravírozták, 2100 euróért (739 ezer forintért) adtak el, hat Ercuis vodkáspoharat pedig egyenként 1800 euróért (633 ezer forintért).
De egy-egy hamutartóhoz már 100-150 euróért is hozzájuthattak a kispénzű licitálók. Az Artcurial aukciósház 2018 áprilisában a Ritz bútorait árverezte el. Az akkori ötnapos, együttvéve 43 órán át tartó árverésen 3500 tételben mintegy 10 ezer tárgyat adtak el a becsült leütési ár hétszereséért, összesen 7,2 millió euróért (2,5 milliárd forint).
hivatalosan is kapható lesz a Reszkessetek betörők témájú legókészlet.
A Lego Ideas felületre bárki beküldheti az ötletét, hogy szerinte milyen témájú készletet hiányzik még a LEGO kínálatából, és amelyik ötletre több mint tízezren szavaznak, azt egy bizottság fontolóra veszi, és végül kiválasztják, hogy mely ötletek valósuljanak meg.
A 2019 szeptember és 2020 január között beküldött ötletek közül pedig három is meg fog valósulni:
a McAllister család nevetségesen nagy háza a Reszkessetek betörőkből,
egy írógép,
és a Seinfeld sorozat 30. szülinapjának emléket állító készlet (bár az első epizód évfordulója 2019-ben volt).
Néhány hete megnyílt - vagy mi ilyenkor a jó kifejezés? -, szóval néhány hete már látható online Bp. Szabó György kiállítása, amelyet a Tér-Kép Galéria szervez, de a biztonság kedvéért csak online. Az összes installációt ide kattintva lehet végignézni.
De hogy tényleg a lehető legjobban hasonlítson a dolog arra, amikor még élő emberek a saját lábukon valódi kiállítótermeket jártak végig, az online megnyitó után még egy online tárlatvezetést is tartanak, Topor Tünde vezetésével, amihez a galéria oldalán lehet csatlakozni,
június 24-én 18 órakor,
de feltehetően persze utána is elérhető marad.
A kiállításról a galéria Götz Eszter kritikus szavait idézi, aki azt írta:
A szemétből visszaforgatott, újra megtalált tárgyakban látja meg az azokból eredetileg hiányzó, de összerakva már igenis megtalált jelentést: a populáris tárgykultúrában oly mélyen benne rejlő ősképeket.
Vasárnap meghalt mindenki kertésze, és már a Paradicsomban metszi az almafákat. A Bálint gazda nevű, félmillió kedvelővel rendelkező Facebook-oldal azonban szerdán Bálint gazda kertjére nevezte át magát, és úgy tűnik, hogy folytatják.
Ő elment, de a rengeteg felhalmozott tudás, tanács, ötlet itt maradt. Egy pár a fiókban, néhány a szövegszerkesztőben, és ezer meg ezer további kincs a kertbarátok és kollégái emlékezetében. Bálint gazda számára a legnagyobb boldogság a tudás és szeretet terjesztése volt. Amikor ezt folytatjuk, úgy érezzük, az ő kedvéért is tesszük.
"Kísértenek a '70-es évek" - írja olvasónk helyszíni beszámolójában a Normafáról, az alábbi fotó kíséretében:
Fotó: Olvasói fotó
A képen ugyanis azt látjuk, hogy máris felásták az egy hónapja, május 22-én átadott új parkot, az Eötvös parkot, amit egyébként már 2019 végére ígértek átadni. Azt írja az olvasó, az automatikus öntözőrendszer csöveinek lefektetése miatt ásták fel a parkot, csak azt találta furcsának, hogy ezt miért nem a füvesítés előtt, és miért az átadás után vitték véghez.
A Hegyvidéki önkormányzat sajtóosztálya segített is eldönteni ezt a kérdést. Megírták, hogy a park tervezésekor a megkérdezett kertészmérnökök közül volt, aki javasolta az öntözőt, és volt, aki nem. Fél év tapasztalat után viszont az önkormányzat úgy döntött, hogy beépíti az öntözőrendszert. "Ez a munka a jövő héten elkészül, és pár hét után már nem is látszanak majd a munkálat nyomai" - írta Arató Zsolt sajtófőnök.
Marta Grossi 2020. március 8-án karanténban találta magát Milánóban. Kreatív igazgatóként és művészként definiálja magát a saját oldalán. Azért, hogy az egyedüllétet és a bezártságot fel tudja dolgozni, mentálisan és fizikailag egészséges maradjon, egy új terápiát talált ki magának. Mint mindenki, ő is sokat mosott kezet, így adta magát a gondolat, hogy ezt a sűrűn látogatott, ám nem túl impulzív környezetet megtöltse élettel.
Marta Grossi (@martabunny) által megosztott bejegyzés,
Elővette tehát a vízfestéket, és különböző természetközeli festményt készített a csapba. Aztán hagyta, hogy 24 óra múlva eltűnjenek ezek az alkotások a víz által. Ebből vett fel apró videórészleteket, majd képeinek pusztulását visszafelé játszva tette fel az Instagramra.
Az üzenet, amit ezzel meg akar osztani, nem más, minthogy ugyanazokat a dolgokat lehet más szemmel nézni. Erősnek lenni, és értékelni a nagyszerű dolgokat.
A koronavírus miatt az egész világon még mindig nem merünk közel menni idős vagy beteg szeretteinkhez, akik a veszélyeztetett csoportokba tartoznak. Nem akarjuk vállalni a fertőzés kockázatát, ezért ha találkozunk is, maszkban, vagy jó nagy távolságot betartva, ami esélyt sem ad egy puszinak vagy ölelésnek, pedig
Az érintés alapvető emberi szükséglet,
ezért különösen nehéz ez a helyzet, mindenkinek hiányzik, hogy megölelje, megpuszilja a szeretteit.
Ennek feszítő helyzetnek a feloldására találták ki ezt a speciális
ölelőfóliát.
Tiktokon kezdett terjedni ez a módszer, műanyagfóliák és zacskók összeszigszalagozásából készült "fal", amin keresztül biztonságosan meg lehet ölelni, akit szeretnék, de eddig nem mertünk. Mi is írtunk már korábban erről, amikor tanárok és kisdiákok ölelték meg egymást összeragasztott zacskókon keresztül, de azóta láthatóan fejlődött már a technika. Kicsit ugyan emlékeztet a "zokniban fürdeni" jelenségre, de sokkal jobb, mint a totális érintésmentes élet.
Apa és fia ölelik egymást fólián keresztül a brazíliai Geriatric Clinic Três Figueiras klinikán 2020. június 16-án
- kérdeztem magamban a hírt látva, hogy a japán Zentsuiban épp előkészítik a kockadinnyéket az idei első szállításra. Kevesebb helyet foglal el? Könnyebb lehet enni talán? Nem kell íves mozdulatokkal kivágni a szeletekről a húst, ezzel esélyt adva annak, hogy jelentős mennyiségű értékes dinnyehúst hagyunk a héjon?
Semmi ilyesmiről nincs szó, sőt, ezeket a dinnyéket elsősorban nem is fogyasztásra szánják, hanem inkább ajándéknak, dísznek, mert a többi, kerek dinnyéhez képest éretlenek, egyszerűen csak különlegesen néznek ki, és jó sok pénzért el lehet adni őket.
Akár 30 ezer forintba is kerülhetnek ezek a csodadinnyék.
18x18x18 centiméteresre nőnek, átlátszó műanyag konténerekben növesztik őket, így érik el a különleges formájukat.
Még csak megenni sem lehet őket
Fotó: Maiko Hirai / MTI
Érdekesség, hogy fillérekért lehet rendelni a netről különleges kockadinnyemagokat, ha valaki nem akar érte 30 ezret fizetni, hanem inkább otthon fogna neki a termesztésnek.
(Természetesen csak viccelünk, még ha valóban annak a nemesített fajnak a magját küldik is el, amiből a japánok termesztik a saját dinnyéjüket, elég csekély a siker az otthoni megvalósításra. Inkább ne rendeljenek innen.)
Egy orosz stattfordshire bullterrier, Hanna tulajdonosa azzal tölti szabadidejének egy részét, hogy a kis kedvencét felöltözteti és beállítja úgy, mintha egy klasszikus festmény lenne.
A képek elkészültéről elárult egy-két kulisszatitkot is. Ilyen például, hogy Van Gogh festményéhez kartonból készítette el a zöld kabátot, vagy hogy Jean-Baptiste-Siméon Chardin festményéhez gyurmából készült a szemüveg Hanna orrára. Egy-egy kép elkészítése legfeljebb 5 percet vesz igénybe, amit a kutyus igen jól visel.
Mike Pence, az Egyesült Államok alelnöke még kedden reggel, túl nagy lendülettel rohant fel az alelnöki különgép, az Air Force 2 lépcsőjén, és az utolsó lépcsőfokokon megbotlott. A 61 éves alelnök meglehetősen gyorsan reagált, és egy nagyobb, kellemetlenebb pofára esést hárított. Felpattant, hátrafordult és integetett egyet, ezzel is jelezve, hogy minden oké.
Íme a pillanat:
Pence egyébként Wisconsinba tartott, ahol Betsy DeVos oktatási miniszterrel közösen egy, az iskolaválasztásról szóló kerekasztalbeszélgetésen vett részt, írta a Fox News.
Diplomamunkaként készült animáció alapszakon a Falcon City Game nevű játék, amit Illés Dániel és Marosi Kitti dolgoztak még ki az egyetemen. Illés 2016-ban azt mesélte a játékról, hogy
A diplomamunkám kicsit formabontó lett, ugyanis egy klasszikus point 'n click kalandjátékot készítettem, amely kicsit visszahozza a kilencvenes évek videojátékainak mechanikáját és hangulatát.
Fotó: Metropolitan
2019-ben az ötlet kidolgozásán is elkezdtek dolgozni, mostanra pedig elkészült a Falcon City továbbfejlesztett, már játszható verziója: