A Miami Dolphins 1973-ban történelmet írt azzal, hogy a 13-0-ra, vagyis veretlenül zárt alapszakasz után bajnoki címig meneteltek, így az NFL történetének máig egyetlen veretlen szezonját hozták össze. A hatalmas siker lehetett volna még nagyobb, hiszen nagyon közel jártak a Super Bowlok történetének egyetlen tökéletes kiütéséhez. Aztán jött a rúgó Garo Yepremian, aki elizgulta a csodát – ezzel folytatjuk a jubileumi 50. Super Bowlt felvezető sorozatunkat.
Megszokott, hogy a Super Bowl-győzteseket a Fehér Házban fogadja az aktuális amerikai elnök, akivel összeállnak néhány képre a csapatok, visznek neki egy mezt, és ünnepeltetik magukat.
De hogy egy elnök a Super Bowl előtt hívja fel az egyik résztvevő csapat edzőjét, hogy tanácsot adjon? Na, ilyet is csak a futball fanatikus Richard Nixon csinált.
Kedd este kiadta a második rangsort a Playoff committee, és hát elég erős a gyanús, hogy valamit nagyon, de nagyon csúnyán benéztek, vagy mondjuk a statisztikák, az idei mezőny és a csapatok erőssége kapcsán egészen másképp nézik a dolgokat.
A 120 yardnál soha nem zárkózunk el egy jó trükkjáték elől, különösen a Kamuflázs rovatukban nem, de amit a St. Thomas Tommies művelt a hétvégén egy kétpontos kísérlet alatt, arra a szótárban sem találtunk megfelelő kifejezést.
Nem írtunk még idén arról, kik lehetnek esélyesek a Heisman-trófeára, mert Leonard Fournette mellett nem nagyon jött számításba senki, de egy gyenge meccs az FBS legelitebb védelme ellen elég volt ahhoz, hogy a LSU futójátékosa a második helyre kerüljön, és könnyen lehet, hogy ezzel el is dőlt az idei harc.
Tovább folytatta idei remek sorozatát a Chicago Bears, és sorban az ötödik meccse is annyira szoros lett, hogy három pont döntött a végén a csapatok között, ráadásul a győzelmet jelentő pontszerzés is mindegyiken az utolsó három és fél percen belül jött.
A Super Bowl V nem éppen az egetverő színvonal és a hatalmas játékokkal írta be magát a döntők történetébe, a Baltimore Colts és a Dallas Cowboys meccsén ugyanis volt egy rakás büntetés, kihagyott extra pont, hibák tömkelege, és még az MVP is a vesztes csapatból jött.
A Colts nyert 16-13-ra egy mezőnygóllal a végén, ám a győztes csapatból akadt olyan, aki soha nem volt hajlandó hordani a győzelemért járó gyűrűt, vagy legalábbis ezt állította: a félelmetes defensive end, Bubba Smith. Igen, ő volt az, aki később a Rendőrakadámia-sorozat Hightowerjeként futott be színészként és. Élete végéig úgy hitte, hogy a Super Bowl III bunda volt.
Az NFL vasárnapi játéknapjának egyik legőrültebb játékát csinálta meg a Dallas Cowboys a Philadelphia Eagles elleni csoportrangadón, de kellett ehhez a sztárelkapó Dez Bryant bravúrja.
Volt már bőven észvesztő befejezésű meccs az egyetemi bajnokságban az idén, a múlt héten például a Miami nyolc hátrapasszos játékkal verte a Duke-ot, és vasárnap hajnalban az Arkansas valami hasonlóan lehetetlen játékot produkált az Ole Miss vendégeként.
November első szombatja van, ez pedig csak egyet jelenthet: elindul az egyetemi bajnokság legőrültebb része, rögtön három elképesztő rangadóval, ami amellett, hogy három konferenciadöntős sorsára is kihat, már a playoffba is beleszólhat. Persze a nap meccse mindenképpen az LSU-Alabama, de hajnali 1-ig sem falat nézve kell várni szerencsére.
Mindkét csapat ontotta magából az NFL-kaliberű tehetségeket az elmúlt években: az Alabamának köszönhetjük például az idei év egyik legjobb újoncát, Amari Coopert, az LSU pedig Odell Beckham Jr.-ral ajándékozta meg a profiligát, és itt még nem ér véget a lista, de erről majd később. A lényeg, hogy aki nyer: nemcsak az egyik legkomolyabb rivalizálást nyeri meg, hanem ugrik is egy nagyot a rájátszás felé.
Október 29-én, a Miami Dolphins ellen elkapott 47 yardos touchdownjával már a 62. TD-ját szerezte Rob Gronkowski a New England Patriotsban.
Ezzel minden idők harmadik legtöbb touchdownjával rendelkező tight endje lett, a 60-as mérföldkövet pedig két fordulóval korábban, összesen 70 mérkőzést játszva érte el: az addigi leggyorsabb Antonio Gatesnek 110 meccsre volt szüksége, hogy ugyaneddig jusson.
1970 januárjában a Super Bowl IV előtt mindenki azt várta, hogy az NFL-es Minnesota Vikings simán átgyalogol majd az AFL-es ellenfelén, a Kansas City Chiefsen, tizenhárom pontos favorit volt a minnesotai csapat.
Ehhez képest a Chiefs elég simán nyert 23-7-re egy olyan Super Bowlt, ami azért is történelmi volt, mert először mikrofonozták be az egyik edzőt. Óriási siker volt. Folytatjuk Super Bowl-sorozatunkat a februári 50. Super Bowl apropóján.
Szerda hajnalban kijött az első rangsor az egyetemi bajnokság rájátszásáról döntő bizottságtól, és csak mérsékelt vihart okozott, de az egész november úgyis erről fog szólni. Kinek mit jelent a mostani lista, és mire számíthat a folytatásban?
A rájátszásba csak az első négy helyen rangsorolt csapat jut be, úgyhogy a mostani erősorrend már mutatja, kinek kell nagyon meggyőző novembert produkálnia.
Az eddigi legkomolyabb hétvége elé néz az egyetemi bajnokság: több olyan mérkőzést is rendeznek, melyek súlyozhatják, hogy az alapszakasz végén melyik négy csapatot választja be a rájátszásba az ezért felelős bizottság. Az a bizottság, amely szerda hajnalban adja ki első hivatalos 25-ös erősörrendjét, és mostantól heti rendszerességgel jelentkeznek majd. A 120 yardnál is összedugtuk a fejünket, hogy kiválasszuk a mi top 4-ünket, azokat a csapatokat, melyeknek az eddig látottak alapján szerintünk helye lenne a rájátszásban.
Tovább zuhan a tavaly konferenciadöntős Indianapolis Colts az NFL-ben, és Andrew Luck hiába hozta vissza csapatát tizenhét pontos hátrányból, de megint volt három interceptionje, ráadásul hosszabbításban kikaptak a Carolina Pantherstől.
Nem nagyon volt nagyobb figura 1968-69-ben az American Football League-ben, mint a New York Jets irányítója, a magyar felmenőkkel is rendelkező Joe Namath. A Broaway Joe becenévre hallgató játékos pedig gondoskodott arról, hogy ne a jóval esélyesebbnek számító Baltimore Coltsról szóljon minden a felvezetés során, úgyhogy bele is csapott a lecsóba.
Az 50., jubileumi Super Bowlt felvezető sorozatunkat az NFL-döntők történetének legnagyobb meglepetésével folytatjuk.
Az NFL történetének egyik legtöbb ponttal záruló mérkőzését játszotta vasárnap este a New Orleans Saints és a New York Giants: a két csapat összesen 101 pontot termelt, és ez épp elég volt ehhez az egyik irányító rekordot állítson be.
„Az egyik előzetes bele is lógott egy kezdőrúgásba, de a reklámok is nagyon zavarók voltak, persze érhető okokból. Egy percnyi reklámidő 150 ezer dollárba került a Super Bowl közvetítése alatt” – szörnyülködött a Time Magazine kritikusa 1968-ban, pedig ha tudta volna, hogy mi jön azután. Folytatjuk a jubileumi 50. Super Bowl előtti sorozatunkat a Super Bowl II-vel.
Lélegzetelállító befejezést hozott vasárnap hajnalban a Miami Hurricanes és a Duke Blue Devils meccse az egyetemi amerikaifutball-bajnokságban, a vendég Miami ugyanis egy elképesztően drámai játékkal nyerte meg a mérkőzést, de ez is csak percekkel a lefújás után vált biztossá.
A 2015-ös az első olyan NFL-szezon, amiben két egymást követő hétvégén is meccset delegálnak Londonba, egészen pontosan a Wembley-be. A 2007-ben, egyetlen meccsel indult International Series 2013-ban már két, 2014-től pedig már három meccset hoz Európába, a hírek szerint 2018-tól pedig már négy NFL-meccs lehet Angliában, sőt, jövőre akár három egymást követő hétvégére is tehetik a mérkőzéseket.
Az NFL egyik angol nagykövete, a New York Giants korábbi kétszeres Super Bowl-győztes Osi Umenyiora szerint nem marad egyedi eset az ausztrál rögbis Jarryd Hayne váltása az NFL-re, a visszavonult védőjátékos ugyanis arról beszélt a Mirrornak, hogy amint véget ér szombaton a rögbivilágbajnokság döntője, az NFL-ből két játékosnak is azonnal felajánlják a lehetőséget, hogy az amerikaifutballban folytassa pályafutását.
2016. febuár 7-én rendezik az 50. Super Bowlt a San Francisco 49ers stadionjában, a Santa Clara-i Levi's Stadiumban. A jubileumi döntőre egész évben készül az NFL, az idényre aranyra cserélték a logójában a fehér színt, a minden mérkőzésen arannyal festik fel a pályák közepén az 50-es yardvonalat jelző számokat, a Super Bowlra pedig óriási ünneplést ígérnek.
Az ünnepi mérkőzés felvezetéseként 100 nappal a idei döntő előtt sorozatot indítunk a 120 yardon, amiben bemutatjuk az eddigi 49 Super Bowl történetét 1967-től.
November mindig a legnehezebb hónap az egyetemi bajnokságban, jönnek a konferencián belüli nagy rangadók, és eldől, hogy melyik az a 6-7 csapat, amit számításba lehet majd venni az alapszakasz után. De a végén csak négyen maradnak, és a négy felé már most óriási lépést tehet valaki. Nézzük a programot.
A New England Patriots továbbra is veretlen az NFL-ben, a Miami Dolphinsnak esélye sem volt megállítani Tom Bradyt és Rob Gronkowskit a csütörtök hajnali meccsen.
A szezon előtt óriási volt az elvárás a tavaly konferenciadöntőt játszó Indianapolis Colts felé: sokan Super Bowl-esélyesként emlegették a csapatot, amely olyan támadójátékosokkal erősített, mint a 49ersben klubrekordokat döntő Frank Gore, vagy a rutinos Andre Johnson elkapó. Andrew Luck irányítót a packersös Aaron Rodgers mögött az MVP-cím legnagyobb esélyeseként emlegették, szóval minden szépnek és ideálisnak tűnt, hogy célba vegyék a nagydöntőt.
Az NFL hetedik fordulójának legbizarrabb játékát Chris Johnson, az Arizona Cardinals futójátékosa hozta össze, aki úgy futott jó 60 yardot a Baltimore Ravens ellen, hogy a védők azt hitték, pár yard után megállították.
Jobb dolog nem is történhetett volna a Miami Dolphinsszal, mint hogy kirúgták a vezetőedző Joe Philbint a csapat londoni meccse után, azóta ugyanis két meccsen 82 pontot szereztek.
Meskó Zoltán 2014 januárjában játszott utoljára az NFL-ben: a rájátszásban a Cincinnati Bengalsban lépett pályára, de a következő idényben már nem számítottak rá. Előtte éveket a New England Patriotsban húzott le , a csapattal a Super Bowlba is bejutott, majd később megfordult a Pittsburgh Steelersnél.
Most már egészen másról szól az élete, de azért a futballtól nem szakadt el teljesen. A romániai magyar származású punter a 120 yardnak mesélt arról is, mi hiányzik neki leginkább az NFL-es évekből.
Ha nem is a mostani hosszú hétvégén lesz a legerősebb a program az egyetemi bajnokságban, de már csak azért is érdemes követni az eseményeket, mert tipikusan az ilyen fordulókban csúszik be valami szezonborító meglepetés, és a felhozatal alapján erre esély is van. Sokan a nagy novemberi daráló előtti utolsó nyugis hétvége elé néznek.
Rovataink a Facebookon