Káprázatos gólt vettek el Ronaldo nyughatatlansága miatt

2018. december 13., 16:58 Módosítva: 2018.12.14 16:04
71

Bár Cristiano Ronaldo a Juventus színeiben sokkal inkább csapatemberként játszik, mint a Real Madridnál töltött évei alatt, még mindig megszállottan hajszolja a gólokat. Esetenként annyira, hogy azzal már a saját csapatának is árt.

Tovább

11 éves C. Ronaldo-csúcs szakadt meg

2018. december 13., 08:07 Módosítva: 2018.12.13 18:34
27

Bármennyire is hihetetlen, 2007-ig, 22 éves koráig nem lőtt gólt a Bajnokok Ligájában Cristiano Ronaldo. Azév tavaszán viszont beindult, ma már 121 találattal rekorder a sorozatban.

2007 óta ő a legeredményesebb portugál a BL minden szakaszában, pláne ősszel, a csoportmeccseken. 11 évad után viszont szériája megdőlt: ezen az őszön egy másik portugál lőtte a legtöbb gólt a Bajnokok Ligája csoportmeccsein.

Tovább

C. Ronaldo közelről lő a Realra és az Aranylabdára

2018. december 11., 07:59 Módosítva: 2019.02.06 13:29
86

Hosszabb interjút adott a La Gazzetta dello Sportnak Cristiano Ronaldo. A portugál klasszis mesélt a Real Madrid és a Juventus közötti különbségről, az Aranylabdáról, a csapattársaival kötött fogadásokról, illetve kicsit odaszúrt Lionel Messinek is.

Tovább

Mesteri csukafejessel verte a Juve az Intert

2018. december 8., 08:12 Módosítva: 2018.12.08 20:16
55

Rangadóval indult péntek este a Serie A 15. fordulója, amin a listavezető Juventus fogadta a harmadik helyen álló Internazionalét. A mérkőzésen a Juventus 1-0-ra győzött, ezzel pedig európai csúcsot állított be, 15 forduló után ugyanis 43 pontjuk van, ennyit az öt topligában egyedül a PSG tudott szerezni korábban.

Tovább

A kínaiak miatt nem igazolt Ronaldo a Milanba

2018. december 6., 17:07 Módosítva: 2019.02.06 13:33
9

Cristiano Ronaldo idén nyáron igazolt át a Real Madridtól az olasz bajnok Juventushoz, ahol maradéktalanul hozza a tőle megszokott klasszis formát. A torinói csapat 112 millió eurót fizetett érte, ami legnagyobb összeg valaha 30 évnél idősebb játékosért. Az AC Milan korábbi sportigazgatója, Massimiliano Mirabelli ugyanakkor azt állítja, ezt a milánói csapat is ki tudta volna fizetni, és csak a tulajdonosváltáson múlott, hogy Ronaldo ma nem piros-feketében játszik.

Tovább

Olasz futball: jövőre játsszák az idei Juve-Milant

2018. december 5., 15:00 Módosítva: 2019.02.06 13:33
2

Sikerült egészen abszurd időpontot találni a 2018-as olasz Szuperkupa-döntőnek: az AC Milan és a Juventus január 16-án játszik egymással Rijádban, Szaúd-Arábia fővárosában.

Tovább

A Juventus jön Nagy Ádáméknak az Olasz Kupában

2018. december 4., 21:03 Módosítva: 2018.12.19 10:07
2

A Nagy Ádámmal felálló Bologna 3-0-ra verte a Crotonét, és ezzel bejutott a legjobb 16 közé az Olasz Kupában. A következő körben a Bologna a Juventusszal játszik.

Tovább

Ronaldo még büntetőből is nagy gólt lő

2018. december 1., 23:41 Módosítva: 2018.12.04 19:31
6

A Juventusra szombaton egy előzetesen nehéznek tűnő bajnoki mérkőzés várt Firenzében. A pályán aztán közel sem jelentett akkora akadályt a Fiorentina a címvédő számára, mint azt néhányan esetleg gondolták. A vendégek 3-0-ra nyertek, Ronaldo pedig egy nem akárhogyan értékesített büntetővel zárkózott fel a gólkirályi címért folyó versenyben.

Tovább

Reina: Ha a Juventus így folytatja, áprilisban már bajnokok lesznek

2018. december 1., 09:41 Módosítva: 2018.12.01 23:41

A Milan világbajnok spanyol kapusa, Pepe Reina, pénteken elég jól beárazta a Serie A-t, azt találta ugyanis mondani, hogy jelenleg a Juventuson kívül senkinek nincs reális esélye arra, hogy bajnok legyen – írja a Football Italia.

A Juve jelenleg toronymagasan vezeti a tabellát, nyolc pontot ver a második Napolira is, ami nem meglepő, tekintve, hogy eddigi tizenhárom meccsükből csupán a Genoa elleni 1-1–re végződött találkozót nem tudták megnyerni.

Tovább

Ronaldo szenzációs alakításához Chiellini tanár úr is kellett

2018. november 28., 09:31 Módosítva: 2018.11.29 02:01
8

A Juventus egy-két pontrúgást leszámítva idegeskedés nélkül verte 1-0-ra a Valenciát a Bajnokok Ligája csoportkörének 5. fordulójában. A Torinóban rendezett mérkőzésen a hazaiak több szép akciót is összehoztak, Ronaldo pedig amellett, hogy rúgatott egy gólt Mandzukiccsal, adott a horvátnak egy olyan labdát, amire még sokáig emlékezni fogunk. A z egész onnan indult, hogy Chiellini bemutatta, miért nevezte José Mourinho nemrég egyetemi tanárnak.

Tovább

Igazi ösztön, ahogy C. Ronaldo érkezik a kapu elé

2018. november 24., 20:10 Módosítva: 2018.11.28 00:57
6

Továbbra is megállíthatatlan formában a Juventus a Serie A-ban: a címvédő torinói csapat 13. forduló után már 9 ponttal vezet a Napoli előtt, igaz, a második helyen álló csapat még egy meccsel kevesebbet játszott, mint a Juventus.

Tovább

18 millió euróért ment a Barcába, januárban le is léphet

2018. november 18., 17:21 Módosítva: 2018.11.19 09:25
77

Olasz sajtóhírek szerint nincs kizárva, hogy Arturo Vidal visszatérhet a Juventushoz, az olaszok ugyanis Emre Can kidőlése miatt szeretnének erősíteni a középpályán – írja a sport.com.

Vidal a nyáron 18 millió euróért érkezett a Barcelonához a Bayerntől, de eddig jellemzően csak csereként állt be a katalánoknál – ha egyáltalán beállt –, úgyhogy nincs kizárva, hogy ő is vevő lenne a dologra.

A chilei játékos 2011 és 2015 között játszott a Juventusnál, 124 meccse 35 gólt lőtt. A torinói klubnak egyébként korántsem megy rosszul a szezonban, eddig egyszer szenvedtek csak vereséget, Can sérülése egyértelműen problémát jelent számukra.

A német focistát október végén műtötték meg, és egyelőre nem tudni mennyit kell majd kihagynia, nélküle pedig mindössze négy középpályás, Pjanic, Matuidi, Bentancur és Khedira vethetőek be a csapatnál.

Nem Vidal egyébként az egyetlen kiszemelt, az olaszok a hírek szerint Pogba megszerzésén is dolgoznak.

Tükörsima Juve-siker Ronaldo-góllal

2018. november 12., 00:16 Módosítva: 2018.11.12 14:09
6

A címvédő és tabellaelső Juventus két góllal verte az AC Milant vendégként az olasz futballbajnokság 12. fordulójának vasárnapi zárómeccsén. Mandzukic már a 10. percben gólt fejelt, Cristiano Ronaldo a 81.-ben talált be, már nyolcgólos a bajnokságban és van egy találata a BL-ben is.

Még az első félidő hajrájában a milanos Gonzalo Higuain büntetőt hibázott, illetve a lövését kapufára tolta Szczesny kapus. Higuaint aztán a 83. percben reklamálásért kiállították, megint teljesen elvesztette a fejét. (Pár éve a Napoliban kapott ugyanezért többmeccses eltiltást.)

A torinóiak így továbbra is veretlenül, hatpontos előnnyel vezetik a tabellát a Napoli előtt, míg a milánóiak három győzelem után kaptak ki, így ötödikek. (Index/MTI)

233

Cristiano Ronaldo tavasszal, még a Real Madrid mezében rúgta élete gólját, Torinóban, a Juventusnak, Bajnokok Ligája meccsen.

Bő fél évvel később, immár juvésként, szerda este Ronaldo újra ugyanarra a kapura lőtt gólt, talán mondhatjuk, élete második legjobb gólját.

Nem kiscsapattal, a Manchester Uniteddel játszottak, amikor 0-0-nál, a 65. percben a középhátvéd Leonardo Bonucci felívelte a labdát a portugálnak. Úgy 40 métert repülhetett a labda, Ronaldo belépett a tizenhatosra, és kapásból, bivalyerősen behelyezte. (Már ha lehet csűddel helyezni, de amint látjuk, lehet, legalábbis ő tud.)

Az ollózás talán nagyobb gól volt, de technikailag ez a kapásgól valószínűleg nagyobb bravúr.

Ronaldo első BL-gólja volt a Juventusszal a Bajnokok Ligájában, 121. találata a sorozatban. Nem jött rosszkor, az idei Aranylabdára péntekig adhatják le szavazatukat az újságírók.

1-0-ra vezetett ezzel a Juventus, de Ronaldónak keserédes estéje lett, a United a 86. és a 90. percben szerzett gólokkal fordított, 2-1-re győzött.

Allegri: Állítólag ki vannak purcanva a játékosaink, de én az edzésen egy hullát se láttam

2018. november 7., 15:41 Módosítva: 2018.11.11 22:30

Szerda este Torinóban csap össze egymással a Bajnokok Ligájában a Juventus és a Manchester United, és bár mindkét csapat elég foghíjasnak tűnik, Massimiliano Allegri, az olaszok edzője kedden arról beszélt, az ő esetükben inkább csak arról van szó, hogy nem akarja terhelni a még nem száz százalékos játékosait – írja a Football Italia.

Tovább

A Juventus 43 mp után már vezetett, majd 3-1-re nyert

2018. november 3., 22:38 Módosítva: 2018.11.05 22:06
1

A Juventus 3-1-re verte a Cagliarit az olasz bajnokság 11. fordulójában. Továbbra is veretlenül áll az élen.

000 1AJ8SQ
Tovább

Ronaldo jobban kezdett a Juventusban, mint 60 éve bárki

2018. október 31., 11:16 Módosítva: 2018.11.03 21:40
11

A döcögősnek tűnő kezdés ellenére mindössze 10 mérkőzés kellett Cristiano Ronaldónak, hogy beállítson egy 61 éves gólrekordot a Juventusnál. Legutóbb a legendás wales-i csatár, a Leeds Unitedtől 1957-ben torinóba igazoló John Charles lőtt annyi gólt az első tíz bajnoki meccsén, mint az ötszörös aranylabdás portugál.

Tovább

Két kivételes van, Messi meg én

2018. október 30., 14:21 Módosítva: 2018.10.31 10:14
24

Cristiano Ronaldo France Footballnak adott interjújából már szemezgettünk, kiderült, miért hagyta el a Real Madridot. A Juve 33 éves új klasszisa beszélt játékostársairól is, illetve arról, meddig tervezi a pályán maradni. Szavaiból kiderül, egy embert kezel a saját szintjén.

Tovább

Ronaldo: Az elnök miatt hagytam el a Real Madridot

2018. október 29., 16:43 Módosítva: 2019.02.11 13:14
19

Cristiano Ronaldo 100 millió euróért igazolt a Bajnokok Ligája-címvédő Real Madridtól az olasz Juventushoz a nyáron. Döntése sokakat meglepett, és mindenki próbálta kitalálni, mi állhat a dolog hátterében – ha hiszünk Ronaldónak, akkor Florentino Pérez, a klub elnöke.

Tovább

Ronaldo bombagóljával nyert a Juventus

2018. október 27., 20:09 Módosítva: 2018.10.30 13:53
226

A Juventus megszenvedett a Serie A egyik leggyengébb csapatával, az Empolival, de végül Cristiano Ronaldo két góljával 2-1-re nyert a címvédő a tizedik fordulóban.

000 1AD3VT
Tovább

Itt a szelfi, amit Ronaldo a pályán lőtt a berohanóval

2018. október 26., 14:27 Módosítva: 2018.10.27 09:04
15

A Juve-sztár, Cristiano Ronaldo a pályán szelfizett egy berohanó drukkerrel a Manchester United-Juventuson kedden.

Nem a meccs közben, mint írtuk, hanem az után, de a lényegen nem sokat változtat: a kép felkerült az Instagramra, dilmancr.7 oldalára. Ő az a Ronaldo-őrült, aki a közös kép kedvéért kitiltatta magát az Old Traffordról, vagy legalábbis ezt kockáztatta.

De mint írta, megérte, élete álma vált valóra, hogy bálványával találkozhatott, és mindezt még sikerült is megörökíteni.

Mourinho: Chiellini és Bonucci taníthatna a Harvardon

2018. október 24., 10:59 Módosítva: 2018.10.25 08:27
14

José Mourinho, a Manchester United szakvezetője dicsérte Juventus futballistáit, miközben ismét kritizálta saját klubjának vezetőit.

A portugál edző az 1-0-s vereség után elmondta: a BL egyik favoritjával szemben maradtak alul, és a második félidőben nyújtott játékukkal akár más eredményt is elérhettek volna.

"A Juventus elrejtette a labdát, és ez frusztrálttá tett minket az első félidőben. A másodikban viszont már agresszívabban játszottunk, játékosaim nagy erőfeszítéseket tettek."

Kiemelte, az ellenféltől elsősorban a két középső védő, Giorgio Chiellini és Leonardo Bonucci tett rá nagy benyomást.

"Elmehetnének a Harvardra oktatni, hogyan kell belső védőt játszani."

Mourinho arról is beszélt, hogy már a sorsolás pillanatában tudták, hogy a Juventus mögött csak a második helyért csatázhatnak a Valenciával a csoportban, amellyel szemben a harmadik forduló után kétpontos előnyük van.

chiellucci

A Manchester United edzője a nyáron gyakran bírálta a klub visszafogott átigazolási stratégiáját - annak ellenére, hogy 2016-os érkezése óta már közel 400 millió fontot (147 milliárd forintot) költöttek játékosvásárlásra -, ezt a vereség után sem felejtette el megemlíteni.

"A Juventus szintjén akarunk lenni? A Barcelonáén? A Real Madridén? A Manchester Cityén? Hogyan érhetnénk ezt el?" - tette fel a költőinek szánt kérdést Mourinho, majd egy újságírói kérdésre, miszerint "erősítésekre lenne-e szüksége", határozott igennel válaszolt.

Massimiliano Allegri, a Juventus trénere kiemelte: futballistái az Old Traffordon megmutatták, egy mérkőzésen mikor és hogyan kell lelassítani, valamint felgyorsítani a játékot. (MTI)

C. Ronaldo lőtt szelfit a berohanónak

2018. október 24., 00:20 Módosítva: 2018.10.24 17:34
50

Három perce ment a Manchester United-Juventus BL-rangadó kedden, amikor egy pályára rohanó drukker megállította a játékot. A tévében nem látszott, csak nagyon távolról mutatták az eseményeket, de a rajongó a volt United-kedvenchez futott, szelfizni akart vele.

A biztonságiak hamar elkapták, így ő nem tudott fotót lőni, a szupersztár viszont kisegítette, átvette a telefont, és lőtt egy képet a fiatal srácnak. A fotóriporterek elcsípték a pillanatot, na meg persze hamarosan jön majd a végeredmény a kölyök Instagramjára. Lesz majd egy-két like-ja, az valószínű.

Manchester United–Juventus

Ronaldo gesztusa nagyon jó fej, de felmerül, hogy ha látják, így célt lehet érni, nem próbálkoznak-e majd még többen hasonló akciókkal.

A FIFA és az UEFA valószínűleg efféle ronaldós segítőkészségre nincs felkészülve, legalábbis nincs külön szabály arra, hogyan kell viselkedni a beszaladókkal. Annyi persze van, hogy bántani nem szabad őket, előfordult már, hogy a futballista felrúgta a rohanó szurkolót, amiért a bíró kiállította.

Ronaldo gólja sem volt elég a Juventusnak

2018. október 20., 20:39 Módosítva: 2018.10.21 08:35
6

Valószínűleg nem sokan fogadtak volna a szombati meccs előtt arra, hogy a Juventus győzelmi szériája éppen a Genoa ellen fog megszakadni, ráadásul hazai pályán, pedig pont ez történt: hiába szerzett vezetést viszonylag korán Cristiano Ronaldo révén az éllovas, Daniel Bessa hatalmas fejessel egyenlített a második félidőben, az 1-1 pedig a végéig megmaradt.

Tovább

Kirúgtak, kellett a hely Ronaldónak

2018. október 19., 08:21 Módosítva: 2018.11.05 19:46
4

Gonzalo Higuaín, az AC Milan argentin válogatott csatára azt mondta, az elmúlt két évben nagyon jól bántak vele a Juventusnál, egészen addig, amíg távoznia nem kellett, hogy helyet csináljanak az érkező Cristiano Ronaldónak.

Tovább

Hiányzik Ronaldo? A Realnak igen

2018. október 15., 11:29 Módosítva: 2019.04.04 16:19
2

Cristiano Ronaldo a vb után a Juventusra és beilleszkedésére koncentrál, meg hát a Nemzetek Ligája (NL) nem is az a véresen komoly sorozat, ami akkora kihívást jelentene, így az ősszel nem játszik a válogatottban.

Tovább

Megvan C. Ronaldo 4. torinói gólja

2018. október 6., 20:13 Módosítva: 2018.10.07 16:28
2

A Juventus 2-0-ra verte az Udinesét idegenben a Serie A nyolcadik fordulójában, ezzel a torinói csapat tovább javított rekordján, az első nyolcból mind a nyolc meccset megnyerte a 2018–2019-es szezonban

A Juve gyakorlatilag négy perc alatt eldöntötte a meccset. Alig több, mint félóra telt el a meccsből, amikor Rodrigo Betancur szerzett vezetést.

Négy perccel később pedig Cristiano Ronaldo állította be a végeredményt. Mario Mandzukic passzát vágta be.

Ez volt a portugál sztár negyedik torinói gólja. A Sassuolo ellen kétszer talált be, majd Frosinone ellen is eredményes volt. A Bologna és a Napoli ellen összesen négy – utóbbi meccsen három – gólpasszt adott, most pedig ismét eredményes volt.

• SPAL-Internazionale 20.30

Juve-igazgatót csinálnak a Ferrari-csapatfőnökből?

2018. október 2., 09:22 Módosítva: 2019.01.08 21:59
12

Meglehetősen érdekes pletykáról ír a PlanetF1 olasz források alapján: a lap szerint a Ferrari csapatfőnöke, Maurizio Arrivabene előkelő helyen szerepel a Juventus leendő igazgatóinak listáján.

A Forma-1 és a Serie A közti furcsa igazolást – bármilyen hihetetlenül is hangzik – több dolog is alátámasztja. Egyrészt Arrivabene helye kezd egyre jobban inogni a Ferrarinál, miután a 2017-ben látott előrelépés után úgy tűnik, végül 2018-ban sem tudják megszorongatni a szezon végén a Mercedest, másrészt Arrivabene nagyon jóban van az Agnelli családdal, amely a Ferrari, a FIAT és a Juventus mögött is álló óriásvállalat, az Exor tulajdonosa.

Az Exor által kiadott állítólagos listán kilenc név szerepel, mint a Juventus lehetséges következő igazgatója, az egyik riválisa többek között a klub korábbi játékosa, Pavel Nedved.

Arrivabene esetleges váltását az is erősítheti, hogy a Ferrari-igazgató Sergio Marchionne halálával látszólag új irányt vett a csapat, Kimi Räikkönent is lecserélték a fiatalabb Charles Leclercre a 2019-re szezonra, pedig állítólag Arrivabene a finn pilótát tartotta volna meg.

A Juventus vezérigazgatója, Giuseppe Marotta a hétvégén jelentette be, hogy október végén távozik a csapattól, bár nem önszántából. Arrivabenének nem a játékosigazolás lenne a dolga, hanem főként folyamatmenedzselés, illetve az, hogy megfelelő szakembereket tegyen a megfelelő helyekre, ahogy azt tette például Sergio Marchionne - és ő is - a Ferrarinál.

Három gólt hozott össze Ronaldo, simán verte a Napolit a Juventus

2018. szeptember 29., 20:27 Módosítva: 2019.02.11 14:06
164

A Serie A-t veretlenül vezető Juventus fogadta a második helyezett Napolit az olasz bajnokság hetedik fordulójában. A vendégek kezdtek jobban, már a 10. percben megszerezték a vezetést, de ennél többre nem futotta, Cristiano Ronaldoék végül simán behúzták a rangadót.