új poszt érkezett, kattintson a megtekintéshez!
  • Csütörtökön Budapesten lép fel Gaby Moreno, aki volt már az év legjobb latin-amerikai művésze, latin Grammy-díjas, Bono, Bob Geldof meg Hugh Laurie partnere is, de leginkább egy elképesztő hangú angyal, aki egy szál gitárjával komplett együtteseket mos le a színpadról. Nézzék csak:

    A guatemalai származású Gaby Morenót szokás Norah Joneshoz és Tori Amoshoz is hasonlítani, de valójában nem éri meg hasonlítgatni senkihez, annyira egyedülálló. Most először jön Magyarországra, és ki tudja, mikor legközelebb, nem érdemes kihagyni.

  • Nem könnyű elsőre rekonstruálni, mi történt a Cabinteely-Galway United (1-2) meccs 89. percében. Az ír másodosztályban rögzítették az alábbi gólt, a hazai csapat csatára, Keith Dalton a szerzője.

    Extra kiadás: hogyan hozzunk össze egy gólt az ellenfélnek?

    A 21 éves Ryan Tadhg lerakta a labdát, vagyis játékba hozta, majd felvette úgy, hogy más nem ért hozzá, ezért a bíró ezért szabadrúgást ítélt. (Erre jutottunk, hogy ez történt.)

    Dalton így került kihagyhatatlan helyzetbe, de ez csak a szépítésre volt elég.

  • Amikor egy évvel ezelőtt volt szerencsém elmenni Csernobilba, feltűnt, hogy a nukleáris katasztrófa helyszíne ma telis-tele van kutyákkal, akik, hogy mindenhol ott heverésznek, ahol eséllyel kapnak egy falatot enni. A kutyák elég jól elvannak az ott dolgozó emberekkel, sőt, annyira nem zavartatják magukat, hogy gyakorlatilag át kell rajtuk lépni, ha az ember be akar menni az étkezőbe vagy az erőmű látogatható épületeibe.

    Ezeknek a kutyáknak a kölykei viszont nemsokára az Egyesült Államokba repülnek, hogy ott örökbe fogadják őket. 

    A zónáért felelős ukrán állami ügynökség május elején közölte, hogy egy tucat, Csernobilban született kiskutyát küldenek majd Amerikába, miután 45 napig karanténban tartják őket. 

    A kutyusok több szempontból is különlegesek: egyrészt, mint minden más a csernobili zónában, ők is radioaktívak, leginkább a bundájukban megülő radioaktív por miatt (amin persze segíthet egy alapos mosás meg a másfél hónap karantén). Másrészt a családfájukat nem csak a 86-ban kiürített zónában maradt kutyákig vezethetik vissza, de ahogy a természet egyre nagyobb részeket foglalt vissza az erőmű körüli városokból, a kóbor kutyák farkasokkal is keveredtek. Ez persze nem változtat azon, hogy, ahogy ez a kis videó is mutatja, nagyon aranyosak és barátságosak. 

  • A kép szerint két férfi áll egy partra vetődött bálna tetemén Mexikó nyugati partján, Rosaritonál, 2018. május 21-én. Az egyikük a tetemet fotózza a mobiljával, a másik pedig szelfizni próbál az oszló tetemmel (vagy térerőt keres).

    ¯\_(ツ)_/¯

    Most kíváncsiságból rákerestem a Google-ben, hogy milyen hagyománya van a halott bálnákkal fotózkodásnak az interneten, és meglepődtem. Mármint: nem lepődtem meg.

  • A magyar futball egyik nagy tehetsége, Csoboth Kevin a Benfica U19-es csapatával bajnok lett a hétvégén.

    Posztolta is, ahogy nála van az aranyért járó serleg.

    csoboth bajnok

    Ő volt az a játékos, aki Kozármislenyről került a portugálokhoz. Édesapja, Róbert az 1984-ben ifi Európa-bajnok csapat tagja volt.

  • Nagyon tetszik, ahogy a világ rajongóbbik fele a hercegi esküvő körüli fotók minden részletét darabokra szedi. Ezen a hivatalos képen például kiszúrták, hogy pont ugyanazon a széken ül Harry herceg, amin a keresztelője után tartott hivatalos fotózáson is ült az édesanyja (Diana hercegnő) ölében.

    (Buzzfeed)

  • Két magyar művész által alapított stúdió, a Kinetech Design is kiállít London egyik legnevesebb designfesztiválján, a kedden nyíló Clerkenwell Design Weeken. A Londonban élő Beregszászi Előd papírművész és Bolygó Bálint kinetikus szobrász által alapított stúdió egy, a környék történelme és az Erzsébet-korabeli divat által inspirált installációt tervezett és valósított meg: egy 3 méter átmérőjű nyakfodrot.

    A Royal Approval nevű installáció, mely a napokban lezajlotta hercegi esküvőre is reflektál, a fesztivál központi helyén, az illusztris St. John's kapuban látható. A rugalmas alapú aluminium kompozitból hajtogatott szerkezet a világ legnagyobb, origami technikával készített nyakfodra. 

  • Szilágyi Zsófia Egy nap című, egy háromgyerekes anyuka hétköznapi feladatait és küzdelmeit bemutató filmje kapta a legjobb első filmnek járó elismerést a cannes-i filmfesztiválon a FIPRESCI-től, a filmkritikusok nemzetközi szövetségétől. Azt már előtte is lehetett tudni, hogy a külföldi kritikák szerették a filmet, de most a Variety is egy méltató írást közölt a filmről, dicsérve intimitását.

    A Variety szerint a rendező nagyot kockáztatott, amikor olyan témát választott, ami sokaknak banálisnak tűnik, ráadásul három kisgyerek szereplését is bele kellett illeszteni a filmbe. Az írás szerint azonban Szilágyi Zsófia próbálkozása kifizetődött, hiszen az Egy nap drámai, humoros és érzelmes alkotás lett.

  • Az új szintet ennek a derék elektromosbicikli-tulajdonosnak sikerült megugrania szülővárosomban, a napfényes Gyulán. Hősünk bevásárolni ment (tekert-gurult) a város szélén fekvő helyi Intersparba, és biztosra ment: olyan helyre igyekezett leláncolni a gépét, ahonnan biztosan nem lopják el. Márpedig a bevásárlókocsik maguk is lánccal vannak rögzítve – hát ennél biztosabbra hogy is mehetett volna?

    lakatbicaj1
    Fotó: Olvasónk, Ádám

    A mesterterv egyébként csúnyán összeomlott volna, ha nem olyan jószándékú ember fedezi fel a nagy innovációt, mint Ádám, hanem valaki, akinek éppen fáj a foga egy elektromos biciklire, de nem akarna vagy tudna venni. Ráadásul két stratégiai ponton is elbukott volna a dolog.

    Egyfelől az elmélet volt hibás: elég, ha bedobunk a bevásárlókocsiba egy 100-ast (20-ast? 50-est?), máris mobilissá vált a kocsi és vele együtt a bicikli. Ekkor már csak óvatosan odébb kell tolni ezt a furcsa házasítást, aztán egy fémvágó eszközzel egy jó mozdulat, és miénk a gép. Másfelől elhibázott volt a kivitelezés, hogy jobban látható legyen, itt alant mutatom kinagyítva is: a biciklit úgy sikerült úgynevezett biztonságba helyezni, hogy valójában egyetlen mozdulattal elemelhetővé vált. Méghozzá szó szerint: a láncot ugyanis úgy tette rá a bevásárlókocsira, hogy elég lett volna azt egy picit megemelni, és a lánc máris leesik, vihető a bicaj (oké, a kerekén a lánccal, de ez szintén ideiglenes probléma lett volna, azt hiszem).

    lakatbicaj2
    Fotó: Olvasónk, Ádám
  • Elég fura jelenetbe botlott a Reuters fotósa, amiből tökéletes időjárás-illusztráció kerekedett. Valószínűleg azonnal használnánk is, ha meg kéne írnunk a pakisztáni időjárást. 

    Karacsi egyik lakónegyedében elment az áram, a környéken lakók pedig inkább kimentek az utca árnyékos felére aludni, mert működő légkondik hiányában a lakásokban elviselhetetlenné vált a 41 fokos meleg. 

  • Félreértés ne essék, tényleg szuper dolog, ha egy színháznak van koncepciója arról, pontosan miről szeretne beszélni a nézőinek, és még ennél is szuperebb, ha ez a koncepció egy itt és most valóban aktuális kérdéssel függ össze. Úgyhogy csak üdvözölni lehet, hogy a Karinthy Színház úgy döntött, darabválasztásaival reflektálni szeretne arra, hogy a nők még mindig jóval kisebb arányban jelennek meg igazán fontos, komoly szerepekben a művészetben, és jóval kevesebb színházi előadás szól kifejezetten nőkről, mint amennyi férfiakról.

    És ezt a jelenséget rögtön a Karinthy Színház példája bizonyítja a legélesebben. Mármint azt, milyen a női rendezők aránya a magyar színházakban, és mennyire bevett, megszokott ötlet női drámaírók műveihez nyúlni. A Karinthy női évadában ugyanis minden darabot férfiak írtak, és mindet férfiak is rendezik meg.

    Ezek lesznek azok:

    • Roberto Athayde: Margarida asszony (Rendező: Bőhm György)
    • Oscar Wilde: Bunbury, avagy Szilárdnak kell lenni (Rendező: Karinthy Márton)
    • Miro Gavran: Baba (Rendező: Szabó P. Szilveszter)
    • Mika Myllyaho: Káosz (Rendező: Horgas Ádám)
  • A mai műsorhoz nem kell más, mint

    • egy darab kutyakeksz
    • egy üvegasztal
    • és egy kellően bamba kutya.

    A végeredmény egyáltalán nem meglepő, de egész jól el lehet rajta szórakozni.

    Doggo got bamboozled Follow @barked - #9gag

    9GAG: Go Fun The World (@9gag) által megosztott bejegyzés,

  • Homokszobor-fesztivál van Szentpéterváron, mini piramisok és egyiptomi szoborutánzatok mellett egy igazi Mona Lisa-utánzat is készült. Így sikerült.

    K EPA20180521147
    Fotó: Anatolij Malcec – EPA/MTI
  • Nemrég fedeztem fel a coubon ezt a minivideót, sajnos a készítője semmilyen információt nem osztott meg arról, hogy mikor, hol és milyen körülmények között készült a felvétel. Abból, hogy fekvő képként indul, és csak pár másodperc után kapcsol az amatőr operatőr, bátran következtethetünk arra, hogy már a mobiltelefonos korszak szülötte, bár a kép minősége alapján simán lehetne a VHS-korszak remeke is. A belsőépítészeti kialakítások és a videó egészének hangulata alapján valami kelet-európai felvételre tippelek, de ha valaki bővebbet tud róla, ne habozzon, írja meg! Aki meg nem, az csak gyönyörködjön.

    Frissítés: A kelet-európai felvétel akkora telitalálat volt, hogy Milinte adta a másikat. Olvasóm, István hívta fel a figyelmet arra, hogy ez egy, a YouTube-on 2012 óta elérhető videó egy részlete, és nem meglepő módon egy orosz úriember bátor próbálkozását rögzítette.

  • Vannak ezek a tulajdonképpen teljesen értelmetlen, mégis nyilván kötelező újságcikkek, mint amilyen most a Variety című filmes lapé is, kábé azzal a címmel, hogy "Betekintést kaphattunk a Stranger Things harmadik évadába", és ha az ember egy kicsit is tud az ilyen, hosszú-hosszú idővel a bemutató előtt megtartott eseményekről, mint amiről a cikk is tudósít, akkor teljesen biztos lehet benne, hogy akármit is ígér a cím,

    nem, nem kapunk semmiféle betekintést a harmadik évadba,

    mert a stúdió mindennél jobban ügyel rá, hogy minden titok maradjon.

    Ebben a cikkben is az a két - nagyon sok idézőjelben értett - "információ" hangzik el valójában a valamikor majd 2019-ben érkező harmadik évadról, hogy

    1. furcsa, sőt annál is furcsább dolgok történnek majd benne, ami persze csak egy szóvicc a sorozat címe alapján,
    2. és vegyíteni fogja az első évad játékosságát a második évad sötétségével, ami zeneipari bullshitelésre lefordítva nagyjából ugyanaz, mint amikor a zenész azt mondja, "a következő lemez azoknak is be fog jönni, akik a kemény oldalunkat szeretik, de azoknak is, akik a lírára olvadnak".

    Rajongóknak azért persze érdekes lehet elolvasni a cikket

  • A rendhagyó tanórák őszintén nagy kedvenceim, sajnos nekem nem sokban volt anno részem, diákként, de most nemrég egy fizikaórán vehettem részt, ahol egy akadémiai kutatóintézet munkatársa mesélt arról, hogy lett az Ezermester folyóirat böngészéséből fizikusi pálya és komoly tudományos elismertség.

    De a Madách Imre Gimnáziumban ennél is nagyobb menőségre készülnek. Június 6-án egy olyan Az ember tragédiája-óra lesz, hogy arra Madách is csak annyit tudna mondani: Dicsérje őt a föld és a nagy ég / Ki egy szavával híva létre mindent. Egy legendás, 1954-es Az ember tragédiája-előadást fognak ugyanis felidézni, és nemcsak beszélgetni fognak a darabról, hanem vendégül látják az előadás akkori résztvevői körül Apáthy Katit, Balogh Gézát, Bihari Istvánné Somody Évát, Drégely Istvánt, Ehrlich Máriát, Lengyel Györgyöt és Nádas Ivánt, a beszélgetés pedig Mácsai Pál fogja vezetni.

  • A Kensington Palota hivatalos Twitter- és Instagram-oldalán hétfő délután megjelentek a hercegi esküvőről készült első hivatalos fotók. A családi kép a szertartást követően a windsori kastélyban készült

  • Erről. A legkevésbé sem fontos, hogy hol és mikor készült, hiszen általános érvényű a mondanivalója, hogy úgy mondjam, egyetemleges, téren és időn túli. Hogy Kádár-kor van-e vagy Horthy-korszak, hogy elmúltnyolcév van-e vagy végetsemértelmúltnyolc, nagyváros vagy zsákfalu, munkahely vagy magánélet – ez, ahogy mi, magyarok, szembenézünk tetteink következményeivel. 

    #legyenezbarmi #felelossegetnemvallalunk #a4es #a4esorszag

    Dora Mullner (@a4_es_orszag) által megosztott bejegyzés,

  • Rekordkísérlet a javából: Forgács Sándor és csapata hétfőn tízkor kezdte el a bokszedzéseket kicsiknek és nagyoknak, és az a tervük, hogy 28-án tízkor fejezik csak be.

    Rajtuk múlik a rekord, fotó: Facebook, Hobbybox, Dombóvár
    Rajtuk múlik a rekord, fotó: Facebook, Hobbybox, Dombóvár

    A boxtv1 arról ír, hogy egy általános iskolából 65 gyermek, két középiskolából pedig 30-30 gyermek jön el a rekordkísérletre. Terveik szerint reggel 8 órától este 8 óráig a diákok fognak részt venni 2 órás edzéseken, este 8 órától reggel 8 óráig pedig a felnőtteket várják szeretettel szintén 2 órás edzéseken. Forgács Sándoron kívül Csősz Nikolett korábbi sikeres amatőr ökölvívó is részt vesz az edzések zökkenőmentes lebonyolításában.

  • Pontosabban az, hogy melyikről és miért. Szombaton, 19-én volt az Európai Elhízás Elleni Nap, ami apropóján a Pécsi Tudományegyetem Gyermek Prevenciós Központjától kaptam egy felmérést arról, hogy a szülők mennyire félnek attól: a gyerekük elhízik. A válasz egyébként lehangoló:

    semennyire.

    A felmérés szerint a náthától is jobban féltjük gyerekünket, mint az elhízástól, a szülők leginkább a végtagtöréstől féltik a gyereket, és legkevésbé amiatt aggódnak, hogy túlsúlyos lesz. A gyerekprevenciós szakemberek szerint a legnagyobb baj az, hogy bár az anyák kétharmada tud arról, hogy az elhízás kockázata gyerekkorban a megfelelő táplálással és életmóddal jelentősen csökkenthető, nagyon kevesen tesznek is ezért bármit. A szakemberek 10 pontos listában szedték össze, mit tehetnek a szülők már a terhesség kezdetétől a gyerek elhízása ellen, ebben éppúgy szerepel az, hogy a várandós anya ne hízzon el, mint az, hogy lehetőleg legalább hathónapos korig anyatejjel táplálják a csecsemőt vagy a gyermek étvágyának szülői elfogadása, az, hogy ne erőszakolják saját elvárásaikat a gyermekre.

    Ja, és hogy miért maradtam le erről a világnapról? Mert egy előző esti csülökvacsora után a nap nagy részét epegörccsel fetrengve töltöttem, és kisebb gondom is nagyobb volt annál, hogy a leveleimet nézegessem.

  • És főleg: miért?

    A képen ugyanis épp ez történik, Egyedi Péter (Óriás) csinálja ezt a vad fruttis Likó Marcellal ez utóbbiak lemezbemutató koncertje után. (A lemezt mi is bemutattuk, itt olvashatja.) Szóval az történt, amikor arra jártam, hogy Egyedi Péter egy díványra állíttatta Likót, és azt kiabáltatta vele, hogy szerda, szeeerda, szeeerdaaaa, és ezt fel is vette videóra.

    Hogy mivégre történt, azt nem árulta el. Lehet, hogy valami új divathóbort megszületésének voltam szem- és fültanúja? Vagy Egyedi egy szerdafil ember lenne? Remélem, egyszer majd kiderül.

  • Pár napja posztoltam az Urbanistán egy érdekes hirdetést: 56 millióért luxuslakóhajót árultak a Dunán, Vizafogónál. Bár a hirdetést törölték, egy kedves olvasónk, Tibor közben beküldött egy másik hirdetést ugyanerről: egy teljesen más profilú portálon teljesen más áron kínálják, pont ugyanezt a terméket.

    panel
    Fotó: ingatlan.com

    A Használtautó.hu-n ugyanis 44,5 millió ugyanezt a lakás. Vagyis izé... jármű. Aki lemaradt az előzőről, annak most be kell érnie azzal, hogy tízmillióval olcsóbban veheti meg ugyanazt.

  • Mégpedig az, hogy magasról tesz rájuk.

    A Cinemablend kérdezte Lawrence Kasdant, a Star Wars-univerzum veterán forgatókönyvíróját – ő írta már A Birodalom visszavágot és A Jedi visszatért is – arról, mit szól ahhoz, hogy sok rajongó szerint eleve elhibázott döntés volt pont Han Solo fiatalkoráról filmet írni. Kasdan pedig közölte:

    Megértem, de nem veszem komolyan az ilyesmit. Láttam én már mindkét oldalt. A Birodalom visszavág idejében még semmi ilyesmi nem volt, de az elmúlt években folyton megy a jósolgatás, miközben még senki nem látott semmit. Mindig azt gondolom: ha a film működik, akkor a film működik. Három perccel a kezdés után már senki nem emlékszik az ilyen kifogásokra, ha működik a film. Ha meg nem működik, akkor mindenki azt mondja: Látod? Mondtam, hogy tök béna lesz!

  • Billy Idol egyik leghíresebb számában, az 1982-es White Weddingben van egy olyan sor, hogy "it’s a nice day for a white wedding", ennek ellenére az énekesnek volt képe annyit írni a Twitteren Harry herceg és Meghan Markle esküvőjéről, hogy "Looks like a lovely day in UK for Harry and Meghan’s wedding #royalwedding", minden poénkodás nélkül.

    Ami elképesztő nagy vihart kavart, a 24 ezer like és a 4500 retweet mellett 5300-an beszéltek a posztjáról, a legtöbben persze arról, hogy 

    hogy is van ez?!

    Persze olyan is volt, aki meglátta a zseniális összeesküvést Idol punkos húzásában, mondván, ha benyögte volna az elvárt sort, akkor mindenki csak konstatálta volna, hogy jól van, nagypapi vicces kedvében van, így viszont sikerült elérnie, hogy egy csomóan Meghan Markle ruhája helyett róla beszéljenek.

    De azért ekkora társadalmi nyomásnak végül Billy Idol sem tudott ellenállni, és később csak kiposztolta az elvárt sort:

    (via NME

  • Úgy tűnik, ez a hétvége a gitár-árveréseké: szombaton számoltunk be róla, hogy a Julien's aukciósház árverésén Prince sárga elektromos gitárjáért 225 ezer dollárt fizetett egy meg nem nevezett vevő, vasárnap pedig arról szólnak a hírek, hogy elárverezték a tavaly irodalmi Nobel-díjjal kitüntetett Bob Dylan egyik gitárját.

    Szintén a Julien's aukciósháznál történt a tranzakció: a világsztár Fender Telecaster 1965 típusú elektromos gitárjáért 490 ezer dollárt (kb. 135 millió dollárt) fizetett új tulajdonosa, akinek személyét nem hozták nyilvánosságra - írja az MTI. Ezen a gitáron játszott Bob Dylan 1966-os világkörüli turnéján, addig csak akusztikus gitárt használt. A most elárverezett elektromos gitár Robbie Robertson kanadai gitáros-dalszerzőé volt, aki az említett 1966-os világkörüli turnén a Bob Dylant kísérő The Band együttes tagja volt. A gitáron egyébként olyan rocksztárok is játszottak, mint George Harrison és Eric Clapton.

    Árnyalja az összehasonlítást, hogy Prince egy másik gitárjáért tavaly 700 ezer dollárt fizetett valaki egy árverésen.

  • Talán két éve keveseknek tűnt fel a dátum, pedig május 20-a már Rajhona Ádám halála előtt is szomorú nap volt a színművészetben: 2008-ban, 10 éve ezen a napon halt meg Raksányi Gellért, a Szomszédok Kutya ura, akit nemcsak a sorozatban neveztek Kutyának vagy Kutyunak: beceneve kisfiúkorában ragadt rá. Hároméves volt, amikor egy vadászaton kutyák hívták fel a hajtók figyelmét az eltévedt fiúra, innen a Nemzet Színésze becenevének eredete.

    Rajhona Ádám 1943-ban született, Raksányi Gellért pedig 1925-ben.

  • Kami Rita serpa huszonkettedszer is feljutott a világ tetejére! Ezzel megdöntötte az Appa nevű serpa eddigi világrekordját. A fogadtatása is ehhez méltó volt Katmanduban, ahol a nepáli serpaközösség tagjai köszöntötték.

  • A hajléktalanság nem csak Kelet-Európában okoz egyre nagyobb problémát, Skóciában is szembe kell nézni az utcán élőkkel. Igaz, ott máshogy közelítenek a kérdéshez, nem kriminalizálják az elesettséget, nem rendőrt hívnak rájuk, hanem igyekeznek minél előbb lakáshoz juttatni őket. 

    Az edinburghi Grantonban húsz, kis költségvetéssel épült házat adtak át, melyeket 12-18 hónapig használhatnak hajléktalanok, hogy sikeresen visszailleszkedjenek a társadalomba. 

  •  

    clk

    Petapixel.com cikkének felütése egy kérdés: Voltál már abban a szituációban, hogy elővetted a kamerádat, hogy fotózz, vagy videózz, de akkor jöttél rá, hogy elfelejtetetted beletenni a memóriakártyát otthon? 

    Na, mert pontosan ez történt egy űrsétára induló asztronautával, Andrew Feustellel, aki egy GoPro-val indul neki, hogy felvételeket készítsen az űrben, az űrállomáson kívül, amikor felvetődik benne egy kérdés. Egy Csupasz Pisztoly vagy egy Airplane nem tud ilyen tökéletes párbeszédet hozni, mint ami az űrhajós és Houston között zajlott.

    Asztronauta: Hey, ööö, Houston, lenne egy gyors kérdésem a GoPro-val kapcsolatban.
    Houston: Csupa fül vagyok 
    Asztronauta: Nyomom a gombot, és azt látom "No SD". Arra szükségem van a felvételhez? És amikor megy a felvétel, világítania kell a piros lámpának?

    *Hosszú csönd*


    Houston: Azt mondták, ha benne a kártya, akkor pirosan világít felvétel közben.
    Asztronauta: És ha azt írja, "No SD", az mit jelent? 
    Houston: Szerintem azt, hogy nincs benne kártya. Mindjárt utánanézünk.
    Asztronauta: Oké, ezt akkor hagyjuk most, majd később megszerzem. Most ne aggódjunk emiatt.

    És akkor nézze, hallgassa meg:

  • A Boredpanda összeszedett 13 képet, ahol a Bosszúállók hősei kaszkadőrjeikkel közösen feszítenek. Mondjuk mivel a filmek nagy részében a karakterek ütik-vágják egymást, meg ugrálgatnak innen-onnan, és ilyenkor alighanem inkább a kaszkadőrt látjuk, akár úgy is tekinthetjük, hogy a sorozatban valójában az ismert színészek a kaszkadőrök arcdublőrei. Itt nézheti meg a képeket.

    Chris Hemsworth (Thor) és kaszkadőre Bobby Holland, forrás: buzzfeed/bobbydazzler84
    Chris Hemsworth (Thor) és kaszkadőre Bobby Holland, forrás: buzzfeed/bobbydazzler84